مهاجرت, مهاجرت کاری, ویزا

شغل های پردرآمد در کانادا 2022

اگر خواستار اخذ مهاجرت، زندگی و کار در کشور کانادا هستید بد نیست با شغل های پردرآمد در کانادا 2022 و لیست مشاغل مورد نیاز کانادا 2022 آشنا شوید. بهتر است بدانید هر ساله تعداد زیادی از شهروندان ایرانی کشور کانادا را برای مهاجرت انتخاب کرده و با اهداف مختلفی نظیر تحصیل، کار و تجارت، راه اندازی استارت آپ و سرمایه گذاری، پیوستن به خانواده و موارد دیگر به این کشور پیشرفته، مهاجرپذیر و وسیع آمریکای شمالی قدم می‌گذارند؛ اگر شما هم جزو این افراد بوده و یا در فکر انجام این کار در آینده‌ای نزدیک هستید، بهتر است پیش از اقدام به تمامی جوانب این تصمیم توجه کرده و از میانگین حقوق و شغل‌های پردرآمد در کانادا 2022 مطلع شوید.

به استثنای موردی که در راهنمای دریافت ویزای کار کانادا به شما اشاره کردیم که اغلب متقاضی مهاجرت با جزئیات موقعیت شغلی و مقدار درآمد احتمالی خود در کشور کانادا آشنایی کامل دارد، اغلب افراد شناخت چندان زیادی از مقدار درآمد ساعتی و ماهانه در این کشور پهناور نداشته و نمی‌دانند که شغل‌های پردرآمد در کانادا 2022 شامل چه مواردی می‌شوند.

از آنجایی که خیلی از متقاضیان مهاجرت به کانادا، به واسطه شغل، حرفه و تخصص کاری خود در دسته مشاغل پردرآمد این کشور قرار نمی‌گیرند، قصد داریم تا بعد از ارائه توضیحات کامل در مورد شغل های پردرآمد در کانادا 2022 به سراغ لیست مشاغل مورد نیاز این کشور در سال جدید میلادی رفته و آگاهی مناسبی در این زمینه در اختیار شما قرار دهیم؛ پس تا آخر این مطلب نیلگام همراه ما باشید.

فقط باید پیش از معرفی شغل های پر درآمد کشور کانادا 2022 به این موضوع اشاره کنیم که هر چقدر میزان حقوق و درآمد ماهانه شما در این کشور بیشتر باشد، به همان میزان، پرداخت مالیات در کانادا برای شما بیشتر خواهد شد! اما صحبت از پول‌های هنگفتی است که در مقایسه با درآمدهای ریالی اختلاف بسیار زیادی داشته و قدرت خرید شما را (حتی با کسر مالیات زیاد دولت کانادا) تا حد زیادی افزایش خواهد داد.

شغل های پردرآمد در کانادا 2022

به عنوان یک ایرانی متقاضی مهاجرت به کشوری نظیر کانادا، اطلاع از شغل‌های پردرآمد در کانادا 2022 می‌تواند از دو جنبه برای شما مزیت داشته باشد:

 • اینکه مایل به ادامه تحصیل در دانشگاه های این کشور باشید که با اطلاع از این فهرست، می‌توانید متناسب با علاقه‌مندی های خود، رشته تحصیلی دانشگاهی خود در این کشور را انتخاب کرده و با فارغ‌التحصیلی، به سمت بازار کار پویا و پر درآمد کانادا حرکت کنید.
 • در حالت بعدی، شما یک فرد شاغل و متخصص در ایران هستید که می‌توانید با اطلاع از لیست شغل های پر درآمد در کانادا 2022 در مورد مشاغل پولساز و مورد نیاز این کشور تحقیق بیشتری کرده و در صورت تمایل نسبت به مهاجرت کاری به کشور کانادا اقدام کنید. (در صورتی این اطلاعات می‌تواند برای شما مفید باشد که دارای موقعیت شغلی نسبتاً مشابهی باشید و با مقایسه میزان درآمد، به این نتیجه برسید که مهاجرت به کانادا به نفع شما خواهد بود.)

طبق جدیدترین آمار سال 2021 وب‌سایت معتبر indeed کانادا، شغل های پردرآمد در کانادا 2022 شامل موارد زیر می‌شوند:

متخصص قلب و عروق

در ابتدای فهرست شغل‌های پردرآمد در کانادا 2022 موقعیت شغلی کاردیولوژیست قرار گرفته که میانگین ملی حقوق آن برابر با 319.809 هزار دلار کانادا در سال است که معادل چیزی در حدود 6.539.500.000 میلیارد تومان در سال با قیمت کنونی می‌شود.

به عنوان یک متخصص کاردیولوژیست واجد شرایط، شما باید دارای مدرک تخصصی پزشکی معتبر باشید و با فارغ‎‌التحصیلی در این رشته، شما باید دوره‌های رزیدنتی تخصصی در زمینه مسائل قلب و سیستم قلبی عروقی را برای چهار تا پنج سال کامل کرده و بگذرانید. همچنین باید در دانشکده پزشکان و جراحان استان و قلمرو مورد نظرتان که قصد کار کردن در آن را دارید ثبت نام نموده و مجوزهای لازم را دریافت کنید.

متخصص بیهوشی

بنابر جدیدترین آمار شغل های پردرآمد در کانادا 2022 ، موقعیت شغلی آنستزیولوژیست یا همان متخصص بیهوشی یکی دیگر از عناوین شغلی رده بالا و پردرآمد در این کشور است که میانگین حقوق سالانه آن در حدود 316.623 هزار دلار کانادا است.

این افراد پزشکانی هستند که دوره تخصصی مدیکال را گذرانده و باید بعد از آن به مدت 5 سال دوره رزیدنتی تخصص بیهوشی را سپری کنند. به طور کلی دوره آموزشی این تخصص پزشکی شامل تحصیل و تحقیق در حوزه مغز، قلب، ریه، کلیه و کبد می‌شود.

روانپزشک

طبق آمار اخیر وب سایت indeed، میانگین درآمد سالانه روانپزشکان در کشور کانادا در حدود 263.847 هزار دلار است. برای اینکه به یک روانپزشک و اصطلاحاً سایکیاتریست تبدیل شوید، ملزم به دریافت مدرک تخصصی این رشته از یک دانشگاه معتبر هستید. معمولاً بازه زمانی آموزشی رزیدنتی متخصصان روانپزشک به تمرکز بر روی سلامت ذهن و بیماری‌های ذهنی سپری می‌شود.

در صورتی که فرد دوره آموزشی و تخصص خود را در کشوری خارج از کانادا دریافت کرده باشد، ممکن است بعد از ارزیابی مدارک، نیاز به گذراندن دوره های مجزا و تکمیلی در این کشور داشته و مجوزهای لازم برای فعالیت در این حوزه را در کشور کانادا دریافت کند.

پزشک

یکی دیگر از شغل‌های پردرآمد در کانادا 2022 پزشکی و یا همان فیزیشن است که به طور میانگین دارای درآمد سالانه 256.285 هزار دلار در سال خواهد بود. در حوزه شغلی نیز شما ملزم به دریافت مدرک تخصصی پزشکی از یک دانشگاه معتبر و قابل ارزیابی کانادایی و یا غیرکانادایی هستید و زمانی که موفق به دریافت این مدرک تحصیلی تخصصی شدید، باید مطابق با محل کار آینده خود، دوره آموزشی و تکمیلی رزیدنتی را بگذرانید.

پزشک جراح

همان طور که می‌بینید، تا به اینجای مطلب تمامی شغل های پر درآمد در کانادا 2022 به مشاغل پزشکی اختصاص داشته است. این بدین خاطر است که سرانه پزشکان متخصص به نسبت تعداد جمعیت این کشور بسیار کمتر بوده و فعالیت در این حوزه شامل پیچیدگی‌ها و تلاش فراوانی از سوی فرد متقاضی است.

طبق آمار ارائه شده توسط وب سایت indeed، میانگین درآمد سالانه پزشک جراح در کشور کانادا برابر با 230.681 هزار دلار است. برای این موقعیت شغلی، شما ملزم به دریافت مدرک تخصصی پزشکی از یک دانشگاه معتبر و قابل ارزیابی بین‌المللی هستید و با فارغ‌التحصیلی و دریافت این مدرک، باید بین 4 تا 5 سال دوره تکمیلی رزیدنتی را گذرانده و در کنار آن 2 سال به صورت تخصصی به تحصیل دوره‌های جراحی بپردازید.

متخصص ارتودنسی

با میانگین تقریبی و سالانه درآمد 188.232 هزار دلاری، به طور حتم دندان‌پزشکان نیز جزو مشاغل پردرآمد کشور کانادا در سال 2022 محسوب می‌شوند. در این حوزه و موقعیت شغلی، شما باید مدرک دندانپزشکی را از یک دانشگاه قابل ارزیابی دریافت نموده و بعد به سراغ اخذ مجوز تخصصی فعالیت بروید. شما همچنین ملزم هستید تا براساس استان و قلمروی کانادایی که قرار است در آن کار کنید، در نهاد نظارتی دندانپزشکی ثبت نام نمایید.

مدیر ارشد بازاریابی CMO

در فهرست شغل‌های پردرآمد در کانادا 2022 نوبت به مدیریت ارشد بازاریابی می‌رسد که استثناً خارج از حوزه پزشکی بوده و با میانگین درآمد سالانه 158.964 هزار دلاری، یکی از مشاغل محبوب این کشور به شمار می‌رود.

همانند سایر مشاغل عنوان شده، شما باید برای فعالیت در این حوزه مدرک مرتبط دانشگاهی در زمینه بازاریابی، ارتباطات، مدیریت کسب و کار و یا سایر زمینه‌های مرتبط را دریافت نمایید. لازم به ذکر است که بسیاری از مدیران موفق ارشد بازاریابی دارای مدرک کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی Business Administration نیز هستند.

معاون اجرایی کسب و کار

این عنوان شغلی که با نام Vice President شناخته می‌شود دارای میانگین درآمد سالانه 141.471 هزار دلار در کشور کانادا است. شرایط مورد نیاز برای فعالیت در این عنوان شغلی براساس نوع صنعتی که قصد فعالیت در آن را دارید متغیر بوده و ثابت نیست.

برای مثال، برای موقعیت شغلی معاون اجرایی یک موسسه آموزشی داشتن مدرک تحصیلی دانشگاهی در حوزه آموزشی نیاز خواهد بود. این در حالی است که خیلی از افراد فعال در این حوزه از مدرک کارشناسی ارشد زمینه‌های مرتبط با تحصیل خود برخوردار هستند.

مدیر مهندسی نرم افزار

مدیر مهندسی نرم افزار یکی دیگر از شغل های پردرآمد در کانادا 2022 است که از میانگین حقوقی 133.510 هزار دلار برخوردار است. برای واجد شرایط بودن و فعالیت در این موقعیت شغلی بین‌المللی، شما نیاز به مدرک دانشگاهی در زمینه تحلیل سیستم، مدیریت بازاریابی، علوم کامپیوتری، مهندسی و یا مدارک مرتبط دیگر خواهید داشت.

شما همچنین باید پیش از اتخاذ این عنوان شغلی از چندین سال تجربه مدیریت موفق برخوردار باشید.

مدیر فناوری اطلاعات

مدیریت فناوری اطلاعات IT یکی دیگر از شغل های پردرآمد کشور کانادا در سال جدید میلادی است که به طور میانگین از حقوق سالانه 117.914 هزار دلاری برخوردار می‌شود. شما برای این موقعیت شغلی جذاب نیاز به مدرک تحصیلی دانشگاهی در حوزه‌های علوم کامپیوتری، مدیریت کسب و کار، تجارت، مهندسی و یا سایر رشته‌های عالی تحصیلی در زمینه‌های مرتبط داشته و باید دارای تجربه کاری مکفی و مفیدی باشید.

تحلیل گر و معمار نرم افزار

این موقعیت شغلی که در کشورهای خارجی با عنوان Software Architect شناخته می‌شود یکی از پردرآمدترین و محبوب‌ترین مشاغل فعلی کشور کانادا است که از میانگین حقوق سالانه 109.021 هزار دلاری برخوردار است.

برای اینکه واجد شرایط این عنوان شغلی محسوب شوید، نیاز به حداقل مدرک کارشناسی علوم کامپیوتری، مهندسی سیستم کامپیوتری، مهندسی نرم افزار، ریاضیات و یا سایر رشته‌های مرتبط دارید. البته ممکن است برخی از شرکت‌ها و کارفرماهای کانادایی ترجیح به استخدام نیروهای کاری دارای مدرک کارشناسی ارشد این حوزه داشته باشند.

معماری سازمانی

این عنوان شغلی که شاید کمی در ایران ناشناخته باشد با نام Enterprise Architect شناخته شده و یکی از شغل‌های پردرآمد در کانادا 2022 محسوب می‌شود. در حال حاضر، به طور میانگین حقوق سالانه این موقعیت شغلی برابر با 108.461 هزار دلار کانادا است.

به طور کلی، معمار سازمانی بر شبکه فناوری اطلاعات و برنامه‎‌های یک سازمان نظارت دارد، به ارتقاء و حفظ نرم افزار شرکت و برنامه‌های سخت افزاری کمک کرده و با همکاری با مدیران اجرایی سازمان، به نوآوری‌های دیجیتال یک شرکت کمک می‌کند.

برای واجد شرایط بودن فعالیت در معماری سازمانی، شما نیاز سابقه کار و مدرک تحصیلی کارشناسی و یا کارشناسی ارشد حوزه‌های علوم کامپیوتری، مهندسی نرم افزار، مدیریت بازرگانی و یا سایر رشته‌های مرتبط دارید. این در حالی است که برخی از کارفرمایان نیاز به گواهینامه یا آموزش توسط یک فروشنده یا برنامه خاص در این زمینه دارند.

پزشک داروساز

در سراسر مطلب شغل های پردرآمد در کانادا 2022 فهمیدن این موضوع بسیار راحت و واضح است که اغلب مشاغل تخصصی پزشکی در کشور کانادا از موقعیت اجتماعی و درآمدی بسیار خوبی برخوردار بوده و شرایط بسیار ایده آلی را برای فرد ایجاد می‌کنند.

بنابر آمار، به طور میانگین یک پزشک داروساز در کشور کانادا برابر با 101.459 هزار دلار در سال درآمد دارد. چنانچه مایل به فعالیت در این موقعیت شغلی در خارج از کشور باشید، نیاز به دریافت مدرک دانشگاهی داروسازی داشته و باید بعد از فارغ‌التحصیلی تحت آموزش رسمی یک داروساز معتبر دیگر قرار بگیرید. شما همچنین ملزم هستید تا به تناسب استان و قلمرو محل اقامت خود در یک سازمان تنظیم مقررات داروسازی کانادایی عضو شده و ثبت نام کنید.

کنترل کننده مالی

در فهرست مشاغل پر درآمد کشور کانادا در سال جدید میلادی، نوبت به عنوان شغلی کمتر شناخته شده Corporate Controller می‌رسد که به طور میانگین از حقوق سالانه 100.892 هزار دلاری برخوردار می‌شود.

کنترل کننده مالی به رفاه اقتصادی و مالی یک سازمان توجه کرده، آنرا مدیریت می‌کند و در اغلب اوقات وظایف عمده حسابداری برای یک شرکت که ممکن است شامل بودجه بندی، صورتحساب، حساب‌های دریافتنی و حساب های پرداختی باشند ا انجام داده و نظارت می‌نماید. این افراد در راس بخش مالی یک سازمان هستند و می‌توانند گزارش خود را به مدیر ارشد مالی ارائه دهند.

معمولاً کنترل کننده‌های مالی دارای مدرک دانشگاهی حسابداری از جمله حسابداری رسمی، حسابدار مدیریت مجاز CMA و یا حسابداری عمومی هستند. برای این کار، به حداقل مدرک تحصیلی کارشناسی و یا ارشد مدیریت بازرگانی، اقتصاد، تجارت و یا سایر رشته‌های مرتبط نیاز خواهد بود.

دانشمند داده

در نهایت نوبت به موقعیت شغلی دانشمند داده و یا همان Data Scientist می‌رسد که دارای میانگین درآمد سالانه 84.017 هزار دلار بوده و به گردآوری و تحلیل داده‌های عظیم دیجیتالی می‌پردازد. این افراد با استفاده از اطلاعات بدست آمده به سازمان‌ها و شرکت‎‌ها کمک می‌کنند تا تصمیم‌های سازمان‌دهی و فکر شده‌ای برای کمک به رشد تجارت اتخاذ کنند.

برای فعالیت در این عنوان شغلی، فرد مورد نظر نیاز به حداقل مدرک کارشناسی علوم کامپیوتری و یا ریاضیات دارد؛ این در حالی است که در اغلب موارد نیاز به دانش برنامه‌نویسی کامپیوتر نیز در این عنوان شغلی وجود دارد.

طبق داده‌های سایر منابع اینترنتی، شغل‌های پردرآمد در کانادا 2022 تنها به این موارد محدود نشده و شامل گزینه‌های زیر نیز می‌شود:

 • وکیل و حقوق‎‌دان -قاضی دادگاه
 • مشاغل مدیریتی حوزه حفاری معدن / نفت و گاز
 • پزشک پرستار  Nurse Practitioner
 • مدیر تاسیسات
 • کارشناس برق سیستم‌های قدرت
 • ناظر و کارشناس لوله کشی
 • مدیر تحقیقات علمی
 • رئیس اداره دولتی
 • مدیریت ساخت و ساز
 • خلبانی

چنانچه مایل به مهاجرت کاری به کشور کانادا و استفاده از انواع برنامه‌های اسکیل ورکر فدرال و یا استانی هستید، می‌توانید از ارزیابی، مشاوره و خدمات تخصصی موسسه مهاجرتی نیلگام در این زمینه استفاده کرده و بهترین تصمیم را برای مهاجرت کاری خود و خانواده به کشور کانادا اتخاذ کنید.

لیست مشاغل مورد نیاز کانادا 2022

اگر بخواهیم به طور خلاصه در مورد فهرست مشاغل مورد نیاز کشور کانادا در سال جدید میلادی صحبت کنیم، باید بگوییم که بهتر است بنابر استان و قلمروی مورد نظر خودتان در کشور کانادا به سراغ این فهرست رفته و متناسب با حرفه و تخصص کاری که دارید برای مهاجرت به این کشور پیشرفته اقدام نمایید.

اما در حالت کلی و طبق جدیدترین آمار اینترنتی، مشاغل پرمخاطب و مورد نیاز فعلی کشور کانادا شامل موارد زیر می‌شوند:

 • نمایندگی سرویس خدمات مشتری در استانهای انتاریو، کبک، بریتیش کلمبیا، نوا اسکوشیا، نیوبرانزویک، منیتوبا، پرینس ادوارد آیلند، آلبرتا، ساسکاچوان و نیوفاندلند و لابرادور
 • توسعه دهنده نرم افزار در استان‌های انتاریو و بریتیش کلمبیا
 • مسئولان تحویل کالا در استان‌های انتاریو و بریتیش کلمبیا
 • نیروی کار خرده فروشی موارد ضروری مثل دارو و مواد خوراکی  در استانهای انتاریو، کبک، بریتیش کلمبیا، نیوفاندلند و لابرادور
 • تحلیل‌گر و معمار امنیتی حوزه سایبرسکیوریتی در استان‌های انتاریو، بریتیش کلمبیا، کبک و نیوفاندلند و لابرادور
 • معاون اداری Administrative Assistant در استان‌های انتاریو، کبک و بریتیش کلمبیا
 • متخصص تدارکات و زنجیره تامین در استان‌های انتاریو، کبک، نوا اسکوشیا، منیتوبا و بریتیش کلمبیا
 • پشتیبانی IT و خدمات در استان‌های کبک، نوا اسکوشیا، انتاریو، منیتوبا، نیوبرانزویک و بریتیش کلمبیا
 • کارگر انبار در استان‌های کبک، نوا اسکوشیا، انتاریو، منیتوبا، نیوبرانزویک، بریتیش کلمبیا، پرینس ادوارد و ساسکاچوان
 • کارگر نظافتچی، تعمیر و نگهداری در استان‌های کبک، نوا اسکوشیا، انتاریو، منیتوبا، نیوبرانزویک، بریتیش کلمبیا، پرینس ادوارد آیلند، آلبرتا و نیوفاندلند و لابرادور
 • پرستار در استان‌های کبک، نوا اسکوشیا، انتاریو، منیتوبا، نیوبرانزویک، بریتیش کلمبیا، پرینس ادوارد آیلند، ساسکاچوان آلبرتا و نیوفاندلند و لابرادور

در حال حاضر سریع‌ترین صنایع در حال رشد این کشور شامل گزینه‌های زیر می‌شود:

 • خدمات درمانی و پزشکی
 • تجارت الکترونیکی
 • لجستیک زنجیره تامین
 • امنیت
 • ساخت و ساز

از این رو، در صورتی که دارای عنوان شغلی متناسب با این صنایع در کشور کانادا هستید و یا حرفه شغلی شما در فهرست مشاغل مورد نیاز این کشور قرار دارد، بهتر است که تعلل نکرده و سریعاً برای مهاجرت کاری و اقامت دائم کانادا اقدام نمایید.

چنانچه در زمینه فناوری IT مشغول به کار بوده و در این حوزه متخصص هستید، باید بدانید که 8 عنوان شغلی تخصصی زیر در کشور کانادا مورد نیاز بوده و از حقوق خوبی برای مهاجرت برخوردار است:

 • توسعه دهنده/ مهندس نرم افزار
 • مدیر پروژه IT
 • تحلیلگر تجاری IT
 • تحلیل‌گر پایگاه داده
 • تحلیلگر تضمین کیفیت Quality assurance analyst
 • معمار و تحلیل‌گر امنیت
 • تحلیل‌گر سیستم تجاری و کسب و کار
 • مهندس شبکه

در یک جمع‌بندی کلی در مورد شغل های پردرآمد در کانادا 2022 و مشاغل مورد نیاز این کشور، چنانچه دارای تخصص و حرفه خاصی بوده و احساس می‌کنید که از پتانسیل کافی برای مهاجرت و اقامت دائم (به همراه خانواده) به کشور کانادا برخوردار هستید، لحظه‌ای درنگ نکرده و با رزرو وقت مشاوره موسسه مهاجرتی نیلگام، از تمامی جزئیات کاربردی شرکت در برنامه مهاجرتی اکسپرس اینتری مطلع شده و در اسرع وقت اپلای کنید.

امکان پرداخت هزینه خدمات با ارز دیجیتال امکان پذیر است. برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

75237 – 021 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *