ویزا

با ویزای هلند، انواع و شرایط اخذ آن آشنا شوید

“ویزای هلند: راهنمای کامل”


کشور گل و لاله‌‌های رنگین با کافه‌‏های چشم‏‌نواز کنار رودخانه، ساختمان‏‌هایی با معماری‏‌های فوق مدرن و پل‏‌هایی که به زیبایی دنیای کلاسیک را به دنیای پر زرق و برق معاصر پیوند داده‌‏اند، هر ساله پذیرای توریست‏‌های بسیاری از سراسر دنیاست که با اهداف مختلف و از طریق ویزای هلند پا به این کشور می‏گذارند. بر اساس اطلاعات اخیر مجله فوربز، هلند به‌عنوان سومین کشور برتر دنیا برای بیزینس نام گرفته است و همچنین بر اساس تحقیقات صورت گرفته در وب‌سایت studyinholland، نام دست کم ۱۳ دانشگاه هلندی در فهرست ۲۰۰ دانشگاه برتر جهان قرار گرفته که این موضوع کشور هلند را به مقصد مناسبی برای ادامه تحصیل دانشجویان نیز بدل کرده است.

علیرغم جاذبه‌های بسیار زیاد این کشور عضو اتحادیه اروپا، باید خاطرنشان کنیم که هلند قوانین نسبتاً سخت‌گیرانه‌ای را بر سر راه متقاضیان دریافت انواع ویزای هلند قرار داده است که گذر از آن‌ها مستلزم دقت فراوان و مشاوره با کارشناسان با تجربه است. با ما همراه باشید تا به تمام جزییات مربوط به شرایط ویزای شینگن هلند بپردازیم. اما بهتر است پیش از ادامه مطلب با ماهیت کلی ویزای شینگن بیشتر آشنا شویم.

ویزای شینگن هلند چیست؟

از سال ۱۹۸۵ پیمانی بین ۲۲ کشور عضو اتحادیه اروپا و ۴ کشور عضو انجمن تجارت آزاد اروپا (EFTA) منعقد شد که طی آن فرد با دریافت ویزای شینگن، جواز عبور و مسافرت به تمامی کشور‌های عضو این پیمان را به راحتی خواهد داشت. این ویزای معتبر و ارزشمند توسط هر یک از 27 کشور عضو اتحادیه اروپا صادر می‌شود که هلند نیز یکی از اعضای این اتحادیه است و با دریافت ویزای هلند (یا همان ویزای شینگن هلند) می‌توانید به تمامی کشورهای عضو اتحادیه اروپا سفر کنید. برای آشنایی بیشتر و افزایش اطلاعات پیشنهاد می‌کنیم در رابطه ویزای شینگن بیشتر مطالعه کنید.

ویزای هلند

ویزای هلند

انواع ویزای هلند

بنا بر اطلاعات وب‌سایت رسمی vfsglobal، متقاضی می‌بایست بسته به ملیت، مقصد و مدت زمان اقامت خود اقدام به دریافت یکی از انواع ویزای هلند نماید که در ادامه به توضیح آن‌ها خواهیم پرداخت. اما بهتر است قبل از آن با ویزای شینگن سینگل و مولتی شینگن بیشتر آشنا شوید.

ویزای شینگن یک‌بار ورود (single) و چند بار ورود (multiple) چیست؟

ویزای سینگل بدین معنی است که با یک‌بار ورود به صورت متوالی (۹۰ روز) مهلت دارید تا از اقامت در یکی از کشورهای حوزه شینگن استفاده کنید و یا اینکه با ویزای چند بار ورود یا مولتی، در بازه زمانی ۶ ماهه از دو بار ورود و حتی بیشتر طی اقامت خود بهره‌مند شوید.

چنانچه خواهان مسافرت به بیش از یک کشور در محدوده شینگن هستید، می‌بایست از سفارت کشوری که قرار است بیشترین اقامت را در آن داشته باشید درخواست ویزای شینگن مولتی دهید. اگر قصد دارید درهریک از کشورهای شینگن موردنظر خود به یک اندازه اقامت داشته باشید، می‌بایست از سفارت کشوری که قرار است اول به آنجا سفر کنید، برای اخذ ویزای شینگن اقدام نمایید.

نکته: اگر در سفر خود قصد بازدید از کشوری مثل انگلیس را نیز داشته باشید، مطمئناً بدین خاطر که انگلیس جزو حوزه شینگن نیست علاوه بر ویزای انگلیس، نیازمند دریافت ویزای شینگن مالتی یا همان چند بار ورود نیز هستید.

انواع ویزای کوتاه مدت هلند

چنانچه بخواهید برای اهداف توریستی، بیزینس، ملاقات خانواده و دوستان، ترانزیت، برگشت و بازدید از اعضای خانواده با ملیت اروپایی به کشور هلند سفر کنید می‌بایست برای ویزای کوتاه مدت هلند اقدام کنید. ویزای شینگن هلند که به نام ویزای کوتاه مدت نیز شناخته می‌شود در واقع ویزای تایپ C است که به متقاضی این امکان را می‌دهد تا  پایان اعتبار ویزای خود، دریک بازه زمانی ۶ ماهه برای حداکثر ۹۰ روز در کشورهای حوزه شینگن اقامت داشته باشد. ویزای کوتاه مدت هلند انواع مختلفی دارد که در ادامه به معرفی آن‌ها می‌پردازیم.

ویزای هلند را بشناسید

مطلب مرتبط: مهمترین نکات مدت اعتبار ویزای شینگن که باید بدانید

۱- ویزای توریستی هلند

ویزای هلند از نوع توریستی تنها به منظور تفریح در هلند و انجام فعالیت‌هایی نظیر گذراندن تعطیلات و گشت و گذار صادر می‌شود. اگر متقاضی در حین سفر قصد انجام فعالیت کاری و یا وظایف رسمی و شرکتی داشته باشد می‌بایست برای نوع دیگری از ویزا درخواست کند.

۲- ویزای بیزینس

این ویزا مناسب متقاضیانی است که خواهان انجام فعالیت‌های کاری و تبلیغاتی نظیر جلسات، کنفرانس، دوره‌های آموزشی، نمایشگاه‌های تجاری و غیره می‌باشند. ویزای هلند برای مقاصد بیزینسی تنها در صورتی برای فرد صادر می‌شود که توسط هیچ یک از نهادها و سازمان‌های درون خاک هلند مزدی بابت فعالیت کاری که صورت گرفته به او پرداخت نگردد. چنانچه فرد خواستار انجام کار و دریافت حقوق در کشور هلند باشد می‌بایست جواز کار (work permit) دریافت کند.

۳- ویزای ملاقات خانواده و دوستان

افرادی که قصد بازدید خانواده و دوستان خود در هلند را دارند می‌بایست برای این نوع از ویزا درخواست کنند.

۴-  ویزای عبور (Transit)

ویزای حمل و نقل فرودگاهی که همان ویزای شینگن نوع A یا ATV است به فرد متقاضی این امکان را می‌دهد تا بدون اجازه ورود به کشورهای عضو شینگن از طریق محدوده هوایی فرودگاه‌های این حوزه به مقصد خود سفر کند. با استفاده از این ویزا متقاضی حق خروج از فرودگاه را نداشته و تنها می‌تواند پرواز خود را در فرودگاه هلند تعویض نماید. چنانچه نام کشور و ملیت متقاضی در لیست وب‌سایت vfsglobal آورده شده باشد، فرد ملزم به دریافت ویزای ATV است.

نکته: چنانچه متقاضی بیش از دو توقف در فرودگاه‌های حوزه شینگن داشته باشد برای مثال پرواز از تهران به پاریس، سپس فرانکفورت و بعد شیکاگو، حتی در صورت ترک نکردن فرودگاه ملزم به دریافت ویزای شینگن نوع C است و چنانچه دارای هر یک از شرایط زیر باشد ملزم به دریافت این نوع ویزا نیست:

 • دارای ویزا و یا مجوز اقامت یکی از کشورهای حوزه شینگن و یا انجمن تجارت آزاد اروپا باشد.
 • از ویزای کانادا، ژاپن و یا ایالات متحده آمریکا برخوردار باشد.
 • دارای مجوزی باشد که تضمین کننده بازگشت نامحدود وی به کشورهای آندورا، سن مارینو، کانادا، ژاپن و آمریکا است.
 • یکی از اعضای خانواده‌ای با اقامت کشورهای حوزه شینگن، EEA و یا سوئیس باشد.
 • دارای پاسپورت دیپلماتیک باشد.
 • دارای پاسپورت رسمی و یا خدماتی باشد که تنها شامل برخی از کشورها می‌شود.
 • در حال انجام وظیفه در پرسنل هوایی و جزو اعضای سازمان بین‌المللی هوانوردی غیرنظامی (ICAO) باشد.

ویزای توریستی هلند

مطلب مرتبط: راحت ترین کشورها برای دریافت ویزای شینگن کدامند؟

۴- ویزای بازگشت (Return)

این ویزا مختص متقاضیان خارجی است که مجوز اقامت دائم محدوده کشورهای سلطنتی هلند که شامل کشورهای خود‌مختار هلند، اروپا، کوراسائو ، سنت مارتن، جزایر بونیر، صبا، سنت یوستیشس (استیشیا) در دریای کارائیب می‌شود را دارند. در واقع ویزای هلند از نوع بازگشت مناسب افرادی است که کارت اقامت/شناسه خود را گم کرده‌اند و یا اینکه اعتبار کارتشان به پایان رسیده و یا دزدیده شده است. برای احراز این شرایط، متقاضیان می‌بایست شواهد و مدارک لازم را به سفارت ارائه کنند و مبلغ ۱۴۸ یورو برای دریافت این ویزا پرداخت کنند.

نکته: ویزای شینگن هلند تنها به متقاضیان خارجی این اجازه را می‌دهد تا برای مدت زمان حداکثر ۹۰ روز به محدوده پادشاهی هلند و دیگر کشورهای حوزه شینگن سفر کنند. اگر فرد متقاضی قصد اقامت بیش از ۹۰ روز را داشته باشد، می‌بایست به صورت مستقیم از طریق سفارت هلند برای ویزای طولانی مدت هلند درخواست دهد.

۵- ویزای منطقه کارائیب

کشور پادشاهی هلند شامل چندین زیر مجموعه در منطقه دریای کارائیب می‌شود که فرد برای ورود به آن‌ها نیازمند دریافت ویزای خاصی به نام ویزای منطقه کارائیب است. ویزای کارائیب به دو نوع کوتاه مدت ۹۰ روزه و طولانی مدت تقسیم می‌شود. متقاضی دریافت ویزای کارائیب این امکان را دارد تا برای ۹۰ روز دریک بازه زمانی ۶ ماهه به بازدید از مناطق اروپا، کورسائو، سنت مارتین، جزایر بونیر، صبا و سنت یوستیشس (استیشیا) برود. (اروپا، کوراسائو و سنت مارتن جزو کشورهای خودمختار پادشاهی هلند هستند و بونیر، صبا و سنت ویوستیشس (استیشیا) به جزایر BES مشهورند و به‌عنوان شهرداری‌های مخصوص هلند و تشکیل‌دهنده محدوده کارائیب هلند می‌باشند.)

چنانچه قصد اقامت بیش از۹۰ روز را در بخش‌های کارائیب داشته باشید، نیاز به دریافت اجازه اقامت (residence permit) در قالب ویزای طولانی مدت خواهید داشت و این اجازه می‌بایست از طریق سفارت کشور مورد نظر صادر گردد.

۶- ویزای طولانی مدت هلند (MVV)

چنانچه تمایل به اقامت در هلند برای بیش از ۹۰ روز داشته باشید، ملزم به دریافت مجوز اقامت موقت MVV و یا مجوز اقامت از بخش خدمات مهاجرت و تابعیت سفارت هلند در ایران (IND) هستید. فرد متقاضی یا پشتیبان مالی او در هلند می‌توانند به طور همزمان برای ویزای MVV و مجوز اقامت درخواست دهند.

به این روند ورود و دریافت مجوز اقامت به اصطلاح TEV Procedure گفته می‌شود. چنانچه متقاضی برای این روند اقدام کند یک شماره یگانه به نام V-number دریافت می‌کند که برای احراز هویت توسط سازمان IND و دیگر سازمان‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. MVV همانند ویزای شینگن است با این تفاوت که این ویزا شما را قادر می‌سازد تا به جای یک توریست به‌عنوان یک ساکن بالقوه وارد خاک هلند شوید.

لازم به ذکر است که برای دریافت این نوع از ویزا ملزم به قبول شدن در ترکیبی از امتحانات مهارت‌های گفتگو، خواندن و آشنایی با جامعه هلند به ارزش ۱۵۰ یورو با نام Basic Civic Integration Exam خواهید بود.

مطلب مرتبط: راهنمای کامل ویزای مولتی شینگن یا ویزای بلند مدت اروپا

۷- ویزای فرش نارنجی (OCVF)

اگر شما جزو افرادی هستید که به علت کار به طور پیوسته از ایران به کشور هلند سفر می‌کند و در هر بار اقامت نیازمند یک ویزای شینگن هلند کوتاه مدت است و یا دارای شرکتی هستید که کارکنان آن مدام به هلند سفر می‌کنند، مجاز به دریافت خدمات ویزای فرش نارنجی (Orang Carpet Visa) خواهید بود.

شما می‌توانید با ارائه مدارک مناسب و توضیح دلیل سفرهای مکرر کاری خود، مقامات کنسولگری هلند را مجاب به صدور این نوع از ویزا کنید که البته مزایای مختلفی را برایتان در پی دارد:

 • دیگر لازم نیست برای دریافت ویزا مدارک زیادی ارائه دهید.
 • ویزای شما برای چندین سفر اعتبار خواهد داشت. (ویزای مالتیپل)
 • ویزای شما زودتر آماده می‌شود.
 • ویزای شما اعتبار بیشتری خواهد داشت.
 • شما تنها هر۵ سال یکبار نیاز به درخواست ویزا خواهید داشت.
 • نیازی به وقت مصاحبه برای ارائه مدارک نخواهید داشت و فرصت‌های ویژه‌ای برای شما فراهم می‌شود.
 • می‌توانید به کانتر VIP بروید.

حال که با انواع ویزای هلند آشنا شدید، اجازه دهید شرایط اخذ ویزای هلند و مراحل درخواست ویزای شینگن هلند را بررسی کنیم.

شرایط اخذ ویزای هلند

شرایط اخذ ویزای هلند

پیش از توضیح مراحل دریافت ویزای هلند و مجوز ورود به هلند می‌بایست از احراز شرایط کلی و مهم اولیه اطمینان حاصل کنید:

 • فرم درخواست ویزا: این فرم باید به صورت کامل و دقیق تکمیل و امضا شود.
 • عکس پاسپورتی: باید دو قطعه عکس پاسپورتی جدید با زمینه سفید و ابعاد 35×45 میلی‌متر تهیه کنید.
 • کپی ویزای قبلی: اگر قبلاً ویزای شنگن داشته‌اید، باید کپی آن را به همراه داشته باشید.
 • پاسپورت معتبر: پاسپورت شما باید حداقل 6 ماه اعتبار از تاریخ سفر به هلند داشته باشد.
 • کپی صفحه اطلاعات شخصی پاسپورت: باید کپی صفحه اطلاعات شخصی پاسپورت خود را به همراه داشته باشید.
 • گواهی عدم سوء پیشینه: باید گواهی عدم سوء پیشینه خود را از مراجع ذی‌صلاح دریافت کنید.
 • گواهی بیمه درمانی: باید گواهی بیمه درمانی با پوشش حداقل 30000 یورو تهیه کنید.
 • مدارک تمکن مالی: باید مدارکی که نشان می‌دهد تمکن مالی کافی برای سفر به هلند را دارید، ارائه دهید.
 • مدارک اقامت در هلند: باید مدارکی که نشان می‌دهد محل اقامت شما در هلند را رزرو کرده‌اید، ارائه دهید.
 • مدارک بازگشت به کشور مبدا: باید مدارکی که نشان می‌دهد پس از پایان سفر به هلند به کشور خود باز خواهید گشت، ارائه دهید.
 • بلیط رفت و برگشت هواپیما: باید بلیط رفت و برگشت هواپیما خود را به هلند رزرو کنید.
 • مدارک سفر توریستی: باید مدارکی که نشان می‌دهد هدف شما از سفر به هلند گردشگری است، ارائه دهید.
 • مدارک شخصی: باید مدارکی که نشان می‌دهد وضعیت تاهل، شناسنامه فرزندان و غیره را ارائه دهید.

نکات مهم:

 • تمام مدارک مورد نیاز باید به زبان انگلیسی یا هلندی ترجمه شده باشند.
 • مدارک باید اصل و کپی باشند.
 • مدارک باید قبل از تاریخ مصاحبه ویزا آماده باشند.

با توجه به اهمیت تکمیل بودن مدارک و لزوم ارائه بی‌نقص آن‌ها به هنگام درخواست ویزا در سفارت، پیشنهاد می‌شود جهت مشاوره و انجام دقیق‌تر فرآیند تقاضای ویزای مولتی شینگن هلند با تیم مجرب آژانس نیلگام در تماس باشید.

نکات مهم اخذ ویزای شینگن هلند

 • تمامی مدارک مورد نیاز برای ارائه به سفارت هلند می‌بایست توسط دارالترجمه رسمی به یکی از زبان‌های انگلیسی، هلندی یا فرانسه ترجمه شده باشد.
 • در صورت پرداخت هرگونه هزینه‌ای در خصوص درخواست ویزا، رسید پرداخت به شما ارائه می‌گردد.
 • فرم درخواست ویزا، مدارک پیوست شده و پاسپورت شما برای حداقل ۲۰ روز نزد سفارت باقی خواهد ماند.
 • مراحل جمع‌آوری اطلاعات بیومتریک، شامل انگشت‌نگاری، اسکن تصویر و ثبت انگشتان دست توسط اسکنر سفارت می‌شود.
 • چنانچه برای ۹۰ روز به طور متوالی در یکی از کشورهای حوزه شینگن اقامت داشته باشید، مهلت استفاده از ویزای شما به اتمام رسیده و می‌بایست پیش از درخواست و دریافت ویزای جدید خود برای ۹۰ روز خارج از خاک هلند و دیگر کشورهای حوزه شینگن باشید.
 • برای هر یک از مدارک ارسالی باید نسخه اصلی را جهت ارائه به کانتر مربوطه به همراه داشته باشید.
 • مرکز VFS global صرفاً می‌تواند شما را در روند تقاضای ویزا همراهی کند و مجاز به ارائه مشاوره و راهنمایی شما نخواهد بود.
 • گرفتن وقت سفارت جزو موارد الزامی بوده و برای هر درخواست ویزا مورد نیاز است.
 • به هیچ وجه امکان کنسل کردن و برنامه‌ریزی مجدد وقت سفارت تعیین شده وجود ندارد.

مراحل دریافت ویزای شینگن هلند

پیش از هر چیز متقاضی می‌بایست از ۳ ماه قبل از زمان پرواز، وقت سفارت خود را رزرو کند، تمامی اسناد و مدارک مورد نیاز را ۲۰ روز پیش از وقت مصاحبه به سفارت ارسال نماید. به همین خاطر لازم است برای رزرو وقت سفارت ایمیلی توسط فرد با جزییات ذیل و به زبان انگلیسی به آدرس netherlands@vfshelpline.com فرستاده شود:

 • نام و نام خانوادگی
 • شماره پاسپورت
 • تاریخ اعتبار پاسپورت (روز/ماه/سال)
 • ملیت – جنسیت
 • تاریخ تولد (روز/ماه/سال)
 • شماره تماس
 • تاریخ سفر (روز/ماه/سال)
 • تاریخ پیشنهادی وقت مصاحبه (روز/ماه/سال)، (در صورت خالی بودن وقت تاریخ مورد تأیید قرار می‌گیرد، در غیر این صورت تاریخ توسط سفارت تعیین می‌گردد)
 • نوع ویزا ( توریستی، بیزینس، ملاقات خانواده، ترانزیت، ویزای برگشت، اعضای خانواده اروپایی)

منطقه/ مقصد مورد نظر (هلند، کارائیب تنها در صورت ارائه دقیق اطلاعات درخواست شده، وقت سفارت برای متقاضی رزرو می‌گردد و تأییدیه وقت سفارت به آدرس ایمیل متقاضی فرستاده خواهد شد. چنانچه هرگونه نقصی در اطلاعات ارسالی وجود داشته باشد، تقاضای فرد بدون ارزیابی رد خواهد شد.

پس از مرحله تعیین وقت سفارت، متقاضی باید برحسب نوع سفر مورد نظر خود، فرم آنلاین ویزا را که به سه دسته شینگن،کارائیب و MVV تقسیم می‌شود، تکمیل نماید. در روز مصاحبه و مراجعه حضوری، همراه داشتن پرینت نامه تأییدیه وقت سفارت برای ورود به سفارت الزامی است. متقاضی ویزای شینگن هلند می‌بایست برای ارائه درخواست ویزا، مدارک، انجام انگشت نگاری (اطلاعات بیومتریک) و مصاحبه با آفیسر پرونده در مرکز VFS هلند حضور داشته باشد.

متقاضی ملزم به پرداخت ۲۸ یورو برای مصاحبه و ۸۰ یورو برای هزینه ویزای شینگن بزرگسال و یا مبلغ ۴۰ یورو (سنین ۶-۱۲سال) می‌باشد. با به انجام رسیدن این مرحله و پس از گذشت سه هفته کاری، فرد امکان پیگیری وضعیت درخواست خود را از طریق پست الکترونیک و یا این لینک خواهد داشت.

در صورت دریافت تأییدیه درخواست ویزای شینگن، فرد می‌تواند با در دست داشتن اصل رسید پرداخت مدارک و کارت شناسایی از ساعت ۱۵ تا ۱۷ (یکشنبه تا پنج‌شنبه) برای دریافت ویزا و پاسپورت خود در محل سفارت حضور پیدا کند. اغلب متقاضیان دریافت ویزا به دلیل نداشتن تجربه کافی در طی کردن این مسیر و عدم ارائه اطلاعات و مدارک مورد نیاز سفارت، با مشکل ریجکت ویزای شینگن مواجه می‌شوند. بی‌شک با بهره‌مندی از مشاوره و همراهی کارشناسان مجرب نیلگام، گام به گام این مسیر برای شما هموار خواهد شد.

نکات مهم اخذ ویزای هلند

نکات مهم اخذ ویزای هلند با دعوتنامه

این ویزا در واقع در دسته ویزای بازدید از اعضای خانواده با ملیت‌های اروپایی قرار می‌گیرد و فرد متقاضی چنانچه دارای دوست یا فامیلی در هلند باشد می‌تواند از او تقاضای ارسال دعوتنامه کند، بنا بر قوانین کشور هلند، دعوتنامه حکم اسپانسرشیپ یا حمایت مالی میزبان از میهمان را دارد. بدین خاطر فرد مورد نظر می‌بایست در صورتی که توانایی اثبات پشتیبانی مالی متقاضی را در زمان اقامت موقتش در کشور هلند داشته باشد.

با ارائه کپی فیش حقوقی سه‌ماهه اخیر و اسکن کارت اقامت، این فرم را تکمیل کرده و پس از تأیید توسط شهرداری هلند، برای درخواست کننده ویزا ارسال نماید. البته چنانچه متقاضی بتواند در VFS کشورش تمکن مالی خود را برای سفر به هلند اثبات کند (توانایی پرداخت حداقل ۳۴ یورو در هر روز)، دیگر نیازی به تأیید مدارک مالی اسپانسرشیپ نیست.

همچنین در صورتی که میزبان هلندی در کشور ایران زندگی کند، نیازی نیست دعوتنامه /تضمین استاندارد به کشور هلند ارسال گردد. به جای این‌ کار می‌توان این فرم را دانلود نموده و امضای میزبان هلندی را توسط سفارت هلند قانونی کرد. لازم به ذکر است که برای قانونی‌سازی امضا به وقت سفارت احتیاج است. فرم دعوتنامه نیز از زمان تأیید شهرداری هلند به مدت ۳ ماه اعتبار دارد.

مدارک لازم برای ویزای هلند با دعوتنامه

همان‌طور که اطلاع دارید وجود دعوت‌نامه معتبر در پرونده درخواست ویزا، امتیازی ویژه برای فرد متقاضی محسوب شده و در صورت تکمیل بودن مدارک، در تصمیم‌گیری آفیسر پرونده تأثیر بسزایی دارد. چنانچه از دعوت‌نامه معتبر برای دریافت ویزای شینگن هلند برخوردار نیستید می‌توانید با عقد قرارداد با گروه شرکت‌های نیلگام، پس از بررسی و تأیید مدارک توسط کارشناسان کانتر شینگن، از دعوت‌نامه سربرگ دار و رسمی نیلگام در پرونده خود بهره‌مند شوید.

دعوتنامه‌ها دارای انواع مختلفی نظیر کاری، توریستی، نمایشگاهی، تجاری، تحصیلی هستند که توضیح هر یک از آن‌ها در این مقال نمی‌گنجد. فرد متقاضی علاوه بر مدارک ذکر شده در بخش شرایط اخذ ویزای هلند می‌بایست مدارک ذیل را نیز در پرونده خود داشته باشد:

 • کپی دعوت‌نامه رسمی و ممهور شرکت
 • ارائه توضیحات کامل در مورد قصد از سفر ( جلسات، رویدادها، مذاکرات و ریز برنامه‌های سفر)
 • مدت زمان و محل دقیق اقامت
 • ارائه اطلاعات کامل شرکت دعوت‌ کننده
 • ارائه تأییدیه حساب بانکی

هزینه اخذ ویزای هلند توسط نیلگام

مجموعه نیلگام که پیش از این با نام ایران – آنکارا بیش از ده سال در زمینه اخذ ویزای شینگن و پیکاپ فعالیت داشته است، ضمن آرزوی موفقیت برای تمامی متقاضیان ویزا، آمادگی دارد تا ضمن بررسی مدارک پرونده شما، جهت اخذ ویزای شینگن مولتی یا عادی برای شما اقدام کند.


سؤالات متداول | FAQs


1. پس از ارسال فرم درخواست ویزای هلند چه کاری باید انجام دهم؟

شما می‌توانید پس از گذشت زمان اداری قید شده توسط سفارت هلند برای پیگیری وضعیت پرونده خود به وب‌سایت VFS مراجعه کرده و یا با آژانس مسافرتی موردنظر خود تماس بگیرید.

2. زمان مورد نیاز برای پروسه درخواست ویزای شینگن هلند و یا کوتاه مدت چقدر است؟

بر طبق قوانین سفارت هلند، زمان موردنیاز برای چک درخواست‌های ویزا ۱۵روز کاری است. اما این امکان وجود دارد که این زمان تا ۶۰ روز کاری به طول بیانجامد.

3. آیا در صورت ردشدن درخواست ویزای هلند، هزینه های پرداختی قابل استرداد است؟

خیر، هزینه‌های پرداختی برای ویزا در صورت عدم موفقیت پرونده غیرقابل استرداد است.

4. آیا با دریافت ویزای هلند، برای هر سفر اروپایی الزام به توقف در فرودگاه هلند و تعویض پرواز دارم؟

خیر، تنها بار اول نیاز به رد شدن از مرز هلند است و برای دفعات بعد، فرد متقاضی می‌تواند تا زمان اعتبار ویزای شینگن خود بدون محدودیت به کشورهای اتحادیه اروپا سفر کند.

5. به چه علت رسیدگی به پرونده های متقاضیان ایرانی با تاخیر روبرو شده است؟

علیرغم تلاش‌های صورت گرفته از طرف پرسنل سفارت هلند و VFS تهران، بر اساس آمار قریب به ۴۰ درصد از متقاضیان وقت مصاحبه بدون کنسل کردن زمان اختصاص یافته حضور پیدا نمی‌کنند و بدین ترتیب موجب تأخیر در امور و از بین بردن شانس دیگر متقاضیان می‌شوند. بنا بر مشکلات پیش آمده در vfs هلند در تهران، قرار است سیستم پیش پرداختی برای خدمات ویزا به هنگام تعیین وقت مصاحبه در وب‌سایت قرار داده شود.

6. در صورت از دست دادن وقت سفارت، چه زمانی می توان برای درخواست مجدد اقدام کرد؟

متقاضیانی که به هر دلیل در زمان تعیین شده وقت سفارت حضور پیدا نکنند، تا یک ماه حق رزرو وقت مصاحبه ندارند.

7. تا چه میزان تاخیر در روز مصاحبه سفارت مجاز است؟

چنانچه در زمان مصاحبه بیش از ۳۰ دقیقه تأخیر داشته باشید ملزم به تجدید قرار مصاحبه جدید هستید.

8. تا چه مدت پس از ریجکت شدن ویزا میتوان درخواست تجدید نظر کرد؟

در صورت ریجکت شدن ویزا شما توسط سفارت هلند، پاسپورت به همراه نامه‌ای مبنی بر دلایل ریجکتی به شما تحویل می‌گردد. شما می‌توانید با اصلاح مشکلات و نواقص قید شده در نامه، ظرف ۴ هفته از سفارت هلند درخواست تجدید نظر کنید. برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *