اخبار

خروج دانشجویان پرستاری فیلیپینی با تغییر ویزای استرالیا

«عنوان خبر»


تغییرات ویزای استرالیا، دانشجویان پرستاری فیلیپینی را فراری می‌دهد.


چکیده خبر:

  • تغییرات اخیر در قوانین ویزای استرالیا منجر به کاهش شدید تعداد دانشجویان فیلیپینی شده است.
  • این کاهش، تأمین دانشجویان پرستاری در استرالیا را با تهدید مواجه کرده است.
  • در سه ماهه اول سال جاری، کمتر از 500 دانشجوی فیلیپینی برای ویزای دانشجویی درخواست داده‌اند.

متن خبر

تغییرات جدیدی که استرالیا در قوانین ویزا اعمال کرده، دانشجویان پرستاری بین‌المللی را از تحصیل در این کشور دلسرد می‌کند و کمبود نیروی کار درمانی را در این کشور تشدید می‌کند.

به محض اینکه استرالیا قوانین صدور ویزا را تغییر داد، تعداد دانشجویانی که در دانشگاه‌های استرالیا ثبت‌نام کردند، کاهش یافت. گزارش وب‌سایت نیلگام سفر نشان می‌دهد که این تغییرات در ویزا به ویژه بر تعداد دانشجویان فیلیپینی که یکی از بزرگترین گروه‌های دانشجویان خارجی در استرالیا هستند، تأثیر گذاشته است.

همان‌طور که تایمز هایر ادوکیشن توضیح می‌دهد، فیلیپین جزو ۱۲ کشور اصلی ارسال‌کننده دانشجو به دانشگاه‌های استرالیا است و در عین حال، یکی از چهار منبع اصلی تأمین پرستاران این کشور به شمار می‌رود.

با این حال، انتظار می‌رود آمار امسال تغییر کند، زیرا وزارت امور داخلی استرالیا ماه گذشته تصمیم گرفت ریسک مهاجرتی فیلیپین را به سطح سه کاهش دهد و اولویت پایینی برای پردازش درخواست‌های ویزای دانشجویان فیلیپینی قائل شود.

علاوه بر این، دانشجویان فیلیپینی همچنین باید برای اثبات تمکن مالی و مهارت‌های زبانی کافی برای تحصیل در دانشگاه‌های استرالیا، مدارکی ارائه دهند.

تغییرات ویزای استرالیا

مطلب مرتبط:

وقت سفارت استرالیا

کمتر از ۵۰۰ دانشجوی فیلیپینی در سه ماهه اول ۲۰۲۴ برای ویزا درخواست داده‌اند.

در حالی که قوانین جدید برای کاهش ریسک مهاجرتی وضع شده‌اند، داده‌های وزارت امور داخلی نشان می‌دهد که این تغییرات دانشجویان فیلیپینی را از ثبت‌نام در دانشگاه‌های این کشور منصرف می‌کند.

به گزارش تایمز هایر ادوکیشن، دانشجویان فیلیپینی دیگر نمی‌خواهند برنامه‌های سفر خود را در کشوری که احتمال رد شدن درخواست ویزا وجود دارد، به خطر بیندازند.

اطلاعات نشان می‌دهد که در سه ماهه اول سال جاری، کمتر از ۵۰۰ دانشجوی فیلیپینی برای ویزای تحصیلی در دانشگاه‌های استرالیا درخواست داده‌اند و مارس کمترین تعداد ویزای اعطا شده به این ملیت در شش سال گذشته را نشان می‌دهد.

تعداد بالای دانشجویان فیلیپینی که استرالیا را به عنوان مقصد تحصیلی خود انتخاب کرده‌اند، در طول سال‌ها تأثیر مثبتی بر نیروی کار استرالیا، به ویژه نیروی کار پرستاری، داشته است.

این امر به این دلیل است که پس از پایان تحصیل، تعداد زیادی از دانشجویان ترجیح دادند در این کشور بمانند و به عنوان پرستار کار کنند. با این حال، اکنون که تعداد دانشجویان در حال کاهش است، سیستم مراقبت‌های بهداشتی استرالیا با کمبود شدید پرستار مواجه خواهد شد.

استرالیا قوانین سخت‌گیرانه‌تری را برای تمام دانشجویان خارجی در مارس اعمال کرد.

استرالیا در اوایل ماه مارس تصمیم گرفت قوانین سخت‌گیرانه‌تری را برای تمام دانشجویان خارجی که برای ویزای تحصیلی در این کشور درخواست می‌دهند، اعمال کند.

تصمیم این کشور برای تشدید قوانین پس از افزایش نرخ مهاجرت اتخاذ شد که به اعتقاد برخی، ناشی از تعداد زیاد دانشجویان بین‌المللی است که هر ساله به استرالیا می‌رسند.

از 23 مارس، تمام دانشجویان بین‌المللی که می‌خواهند تحصیلات خود را ادامه دهند، باید مدرک زبان انگلیسی قوی‌تری ارائه دهند. دولت هشدار داد که می‌تواند مؤسسات آموزش عالی را که نتوانند مطابق قوانین عمل کنند، تعلیق کند.

استرالیا همچنین تصمیم گرفته است از درخواست دانشجویان برای نوع دیگری از ویزا در حالی که در این کشور هستند، جلوگیری کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *