اخبار

افزایش هزینه های درخواست تابعیت استرالیا

افزایش هزینه های درخواست تابعیت استرالیا

«عنوان خبر»


از اول تیرماه سال جاری، هزینه‌های درخواست تابعیت استرالیا افزایش پیدا کرده است.


چکیده خبر:

  • از تاریخ ۱ جولای ۲۰۲۴، اتباع خارجی برای درخواست تابعیت استرالیا باید هزینه بیشتری پرداخت کنند.
  • با این حال، هزینه فرم‌های درخواست ویزای کودکان زیر ۱۶ سال که همراه با والد مسئول در یک فرم درخواست می‌دهند، بدون تغییر باقی خواهد ماند.
  • همچنین، کودکان مهاجر سابق بریتانیایی یا مالتی که بین ۲۲ سپتامبر ۱۹۴۷ و ۳۱ دسامبر ۱۹۶۷ بدون والدین به استرالیا آمده‌اند، از پرداخت هزینه معاف هستند.

متن خبر

دولت استرالیا اخیراً اعلام کرده است که از تاریخ 1 جولای 2024 (10 تیر 1403)، شهروندان این کشور برای دریافت یا تمدید پاسپورت خود با هزینه‌های بالاتری روبرو خواهند شد، چرا که این کشور هزینه‌های جدیدی را برای درخواست شهروندی اعمال خواهد کرد.

هزینه درخواست شهروندی برای دارندگان اقامت دائم استرالیا که سن آن‌ها بین 18 تا 59 سال است، از 540 دلار به 560 دلار افزایش خواهد یافت. همچنین هزینه درخواست شهروندی از طریق فرزندخواندگی برای فرزند اول از 345 دلار به 360 دلار و برای فرزندان بعدی از 145 دلار به 150 دلار افزایش خواهد یافت.

از سوی دیگر، کودکانی که زیر 16 سال سن دارند و همراه با والد مسئول خود درخواست دهند، از این تغییرات جدید در روند درخواست شهروندی معاف هستند. دولت استرالیا همچنین اعلام کرد که هزینه درخواست شهروندی استرالیا به عوامل کلیدی مانند نوع درخواست، سن و شرایط فردی بستگی دارد.

دولت استرالیا

هر ساله در تاریخ 1 جولای (10 تیر)، بر اساس شاخص قیمت مصرف کننده (CPI)، هزینه‌های درخواست شهروندی افزایش می‌یابد. هزینه‌های جدید برای تمامی درخواست‌های شهروندی که در تاریخ 1 جولای 2024 (10 تیر 1403) یا بعد از آن توسط وزارت امور داخلی استرالیا دریافت شود، اعمال خواهد شد.

برای این گروه‌های خارجی نیز هزینه‌های درخواست شهروندی افزایش خواهد یافت

هزینه‌های درخواست شهروندی برای خارجیانی که تحت گروه شهروندی استرالیا برای کودکانی که طبق کنوانسیون کامل لاهه یا توافقات دو جانبه به فرزندی پذیرفته شده‌اند، نیز افزایش خواهد یافت، که شامل موارد زیر می‌شود:

  • درخواست مجرد / فرزند اول در صورت درخواست دو یا چند خواهر و برادر (۳۶۰ دلار)
  • فرزند دوم و هر فرزند بعدی که به طور همزمان درخواست دهند (۱۵۰ دلار)

همزمان، هزینه‌های انصراف از تابعیت استرالیا و ازسرگیری تابعیت استرالیا نیز به ترتیب به ۳۰۰ و ۲۴۰ دلار افزایش خواهد یافت.

علاوه بر این، هزینه‌های حمایتی برای دارندگان کارت امتیاز بازنشستگی و افراد تحت تکفل نیز با تغییرات جزئی، از ۷۵ دلار به ۸۰ دلار افزایش خواهد یافت.

دولت استرالیا

با ثبت درخواست به صورت آنلاین از ساعت ۱۲ شب به وقت شرق استرالیا (AEST) در تاریخ ۱ جولای ۲۰۲۴، مشمول پرداخت هزینه جدید شده است. این موضوع صرف نظر از زمان شروع تکمیل فرم درخواست شما اعمال می‌گردد. پس از دریافت فرم درخواست شما به همراه هزینه مربوطه، درخواست شما به عنوان ارسالی در نظر گرفته می‌شود.

تغییرات در هزینه‌های درخواست شهروندی استرالیا از 1 جولای 2024

صلاحیت عمومی

افزایش هزینه پاسپورتهزینه‌های فعلی گذرنامه
فرزند وابسته، 15 ساله یا کمتر، با والدین درخواست می‌کند0

0

هزینه امتیاز

$80$75
استاندارد (سنین 18 تا 59)$560

$540

معافیت‌ها از هزینه شهروندی استرالیا

هزینه‌هایی که در حال حاضر صفر هستند یا تحت تغییرات گردشی جزئی قرار دارند، بدون تغییر باقی می‌مانند. در این راستا، افرادی که از پرداخت هزینه شهروندی معاف هستند به شرح زیر می‌باشند:

  1. کودکان مهاجر سابق بریتانیایی یا مالتی: شامل کودکانی که بین 22 سپتامبر 1947 و 31 دسامبر 1967 بدون والدین خود تحت برنامه مهاجرتی کودکان مشترک المنافع به استرالیا آمده‌اند.
  2. خدمت در نیروهای دائمی: افرادی که حداقل به مدت 90 روز در نیروهای دائمی مشترک المنافع استرالیا خدمت کرده‌اند.
  3. درخواست بر اساس بند بدون تابعیت: افرادی که بر اساس بند 21(8) قانون شهروندی استرالیا 2007 درخواست می‌دهند (افراد بدون تابعیت).

منبع: VisaGuide.World

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *