اخبار

سفر رایگان به چین برای استرالیایی ها

سفر رایگان به چین برای استرالیایی ها

«عنوان خبر»


مسافران استرالیایی از دسترسی بدون ویزا به چین بهره‌مند می‌شوند، صرفه‌جویی ۱۱۰ دلاری در ویزای گردشگری


چکیده خبر:

 • چین اخیراً استرالیا را به لیست کشورهای بدون ویزای خود اضافه کرده است که به استرالیایی‌ها اجازه می‌دهد تا بدون ویزا برای حداکثر ۱۵ روز وارد این کشور شوند.
 • این تصمیم جدید، در حدود ۱۱۰ دلار، که هزینه فعلی ویزای توریستی سینگل است، برای شهروندان استرالیایی صرفه‌جویی خواهد کرد.
 • با افزوده شدن اخیر استرالیا و نیوزیلند، تعداد کشورهایی که از ورود بدون ویزا به چین بهره‌مند هستند اکنون به ۱۴ کشور رسیده است.

متن خبر

چین برنامه معافیت از ویزای خود را گسترش داد و بدین ترتیب استرالیا را به عنوان آخرین کشوری که به معافیت ویزا پیوست، در بر گرفت.

این اعلامیه پس از دیدار نخست وزیر چین، لی چیانگ و نخست وزیر استرالیا، آنتونی آلبانیز صورت گرفت. آن‌ها همچنین فاش کردند که شهروندان استرالیایی اکنون می‌توانند برای مدت حداکثر 15 روز برای اهداف گردشگری تجاری و دیدار با عزیزان به چین سفر کنند.

با توجه به اینکه استرالیایی‌ها می‌توانند بدون درخواست ویزا به چین سفر کنند، این امر باعث صرفه‌جویی حدود ۱۱۰ دلاری برای استرالیایی‌ها می‌شود.

لی کیانگ نخست وزیر چین

در راستای تسهیل هر چه بهتر تبادلات شخصی، توافق کردیم دسترسی متقابل به ویزای پنج ساله چند بار ورود را برای گردشگری، تجارت و دیدار اعضای خانواده برای یکدیگر فراهم کنیم.

چند کشور دیگر که به تازگی در فهرست معافیت از ویزای چین قرار گرفته‌اند عبارتند از:

 • نیوزیلند
 • سنگاپور
 • فرانسه
 • ژاپن
 • اسپانیا
 • هلند
 • مالزی
 • تایلند

چین معافیت از ویزا را تا پایان سال ۲۰۲۵ تمدید کرد

چین در ابتدا معافیت از ویزا را به صورت آزمایشی تا ۳۰ نوامبر سال جاری اعلام کرده بود، اما اکنون آن را تا ۳۱ دسامبر ۲۰۲۵ تمدید کرده است. با افزوده شدن اخیر استرالیا و نیوزیلند، تعداد کشورهایی که از ورود بدون ویزا به چین بهره‌مند هستند اکنون به ۱۴ کشور رسیده است.

علاوه بر این، چین همچنین توافقنامه معافیت متقابل ویزا برای ۳۰ روز با سنگاپور و توافقی مشابه با تایلند منعقد کرد که از اول مارس لازم الاجرا شده و بازدید بدون ویزا تا سقف ۳۰ روز در هر ورود را مجاز می‌کند.

چین همچنین الزامات ویزا را برای شهروندان آمریکایی که با ویزای توریستی به این کشور سفر می‌کنند، تسهیل کرده است و دیگر نیازی به ارائه بلیط رفت و برگشت هواپیما، رزرو هتل، برنامه سفر یا نامه دعوتنامه نیست.

از ۱۵ مه، دولت چین معافیت ویزا را برای گروه‌های گردشگری خارجی که با کشتی‌های تفریحی وارد کشور می‌شوند، معرفی کرد. این بازدیدکنندگان می‌توانند تا ۱۵ روز بدون ویزا در چین اقامت داشته باشند.

ورود گردشگران خارجی به چین تنها در دو ماه از سال ۲۰۲۴ با معافیت ویزا افزایش چشمگیری داشت

به دنبال اجرای سیاست جدید معافیت از ویزای چین، این کشور در دو ماه اول سال ۲۰۲۴ شاهد افزایش قابل توجهی در تعداد بازدیدکنندگان خارجی بود. در این مدت، گردشگران خارجی ۲.۹۵ میلیون سفر رفت و برگشت به چین انجام دادند.

بر اساس داده‌های اداره ملی مهاجرت چین (NIA)، رقم فوق ۲.۳ برابر بیشتر از ماه‌های نوامبر و دسامبر ۲۰۲۳ بود. علاوه بر این، این رقم معادل ۴۱.۵ درصد سطح قبل از پاندمی است.

در سه ماهه اول سال جاری، چین ۴۶۶۰۰۰ ویزا و سند برای خارجیان صادر کرد که نشان دهنده افزایش ۱۱۹ درصدی نسبت به سال گذشته است و نزدیک به ۱.۹۹ میلیون نفر بدون ویزا وارد چین شدند که این رقم معادل ۲۶۶ درصد افزایش نسبت به سال گذشته است.

همان‌طور که جین سان، مدیرعامل گروه تریپ.کام توضیح داد، صنعت گردشگری ورودی چین پتانسیل بالایی دارد و اگر به میانگین جهانی ۱.۵ درصد از تولید ناخالص داخلی برسد، می‌تواند منجر به رشدی بالغ بر ۱۷۹ میلیارد دلار شود.

منبع: VisaGuide.World

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *