اخبار

افزایش تقاضای سفر به اروپا در 2024

تقاضای سفر به اروپا برای تابستان 2024

«عنوان خبر»


تقاضای سفر به اروپا برای تابستان 2024 کاملاً به سطح قبل از همه‌گیری بازگشته است


چکیده خبر:

  • اروپا، پر بازدیدترین منطقه جهان، با توجه به اینکه تقاضای سفر برای این تابستان روند مثبتی را نشان داده است، در حال بهبود کامل به سطوح 2019 است.
  • بازی‌های المپیک پاریس نقش کلیدی در علاقه به سفر ایفا می‌کند که خود شاهد افزایش 0.5 درصدی محبوبیت است.
  • گردشگران اروپایی که به خارج از کشور سفر می‌کنند، مقاصد آسیایی از جمله چین، میامی و شیکاگو را به عنوان مقاصد اصلی برای این تابستان انتخاب می‌کنند.

متن خبر

امسال، تقاضای سفرهای تابستانی در سراسر اروپا کاملاً به روال عادی بازگشته است، چرا که شاهد بازگشت کامل به سطح سفرهای پیش از همه‌گیری هستیم.

بر اساس گزارش شرکت ForwardKeys، تحلیل جستجوهای پرواز از ژانویه تا آوریل 2024 نشان می‌دهد لندن، که پنج درصد از سهم جستجوی پرواز برای سفر به اتحادیه اروپا را تشکیل می‌دهد، از قابل‌توجه‌ترین افزایش نسبی در سهم جستجو برای سفر در تابستان 2024 بهره‌مند شده است. این رقم با 1.9 واحد درصد افزایش یافته است، همان‌طور که نیلگام سفر گزارش می‌دهد.

بازی‌های المپیک پاریس باعث افزایش تقاضا برای پرواز به اروپا می‌شود

این مطالعه همچنین نشان می‌دهد که هیجان بازی‌های المپیک پاریس، با وجود دسترسی آسان به خطوط حمل و نقل به پایتخت فرانسه، عامل اصلی این رشد است. پاریس با افزایش 0.5 واحد درصدی، محبوبیت مشابهی را نشان می‌دهد. با این حال، سهم جستجوهای آن کمی پایین‌تر است، زیرا بسیاری از بازدیدکنندگان بازی‌ها احتمالاً از قبل برای سفر مستقیم برنامه‌ریزی کرده‌اند.

مقاصدی که با افزایش محبوبیت و رشد روبرو شده‌اند، استانبول با 0.4 واحد درصد، رم با 0.7 واحد درصد و میلان با 0.7 واحد درصد افزایش یافته‌اند. در حالی که مقاصد محبوب در اسپانیا، یونان و پرتغال، از جمله آتن، لیسبون، مادرید و پالما د مایورکا، پس از تجربه تقاضای بالا در سال‌های پس از کرونا، در حال کاهش محبوبیت هستند.

در مورد مناطق شرقی اتحادیه اروپا، تیرانا با تکیه بر موفقیت سال‌های اخیر، به همراه ایروان و تفلیس، همچنان به محبوبیت خود ادامه می‌دهد.

داده‌های بلیط برای سفر به مقاصد شهری اتحادیه اروپا در جولای و آگوست 2024 نشان‌دهنده تغییر قابل توجهی در ترجیحات مصرف‌کنندگان به سمت طبیعت‌گردی است که با افزایش 19 درصدی همراه بوده است. در همین زمان، تقاضا برای مقاصد شهری با افزایش 14 درصدی همراه بوده است که بیشتر از افزایش تقاضا برای مقاصد سنتی آفتاب و ساحل (با افزایش 8 درصدی) است.

محبوب‌ترین مقاصد تابستانی اتحادیه اروپا

این روند در سطح منطقه‌ای نیز مشهود است، به طوری که شاهد رشد سالانه ورود گردشگران خارجی در اروپای مرکزی/شرقی به میزان 25 درصد، اروپای غربی 15 درصد و اروپای شمالی 13 درصد هستیم. این ارقام از رشد 11 درصدیِ جنوب اروپا پیشی گرفته است.

جستجو برای بلیط هواپیما جهت سفر در تیر و مرداد 1402(جولای-آگوست 2024)

اولیویه پونتی، مدیر اطلاعات و بازاریابی در ForwardKeys

چشم‌انداز کلی برای تمام مقاصدی در جهان که به دنبال جذب گردشگران پردرآمد اروپایی در سال‌های آینده هستند، مثبت است. با پشت سر گذاشتنِ اختلالات ناشی از همه‌گیری کووید-19 بر تقاضا و رزرو مسافرت، به نظر می‌رسد فصل تابستان 2024 می‌تواند رکورد جدیدی را برای سفرهای اروپایی، چه درون منطقه و چه فراتر از آن، رقم بزند.

خروج گردشگران از اروپا نیز روندی صعودی را نشان می‌دهد و شاهد رشد سالانه سفرهای درون اروپا (به میزان 14 درصد) و همچنین سفرهای طولانی‌مدت به تعدادی از بازارهای آسیایی (به میزان 16 درصد) هستیم.

آسیا همچنان مقصد ترجیحی مسافران اروپایی است

برای دوره تیر تا مرداد 1403 (جولای-آگوست 2024)، داده‌های بلیط نشان می‌دهد که گردشگران اروپایی به طور فزاینده‌ای در حال انتخاب سفرهای دورتر برای کشف مناظر و فرهنگ کشورهای زیر هستند:

  • پکن (+ 132 درصد)
  • اوزاکا (+ 66 درصد)
  • بانکوک (+ 21 درصد)
  • کلمبو (+ 21 درصد)
  • کوالالامپور (+ 14 درصد)

بازارهای آمریکایی مانند شیکاگو و میامی نیز به ترتیب با افزایش 14 درصد و 9 درصد، شاهد افزایش بیشتر بوده‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *