اخبار

تمدید قانون مایعات 100 میلی لیتری فرودگاه های انگلستان

تمدید قانون مایعات 100 میلی لیتری فرودگاه های انگلستان

«عنوان خبر»


مسافرین توجه داشته باشند! قوانین حمل مایعات ۱۰۰ میلی‌لیتری در فرودگاه‌های انگلیس تا سال ۲۰۲۵ تمدید شد.


چکیده خبر:

  • فرودگاه‌های بریتانیا محدودیت مقدار مایعات قابل حمل توسط مسافران را برای یک سال دیگر تمدید کرده‌اند.
  • بر اساس این اقدام، مسافران نمی‌توانند بیش از ۱۰۰ میلی‌لیتر مایع را در هر محفظه با خود حمل کنند.
  • این تأخیر به دلیل مشکلاتی در به‌کارگیری به موقع تجهیزات لازم ایجاد شده است.

متن خبر

پس از لغو شدن ممنوعیت حمل مایعات در اوایل سال جاری، شش فرودگاه در بریتانیا مجدداً محدودیت‌هایی را برای حمل مایعات توسط مسافران اعمال کرده‌اند. وزارت حمل و نقل انگلستان اعلام کرد که دلیل اصلی تشدید قوانین مربوط به حمل مایعات، ارتقاء تجهیزات اسکنر است.

بر اساس گزارش Nilgamsafar، نیوکاسل، لیدز بردفورد، لندن سیتی، آبردین، ساوث‌اِند و تیزساید همگی از تاریخ ۹ ژوئن (۱۹ خرداد) این محدودیت را مجدداً اعمال کرده‌اند و این محدودیت تا ژوئن ۲۰۲۵ تمدید خواهد شد.

وزارت حمل و نقل (DFT)

این یک اقدام موقتی برای بهبود بیشتر سیستم‌های بازرسی جدید است و تنها تعداد کمی از مسافران را تحت تأثیر قرار خواهد داد. برای اکثر مسافران، اقدامات امنیتی بدون تغییر باقی خواهد ماند. مسافران همچنان باید قبل از سفر، الزامات امنیتی فرودگاه خروج خود را بررسی کنند.

ممنوعیت حمل مایعات در چمدان دستی برای مقابله با حملات تروریستی

به گفته‌ی مشاور فرودگاهی «فروبِست»، ممنوعیت حمل مایعات بیش از ۱۰۰ میلی‌لیتر در هر محفظه درون چمدان دستی، از سال ۲۰۰۶ اجرایی شد.

این ممنوعیت شامل لوازم آرایشی، بهداشتی، خمیر، کرم، ژل و مواد غذایی مایع یا نیمه مایع و همچنین نوشیدنی‌ها می‌شود. اجرای این ممنوعیت پس از تلاش‌های تروریستی با استفاده از مواد منفجره مایع در پروازهای بین‌المللی صورت گرفت.

محدودیت‌هایی هم در خصوص محفظه‌های مایعات وجود دارد. این محفظه‌ها باید در کیسه‌های پلاستیکی شفاف و قابل قفل با ابعاد حداکثر ۲۰ در ۲۰ سانتی‌متر قرار بگیرند. تنها یک کیسه برای هر مسافر مجاز است و هنگام بازرسی امنیتی باید از چمدان خارج شود.

فرودگاه‌های بزرگ انگلیس نسبت به دستیابی به هدف استقرار اسکنرهای جدید در سال ۲۰۲۴ تردید دارند

ضرب‌الاجل برای تمامی فرودگاه‌های انگلیس، اول ژوئن ۲۰۲۴ تعیین شده بود. اما با ابراز تردید فرودگاه‌های بزرگ مانند لندن هیترو، منچستر و گاتویک در خصوص رسیدن به این هدف، این ضرب‌الاجل تا ژوئن ۲۰۲۵ تمدید شد.

با معرفی اسکنرهای جدید و لغو ممنوعیت حمل مایعات ۱۰۰ میلی‌لیتری، مسافران در هنگام سفر با محدودیت‌های کمتری روبرو خواهند بود. به لطف اسکنرهای جدید، مسافران در طول بازرسی امنیتی اجازه دارند مایعات، تبلت‌ها و لپ‌تاپ‌های خود را درون چمدان دستی نگه دارند.

فرودگاه لندن سیتی با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که با وجود محدودیت حمل مایعات، مسافران همچنان می‌توانند تمامی وسایل خود، از جمله مایعات و لوازم الکترونیکی را هنگام عبور از بازرسی امنیتی همراه داشته باشند.

فرودگاه‌هایی مانند لوتن، منچستر، گاتویک و هیترو علیرغم الزام به راه‌اندازی اسکنرها تا اول ژوئن، هنوز این دستگاه‌ها را نصب نکرده‌اند.

دولت انگلیس می‌گوید این اقدام باعث ایجاد یک انتقال نرم می‌شود و اکثر مسافران تفاوت خاصی را در روند بازرسی امنیتی خود احساس نخواهند کرد. با این حال، همچنان توصیه می‌شود هنگام سفر، مایعات را در حجم کمتری حمل کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *