اخبار

ویزای رایگان 1 ساله آذربایجان

ویزای رایگان 1 ساله آذربایجان

«عنوان خبر»


آذربایجان سیاست روادید رایگان یک ساله برای شهروندان چینی را اجرا می‌کند


چکیده خبر:

  • آذربایجان تصمیم گرفته است برای اتباع چینی، یک سیاست روادید رایگان یک طرفه به مدت یک سال اجرا کند.
  • همچنین این دو کشور اعلامیه مشترکی برای ایجاد مشارکت راهبردی امضا کرده‌اند.
  • بر اساس این اعلامیه مشترک، هر دو طرف همکاری در زمینه انرژی، تولید و پالایش نفت و گاز، انرژی پاک و زیرساخت حمل و نقل را افزایش خواهند داد.

متن خبر

بر اساس اعلام اخیر جمهوری آذربایجان و چین، که طی آن این دو کشور مشارکت راهبردی برقرار کردند، رژیم بدون ویزا برای شهروندان چینی در آذربایجان به صورت یک‌جانبه به مدت یک سال اعمال خواهد شد.

این اعلامیه حاکی از آن است که هر دو طرف در حال تلاش برای تسهیل بیشتر رفت و آمدهای متقابل شهروندان خود هستند.

ویزای جمهوری آذربایجان برای شهروندان چین

در حال حاضر، شهروندان چین می‌توانند با ویزای الکترونیکی به جمهوری آذربایجان سفر کنند. سیستم صدور الکترونیکی ویزا (e-Visa) به مسافران این امکان را می‌دهد تا بدون مراجعه حضوری به سفارت یا کنسولگری آذربایجان، به صورت آنلاین ویزای خود را دریافت کنند.

این ویزا همچنین به آن‌ها اجازه می‌دهد برای اهداف گردشگری یا تجاری وارد آذربایجان شده و در داخل آن سفر کنند. اعتبار ویزای الکترونیکی آذربایجان ۹۰ روز است و امکان اقامت حداکثر ۳۰ روزه را در این کشور فراهم می‌آورد.

جمهوری آذربایجان و چین بر اساس احترام متقابل، برابری، اعتماد، حمایت، منافع مشترک و همکاری، مشارکت راهبردی برقرار خواهند کرد. چین همچنین از شرکت جمهوری آذربایجان در نمایشگاه بین‌المللی گردشگری چین و سایر نمایشگاه‌های گردشگری برای توسعه صنعت توریسم استقبال می‌کند.

بیانیه مشترک جمهوری آذربایجان و جمهوری خلق چین

طرفین بر این نکته تأکید می‌کنند که تروریسم، جدایی طلبی و افراط گرایی تهدیدات جدی علیه کل جامعه جهانی به شمار می‌رود و نیازمند آن است که برای پیشگیری و مقابله با این چالش‌ها، تلاش‌های مشترکی صورت گیرد.

طبق این بیانیه، هر دو طرف از هرگونه اقدامی که به نظر هر یک از طرفین به مشارکت راهبردی و روابط استراتژیک بین دو کشور آسیب برساند، خودداری خواهند کرد.

چین و آذربایجان همکاری‌های اقتصادی خود را گسترش می‌دهند.

علاوه بر این، جمهوری آذربایجان مایل است در چارچوب همکاری کمربند و جاده، همبستگی و همکاری با چین را تقویت کند، از پتانسیل موجود بهره‌برداری کند و همکاری در زمینه‌هایی مانند اقتصاد، تجارت، سرمایه‌گذاری، انرژی‌های نوین و فرهنگ را ارتقا بخشد.

این کشور همچنین مایل است در چارچوب سازمان همکاری شانگهای (SCO) و سایر چارچوب‌ها همکاری نزدیکی داشته باشد، با دخالت‌های خارجی مقابله کند و از امنیت و ثبات منطقه‌ای صیانت نماید.

بیانیه مشترک جمهوری آذربایجان و جمهوری خلق چین

طرفین آمادگی خود را برای تقویت تبادل تجربیات به منظور تضمین اشتغال باکیفیت و کامل، بهبود سیستم تأمین اجتماعی و آموزش نیروی کار ماهر برای ارتقای رفاه مردم اعلام می‌کنند.

با آگاهی از تکامل اقتصادی قدرتمند دو کشور، همچنین پتانسیل فوق‌العاده برای توسعه همکاری در زمینه صنعتی سازی و سرمایه‌گذاری مورد بحث قرار گرفت.

در نتیجه، ساز و کار جدید همکاری در زمینه صنعتی سازی و سرمایه‌گذاری بین جمهوری آذربایجان و چین به طور کامل مورد استفاده قرار خواهد گرفت، ارتباطات برای تحقق چشم‌انداز افزایش یافته و فعالیت‌های هر دو شرکت تسهیل خواهد شد.

این کشورها همچنین همکاری در زمینه‌های اولویت‌دار مانند انرژی، تولید و پالایش نفت و گاز، انرژی پاک و زیرساخت‌های حمل و نقل را به طور فعال ترویج خواهند کرد.

منبع: VisaGuide.World

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *