اخبار

آزمون های زبان اجباری بریتانیا

آزمون های زبان اجباری بریتانیا

« عنوان خبر »


بریتانیا در نظر دارد برای دارندگان ویزای فارغ التحصیلی، آزمون زبان اجباری برگزار کند تا «بهترین» دانشجویان را جذب کند.


چکیده خبر:

  • دولت انگلیس قصد دارد قوانین مربوط به دارندگان ویزای پس از تحصیل را سختگیرانه‌تر کند و برای متقاضیان، آزمون زبان انگلیسی اجباری برگزار کند.
  • این تغییرات جدید می‌تواند تعیین کند که آیا فارغ‌التحصیلان مهاجر می‌توانند همچنان در بریتانیا بمانند.
  • این تغییرات جدید به این منظور معرفی می‌شوند که فقط بهترین دانش‌آموختگان بتوانند در بریتانیا باقی بمانند.

دولت بریتانیا در حال اعمال الزامات جدید برای دارندگان ویزای فارغ التحصیلی است، که سطح مورد نیاز مهارت زبان انگلیسی را بالا می‌برد.

طبق گزارش وب‌سایت نیلگام سفر، دانشجویان بین‌المللی که به قصد فارغ‌التحصیلی به بریتانیا می‌آیند، به زودی برای اقامت در این کشور ملزم به گذراندن آزمون‌های اجباری زبان خواهند بود. هدف دولت از این کار، جذب «بهترین و درخشان‌ترین» دانشجویان است.

سخنگوی دولت انگلیس:

ما متعهد به جذب بهترین و باهوش‌ترین‌ها برای تحصیل در دانشگاه‌های کلاس جهانی خود هستیم و در عین حال از سوء استفاده از سیستم مهاجرتی خود جلوگیری می‌کنیم.

همچنین اضافه کرد که به نظر ریشی سوناک، نخست وزیر بریتانیا، اقدامات بیشتری در راه است، زیرا کابینه مصمم است میزان مهاجرت خالص را که سال گذشته به بالاترین حد تاریخی خود رسید، کاهش دهد.

آزمون های زبان اجباری انگایس

پیشنهاد مطالعه:

تحصیل در انگلیس

طرح بازنگری شده بر فرصت‌های شغلی فارغ‌التحصیلان دارای ویزای تحصیلی تأثیر خواهد گذاشت.

کابینه همچنین قصد دارد با دانشگاه‌ها و کالج‌هایی که نرخ ترک تحصیل بالایی دارند برخورد جدی کند، که این امر فرصت‌های آن‌ها را برای جذب دانشجویان بین‌المللی کاهش می‌دهد.

علاوه بر این، وزارت کشور به پرونده‌های مربوط به آژانس‌های جذب دانشجو رسیدگی خواهد کرد که دانشجویان را با وعده‌ی حقوق پایین‌تر از حداقل دستمزد به انگلستان جذب می‌کنند و باعث می‌شوند آن‌ها از حوزه‌ی تحصیلی خود دور بمانند.

مذاکرات برای وضع قوانین جدید به دنبال برنامه‌های نخست‌وزیر سوناک برای ممنوعیت پذیرش برخی دوره‌های تحصیلات تکمیلی در دانشگاه‌های بریتانیا به منظور کاهش مهاجرت خالص به بریتانیا است که عمدتاً تحت تأثیر دانشجویان بین‌المللی قرار دارد.

با این حال، طبق گزارش دیلی میل، قوانین سخت‌گیرانه‌تر از این در حال حاضر در دستور کار قرار ندارد، زیرا هر اقدامی می‌تواند با مقاومت دانشگاه‌ها و اعضای کابینه روبرو شود.

آمار و ارقام اداره درآمد و گمرک بریتانیا نشان می‌دهد که ۴۱ درصد از فارغ‌التحصیلانی که از ویزای تحصیلی برای کار استفاده می‌کردند، کمتر از ۱۵۰۰۰ پوند (معادل ۱۹۰۰۰ دلار) درآمد داشته‌اند.

طرح فارغ‌التحصیلی که یک ویزای پس از تحصیل است، به فارغ‌التحصیلان اجازه می‌دهد تا پس از پایان تحصیلات خود، تا دو سال برای کار در بریتانیا اقامت داشته باشند. دولت برآورد می‌کند که این ویزا بسیاری از مهاجران را به بریتانیا جذب کرده است، و آن‌ها اغلب از مزایای این ویزا سوء استفاده کرده و به جای ادامه‌ی تحصیل برای کار به این کشور می‌آیند.

در ادامه

این ادعاها پس از رسیدن مهاجرت خالص به بریتانیا به بالاترین میزان خود در سال ۲۰۲۲، یعنی ۷۶۴۰۰۰ نفر (طبق آمار اداره آمار ملی) بیشتر هم تقویت شد. در سال ۲۰۲۳، مهاجرت خالص با کاهش ده درصدی به ۶۸۵۰۰۰ نفر رسید. با این حال، این نرخ‌ها در مقایسه با سطوح قبل از همه‌گیری همچنان به طور قابل توجهی بالاتر است.

داده‌های اداره آمار ملی نشان می‌دهد که کار عامل اصلی مهاجرت در سال ۲۰۲۳ بوده است. بیش از چهار نفر از هر ده نفری که در سال ۲۰۲۳ برای کار به کشور آمده‌اند، از هند یا نیجریه بوده‌اند، که عمدتاً مشاغل بخش بهداشت و مراقبت‌های اجتماعی را پر کرده‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *