اخبار

مجوز سفر الکترونیکی ژاپن برای افراد بدون ویزا

مجوز سفر الکترونیکی ژاپن برای افراد بدون ویزا

«عنوان خبر»


به‌زودی ژاپن مجوز سفر الکترونیکی را برای بازدیدکنندگان معاف از ویزا راه‌اندازی می‌کند.


چکیده خبر:

  • مقامات ژاپنی قصد دارند به زودی الزام جدیدی را برای خروج از کشور برای بازدیدکنندگان خارجی که از ویزای ورود معاف هستند، معرفی کنند.
  • این فرآیند همچنین برای مسافرانی که به طور مکرر به ایالات متحده، کانادا یا استرالیا سفر می‌کنند، آشناست.
  • دولت ژاپن به دنبال به‌روزرسانی این طرح، به دنبال جلوگیری از اقامت‌های غیرقانونی است.

متن خبر

دولت ژاپن به‌منظور ارتقای امنیت و بهبود مدیریت ورود و خروج گردشگران، به‌طور رسمی الزام اخذ مجوز سفر الکترونیکی برای بازدیدکنندگان خارجی که نیاز به ویزا ندارند را اعلام کرده است. این اقدام علاوه بر تأمین امنیت، آرامش خاطر را برای همه به ارمغان خواهد آورد.

اگرچه مقامات ژاپنی زمان دقیق اجرای این الزام را اعلام نکرده‌اند، به نظر می‌رسد این تغییر همراه با اقدامات دیگری که قرار است سال آینده اجرایی شوند، به اجرا گذاشته شود. کشورهای آمریکا، کانادا، استرالیا و نیوزیلند نیز برنامه‌های مشابهی را برای اخذ مجوز سفر الکترونیکی در نظر دارند.

پیشنهاد مطالعه:

ویزای ژاپن

مسافران معاف از ویزا باید قبل از عزیمت به ژاپن، فرآیند مجوز آنلاین را تکمیل کنند

در جلسه اخیر هیئت وزیران در دفتر نخست وزیری، اعلام شد که پس از اجرای این الزام، بازدیدکنندگان بدون ویزا باید قبل از ورود به ژاپن، اطلاعات سفر خود را به صورت آنلاین ارسال کنند و مشخصات شخصی و هدف از سفر خود را اعلام نمایند.

دولت ژاپن با اجرای این اقدام به دنبال جلوگیری از اقامت غیرمجاز و تقویت پروتکل‌های امنیتی است. همزمان، اداره خدمات مهاجرت جزئیات این طرح را با الگوبرداری از سیستم الکترونیکی صدور مجوز سفر آمریکا (ESTA) که بخشی از اقدامات پیشگیرانه ضد تروریسم ایالات متحده است، تعیین خواهد کرد.

این بسته حمایتی که برای اولین بار در سال ۲۰۱۸ تدوین شده و به صورت سالانه به‌روزرسانی می‌شود، به جنبه‌های مختلف ادغام و حمایت از خارجیان در ژاپن می‌پردازد. تجدید نظر اخیر که شامل ۲۱۸ اقدام اضافی است، نشان دهنده تعهد ژاپن به حمایت از اتباع خارجی مقیم این کشور است.

یکی دیگر از محورهای مورد توجه در این اقدامات، ارتقاء مهارت‌های زبان ژاپنی در بین خارجیان است که جایگزینی برنامه جدید توسعه مهارت با طرح کارآموز فنی خارجی موجود را پیش‌بینی می‌کند.

ژاپن در حال حاضر اجازه ورود بدون ویزا به شهروندان 71 کشور و منطقه را می‌دهد.

در حال حاضر، ژاپن امکان ورود بدون ویزا را برای شهروندان ۷۱ کشور و منطقه فراهم کرده است. دارندگان پاسپورت این کشورها می‌توانند بدون نیاز به درخواست ویزا از قبل، به ژاپن سفر کنند. با این حال، به محض اجرای مجوز سفر الکترونیکی، آن‌ها باید به صورت آنلاین برای این سند درخواست دهند. پیش‌تر، مقامات ژاپنی اعلام کردند که اجرای این طرح برای سال ۲۰۳۰ در نظر گرفته شده است تا ژاپن بتواند از ۶۰ میلیون گردشگر پذیرایی کند.

دولت ژاپن رویکردی پیشگیرانه در قبال موضوع اقامت‌های بیش از حد مجاز در پیش گرفته است. افرادی که برای اهداف تجاری وارد ژاپن می‌شوند، باید نام شرکای تجاری خود را اعلام کنند، در حالی که کسانی که به دنبال مراقبت‌های پزشکی هستند، باید بیمارستانی را که در آن درمان می‌شوند، مشخص کنند. این رویکرد جامع که با هدف کاهش تعداد اقامت‌های غیرمجاز اتخاذ شده است، اطمینان به اثربخشی سیستم جدید را تقویت می‌کند.

بر اساس داده‌های رسمی، ژاپن برای سومین ماه متوالی در ماه مه میزبان بیش از سه میلیون بازدیدکننده بوده است. این داده‌ها همچنین نشان می‌دهند که تعداد ورودی‌ها در ماه گذشته نسبت به مدت مشابه سال قبل ۶۰ درصد و نسبت به ماه مه ۲۰۱۹ ، ۹.۶ درصد افزایش یافته است. ژاپن در سال ۲۰۱۹ – قبل از بسته شدن مرزهای جهانی به دلیل همه‌گیری کووید-۱۹ – رکورد ۳۱.۹ میلیون بازدیدکننده را ثبت کرد.

منبع: VisaGuide.World

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *