اخبار

جریمه زائران حج توسط عربستان

جریمه زائران حج توسط عربستان

«عنوان خبر»


عربستان سعودی زائرین غیرمجاز حج را جریمه و اخراج می‌کند.


چکیده خبر:

  • مقامات عربستان سعودی اعلام کرده‌اند برای کسانی که بدون دریافت ویزای حج معتبر قصد رفتن به مکه را داشته باشند، جریمه‌ای به مبلغ ۱۰,۰۰۰ ریال سعودی (۲۶۴.۹۱ دلار آمریکا) در نظر گرفته می‌شود.
  • عربستان سعودی همچنین مجازات‌های جدیدی را برای کسانی که قوانین ویزای حج را زیر پا بگذارند، اعمال کرده است.
  • در صورت تکرار تخلف، مبلغ جریمه تقریباً دو برابر شده و به بیش از ۱۰۰,۰۰۰ ریال سعودی می‌رسد.

متن خبر

جریمه برای زائرین حج بدون مجوز در عربستان سعودی

وزارت گردشگری عربستان سعودی اعلام کرد، شهروندان سعودی، بازدیدکنندگان و مهاجرینی که بدون ویزای معتبر حج قصد رفتن به مکه را داشته باشند، مشمول جریمه ۱۰,۰۰۰ ریالی (۲۶۴.۹۱ دلار آمریکا) خواهند شد.

به گزارش وب‌سایت نیلگام سفر، این تصمیم اخیر با بیانیه‌ای از سوی وزارت گردشگری عربستان سعودی تأیید شده است، وزارتخانه در بیانیه‌ای یادآور شد که دارندگان ویزای بازدید از هر نوعی، طبق قوانین و مقررات جاری در عربستان سعودی، مجاز به انجام مناسک حج نیستند.

این وزارتخانه تأکید کرد که همه کسانی که بدون مجوز حج در شهر مقدس مکه، منطقه مرکزی حرم، اماکن مقدس منا، عرفات و مزدلفه، ایستگاه قطار حرمین در ریسفاه و سایر مراکز، دستگیر شوند مشمول مجازات‌های جدید خواهند شد.

به تازگی وزارتخانه اعلام کرد که قوانین مربوط به متخلفان را تشدید کرده و تأکید کرد که در صورت تکرار تخلف، مبلغ جریمه تقریباً دو برابر شده و به بیش از ۱۰۰,۰۰۰ ریال خواهد رسید. علاوه بر این، مهاجران متخلف ممکن است از عربستان سعودی به کشور خود تبعید شوند و از ورود مجدد به کشور منع شوند.

علاوه بر این، برای کسانی که زائران متخلف را حمل و نقل می‌کنند نیز مجازات در نظر گرفته شده است. هر شخصی که چنین اقداماتی انجام دهد، مشمول حبس تا شش ماه و همچنین جریمه ۵۰,۰۰۰ ریالی خواهد شد.

از جمله این مجازات‌ها، توقیف وسایل نقلیه‌ای که برای حمل و نقل متخلفان استفاده می‌شود، و همچنین اخراج فرد متخلف حمل کننده در صورتی که فردی مهاجر باشد که دوران محکومیت و پرداخت جریمه را سپری می‌کند، در نظر گرفته شده است.

وزارتخانه همچنین تأکید کرد که جرائم بر اساس تعداد زائرینی که حمل و نقل برای آن‌ها انجام می‌شود افزایش خواهد یافت. تصمیمات اخیر وزارتخانه برای تسهیل زیارت حج که امسال قرار است بین ۱۴ تا ۱۹ ژوئن برگزار شود، اتخاذ شده است.

ممنوعیت ورود بیش از ۳۰۰,۰۰۰ زائر غیرمجاز به مکه

به تازگی، مقامات عربستان سعودی پیش از آغاز مراسم حج که از ۱۴ ژوئن آغاز می‌شود، از ورود بیش از ۳۰۰,۰۰۰ زائر غیرمجاز به مکه جلوگیری کردند. این اقدامات مقامات عربستان سعودی برای مدیریت جمعیت عظیمی که برای این زیارت پیش‌بینی می‌شود، صورت گرفته است.

بر اساس گزارش خبرگزاری سعودی (SPA)، در مجموع ۱۵۳,۹۹۸ زائر بین‌المللی با ویزای توریستی به جای ویزای حج که به مکه سفر کرده بودند، رد شدند.

علاوه بر این، در مجموع ۱۷۱,۵۸۷ نفر ساکن در عربستان سعودی که در مکه اقامت ندارند، به دلیل نداشتن مجوز حج مناسب از شهر خارج شدند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *