اخبار

مراکز درخواست ویزای کانادا در مکزیک

۳ مرکز جدید درخواست ویزا در مکزیک

«عنوان خبر»


کانادا ۳ مرکز جدید درخواست ویزا در مکزیک افتتاح کرد


چکیده خبر:

  • کانادا اخیراً سه مرکز درخواست ویزا را در مکزیکوسیتی، مونتری و گوادالاخارا افتتاح کرده است.
  • این مراکز جدید در ابتدا فقط خدمات بیومتریک ارائه خواهند کرد و خدمات بیشتری بعداً اضافه خواهد شد.
  • شایان ذکر است که کانادا در فوریه سال ۲۰۲۴ به دلیل افزایش تعداد درخواست‌های پناهندگی، الزامات ویزا را برای شهروندان مکزیکی اعمال کرد.

متن خبر

کانادا به‌منظور بهبود خدمات برای علاقه‌مندان به سفر به این کشور، سه مرکز جدید درخواست ویزا در مکزیک افتتاح کرده است. این مراکز ویزا که در اواخر ماه مه ۲۰۲۴ افتتاح شده‌اند، طبق گزارش نیلگام سفر در مکزیکوسیتی، مونتری و گوادالاخارا قرار دارند.

همان‌طور که در یک بیانیه رسمی ذکر شده است، این مراکز درخواست ویزا (VAC) ابتدا فقط خدمات بیومتریک ارائه خواهند کرد و خدمات بیشتری در آینده اضافه خواهد شد.

وزارت مهاجرت، پناهندگان و شهروندی کانادا

سپس برای گسترش دامنه خدمات به منظور ارسال و پیگیری گذرنامه یا سایر مدارک تلاش خواهیم کرد. در همین حال، متقاضیان همچنان می‌توانند به تمام خدمات در VAC موجود در مکزیکوسیتی دسترسی داشته باشند.

مکزیک اکنون دارای ۴ مرکز درخواست ویزای کانادا است

با افتتاح این سه مرکز جدید، مکزیک اکنون در مجموع میزبان چهار مرکز VAC است که در سه منطقه کلانشهری بزرگ این کشور قرار گرفته‌اند، همان‌طور که در این بیانیه ذکر شده است. به گفته مقامات، چنین اقدامی باعث تقویت روابط بین دو کشور از جمله موارد دیگر خواهد شد.

مراکز درخواست ویزای کانادا در مکزیک


** اخذ ویزای توریستی کانادا با نیلگام سفر **


وزارت مهاجرت، پناهندگان و شهروندی کانادا

با افتتاح این مراکز، ارائه اطلاعات بیومتریک برای شهروندان مکزیکی که قصد سفر به کانادا را دارند، در صورت لزوم، آسان‌تر می‌شود. این اقدام از رفت و آمد و ارتباطات مردم دو کشور پشتیبانی می‌کند و در عین حال، امنیت سیستم مهاجرتی کانادا را حفظ می‌نماید.

اداره مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا (IRCC) توضیح داد که متقاضیان می‌توانند به محض دریافت نامه درخواست انگشت‌نگاری، برای ثبت وقت ملاقات انگشت‌نگاری در هر یک از این چهار مرکز اقدام کنند.

همچنین تأکید شد که VACها توسط شرکت‌های خصوصی و تحت قرارداد با دولت کانادا اداره می‌شوند و به همین ترتیب، این شرکت‌ها نماینده دولت نیستند.

وزارت مهاجرت، پناهندگان و شهروندی کانادا

آن‌ها در مورد درخواست‌ها تصمیم‌گیری نمی‌کنند و نمی‌توانند به متقاضیان ویزا، مشاوره تخصصی در خصوص ویزا ارائه دهند.

کانادا به دلیل افزایش پناهجویان، شرایط ویزا را برای مکزیکی‌ها اعمال کرد

در ماه فوریه سال ۲۰۲۴، دولت کانادا الزام ویزا برای شهروندان مکزیکی را اعمال کرد. این اقدام پس از درخواست‌های مکرر فرانسوا لگو، نخست‌وزیر کبک، از مقامات فدرال برای رسیدگی به افزایش تعداد پناهندگان در این استان صورت گرفت.

پیش از این تصمیم، او از دولت خواسته بود تا با اشاره به چالش کبک در پذیرش نزدیک به ۱۶۰ هزار پناهنده، اقداماتی انجام دهد. ایالات متحده نیز پس از افزایش گذرهای غیرقانونی، از کانادا خواست تا برای شهروندان مکزیکی الزام ویزا اعمال کند.

در سال ۲۰۲۳، هیئت مهاجرت و پناهندگی کانادا بیش از ۲۵۰۰۰ درخواست پناهندگی از مکزیک را ثبت کرد. با این رقم، مکزیک به عنوان اصلی‌ترین منبع درخواست‌های پناهندگی به کانادا تبدیل شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *