مهاجرت

مهاجرت به اسپانیا | راهنمای مهاجرت به اسپانیا 2022

برای اطلاع از جزئیات مهاجرت به اسپانیا و روش هایی مثل مهاجرت تحصیلی به اسپانیا و یا مهاجرت کاری، با راهنمای مهاجرت به اسپانیا 2022 همراه ما در نیلگام شوید. برای مهاجرت به قاره اروپا و حوزه شنگن گزینه های زیادی مثل آلمان، فرانسه، سوئد و ایتالیا در پیش روی شما قرار دارد، اما بنابر آمار، معمولاً افراد زیادی مهاجرت به اسپانیا را ترجیح داده و تلاش می کنند تا با استفاده از یکی از روش های قانونی، مهاجرت به این کشور را به تنهایی و یا به همراه اعضای خانواده تجربه کنند.

به طور پیش فرض، برای سفر و یا مهاجرت به اسپانیا نیاز به رزرو وقت سفارت و اخذ ویزای اسپانیا وجود داشته و نمی توان بدون دریافت مجوز و تنها با داشتن پاسپورت وارد این کشور اروپایی شد.

این که چرا خیلی از افراد مهاجرت به اسپانیا و اقامت موقتی و یا دائم در این کشور را به سایر کشورهای اروپایی ترجیح می دهند، مهاجرت به کشور اسپانیا چه مزایایی داشته و چه روش هایی برای تحقق این کار وجود دارد، موضوعی است که می خواهیم در ادامه مطلب راهنمای مهاجرت به اسپانیا 2022 به آن بپردازیم.

مهاجرت به اسپانیا

پیش از پرداختن به موضوع مهاجرت به اسپانیا، بهتر است تا برای آشنایی بیشتر شما با این کشور، برخی از اطلاعات کلی اسپانیا را در اختیارتان قرار دهیم. اسپانیا یکی از اعضای اتحادیه اروپا و حوزه شنگن است که در جنوب غربی قاره اروپا واقع شده و دارای قلمروها و مستعمرات زیادی در دریای مدیترانه، اقیانوس اطلس، تنگه جبل الطارق و شبه جزیره ایبری است.

این کشور از جنوب با قلمرو فرادریایی بریتانیا یعنی جبل الطارق، از جنوب و شرق با دریای مدیترانه، از شمال با کشور فرانسه، آندورا و خلیج بیسکی و از غرب با کشور پرتغال و اقیانوس اطلس هم مرز است.

اسپانیا دارای مساحت 505.990 هزار کیلومتر مربعی است که آن را به بزرگترین کشور جنوبی قاره اروپا و دومین کشور بزرگ غرب اروپا و اتحادیه اروپا تبدیل کرده است. جمعیت تقریبی کشور اسپانیا در حدود 47.4 میلیون نفر است که از لحاظ نرخ جمعیت در رده ششمین کشور پرجمعیت اروپا و چهارمین کشور پرجمعیت اتحادیه اروپا قرار دارد.

پایتخت اسپانیا شهر معروف مادرید است که خیلی از افراد در سراسر دنیا آن را با نام تیم مشهور رئال مادرید می شناسند. این در حالی است که سایر شهرهای اصلی و مهم اسپانیا شامل بارسلونا، والنسیا، سویا، زاراگوزا، مالاگا، بیلبائو و مورسیا می شود.

اگر می خواهید برای مهاجرت به کشور اسپانیا تصمیم گیری کنید باید بدانید که این کشور قدرتمند اروپایی جزو اتحادیه اروپا و حوزه شنگن است، این بدین معنی است که اخذ ویزای شنگن و یا کارت اقامت اسپانیا به معنی اجازه حضور و سفر شما به سایر 26 کشور این حوزه، بدون نیاز به اخذ ویزای مجدد خواهد بود.

بر همین اساس، به دلیل ارزش بالای ویزا و کارت اقامت کشور اسپانیا، سخت گیری نسبتاً زیادی بر سر مسئله صدور ویزا و مهاجرت به اسپانیا وجود داشته و باید دقت زیادی در این زمینه داشته باشید.

نکته دیگر این است که ویزای متداول و محبوب توریستی اسپانیا، از نوع ویزای شینگن تایپ C (کوتاه مدت) حداکثر 30 روزه (در برخی مواقع 90 تا 180 روزه) است و اگر موفق به دریافت آن شده باشید، در صورتی که ویزای شما از نوع مولتی و چندبار ورود باشد، می توانید از تاریخ درج شده در برچسب ویزا، در اسپانیا و کشورهای حوزه شنگن حضور داشته و به گشت و گذار بپردازید و پیش از اتمام اعتبار ویزا به کشور مبدا بازگردید.

به طور معمول، اعمال قابل انجام با ویزای توریستی شینگن اروپا محدود بوده و شامل کار و یا تحصیل تمام وقت نمی شود. شما تنها مجاز به سیاحت و گشت و گذار، سفر به سایر کشورهای حوزه شنگن، شرکت در نمایشگاه و رویدادهای تجاری و موارد این چنینی هستید.

این در حالی است که ویزای توریستی اسپانیا دارای مدت محدودی بوده و قابلیت تمدید اعتبار و یا تغییر به ویزای دیگر را از داخل اسپانیا ندارد، از این رو نمی توان به هیچ وجه دسته گردشگری و ویزای توریستی این کشور را جزو اقسام مهاجرت به کشور اسپانیا به حساب آورد.

به بیانی دیگر، تنها می توان از ویزای توریستی اسپانیا به عنوان مجوزی محدود و موقتی برای حضور در این کشور و آشنایی با شرایط کلی تحصیل، کار و یا زندگی استفاده کرد و کاربردی فراتر از این موضوع ندارد.

اما مطمئناً خیلی از شما به دنبال حضور موقتی در این کشور نبوده و به دنبال این هستید تا با استفاده از یک روش قانونی، مهاجرت دائمی و زندگی در اسپانیا را تجربه کنید، اگر چنین است، در ادامه با راهنمای مهاجرت به اسپانیا 2022 همراه ما باشید.

راهنمای مهاجرت به اسپانیا 2022

طبق جدیدترین آمار راهنمای مهاجرت به اسپانیا 2022، روش های مهاجرت به کشور اسپانیا براساس ویزاهای صادر شده توسط سفارت و کنسولگری این کشور دسته بندی می شوند و قصد و هدف از سفر متقاضی، نوع مهاجرت وی (موقت و یا دائمی) را تعیین می کند.

به بیانی دیگر، اگر به فرض شما به عنوان یک ایرانی، بخواهید به دلایلی از ایران به مرز هوایی اسپانیا رفته و از آنجا به مقصدی خارج از اروپا و حوزه شنگن سفر کنید، نیاز به اخذ ویزای کوتاه مدت (24 ساعته) ترانزیت اسپانیا دارید. این ویزا، اجازه حضور بسیار محدود (تنها داخل فرودگاه) را برای مدت زمان کمی به شما می دهد تا هواپیمای خود را عوض کرده و مرز هوایی اسپانیا را به سمت مقصدی خارج از اروپا و حوزه شنگن ترک کنید.

اگر تمایل به گشت و گذار، شرکت در دوره های آموزشی کوتاه مدت، نمایشگاه و کنفرانس تجاری، شرکت در مسابقه ورزشی، رویداد فرهنگی، استفاده از خدمات درمانی، عقد قرارداد کاری فی مابین شرکت ها و یا بازدید از دوستان و اقوام ساکن در اسپانیا را دارید، ویزای مورد نیاز شما از نوع موقت یا همان ویزیتور و توریستی اسپانیا بوده و اجازه حضور محدود در این کشور را دارید.

گزینه ای که استثناً برای برخی از شهروندان از جمله ایرانیان قابل تمدید نبوده و فرد نمی تواند از داخل کشور اسپانیا اقدام به تمدید و یا تغییر ویزای توریستی به سایر ویزاهای اسپانیا کند. بر همین اساس، دو ویزای ترانزیت و توریستی اسپانیا به هیچ وجه در دسته بندی مهاجرت به کشور اسپانیا قرار نمی گیرند.

ولی بر طبق جدیدترین آمار راهنمای مهاجرت به اسپانیا 2022، روش های قانونی و متداول مهاجرت به این کشور شامل گزینه های زیر می شوند:

 • روش تحصیلی
 • روش کاری و تجاری
 • تمکن مالی
 • خرید ملک
 • ازدواج با شهروند اسپانیایی

ماهیت برخی از روش های نامبرده در بالا دائمی نبوده و در ابتدا اجازه حضور موقتی را به متقاضی مهاجرت به کشور اسپانیا می دهد، اما برخلاف ویزای توریستی و کوتاه مدت شنگن، امکان تمدید و یا تبدیل آن در داخل اسپانیا وجود داشته و می توان به عنوان روش قابل اطمینان مهاجرت به این کشور حساب کرد.

اما برای تصمیم گیری بهتر در مورد این که کدام یک از روش های راهنمای مهاجرت به اسپانیا 2022 برای شما مناسب بوده و می تواند نهایتاً به اقامت دائم شینگن بدل شود، لازم است تا جزئیات هر یک از گزینه های موجود را ارزیابی کنیم.

مهاجرت تحصیلی به اسپانیا

از نگاه بسیاری از متقاضیان مهاجرت به اسپانیا، روش تحصیلی جزو بهترین و سریع ترین گزینه های موجود است که می تواند در نهایت به اقامت دائم و کار تمام وقت شما در این کشور اروپایی منتهی شود.

در روش مهاجرت تحصیلی، شما اول از همه نیاز به نامه پذیرش تحصیلی (دعوت نامه دانشگاه و موسسه آموزشی در اسپانیا) برای ثبت نام در این کشور دارید. برای همین، باید شهر و موسسه آموزشی خود را در کشور اسپانیا انتخاب کرده و براساس رشته و مقطع تحصیلی مورد نظرتان، از شرایط پذیرش دانشجویان بین المللی مطلع شوید.

به طور معمول، شرایط مورد نیاز دانشگاه های اسپانیا برای تائید و ارسال نامه پذیرش تحصیلی به دانشجویان خارجی شامل موارد زیر می شود:

 • مدرک زبان آزمون آیلتس و یا تافل با حداقل نمره 6 تا 6.5
 • ترجمه ریزنمرات تحصیلی دانشجو
 • ترجمه آخرین مدارک تحصیلی
 • انگیزه نامه
 • رزومه و سوابق تحصیلی
 • سوابق کاری مرتبط با رشته تحصیلی
 • توصیه نامه اساتید دانشگاهی (برای مقاطع تکمیلی)
 • رسید پرداخت ادمیشن فی
 • فرم درخواست تکمیل و امضا شده
 • مدارک آزمون های بین المللی GRE، GMAT و SAT برای برخی از رشته ها
 • پژوهش و مقاله های علمی (در صورت وجود)

شما باید با توجه به ددلاین تعیین شده در وب سایت دانشگاه، مدارک خود را ترجمه و اسکن کرده و بعد از پرداخت هزینه ادمیشن فی برای موسسه آموزشی مورد نظر خود بفرستید. با گذشت حداقل یک ماه کاری و بعد از ارزیابی پرونده، در صورت موافقت با درخواست شما، نامه پذیرش تحصیلی به صورت اینترنتی برای شما ارسال می گردد.

اما دریافت نامه پذیرش تنها بخشی از پروسه مهاجرت به کشور اسپانیا از طریق گزینه تحصیل است و بعد از اخذ این دعوت نامه، متقاضی برای یک بازه حداکثر 3 تا 6 ماهه مهلت دارد تا نسبت به رزرو وقت سفارت و اخذ ویزای تحصیلی اسپانیا اقدام کند.

برخی از افراد این طور فکر می کنند که مدارک و شرایط مورد نیاز پذیرش تحصیلی با ویزای تحصیلی کشور اسپانیا یکسان است، اما بنابر جدیدترین اطلاعات راهنمای مهاجرت به اسپانیا 2022، متقاضی مهاجرت تحصیلی به این کشور، باید از مدارک و شرایط زیر برای اخذ ویزای اسپانیا برخوردار باشد:

 • ترجمه سوابق بیمه
 • نداشتن شرط سنی و گپ تحصیلی بالا (در صورت وجود این موارد، باید دلایل قانع کننده ای به افسر ویزا ارائه شود)
 • سوابق کاری مرتبط با زمینه تحصیلی (در صورت وجود)
 • بیمه درمانی بین المللی و معتبر در حوزه شنگن
 • گواهی عدم سوءپیشینه
 • گواهی سلامت پزشکی
 • رزرو بلیط پرواز
 • مدرک زبان
 • رزرو هتل و یا خوابگاه دانشجویی
 • ارائه نامه تمکن مالی و موجودی حساب ویزای شنگن
 • پرداخت هزینه ویزا و انگشت نگاری بیومتریک
 • فرم تکمیل شده درخواست ویزا
 • اثبات داشتن وابستگی عاطفی به کشور مبدا

نکته مهم در رابطه با مهاجرت تحصیلی به اسپانیا این است که در صورت نبود مدرک زبان، داشتن سن و گپ تحصیلی بالا، تمکن مالی ضعیف و عدم تطابق اطلاعات ارائه شده کتبی با موارد شفاهی، احتمال ریجکت ویزای متقاضی برای تحصیل در کشور اسپانیا خیلی زیاد خواهد بود.

معمولاً اعتبار ویزای تحصیلی اسپانیا مطابق با دوره های آموزشی تمام وقت و بلند مدت، حداقل دارای یک تا دو سال اعتبار است و در صورت اتمام اعتبار، می توان با ثبت نام در ترم تحصیلی برای تمدید اعتبار ویزا نیز از داخل کشور اسپانیا اقدام کرد.

در این روش مهاجرت به اسپانیا، متقاضی مجاز به انجام کار دانشجویی بوده و بعد از فارغ التحصیلی، می تواند با استفاده از ویزای جستجوی کار، یک موقعیت کاری تمام وقت پیدا کرده و به کار و زندگی در کشور اسپانیا بپردازد. این بدین معنی است که امکان تبدیل ویزای تحصیلی به جستجوی کار و ویزای کار اسپانیا وجود داشته و فرد می تواند برای مدت زمان بیشتری در این کشور اقامت داشته باشد.

لازم به ذکر است که امکان همراهی همسر و فرزندان زیر 18 سال نیز با دانشجوی بین المللی در کشور اسپانیا وجود داشته و همسر دانشجو می تواند با استفاده از مجوز کار آزاد، به کار تمام وقت در بازار کار این کشور بپردازد.

طبق قوانین دولتی اسپانیا، با گذشت 5 سال از حضور در این کشور (مجموع تحصیل و کار)، امکان درخواست کارت اقامت دائم برای متقاضی وجود دارد.

مهاجرت کاری به اسپانیا

اگر نمی دانید که چطور ویزای کار شینگن را دریافت کنید، باید به شما بگوییم که مهاجرت کاری به اسپانیا در گرو دریافت مدرک اولیه جاب آفر از کارفرما و شرکت خارجی است.

یعنی همانند روند مهاجرت تحصیلی، شما باید اول با شرکت و کارفرمای اسپانیایی مکاتبه کرده و مدارک و سوابق کاری، هویتی و حتی تحصیلی خود را برای وی ارسال کنید. سپس در صورتی که با شرایط کلی شما برای مهاجرت کاری به اسپانیا موافقت شود، یک دعوت نامه به نام جاب آفر برای شما ارسال می گردد.

بنابر قوانین اداره کار و امور شهروندی کشور اسپانیا، اولویت جذب نیروی کار با شهروندان بومی، افراد دارای اقامت دائم و شهروندان سایر کشورهای اروپایی در همسایگی با اسپانیا است. از این رو شرایط مهاجرت کاری به اسپانیا برای متقاضیان خارجی غیر اروپایی بسیار رقابتی و نسبتاً سخت تر از شرایط مهاجرت تحصیلی به این کشور است.

به بیانی دیگر، شما در 2 صورت امکان دریافت جاب آفر و اقدام برای ویزای کاری بلند مدت شینگن را دارید:

 • اینکه اداره کار اسپانیا به طور رسمی اعلام کرده باشد که برای برخی از موقعیت های شغلی عمومی مثل خدمات ساخت و ساز ساختمانی با کمبود نیرو مواجه شده و نیاز به جذب نیروی کار خارجی دارد
 • از تخصص و مهارت ویژه ای برخوردار باشید که در دسته نیروی کار ماهر و اصطلاحاً اسکیلد ورکر قرار بگیرید که در این صورت نیروی کار کمی مشابه شما در کشور اسپانیا وجود داشته و یا کارفرما به دنبال جذب و استخدام شماست. بر همین اساس، کارفرما پیگیر کارهای جاب افر و ویزای شما بوده و موجب هموارسازی راه شما برای مهاجرت به کشور اسپانیا می شود.

در حالت اول، به استثنای مدارک هویتی، گواهی سلامت و عدم سوءپیشینه و گواهی مهارت فنی قابل ترجمه و ارزیابی متقاضی، چیز مضاعفی برای صدور جاب آفر درخواست نمی شود. اما در حالت دوم که مربوط به مشاغل تخصصی و آکادمیک می شود، ارسال ترجمه مدارک تحصیلی و ارائه مدرک زبان نیز جزو الزامات دریافت جاب آفر از کارفرمای اسپانیایی خواهد بود.

بنابر آخرین به روز رسانی های راهنمای مهاجرت به اسپانیا 2022، جاب آفر تنها مدرک مهم و ضروری مهاجرت کاری به این کشور نبوده و متقاضی نیاز به دریافت ویزای کار بلندمدت حوزه شنگن خواهد داشت.

این ویزا دارای اعتبار یک تا دو ساله بوده و در صورت رضایت کارفرما و تمدید قراردادکاری، قابلیت تمدید برای سالهای بیشتری را دارد. اغلب جاب آفرهای اسپانیایی به صورت تک کارفرما بوده و با مجوز کار آزاد فرق دارد.

این بدین معنی است که با حضور در کشور اسپانیا، تنها مجاز به کار با کارفرمایی هستید که برای شما جاب آفر ارسال کرده است. اگر تمایل به تغییر شرکت و جاب آفر خود داشته باشید، باید در اغلب موارد مجدداً برای یک جاب افر و ویزای کاری جدید اقدام کنید و حتی ممکن است ملزم به خروج و ورود مجدد به اسپانیا، بعد از صدور جاب آفر و ویزای کار جدید شوید.

عموماً ویزای کار دارای اعتبار یک تا دو ساله است، در این بازه زمانی، نیروی کار قادر به دریافت مجوز کار و کارت اقامت اروپا بوده و با تمدید قرارداد کاری، امکان تمدید ویزا و کارت اقامت برای سالهای بیشتر برای وی میسر می شود.

در صورتی که 5 سال از کار قانونی و پرداخت مالیات شما درکشور اسپانیا بگذرد امکان تبدیل کارت اقامت موقت به دائم برای شما وجود داشته و می توانید از مزایای همیشگی سفر بدون ویزا به سایر کشورهای عضو حوزه شنگن مثل فرانسه یا آلمان بهره مند شوید.

در تکمیل راهنمای مهاجرت به اسپانیا 2022 باید به این موضوع اشاره کنیم که بدون جاب آفر و جستجوی موقعیت شغلی مناسب، امکان اخذ ویزای کار و مهاجرت به اسپانیا برای متقاضیان خارجی غیر اروپایی وجود نداشته و اداره کار و امور شهروندی این کشور، قوانین سخت گیرانه ای در رابطه با مهاجرت نیروی کار غیر قانونی دارد.

چنانچه به هر دلیلی قادر به تمدید مجوز کار و در پی آن، ویزای کار اسپانیا نباشید، باید پیش از اتمام اعتبار ویزا، کشور اسپانیا را به سمت کشور مقصد ترک کنید. مهاجرت کاری در مقایسه با مهاجرت تحصیلی پروسه پیچیده و زمان بر تری داشته و درصد موفقیت آن در مقایسه با گزینه تحصیلی پایین تر است.

در صورتی که دارای شرایط مهاجرت خویش فرما و یا مشاغل استارت آپ باشید، باید علاوه بر مواردی نظیر مدرک زبان، سوابق کاری و تحصیلی و تمکن مالی کافی، از بیزینس پلن موجه و سوابق مدیریتی نیز در رابطه با زمینه کاری خود بهره مند باشید.

مهاجرت به اسپانیا از طریق تمکن مالی

همان طور که در مطلب اقامت تمکن مالی به این موضوع اشاره کردیم، یکی از روش های مهاجرت به کشور اسپانیا از طریق اثبات داشتن توانایی مالی لازم برای پوشش هزینه های زندگی در این کشور است.

بر طبق آخرین به روز رسانی های راهنمای مهاجرت به اسپانیا 2022، این طرح با نام ویزای non-lucrative نیز شناخته می شود که برای اقامت بلند مدت متقاضیان خارجی دارای تمکن مالی طراحی شده است.

اگر مایل به مهاجرت به اسپانیا از طریق روش تمکن مالی باشید، باید این موضوع را به دولت اسپانیا ثابت کنید که از توان مالی مناسب برای پوشش هزینه های زندگی برای حداقل یک سال در این کشور برخوردار هستید. این در حالی است که اجازه کار قانونی و کسب درآمد در اسپانیا را نداشته و تنها امکان انجام کار از راه دور و استفاده از منابع درآمد خارجی دارید.

دولت اسپانیا فاکتور توان مالی شما را برحسب یک شاخص حداقل درآمد سالانه (IPREM) می سنجد. از این رو، متقاضی این طرح باید دارای حداقل 400 درصد از ارزش IPREM در حساب بانکی هر ساله خود باشد.

در حال حاضر و طبق جدیدترین اطلاعات ارائه شده توسط دولت اسپانیا، این مقدار در سال 2021 معادل با 2.259 هزار یورو در هر ماه است. البته حداقل مقدار موجودی سالانه نیز برای متقاضی این طرح 27.115 هزار یورو تعیین شده است.

چنانچه دارای فرزند و همسر باشید، موجودی حساب بانکی شما باید از مقدار تعیین شده بیشتر باشد. بر همین اساس، به ازای هر عضو همراه، باید مبلغ 6768 هزار یورو به موجودی حساب سالانه شما اضافه شود.

شما ملزم هستید تا یک نامه تمکن مالی بانکی معتبر و جدید را به سفارت اسپانیا ارائه داده و داشتن درآمد ثابت از منابع درآمد خارجی مثل حقوق بازنشستگی، اجاره ملک و یا سهام را به کنسولگری این کشور اثبات کنید.

در این روش، الزامی به حضور دائمی و انتقال تمامی دارایی ها و املاک شما در کشور اسپانیا نبوده و می توانید با داشتن بودجه و تمکن مالی بالا، در مدت زمان کمی کارت اقامت شنگن اسپانیا را دریافت کنید.البته اول باید برای ویزای شینگن تایپ C (کوتاه مدت) این کشور اقدام کرده و با حضور در اسپانیا و افتتاح حساب بانکی و تامین بودجه تعیین شده، برای مرحله بعدی یعنی ویزای بلند مدت تایپ D شنگن و کارت اقامت اروپا از طریق روش تمکن مالی اقدام نمایید.

مهاجرت به اسپانیا با خرید ملک

یکی دیگر از روش های متداول و البته گران قیمت راهنمای مهاجرت به اسپانیا 2022، روش خرید ملک و سرمایه گذاری در بخش املاک این کشور است. بنابر قوانین دولتی اسپانیا، متقاضی مهاجرت به اسپانیا می تواند با خرید یک ملک واجد شرایط و قانونی با حداقل ارزش 500 هزار یورو، از کارت اقامت قابل تمدید اروپا برای خود و اعضای خانواده برخوردار شود.

این طرح که به گلدن ویزا معروف است، به فرد این اجازه را می دهد تا ملک خریداری شده در کشور اسپانیا را اجاره داده و از آن درآمد ارزی داشته باشد. این در حالی است که الزامی به حضور دائمی متقاضی در کشور اسپانیا نبوده و فرد می تواند با گذشت 5 سال از تمدید کارت اقامت اروپا، برای کارت اقامت دائم این کشور درخواست دهد.

حتماً نباید ارزش یک ملک معادل با 500 هزار یورو باشد، بلکه اگر چند ملک با مجموع این ارزش را در کشور اسپانیا خریداری کنید نیز مشمول این طرح خواهید بود. متقاضیان شرکت در برنامه خرید ملک و اقامت اسپانیا باید دارای حداقل 18 سال سن بوده و هیچ سوءپیشینه ای نداشته باشند.

این در حالی است که نبود سابقه ریجکتی ویزای شنگن و داشتن بیمه خدمات درمانی معتبر در کشور اسپانیا نیز جزو الزامات این طرح به شمار می رود.

به طور کلی می توان این طور گفت که دو  طرح تمکن مالی و خرید ملک در کشور اسپانیا جزو آسان ترین و سریع ترین گزینه های ممکن برای اخذ اقامت اروپا و حضور بلند مدت در حوزه شنگن محسوب می شوند.

در کنار موارد اشاره شده در بالا، گزینه های مهاجرتی دیگری نظیر سرمایه گذاری در بخش های دولتی و یا ازدواج با شهروند اسپانیایی نیز وجود دارد که می تواند به دریافت کارت اقامت موقت و دائم این کشور منتهی شود.

در پایان باید به این نکته اشاره کنیم که در نگاه اول، پروسه مهاجرت به کشور اسپانیا از طریق روش های مختلف چندان سخت به نظر نمی رسد، اما با در نظر گرفتن به روز رسانی قوانین مهاجرتی در هر سال، نبود اطلاعات کافی در مورد قوانین مالیاتی، پیچیدگی روند آماده سازی مدارک پشیبان مالی و مدارک ویزا، نداشتن اطلاعات کافی در مورد روند خرید ملک و انتقال سند در کشور اسپانیا و بسیاری از جزئیات ریز و درشت دیگر، می توان این طور گفت که استفاده از مشاوره موسسه مهاجرتی نیلگام، کمک زیادی به شما برای موفقیت در این مسیر خواهد کرد.

امکان پرداخت هزینه خدمات با ارز دیجیتال امکان پذیر است. برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

75237 – 021 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *