ویزا

معرفی کارگزاری کاکس اند کینگز

معمولاً اگر بخواهید برای انواع ویزای شنگن از داخل ایران اقدام کنید، سر و کار شما به کارگزاری معروف وی اف اس گلوبال خواهد خورد، اما تنها کارگزاری وی اف اس ارائه دهنده خدمات ویزای شنگن در داخل ایران نیست و امور مربوط به دریافت ویزای آلمان، اسپانیا و یا ویزای ایتالیا در 3 کارگزاری دیگر به نام‌های ویزامتریک، مرکز درخواست ویزای اسپانیا BLS و شرکت کاکس اند کینگز انجام می‌شود.

به بیانی دیگر، برخی از خدمات مرتبط با سفارت کشور ایتالیا از جمله انگشت نگاری بایومتریک به شرکت کاکس ایتالیا برون سپاری شده است و متقاضیان اخذ ویزا ایتالیا ملزم به حضور در شرکت کاکس CKGS برای انجام این مراحل هستند.

معرفی شرکت کاکس اند کینگز CKGS

کاکس اند کینگز یکی از قدیمی‌ترین شرکت‌های دنیا در حوزه تور و مسافرت است. شروع فعالیت این شرکت از سال ۱۷۵۸ میلادی و با ماموریتی در کشور هندوستان بوده است. کاکس اند کینگز در طول سالیان متمادی خدمات زیادی را در زمینه سواره‌ نظام، توپخانه، قطار، ناوگان دریایی و هوایی سلطنتی به دولت بریتانیا ارائه ‌کرده است.

در سال ۱۹۴۷ دولت بریتانیا از هندوستان خارج شد اما شرکت کاکس اند کینگز به دلیل گستردگی روابط همچنان در هند باقی ماند و روند شکوفایی خود را ادامه داد.

طی مرور زمان شرکت کاکس ایتالیا تبدیل به یک برند برتر در حوزه خدمات مربوط به مسافرت در شبه‌قاره هند شده است. این شرکت علاوه بر شعبه‌های پرتعداد در شهرهای مختلف هند به عنوان یک شرکت چندملیتی شناخته می‌شود که دارای دفاتر بین‌المللی در کشورهایی مانند انگلستان، آمریکا، ژاپن، روسیه، سنگاپور و امارات است.

ضمن این که دفاتر همکار این شرکت در کشورهایی مانند آلمان، ایتالیا، اسپانیا، سوئد و استرالیا فعالیت دارند. در حال حاضر خدمات متنوع شرکت کاکس اند کینگز در ۴ قاره و ۲۲ کشور جهان ارائه می‌شود. شرکت کاکس اند کینگز مجموعه‌ای بزرگ با شعباتی در سراسر جهان است که بیش از ۲۵۰۰ نیروی متخصص در آن مشغول به کار هستند.

در حال حاضر شرکت کاکس ایتالیا در زمینه‌های مختلفی به ارائه خدمات می‌پردازد، اما عمده فعالیت‌های این شرکت در زمینه خدمات فارکس و تامین مالی است. بر اساس خدمات فارکس، نیازهای روزافزون موسسات مالی، شرکت‌ها، مسافران و دانشجویانی که به نقاط مختلف جهان سفر می‌کنند از طریق ارائه ارز و کارت اعتباری قابل‌قبول در تمام دنیا برطرف می‌شود.

خدمات تامین مالی شرکت کاکس نیز شامل مواردی نظیر تامین مالی در حوزه آموزش و مشاغل مرتبط با تامین مالی می‌شود. علاوه بر این دو حوزه اصلی، خدمات دیگری نیز توسط شرکت کاکس ایتالیا CKGS ارائه می‌شود که در ادامه به آن‌ها اشاره شده است:

 • برگزاری انواع تورهای مذهبی آموزشی، تعطیلات آخر هفته، اسپا، ساحل و…
 • انجام کلیه امور مربوط به مدیریت تور از جمله رزرو هتل، خرید بلیط هواپیما یا قطار، ترنسفر، برنامه‌ریزی سفر و…
 • انجام امور مختلف در ارتباط با برگزاری رویداد، جلسات و قرارهای کاری، مدیریت کنفرانس و…
 • مدیریت امور مربوط به سفرهای تجاری از جمله سفرهای شرکتی و شغلی
 • انجام امور مربوط به بازدید از نمایشگاه‌های تجاری
 • انجام فرآیند مربوط به اخذ ویزا

خدمات کاکس اند کینگز در زمینه اخذ ویزا

بنابر آمار اینترنتی، خدمات جهانی شرکت کاکس اند کینگز Cox & Kings Global Services در حوزه امور مربوط به اخذ ویزا از سال ۲۰۰۸ میلادی راه‌اندازی شده است. شرکت کاکس ایتالیا به عنوان یک آژانس برون‌سپاری در زمینه فرآیند اخذ ویزا شناخته می‌شود و تمرکز اصلی آن بر روی ارائه خدمات به بخش‌های کنسولی هیئت‌های دیپلماتیک است.

شرکت کاکس CKGS کلیه خدمات مربوط به پشتیبانی اداری و مدیریت امور خارج از داوری و تصمیم‌گیری ویزا ایتالیا را ارائه می‌دهد. امور ارائه شده توسط شرکت کاکس اند کینگز شامل کلیه موارد مرتبط با چرخه اخذ ویزا از ثبت درخواست گرفته تا بررسی مدارک، تحویل پاسپورت و انگشت‌نگاری می‌شوند.

انجام این امور از یک سو باعث کاهش حجم کاری سفارت‌ها شده و از سوی دیگر موجب صرفه‌جویی در وقت متقاضیان ویزا ایتالیا خواهد شد. باید به این نکته توجه داشته باشید که تصمیم‌گیری در رابطه با قبول یا رد درخواست ویزا خارج از مسئولیت کارگزاری شرکت کاکس ایتالیا است و به طور کامل بر عهده سفارت خواهد بود.

شرکت کاکس اند کینگز گلوبال برای رفع نیازهای مرتبط با امور برون‌سپاری ویزا در سرتاسر جهان ایجاد شده و مبنای فعالیت‌های آن امنیت، یکپارچگی، اثربخشی و سرعت در انجام این امور است. شرکت کاکس خدمات مربوط به ویزا، گذرنامه و سایر خدمات کنسولی را در نقاط مختلف دنیا ارائه می‌کند. سفارت‌خانه‌های کشورهایی مانند هند، ایتالیا، ژاپن، تایلند، امارات، عمان و مراکش از جمله مهم‌ترین مشتریان خدمات ویزای کاکس اند کینگز CKGS در دنیا محسوب می‌شوند.

در حال حاضراصلی‌ترین خدمات شرکت کاکس در ایران شامل انواع خدمات ویزای ایتالیا می‌شود.

شرکت کاکس اند کینگز در ایران

در ایران تعداد زیادی از سفارت‌ها از جمله سفارت هلند، فرانسه، استرالیا و … با کارگزاری VFS Global همکاری می‌کنند. به همین دلیل، کارگزاری وی‌اف‌اس گلوبال شناخته‌شده‌ترین کارگزاری در داخل ایران محسوب می‌شود. اما برخی از کشورهای اروپایی از جمله آلمان، اسپانیا و ایتالیا با کارگزاری‌های دیگری همکاری می‌کنند.

در حال حاضر کارگزاری کاکس اند کینگز طرف قرارداد سفارت ایتالیا در ایران است و کلیه امور اداری اخذ ویزای ایتالیا در ایران توسط این کارگزاری انجام می‌شود. از زمان ورود کارگزاری کاکس اند کینگز CKGS  به ایران، امور مربوط به اخذ ویزای ایتالیا با نظم و سرعت بالایی انجام می‌شود و دیگر خبری از صف‌های طولانی در مقابل سفارت ایتالیا به منظور گرفتن وقت سفارت نیست.

Visa and approved stamp on a document form. Immigration and travel concept

سفارت ایتالیا به منظور کاهش زمان رسیدگی به پرونده‌های ویزا و همچنین حذف افراد واسط در زمینه گرفتن وقت سفارت، اقدام به برون‌سپاری بخش مهمی از فرآیند اداری اخذ ویزا به شرکت کاکس CKGS کرده است. این اقدام باعث تسریع و سهولت در فرآیند گرفتن ویزای ایتالیا شده است. بنابراین کلیه متقاضیان اخذ ویزای ایتالیا در ایران باید امور مربوط به دریافت ویزای خود را از طریق کارگزاری کاکس اند کینگز پیگیری کنند.

وقت سفارت ایتالیا شرکت کاکس

جهت درخواست ویزای ایتالیا و پیگیری امور مربوط به وقت سفارت ایتالیا شرکت کاکس باید مراحلی را از طریق کارگزاری  CKGS  طی کنید که در ادامه به بررسی آن می‌پردازیم:

۱- ارزیابی اینکه آیا واجد شرایط درخواست ویزای ایتالیا هستید یا خیر.

۲- بر اساس هدف خود مشخص کنید که به چه نوع ویزایی نیاز دارید. مهم‌ترین انواع ویزای ایتالیا که در سایت کاکس اند کینگز قابل دسترس هستند در زیر آمده است:

 • ویزای توریستی ایتالیا
 • ویزای بیزینس ایتالیا
 • ویزای تحصیلی کوتاه‌مدت
 • ویزای کوتاه‌مدت برای انجام تحقیقات علمی
 • ویزای ترانزیتی
 • ویزای تحصیلی ایتالیا
 • ویزای تبادل دانشجو
 • ویزای پیوستن به خانواده
 • ویزای خویش فرما

لازم به ذکر است که کارگزاری کاکس اند کینگز انواع خدمات اخذ ویزاهای کوتاه‌مدت و بلندمدت ایتالیا را در کنار وقت سفارت ایتالیا شرکت کاکس به متقاضیان ارائه می‌دهد.

۳- رزرو کردن وقت سفارت: انجام این کار از طریق وب‌سایت کاکس اند کینگز در ایران امکان‌پذیر خواهد بود.

۴- فرم درخواست ویزا را از طریق وب‌سایت شرکت کاکس دانلود و تکمیل کرده و حتما امضا کنید. سپس این فرم را همراه با سایر مدارک شخص متقاضی به سفارت ایتالیا ارسال نمایید.

۵- در صورتی که قصد پرداخت آنلاین هزینه درخواست ویزا ایتالیا را دارید می‌توانید با داشتن کارت اعتباری بین‌المللی نسبت به پرداخت هزینه اقدام نمایید. در غیر این صورت می‌توانید با حضور در مرکز کاکس اند کینگز ایران هزینه را به صورت نقدی و ارزی پرداخت کنید.

۶- حضور در مرکز کاکس اند کینگز: بعد از این که با متقاضی تماس گرفته شد، باید همراه با مدارک و اسناد مورد نیاز به شرکت کاکس مراجعه کنید؛ سپس مدارک شما با توجه به نوع ویزای درخواستی و چک لیست آن بررسی شده و مورد تایید قرار خواهد گرفت. در صورتی که فرم درخواست ویزای شما ناقص باشد از سمت شرکت کاکس ایتالیا پذیرفته نخواهد شد. همچنین در صورت فقدان برخی مدارک ویزا، این موضوع به اطلاع متقاضی رسیده و در رابطه با اقدامات بعدی به وی توضیح داده خواهد شد.

۷- متقاضی می‌تواند وضعیت درخواست ویزای ایتالیا و وقت سفارت ایتالیا شرکت کاکس را از طریق صفحه پیگیری وضعیت درخواست ویزا در سایت کاکس اند کینگز ایران پیگیری نماید. برای این کار باید اطلاعات زیر را در کادر مربوطه وارد کنید:

 • شماره پاسپورت
 • تاریخ تولد
 • شماره پیگیری

۸- پاسپورت خود را تحویل بگیرید

 • سفارت ایتالیا در ایران مسئول بررسی درخواست ویزا است
 • یک پیامک یا ایمیل به متقاضی داده خواهد شد تا برای تحویل گرفتن پاسپورت خود مراجعه کند
 • متقاضی باید برای تحویل گرفتن پاسپورت، رسید پرداخت کاکس اند کینگز را همراه خود داشته باشد

طبق جدیدترین اطلاعات ارائه شده در وب‌سایت وقت سفارت ایتالیا شرکت کاکس، شما باید فرم درخواست ویزا را تماماً به زبان انگلیسی تکمیل کنید. این در حالی است که تعیین وقت سفارت ایتالیا شرکت کاکس به صورت اینترنتی و از طریق وب‌سایت ckgsir.com انجام می‌شود و دارای دو حالت انفرادی و خانوادگی است.

در صورتی که موفق به دریافت وقت سفارت ایتالیا شرکت کاکس شوید، اطلاعاتی نظیر شماره گذرنامه، آدرس ایمیل، نام متقاضی، شماره موبایل و تاریخ تولد درج شده توسط شما غیرقابل تغییر خواهد بود. بنابراین، در هنگام تکمیل فرم دقت لازم را مبذول دارید.

خدمات بیومتریک کاکس اند کینگز

در صورتی که برای اولین بار قصد سفر به ایتالیا را داشته باشید، باید برای انجام انگشت‌نگاری و ثبت عکس بیومتریک اقدام کنید. عموماً شرکت کاکس موظف است که داده‌های بیومتریک متقاضیان ویزای شنگن ایتالیا را جمع‌آوری کند. بنابراین، در زمان حضور در کاکس اند کینگز باید نسبت به انجام بیومتریک اقدام نمایید. این در حالی است که افراد زیر از انجام بیومتریک در شرکت کاکس ایتالیا معاف هستند:

 • کودکان زیر ۱۲ سال: کودکان زیر ۱۲ سال برای گرفتن ویزای ایتالیا نیازی به حضور در مرکز وقت سفارت ایتالیا شرکت کاکس CKGS نخواهند داشت.
 • متقاضیانی که گرفتن اثر انگشت از آن‌ها از لحاظ جسمی غیرممکن باشد
 • رئیس جمهور و اعضای دولت، در صورتی که توسط دولت‌های عضو یا سازمان‌های بین‌المللی برای اهداف رسمی دعوت شده باشند
 • پادشاه یا سایر اعضای خانواده سلطنتی، در صورتی که توسط دولت‌های عضو یا سازمان‌های بین‌المللی برای اهداف رسمی دعوت شده باشند

در وب‌سایت شرکت کاکس دو گزینه لغو وقت تعیین شده و تجدید وقت سفارت ایتالیا شرکت کاکس قرار داده شده که شامل جزئیات زیر می‌شود:

 • لغو وقت سفارت ایتالیا شرکت کاکس: در این بخش شما این امکان را دارید تا برای تنها یکبار و تا حداکثر دو روز قبل از قرار تعیین شده سفارت، آن را لغو کنید. در صورتی که مایل به رزرو یک وقت سفارت ایتالیا جدید شرکت کاکس هستید، ملزم به تکمیل یک فرم جدید خواهید بود.
 • تجدید وقت ملاقات: در این حالت از وقت سفارت ایتالیا شرکت کاکس شما این امکان را دارید تا حداکثر 2 روز قبل از تاریخ تعیین شده، زمان بندی آن را تنها برای یکبار تغییر دهید. با تعیین وقت جدید سفارت ایتالیا و کارگزاری کاکس اند کینگز، وقت قبلی لغو می‌شود.

در صورت عدم حضور در زمان تعیین شده وقت سفارت ایتالیا شرکت کاکس شما برای 60 روز قادر به تعیین وقت سفارت این کشور از طریق شماره پاسپورت و اطلاعات شخصی خود نخواهید بود.

هزینه اخذ ویزای ایتالیا از طریق کاکس اند کینگز

اکنون که با جزئیات کلی شرکت کاکس ایتالیا آشنا شدید، بد نیست کمی در مورد هزینه‌های مختلف کارگزاری کاکس اند کینگز صحبت کنیم.

بنابر جدیدترین تغییرات حوزه شنگن و اطلاعات ارائه شده توسط سفارت ایتالیا، برای اخذ ویزای شینگن ایتالیا یک هزینه ثابت در نظر گرفته شده که برای تمامی کشورهای عضو این حوزه یکسان است.

هزینه ویزای شینگن ایتالیا برای افراد بالای ۱۲ سال 80 یورو و برای کودکان بین ۶ تا ۱۲ سال 40 یورو است. ضمن این که کودکان زیر ۶ سال از پرداخت هزینه ویزا به شرکت کاکس ایتالیا معاف خواهند بود.

دقت داشته باشید که هزینه‌های مذکور تنها بابت رسیدگی به درخواست ویزا توسط سفارت ایتالیا به شرکت کاکس ارائه می‌شود. اما کارگزاری کاکس اند کینگز نیز به عنوان ارائه‌دهنده خدمات هزینه جداگانه‌ای را دریافت می‌کند که در حال حاضر 30 یورو است.

در صورتی که بخواهید از خدمات مضاعف و سرویس‌های ویژه کاکس اند کینگز استفاده کنید باید هزینه آن را به صورت جداگانه پرداخت نمایید. به عنوان مثال، در صورت تمایل به دریافت خدمات ارسال پستی  باید بین 10 تا 14 یورو، برای استفاده خدمات عکاسی 5 یورو، تکمیل فرم درخواست ویزا 10 یورو و استفاده از امکانات سالن پریمیوم 40 یورو پرداخت کنید.

آدرس شرکت کاکس ایتالیا

آدرس شرکت کاکس ایتالیا در تهران، ولنجک، انتهای خیابان سیزدهم، مرکز خرید گالریا، طبقه چهارم بخش اداری واقع شده است و آدرس پست الکترونیک و شماره تماس‌های آن به شرح زیر است:

ساعتهای کاری شرکت کاکس اند کینگز شامل موارد زیر می‌شود:

 • روزهای کاری کاکس اند کینگز: از یکشنبه تا پنجشنبه (به استثنای روزهای تعطیل هفته و تعطیلات رسمی)
 • ساعت کاری: از ساعت 8 صبح تا 4 بعد از ظهر
 • ساعت تحویل پاسپورت: از ساعت 4 تا 5 بعد از ظهر
 • زمان تماس با شرکت کاکس: از ساعت 8:30 تا 1 بعد از ظهر

در کنار اطلاع از آدرس شرکت کاکس ایتالیا بد نیست با ساعتهای کاری سفارت ایتالیا نیز آشنا شوید:

 • شنبه: تعطیل
 • یکشنبه: از ساعت 8:30 تا 1:30 بعد از ظهر
 • دوشنبه: از ساعت 8:30 تا 2:30 بعد از ظهر
 • سه شنبه: از ساعت 8:30 تا 2:30 بعد از ظهر
 • چهارشنبه: از ساعت 8:30 تا 2:30 بعد از ظهر
 • پنج شنبه: از ساعت 8:30 تا 2:30 بعد از ظهر
 • جمعه: تعطیل

آدرس، شماره تماس و پست الکترونیک سفارت ایتالیا در تهران نیز به شرح زیر است:

 • شماره تلفن: 69556672
 • پست الکترونیک: visti.teheran@esteri.it
 • آدرس تهران – خیابان نوفل لوشاتو

کاکس اند کینگز یکی از معتبرترین مراکز درخواست ویزا در جهان است که در حال حاضر در داخل ایران تنها با سفارت ایتالیا همکاری می‌کند. طبق جدیدترین آمار ارائه شده توسط متقاضیان اخذ ویزای ایتالیا در ایران، رزرو شخصی وقت سفارت ایتالیا شرکت کاکس به سختی اتفاق می‌افتد و اغلب متقاضیان از طریق موسسات مهاجرتی معتبر این کار را انجام می‌دهند.

شما این امکان را دارید تا برای انجام تمامی امور مربوط به اپلای ویزای ایتالیا و رزو وقت سفارت و کارگزاری کاکس اند کینگز از مشاوره و خدمات تخصصی موسسه مهاجرتی نیلگام استفاده کنید.

برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *