مهاجرت کاری

ویزای کار استرالیا: مهارت های عمومی

ویزای کار استرالیا

این ویزا (General skilled visa) برای افرادی مناسب است که در زمینه کاری خود تجربه کاری و صلاحیت لازم را دارند. هدف از این طرح پر کردن کمبودهای مهارتی در استرالیاست و به متقاضیان موفق اقامت دائمی داده می‌شود. این ویزا برای افرادی که صلاحیت دانشگاهی یا تجاری دارند مناسب است.

نحوه در خواست

برای درخواست ویزای کار استرالیا هم باید صلاحیت لازم را داشته باشید و هم‌سنتان کمتر از ۴۵ سال باشد. شغل منتخب شما که باصلاحیت ها و مهارت‌هایتان متناسب است، باید در فهرست شغل‌های تأییدشده برای مهاجرت به استرالیا که دولت گاه‌به‌گاه آن را بروز می‌کند (فهرست شغل‌های تخصصی از DIAC) وجود داشته باشد. در حال حاضر، می‌توانید شغل‌هایی مانند مدیر، سرپرست، مهندس، معلم، تاجر و اکثر شغل‌ها در بخش پزشکی را در این فهرست مشاهده کنید.

پیش از درخواست ویزا، مسئولان ارزیابی ویزای استرالیا باید مهارت‌های شغلی‌تان را مثبت ارزیابی کنند.

علاوه براین، باید تجربه کاری اخیر خود را برای دوره‌ای از زمان در زمینه تخصصی خود یا در زمینه دیگری که در فهرست شغل‌های تخصصی قرار دارد نشان دهید. به‌علاوه، باید سطح مهارت زبان انگلیسی خود را نشان داده و نیازمندی‌های سلامت، شخصیتی و منافع عمومی را نیز برآورده کنید.

برای دریافت این ویزای استرالیا باید آزمونی به نام Point Test را بگذرانید. این آزمون برای ارزیابی صلاحیت‌ها، سن، توانایی در زبان انگلیسی، تجربه کاری و مهارت‌های همسرتان است. به افرادی که خانواده‌شان در استرالیا باشد، صلاحیت‌های استرالیایی داشته باشند یا مهارت‌های خواسته‌شده را داشته باشند امتیاز اضافی تعلق می گیرد.

برنامه SkillSelect

از تاریخ ۱ جولای ۲۰۱۶ دولت استرالیا سرویس تازه‌ای به نام SkillSelect را عرضه می‌کند. متقاضیان موردنظر باید جزئیات خود را از طریق نامه (EOI) ثبت کنند. سپس کارفرماهای دولت‌های ایالتی و منطقه‌ای استرالیایی می‌توانند این متقاضیان را با کمک برنامه SkillSelect انتخاب کنند. متقاضیان پیش از ارسال تقاضانامه برای درخواست ویزا به یک دعوت‌نامه نیاز دارند.

امکان پرداخت هزینه خدمات با ارز دیجیتال امکان پذیر است. برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

75237 – 021 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *