اخبار

درخواست کارت آبی اتحادیه اروپا آسان شد!

درخواست کارت آبی اتحادیه اروپا آسان شد

«عنوان خبر»


یونان و ایتالیا برای جذب نیروی کار خارجی باصلاحیت‌تر، برخی از قوانین درخواست کارت آبی اتحادیه اروپا را ساده‌سازی کرده‌اند.


چکیده خبر:

  • یونان و ایتالیا برخی از قوانین کارت آبی اتحادیه اروپا را تغییر داده‌اند.
  • یونان اکنون به خارجیانی که تحت رژیم معافیت از ویزا و همچنین دارندگان ویزای کوتاه مدت (کمتر از ۹۰ روز) هستند، اجازه می‌دهد برای دریافت این کارت درخواست دهند.
  • ایتالیا این امکان را برای کارفرمایان ایتالیایی فراهم کرده است که درخواست‌های مربوط به کارگران خارجی را در چارچوب طرح کارت آبی اتحادیه اروپا به صورت آنلاین ارسال کنند.

متن خبر

دو کشور عضو اتحادیه اروپا، یونان و ایتالیا، به تازگی تغییراتی را در روند درخواست برای کارت آبی اتحادیه اروپا اعمال کرده‌اند.

کارت آبی اتحادیه اروپا مجوزی برای اقامت است که برای کارگران واجد شرایط غیر اتحادیه اروپا صادر می‌شود و به دارندگان آن اجازه می‌دهد وارد کشور اعطا کننده سند شده و در آنجا اقامت داشته باشند. روند دریافت این کارت شامل چندین معیار است که باید رعایت شود. با این حال، در مورد برخی قوانین، هر کشور عضو اختیار دارد که کدام الزامات را ساده کند.

با کارت آبی اتحادیه اروپا برای کارگران خارجی باصلاحیت بالا، یونان روند درخواست را ساده‌تر می‌کند

از تاریخ ۵ ژوئن ۲۰۲۴، یونان امکان درخواست کارت آبی اتحادیه اروپا (EU Blue Card) را برای گروه بزرگتری از نیروی کار خارجی با مهارت بالا فراهم کرده است.

طبق قوانین جدید، اتباع خارجی که بدون نیاز به ویزا وارد یونان می‌شوند و همچنین افرادی که دارای ویزای اقامت کوتاه‌مدت هستند، می‌توانند برای دریافت کارت آبی اتحادیه اروپا درخواست دهند.

علاوه بر این، کارگران خارجی با مهارت بالا که برای دریافت کارت آبی اتحادیه اروپا از یونان درخواست می‌دهند، اکنون می‌توانند انتخاب کنند که آیا می‌خواهند فرآیند پیش‌غربالگری را طی کنند. این فرآیند نیازمند آن است که کارفرما درخواست استخدام فرد خارجی را ارائه دهد.

این دو تغییر اعمال‌شده توسط یونان، با هدف ساده‌سازی قابل توجه فرآیند درخواست و دریافت کارت آبی اتحادیه اروپا و در نهایت اقامت طولانی‌تر در این اتحادیه، صورت گرفته است.

ایتالیا روند درخواست کارت آبی اتحادیه اروپا را برای کارفرمایان ایتالیایی که به کارگران خارجی نیاز دارند، آنلاین کرده است.

از این پس، کارفرمایان ایتالیایی می‌توانند به سادگی درخواست‌های خود را برای جذب نیروی کار خارجی باصلاحیت بالا ثبت کنند. وزارت کشور ایتالیا یک درگاه خدمات ایجاد کرده است که کارفرمایان می‌توانند از طریق آن به صورت آنلاین برای جذب نیروی کار متخصص خارجی درخواست دهند.

پورتال ادغام مهاجران ایتالیا

در بخش واحد روال‌های مهاجرتی در درگاه خدمات وزارت کشور، فرم به‌روزرسانی شده‌ای در دسترس کارفرمایان قرار گرفته است تا بتوانند برای استخدام نیروی کار خارجی باصلاحیت بالا (دارنده کارت آبی اتحادیه اروپا) درخواست دهند.

چه کسی واجد شرایط دریافت کارت آبی اتحادیه اروپا است؟

  • برای درخواست کارت آبی اتحادیه اروپا، کارگران خارجی باید دارای قرارداد کار معتبر یا پیشنهاد شغلی برای اشتغال باصلاحیت بالا به مدت حداقل یک سال باشند.
  • متقاضیان کارت آبی اتحادیه اروپا همچنین باید مدارکی را ارائه دهند که ثابت کند الزامات قانونی ملی رعایت شده است.
  • آن‌ها همچنین باید مدارکی را ارائه دهند که نشان دهنده داشتن صلاحیت‌های حرفه‌ای بالاتر مرتبط، داشتن یک سند مسافرتی معتبر و بیمه باشند.

کارت آبی اتحادیه اروپا چقدر اعتبار دارد و هزینه آن چقدر است؟

دوره اعتبار استاندارد کارت آبی اتحادیه اروپا دو سال است. با این حال، اعتبار آن قابل تمدید است.

پس از پایان دوره اعتبار استاندارد دو ساله، مدت آن می‌تواند برای مدت سه سال تمدید شود.

هزینه کارت آبی اتحادیه اروپا در همه کشورهای عضو یکسان نیست. یونان برای درخواست اولیه هزینه 300 یورو و برای تمدید آن هزینه 450 یورو دارد.

از طرف دیگر ایتالیا به طور جداگانه برای درخواست اولیه و تمدید هزینه 100 یورویی دریافت می‌کند.

اخبار مرتبط:

افزایش تقاضای سفر به اروپا در 2024

[منبع: VisaGuide.World]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *