اخبار

توافق استرالیا و چین برای ویزای 5 ساله مولتیپل

توافق استرالیا و چین برای ویزای 5 ساله مولتیپل

«عنوان خبر»


چین و استرالیا برای شهروندان یکدیگر ویزای ۵ ساله چندبار ورود صادر خواهند کرد.


چکیده خبر:

 • چین و استرالیا تصمیم گرفته‌اند برای شهروندان یکدیگر ویزای چند ساله برای اهداف گردشگری و تجاری صادر کنند. این ویزاها تا پنج سال اعتبار داشته و امکان ورود و خروج‌های متعدد را برای دارندگان آن فراهم می‌سازد.
 • تنها ظرف یک ساعت پس از اعلام این خبر، جستجو برای بلیط هواپیما و اقامت در استرالیا بیش از ۲۰۰ درصد افزایش یافت.
 • پیش از این در همین هفته، چین همچنین استرالیا را در برنامه معافیت از ویزای خود قرار داد که به موجب آن، شهروندان استرالیایی می‌توانند تا ۱۵ روز بدون ویزا وارد خاک چین شوند.

متن خبر

چین و استرالیا با معرفی ویزای پنج ساله چند بار ورود برای شهروندان یکدیگر، گام مهمی در جهت تقویت فرصت‌های مسافرتی و تجاری برداشتند. بلافاصله پس از توافق بین دو کشور در تاریخ ۲۱ ژوئن، جستجو برای بلیط هواپیما و هتل و موارد دیگر برای استرالیا در وب‌سایت مسافرتی چینی تانگ چنگ (Tongcheng Travel) بیش از ۲۰۰ درصد افزایش یافت.

تاکنون، استرالیا ویزای حداکثر یک ساله برای شهروندان چینی صادر کرده است، با گزینه‌هایی تا ده سال. توافق جدید نشان دهنده تلاش‌هایی برای افزایش راحتی سفر و تعمیق مبادلات اقتصادی و فرهنگی بین دو کشور است.

وون باربر، رئیس اتاق بازرگانی استرالیا در چین

به همین ترتیب، دسترسی متقابل به ویزای چند بار ورود تا سه تا پنج سال، انعطاف‌پذیری بیشتری را برای شرکت‌های استرالیایی برای حمایت از توسعه تجارت چین آن‌ها فراهم می‌کند.

خبر خوش برای مسافران استرالیایی: سفر به چین بدون نیاز به ویزا برای حداکثر 15 روز!

در سفری تاریخی که هفته گذشته نخست‌وزیر چین، لی چیانگ، به استرالیا داشت، او همچنین اعلام کرد که کشورش استرالیا را در طرح معافیت از ویزای خود قرار داده است که به شهروندان استرالیایی اجازه می‌دهد تا بدون ویزا تا 15 روز از این کشور بازدید کنند.

با اجرای این اقدام جدید، استرالیایی‌ها می‌توانند حدود 110 دلار در هزینه ویزای توریستی فعلی خود صرفه‌جویی کنند. با توافق جدید ویزا، گردشگران استرالیایی اکنون فرصت دارند تا بخش‌های بیشتری از میراث فرهنگی غنی چین را کشف کنند.

مقصدهای محبوب مانند شانگهای، پکن، چنگدو، گوانگژو و شنژن تنها با یک ویزا فاصله دارند و تجربه‌ای متنوع و فراگیر از سفر را ارائه می‌دهند.

پروازهای چین و استرالیا تقریباً به 80 درصد سطح قبل از همه‌گیری رسیده است

علاوه بر سیاست‌های ویزا، تعداد پروازهای مستقیم برای سفر بین دو کشور بسیار مهم است. امسال، تعداد پروازهای مستقیم بین چین و استرالیا به طور پیوسته افزایش یافته است. در نیمه اول این ماه، 471 پرواز مستقیم بین دو کشور انجام شد که به طور متوسط ​​حدود 31 پرواز در روز است.

این رقم تقریباً 80 درصد از سطح قبل از همه‌گیری را نشان می‌دهد، در حالی که در همین دوره 599 پرواز وجود داشت. به طور خاص، ده شرکت هواپیمایی در حال انجام پروازهای مستقیم بین چین و استرالیا هستند که ایرلاین‌های چینی بر آن تسلط دارند و 9 مورد از 10 مورد را تشکیل می‌دهند.

تنها شرکت هواپیمایی غیر چینی که بین دو کشور فعالیت می‌کند، کانتاس است. علاوه بر این، پنج شرکت هواپیمایی چینی، از جمله China Eastern و Xiamen Airlines، ظرفیت پروازهای قبل از همه‌گیری خود را احیا کرده‌اند و حتی از آن فراتر رفته‌اند.

چین الزامات ویزا را برای چندین کشور لغو کرده است

از سال گذشته، چین به طور تدریجی الزامات ورود برای بازدیدکنندگان از کشورهای مختلف را اجرا کرده است، با هدف تسهیل سفرهای بین‌المللی پس از اعمال محدودیت‌های سختگیرانه کووید-19 به مدت سه سال که به طور مؤثر مرزهای خود را بست.

این کشور برای کشورهای متعددی از جمله موارد زیر، سیاست‌های معافیت از ویزای یک‌جانبه را اجرا کرده است:

 • فرانسه
 • آلمان
 • ایتالیا
 • هلند
 • اسپانیا
 • سوئیس
 • ایرلند
 • مجارستان
 • اتریش
 • بلژیک
 • لوکزامبورگ

علاوه بر این، چین با کشورهایی مانند تایلند، سنگاپور، مالزی و گرجستان به توافقات متقابل معافیت از ویزا دست یافته است.

اخبار مرتبط:

سفر بدون ویزا به چین برای ۱۲ کشور

آپدیت شرایط اسکیل ورکر استرالیا

منبع: VisaGuide.World

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *