اخبار

افزایش هزینه ویزای دانشجویی بین‌المللی استرالیا

افزایش هزینه ویزای دانشجویی بین‌المللی استرالیا

«عنوان خبر»


استرالیا برای جلوگیری از مهاجرت، هزینه ویزای دانشجویی بین‌المللی را افزایش می‌دهد


چکیده خبر:

  • از اول جولای، هزینه درخواست ویزای دانشجویی در استرالیا به ۱۶۰۰ دلار افزایش خواهد یافت که این رقم نسبت به گذشته ۲۵۵ درصد افزایش یافته است.
  • این اقدام جدید در راستای کنترل مهاجرت که اکنون در بالاترین سطح خود قرار دارد، صورت گرفته است.
  • با افزایش هزینه ویزا، استرالیا اکنون پس از آمریکا و کانادا، گرانترین کشور برای درخواست ویزای دانشجویی است.

متن خبر

از اول تیرماه سال جاری، یعنی اول جولای ۲۰۲۴، دانشجویان بین‌المللی که برای اخذ ویزای استرالیا اقدام می‌کنند، با افزایش دو برابری هزینه روبرو خواهند شد. دولت استرالیا هزینه ویزای دانشجویی را از ۷۱۰ یورو به ۱۶۰۰ یورو افزایش داده است.

این اقدام با هدف مهار مهاجرت به این کشور که در بالاترین میزان خود قرار دارد، صورت گرفته است. این افزایش هزینه می‌تواند فشار زیادی را روی بازار مسکن استرالیا وارد کند و همچنین به احتمال زیاد دانشجویان هندی را تحت تأثیر قرار دهد، چرا که هند دومین گروه بزرگ دانشجویان بین‌المللی در استرالیا را تشکیل می‌دهد.

تحصیل بین‌المللی یکی از بزرگترین صنایع صادراتی استرالیا است و در سال مالی ۲۰۲۳-۲۰۲۲، ارزشی بالغ بر ۳۶.۴ میلیارد دلار استرالیا برای اقتصاد این کشور به ارمغان داشته است.

استرالیا اکنون به گرانترین کشور برای اخذ ویزای دانشجویی پس از آمریکا و کانادا تبدیل شده است.

افزایش هزینه‌ها باعث شده است که درخواست ویزای دانشجویی برای استرالیا بسیار گرانتر از کشورهای رقیب مانند ایالات متحده و کانادا باشد، که به ترتیب حدود 185 دلار آمریکا و 150 دلار کانادا (110 دلار آمریکا) هزینه دارد.

با این حال، دارندگان ویزای بازدیدکننده و دانشجویان دارای ویزای فارغ التحصیلی موقت، مجاز به درخواست ویزای دانشجویی از داخل خاک استرالیا نیستند.

وزیر امور داخلی و امنیت سایبری استرالیا، کلر اونیل، گفت:

تغییراتی که امروز به اجرا در می‌آید به بازیابی سلامت سیستم آموزش بین‌المللی ما و ایجاد یک سیستم مهاجرتی عادلانه‌تر، کوچک‌تر و کارآمدتر برای استرالیا کمک خواهد کرد.

استرالیا هزینه ویزا را برای همراهان بالای 18 سال تا 270.51 درصد افزایش می‌دهد.

علاوه بر افزایش هزینه برای متقاضی اصلی، دولت استرالیا اکنون برای هر همراه بالای 18 سال 1445 دلار استرالیا نیز دریافت خواهد کرد. همراهان خانوادگی زیر 18 سال 390 دلار آمریکا هزینه پرداخت خواهند کرد.

این بخش، در حالی که منتظر مشخص شدن افزایش هزینه در بودجه است، خود را با اعلام دولت مبنی بر افزایش حداقل نیازهای مالی برای دانشجویان بین‌المللی که برای ویزای دانشجویی استرالیا درخواست می‌دهند، تطبیق می‌دهد – این دومین افزایش در کمتر از یک سال است.

از 10 می 2024، متقاضیان اصلی باید حداقل 29710 دلار آمریکا (19537 دلار آمریکا) وجوه نشان دهند که این رقم نسبت به مبلغ قبلی 24505 دلار آمریکا، 21 درصد افزایش یافته است. در همین راستا، حداقل نیاز مالی جدید حدود 5000 دلار بیشتر از مبلغی است که دانشجویان باید برای درخواست مجوز تحصیل کانادا نشان دهند.

دولت استرالیا در این باره می‌گوید که حداقل آستانه جدید تأمین مالی با بخشی از حداقل دستمزد ملی – 75 درصد – مطابقت دارد. طبق داده‌های رسمی منتشر شده در مارس سال جاری، مهاجرت خالص در سال منتهی به 30 سپتامبر 2023، 60 درصد افزایش یافته و به رقم بی‌سابقه 548800 نفر رسیده است.

دولت استرالیا اعلام کرد که قصد دارد با بستن راه‌های فرار در مقررات ویزا که به دانشجویان بین‌المللی اجازه می‌دهد بارها اقامت خود را در استرالیا تمدید کنند، برخورد کند. چنین تصمیمی به دلیل افزایش بیش از 30 درصدی دانشجویان دارای ویزای دانشجویی دوم یا بعدی، که در سال تحصیلی 2022-2023 به بیش از 150000 نفر رسید، اتخاذ شد.

مطلب مرتبط: سیستم ویزای دانشجویی استرالیا

منبع: VisaGuide.World

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *