مهاجرت

شغل های پردرآمد در آمریکا 2022

معمولاً در هنگام تصمیم‌گیری و انتخاب مقصد مهاجرتی، به عوامل زیادی از جمله مقدار سختی مراحل اخذ ویزا، تنوع گزینه‌های مهاجرتی، شرایط بازار کار، مهاجرپذیر بودن آن کشور، وجود تحریم‌های سیاسی و اقتصادی و موارد متعدد دیگری فکر کرده و به همین خاطر، مهاجرت موقتی و یا دائمی به کشوری نظیر آمریکا برای شما بسیار کم رنگ و بعید خواهد بود؛ اما اگر بخواهید جوانب مثبتی مثل شغل های پردآمد در آمریکا 2022 و یا امکانات شهری و رفاهی و کیفیت سیستم آموزشی فوق العاده کشور آمریکا را در نظر بگیرید، مطمئناً این کشور می‌تواند به یکی از اولویت‌های اصلی شما تبدیل شود.

از جنبه‌ای دیگر، اگر خواهان مهاجرت به یکی از کشورهای اروپایی باشید، به طور حتم وجود فاکتوری مثل شغل های پردرآمد در آمریکا 2022 نمی‌تواند قوه محرکه شما برای تغییر مقصد مهاجرتی و مهاجرت به آمریکا باشد، چون به همان اندازه که آمریکا از بازار کار پویا و مشاغل پردرآمد و مناسب برخوردار است، دارای هزینه‌های زندگی بیشتری در مقایسه با خیلی از کشورها در دنیا نیز هست؛ بر همین اساس، باید به موارد مختلفی در هنگام تصمیم‌گیری برای این انتخاب دقت کرد.

از این رو، اگر هنوز در مورد مقصد مهاجرتی خود مطمئن نیستید و نمی‌دانید که شرایط مهاجرتی کدام کشور خارجی با شرایط فعلی تحصیلی، سوابق کاری و اوضاع مالی شما مطابقت دارد، کافیست تا از مشاوره و راهنمایی تخصصی کارشناسان ما در موسسه مهاجرتی نیلگام استفاده کنید تا بهترین گزینه‌های موجود را در اختیار شما قرار دهیم.

چنانچه کشور آمریکا یکی از مقاصد احتمالی شما برای مهاجرت است، بهتر است در مورد تمامی جزئیات و اطلاعات کاربردی از جمله بهترین شهر آمریکا برای ایرانیان، میزان هزینه زندگی، مشاغل مورد نیاز، بهترین روش مهاجرتی، شغل‌های پردرآمد در آمریکا و هرآنچه که حائز اهمیت است تحقیق کرده و با چشمانی باز و دیدی جامع، قدم در مسیر مهاجرت به خارج از کشور بگذارید.

10 شغل پردرآمد در آمریکا

به عنوان یک شهروند ایرانی متقاضی مهاجرت به کشور آمریکا، شاید از قبل دارای تخصص و مهارت لازم برای مهاجرت کاری به آمریکا و کسب درآمد بیشتر باشید و یا اینکه بخواهید با اطلاع از شغل های پردرآمد در آمریکا 2022 برای آینده تحصیلی خود برنامه ریزی کرده و براساس بازار کار بین‌المللی و علایق خود، رشته تحصیلی دانشگاه تان را انتخاب نمایید.

در هر دو حالت، اطلاع از جدیدترین آمار شغل‌‌های پردرآمد در آمریکا می‌تواند کمک بزرگی به شما نماید و باعث شود تا با مقایسه میزان حقوق فعلی با درآمدی که می‌توانید با حضور در آمریکا کسب کنید و یا مقدار درآمدی که می‌توانید بعد از فارغ التحصیلی از دانشگاه‌های آمریکایی کسب نمایید، تصمیم درست و آگاهانه‌ای در مورد مهاجرت کاری و یا تحصیلی تان به این کشور پهناور و مهاجرپذیر بگیرید.

براساس جدیدترین آمار ارائه شده توسط وب سایت investopedia، حوزه پزشکی و خدمات درمانی از بالاترین میزان حقوق در سراسر کشور آمریکا برخوردار هستند و به راحتی شغل های پردرآمد در آمریکا 2022 را به خود اختصاص داده‌اند.

بنابر آمار ارائه توسط اداره کار BLS آمریکا، این طور برآورد شده که از بازه 2020 تا سال 2030 در حدود 2.6 میلیون شغل جدید در حوزه پزشکی و درمانی کشور آمریکا ایجاد شود و موقعیت‌های شغلی این حوزه با رشدی 16 درصدی روبرو گردد.

این مقدار رشد به دلیل بالا رفتن میانگین سنی جمعیت در حال زندگی در آمریکا بوده و به طور خودکار موجب تقاضای بیشتر برای استفاده از خدمات درمانی در این کشور می‌شود. بد نیست به این موضوع اشاره کنیم که از میان ده شغل پردرآمد در آمریکا، تنها موقعیت شغلی مدیریت ارشد شرکت خارج از حوزه درمانی بوده و الباقی مشاغل این فهرست به عناوین پزشکی اختصاص دارند. در ادامه با جدیدترین آمار شغل های پردرآمد آمریکا همراه ما باشید:

متخصص بیهوشی

این عنوان شغلی به پزشکانی اختصاص دارد که امکان تجویز داروهای بیهوشی و مسکن را برای کنترل درد قبل، در حین و یا بعد از جراحی دارند. بنابر آمار سازمان BLS، میانگین درآمد سالانه این موقعیت شغلی در کشور آمریکا برابر با 271.440 هزار دلار است و در راس فهرست شغل‌های پردرآمد در آمریکا 2022 قرار دارد.

البته باید به این نکته توجه داشته باشید که ساعات کاری متخصص بیهوشی از برنامه اتاق عمل پیروی می‌کند و می‌تواند طولانی و غیرقابل پیش بینی باشد.در واقع متخصص بیهوشی باید برای هر دو بخش جراحی‌های برنامه‌ریزی شده و اقدامات اورژانسی مثل حوادث آسیب‌زا و زایمان حضور داشته باشد.

این رشته تحصیلی تخصصی نیاز به گذراندن 4 سال تحصیل در دانشکده پزشکی و تکمیل یک دوره 4 ساله و یا حتی بیشتر رزیدنسی در بیمارستان دارد و پیش‌بینی می‌شود که طی یک دهه با یک درصد کاهش جذب نیرو در بازار کار کشور آمریکا روبرو شود.

متخصص جراح

با اینکه برای تبدیل شدن به یک متخصص جراح خبره و مورد تائید در کشور آمریکا نیاز به تلاش، آموزش و تحصیل چندین و چند ساله دارید، اما بالاخره جواب زحمات خود را گرفته و می‌توانید نهایت استفاده را از یکی از شغل های پردرآمد در آمریکا 2022 ببرید.

بنابر جدیدترین آمار سازمان  BLS، متخصصین جراح در کشور آمریکا سالانه چیزی در حدود 251.650 هزار دلار درآمد دارند.

این موقعیت شغلی نیز همانند متخصص بیهوشی جوانب منفی نظیر ساعت‌های کار طولانی و نامنظم را به همراه داشته و براساس نوع تخصص از مسئولیت بالایی برخوردار است.در حالی که جراحی‌های پیشگیرانه و انتخابی دارای ساعت‌های کاری قابل پیش‌بینی و نسبتاً مشخصی است، جراحان فعال در حوزه صدمه و آسیب دیدگی و یا مغز و اعصاب از ساعات کاری بیشتر و طولانی‌تر و حتی شیفت‌های شبانه برخوردار بوده و متحمل سختی کار بیشتری می‌شوند.

بنابراین می‌توان اینطور گفت که اغلب شغل‌های پردرآمد در آمریکا نیاز به تحصیلات تخصصی و پرزحمت داشته و از مسئولیت و شرایط کاری سختی در اکثر اوقات برخوردار هستند.

برای مثال، برای تبدیل شدن به یک متخصص جراحی در کشور آمریکا شما باید یک دوره کامل پزشکی را در این کشور گذرانده، در یک دوره آموزشی و تمرینی رزیدنسی چندساله بیمارستان و حتی فلوشیپ تخصصی شرکت کنید. بر طبق آمار Bls، این موقعیت شغلی شاهد رشد 3 درصدی در 10 سال آینده کشور آمریکا خواهد بود.

متخصص زنان و زایمان

این موقعیت شغلی دارای تخصص در زمینه سلامت باروری واژن، تخمدان، رحم و دهانه رحم و زایمان بوده و به عنوان obstetricians-gynecologist و یا OB-GYN شناخته می‌شود و براساس جدیدترین آمار بدست آمده دارای میانگین درآمد سالانه 239.120 هزار دلاری در سال بوده و کمی بالاتر از میزان حقوق سالانه جراحان فک و صورت و متخصص ارتودنسی  درآمد دارند.

اگر مایل هستید تا به عنوان متخصص زنان و زایمان به عنوان یکی از شغل های پردرآمد در آمریکا 2022 فعالیت کنید، ملزم به گذراندن دوره کامل پزشکی، تکمیل دوره امراض زنانه و رزیدنسی زنان و زایمان هستید که معمولاً به غیر از دوره تحصیلی در حدود 4 سال طول می‌کشد.

بعد از این مراحل، شما ملزم به گذراندن یک آزمون دارای مجوز بوده و می‌توانید شروع به فعالیت کنید. طبق آمار سازمان BLS این شغل تا سال 2030 با 2 درصد کاهش جذب نیرو در کشور آمریکا روبرو خواهد شد.

متخصص ارتودنسی

یکی دیگر از شغل‌های پردرآمد در آمریکا پزشک ارتودنسی است که در اقدامات اصلاحی دندان تخصص داشته و اغلب به عنوان دندانپزشک شناخته می‌شود. این نوع از دکترها به طور مداوم از عکسبرداری اشعه ایکس استفاده کرده، در صورت نیاز دندان‌ها را سیم‌کشی کرده، محافظ دهان درست کرده و سایر اقدامات را در صورت احتیاج انجام می‌دهند.

بر طبق جدیدترین آمار بدست آمده، متخصصان ارتودنسی در آمریکا از میانگین درآمد سالانه 237.990 هزار دلار آمریکا برخوردار هستند که یکی از بالاترین حقوق‌های سالانه در این کشور محسوب می‌شود.

برای فعالیت در این حوزه شما باید دوره کالج و دانشکده دندانپزشکی را با موفقیت سپری کرده و در کلاس‌های مختلف آموزشی و بالینی شرکت کنید و بعد از آن یک دوره تخصصی رزیدنسی را تکمیل کرده و در یک امتحان مجوز دندانپزشکی شرکت کنید.

این طور پیش‌بینی شده که تا سال 2030 موقعیت‌های شغلی حوزه ارتودنسی  در کشور آمریکا به چیزی در حدود 6900 موقعیت شغلی در دسترس رسیده و از سال 2020 با افزایش 8 درصدی روبرو شده است.

جراح فک و صورت

این عنوان شغلی که جزو شغل های پردرآمد در آمریکا 2022 محسوب می‌شود، دامنه گسترده‌ای از بیماری‌ها، صدمات و نقوص درون و اطراف دهان و فک را درمان می‌کند که از بین آنها می‌‎توان به مدیریت مشکلات رشد دندان عقل، فک‌های نامرتب، تومورها و کیست‌های موجود در دهان و فک اشاره کرد. این متخصصان همچنین نقش ویژه ای در جراحی ایمپلنت دندان دارند.

در حال حاضر، میانگین درآمد سالانه یک جراح فک و صورت در کشور آمریکا برابر با عدد تقریبی 234.990 هزار دلار است. برای تبدیل شدن به چنین متخصصی، شما نیاز به مدرک کارشناسی داشته، باید دوره 4 ساله دندانپزشکی را گذرانده و حداقل یک دوره 4 ساله رزریدنسی را با موفقیت پاس کنید.

با انجام این مراحل، ملزم به قبولی در یک امتحان دو مرحله‌ای هستید که به واسطه آن گواهی لازم برای فعالیت در بورد جراحان متخصص فک و صورت کشور آمریکا را بدست خواهید آورد. بنابر آمار BLS، از بازه 2020 تا 2030، این موقعیت شغلی با 8 درصد افزایش جذب نیرو در این کشور روبرو می‌شود.

سایر تخصص‌های پزشکی

در ادامه مبحث شغل های پردرآمد آمریکا 2022 اگر بخواهیم تا حداقل حقوق سایر تخصص‌‎های پزشکی شاغل در کشور آمریکا را در نظر بگیریم باید بگوییم که این موقعیت‌های شغلی در رتبه ششم این فهرست قرار می‌گیرند و شامل مواردی نظیر متخصصان آلرژی، قلب، امراض پوستی، انکولوژیست و درمان سرطان، گوارش و تغذیه، پاتولوژیست، رادیولوژیست و چشم پزشکان می‌شوند.

میانگین حقوق سالانه این دسته از مشاغل پزشکی چیزی در حدود 218.850 هزار دلار در آمریکا است و هر نوع دکتر MD و یا DO ملزم به گذراندن دوره کامل پزشکی بعد از دوره کارشناسی خود در دانشگاه خواهد بود. این در حالی است که تکمیل دوره رزیدنسی نیز الزامی بوده و در برخی از دوره‌ها شما ملزم به دریافت و شرکت در دوره‌های آموزشی دارای کمک هزینه هستید. طبق آمار سازمان BLS، پیش‌بینی‌ می‌شود که تا سال 2029 تمامی مشاغل سایر پزشکی در ایالات متحده آمریکا با 5 درصد افزایش جذب نیرو روبرو گردند.

روانپزشک

در حالی که کار اصلی روانپزشک رسیدگی به سلامت روان بیماران است، این حوزه کاری دارای تخصص‌های بسیار متنوعی است که از میان آنها می‌توان به روانپزشکی کودک و نوجوان، روانپزشکی قانونی (حقوقی)، اعتیاد، روانکاوی و یا مشاوره روانپزشکی اشاره کرد که در یک محیط پزشکی و بیمارستانی انجام می‌پذیرد.

به طور حتم روانپزشکی یکی از شغل های پردرآمد در آمریکا 2022 محسوب می‌شود و میانگین حقوق سالانه آن چیزی در حدود 217.100 هزار دلار است. برخلاف روانشناسان (psychologists) که در حوزه سلامت روان فعالیت می‌کنند، متخصصین روانپزشکی و یا همان psychiatrists پزشک محسوب می‌شوند.

شما باید بعد از دریافت مدرک کارشناسی، یک دوره پزشکی را کامل کرده و بعد از آن در یک دوره رزیدنسی شرکت نمایید. اولین سال رزیدنسی شامل کار کردن در محیط بیمارستان و مدیریت انواع مختلف موقعیت‌های پزشکی می‌شود و شما باید برای حداقل 3 سال یا بیشتر بر روی موضوع سلامت روان و موارد مرتبط با آن به طور متمرکز فعالیت کنید تا در نهایت موفق به دریافت گواهی فعالیت بورد تخصصی روانپزشکی و مغز و اعصاب آمریکا شوید.

این موقعیت شغلی با سرعت زیادی در حال رشد بوده و بنابر پیش‌بینی‌های سازمان BLS، در بازه 2020 تا 2030 با 13 درصد اشتغال بیشتر روبرو خواهد شد.

با توجه به اینکه فهرست شغل‌های پردرآمد در آمریکا شامل گزینه‌های زیادی شده و از جزئیات متفاوتی برخوردار است، قصد داریم تا برای جلوگیری از طولانی شدن این مطلب، در ادامه تنها به عنوان‌های شغلی و میانگین درآمد سالانه هر یک از آنها در کشور آمریکا اشاره کنیم:

 • متخصص پروتز: 214.870 هزار دلار در سال
 • پزشک خانواده: 214.370 هزار دلار
 • پزشک داخلی: 210.960
 • مدیر ارشد اجرایی: 197.840
 • دندانپزشک(سایر تخصص‌ها): 194.930
 • پرستار بیهوشی: 189.190
 • خلبانان خطوط هوایی، کمک خلبانان و مهندسان پرواز: 186.870
 • متخصصان اطفال(عمومی): 184.570
 • دندانپزشک(عمومی): 180.830
 • مدیران کامپیوتر و سیستم‌های اطلاعاتی: 161.730
 • مدیران معماری و مهندسی: 158.100
 • مدیران علوم طبیعی: 154.930
 • مدیر بازاریابی: 154.470
 • مهندس نفت: 154.330
 • مدیر مالی: 151.510
 • متخصص پا (Podiatrists): 151.510
 • وکالت، حقوق: 148.910
 • مدیر فروش: 147.580

چنانچه مایل به مهاجرت کاری، تحصیلی، سرمایه گذاری، خانوادگی و یا غیره به کشور آمریکا و فعالیت در مشاغل پردرآمد این کشور هستید، می‌توانید برای انجام تمامی امور از رزرو وقت سفارت آمریکا گرفته تا انتخاب روش مهاجرتی مناسب و اخذ ویزای این کشور از مشاوره و خدمات تخصصی موسسه مهاجرتی نیلگام در این زمینه استفاده نمایید.

شغل های فنی پردرآمد در آمریکا

با بررسی برترین شغل های پردرآمد در آمریکا 2022 بد نیست تا نگاهی به مشاغلی بیاندازیم که نیازی به مدرک دانشگاهی نداشته و می‌توان با گذراندن دوره‌های آموزشی و کسب مهارت تجربی، درآمد خوبی از این طریق در کشور آمریکا بدست آورد. این مشاغل شامل موارد زیر می‌شوند:

 • مامور پلیس گشت زنی: با میانگین حقوق سالانه 65.540 هزار دلار و حداقل تحصیلات دیپلم
 • منشی و دستیار اجرایی: با میانگین حقوق سالانه 63.110 هزار دلار
 • نماینده فروش: میانگین درآمد سالانه 62.070
 • خدمه پرواز: با میانگین درآمد سالانه 59.050
 • برقکار حرفه‌ای: حقوق سالانه 56.900
 • لوله کش: میانگین درآمد سالیانه 56.330
 • تکنسین توربین باد: حقوق تقریبی سالانه 56.230
 • آجرکار و بلوک ساز: درآمد سالانه 55.080
 • کارگر آهن و فولاد سازه: میانگین حقوق سالانه 54.830
 • تکنسین مهندسی صدا: درآمد سالیانه 53.520
 • متخصص پشتیبانی کامپیوتری: 52.690
 • متخصص سمعک: 52.630
 • آتش‌نشان: 52.500
 • کارشناس فروش بیمه: 52.180
 • کارگر ورق فلز: 51.370
 • اپراتور تجهیزات ساخت و ساز: 49.770
 • تکنولوژیست جراحی: 49.710
 • نجار: 49.520
 • آژانس معاملات ملکی: 49.040
 • پرستار فنی و حرفه‌ای دارای مجوز: 48.820

امکان پرداخت هزینه خدمات با ارز دیجیتال امکان پذیر است. برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

75237 – 021 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *