اخبار

تعیین سقف ویزای اسپانسری خانواده استان کبک

سقف ویزای اسپانسری خانواده استان کبک

«عنوان خبر»


استان کبک کانادا سقف درخواست‌های ویزای اسپانسری خانواده را تعیین کرد.


چکیده خبر:

  • استان کبک کانادا تعداد درخواست‌های ویزای اسپانسری خانواده را به ۱۳,۰۰۰ محدود کرده است.
  • برخی از دسته‌ها، مانند فرزند زیر سن قانونی اسپانسر، از سقف جدید معاف خواهند بود.
  • این سقف جدید از تاریخ ۲۶ ژوئن ۲۰۲۴ اجرایی شده و به مدت دو سال اعتبار خواهد داشت.

متن خبر

استان کبک کانادا سقف تعداد درخواست‌های ویزای اسپانسرشیپی خانواده را برای چندین دسته روی ۱۳,۰۰۰ درخواست تعیین کرده است. از این تعداد، ۱۰,۴۰۰ درخواست به همسران، همسران عرفی و فرزندان وابسته بالای ۱۸ سال اختصاص خواهد یافت. ۲,۶۰۰ درخواست باقی‌مانده نیز برای پدر و مادر، پدر و مادر بزرگ و سایر اعضای واجد شرایط خانواده رزرو شده است.

این سقف که از تاریخ ۲۶ ژوئن ۲۰۲۴ اجرایی شده است، تا تاریخ ۲۵ ژوئن ۲۰۲۶ معتبر خواهد بود [منابع خبری سی‌آی‌سی نیوز]. پس از رسیدن به این محدودیت، مقامات کبک دیگر تا پایان دوره درخواست‌ها را نمی‌پذیرند. اگر افراد پس از پر شدن ظرفیت درخواست خود را ارسال کنند، وزارتخانه بدون بررسی یا دریافت هزینه رسیدگی، آن را برگشت خواهد داد.

با این حال، این تغییر جدید بر تمام دسته‌های متقاضی تأثیر نخواهد گذاشت. همان‌طور که بیشتر توضیح داده شده است، گروه‌های زیر از این محدودیت معاف هستند:

  • فرزند زیر سن قانونی وابسته به اسپانسر
  • فرزندان زیر سن قانونی که اسپانسر قصد به فرزندی پذیرفتن آن‌ها را دارد
  • فرزند زیر سن قانونی یتیم شده از برادر، خواهر، خواهرزاده، برادرزاده، نوه دختر یا نوه پسر اسپانسر
  • فرزند بزرگسال اسپانسر که به دلیل معلولیت وابسته به یکی از والدین است

همان‌طور که همان منبع گزارش می‌کند، برای معاف شدن از این محدودیت، فرد تحت حمایت نمی‌تواند ازدواج کرده یا در یک رابطه مشترک زندگی کند. این اقدام با بحران مسکن در کبک مرتبط است که گفته می‌شود ناشی از افزایش تعداد ساکنان موقت است.

کاهش تعداد اقامت موقت در کانادا در دستور کار دولت این کشور

دولت کانادا علاوه بر استان کبک، قصد دارد تعداد کل افراد با اقامت موقت را کاهش دهد. این خبر را مارک میلر، وزیر مهاجرت کانادا، در ماه مارس ۲۰۲۴ اعلام کرد.

به طور خاص، مقامات کانادا قصد دارند نسبت افراد با اقامت موقت را از ۶.۲ درصد فعلی به ۵ درصد از کل جمعیت کشور کاهش دهند. این اقدام شامل حال دانشجویان خارجی، کارگران خارجی موقت و پناهندگان می‌شود.

همان‌طور که آقای میلر در آن زمان توضیح داد، این حرکت با هدف اطمینان از افزایش «پایدار» تعداد افراد با اقامت موقت که وارد کشور می‌شوند، صورت گرفته است.

با وجود این محدودیت‌ها، کانادا در برخی از بخش‌ها به نیروی کار خارجی متکی است. بنابراین، کارگران بخش‌های ساخت و ساز و بهداشت و درمان که با کمبود نیروی کار در کانادا مواجه هستند، از این سیاست مستثنی خواهند بود. این افراد می‌توانند حداقل تا ۳۱ آگوست همچنان با روال فعلی وارد کشور شوند.

بر اساس آمار کانادا، تعداد فعلی افراد با اقامت موقت در کانادا ۲.۵ میلیون نفر است که نسبت به سال ۲۰۲۱ که تقریباً یک میلیون نفر بود، افزایش یافته است.

منبع: visaguide.world

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *