اخبار

ویزای ملی جدید استرالیا

ویزای ملی جدید استرالیا

«عنوان خبر»


ویزای ملی جدید استرالیا جایگزین ویزای تجارت و استعداد جهانی خواهد شد.


چکیده خبر:

  • استرالیا تا پایان سال جاری ویزای جدید نوآوری ملی را معرفی خواهد کرد.
  • این ویزای جدید جایگزین ویزای فعلی نوآوری و سرمایه‌گذاری تجاری (BIIP) و ویزای استعداد جهانی خواهد شد.
  • استرالیا همچنین از طریق برنامه مهاجرت برای سال‌های ۲۰۲۴-۲۰۲۵ چندین ابتکار را معرفی کرد.

متن خبر

استرالیا به منظور جذب تعداد بیشتری از افراد خارجی با استعداد استثنایی، تا پایان سال جاری ویزای جدید نوآوری ملی را معرفی خواهد کرد. طبق گزارش Nilgamsafar، این ویزای جدید جایگزین ویزای تجارت، نوآوری و سرمایه‌گذاری (BIIP) و ویزای استعداد جهانی خواهد شد.

وزارت امور داخلی استرالیا با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که به دلیل معرفی ویزای ملی جدید، سطح برنامه‌ریزی برای ویزای BIIP در سال‌های ۲۰۲۴-۲۰۲۳ از ۱,۹۰۰ ویزا به ۱,۰۰۰ ویزا کاهش یافته است.

همزمان، سطح برنامه‌ریزی برای برنامه ویزای استعداد جهانی برای برنامه مهاجرت ۲۰۲۵-۲۰۲۴ به ۴,۰۰۰ ویزا کاهش یافته است.

دولت استرالیا

برنامه نوآوری و سرمایه‌گذاری کسب‌وکار (BIIP) از جولای ۲۰۲۴ به‌صورت دائم بسته خواهد شد و دیگر امکان ثبت درخواست‌های جدید برای ویزای موقت سرمایه‌گذاری و نوآوری کسب‌وکار ( subclass 188) وجود نخواهد داشت. بازنگری مهاجرتی نتیجه‌گیری کرد که برنامه BIIP نتایج اقتصادی ضعیفی برای استرالیا به همراه داشته است. این نتیجه‌گیری با مطالعات دیگر، از جمله کارهایی که توسط خزانه‌داری، کمیسیون بهره‌وری و مؤسسه گراتان انجام شده است، تأیید می‌شود.

دولت استرالیا اعلام کرد که از طریق ویزای ملی جدید، مسیر اخذ ویزای دائم را برای بااستعدادترین مهاجران، از جمله کارآفرینان برجسته، محققان جهانی و سرمایه‌گذاران کلان، فراهم خواهد کرد. اقدامات مربوط به معرفی ویزای جدید، همسو با اصلاحاتی است که برای سیستم امتیازبندی ویزاهای مهارتی خاص در حال توسعه است.

ویزای استعداد جهانی استرالیا (ساب‌کلاس ۸۵۸) با هدف جذب افراد با مهارت‌های بالا به این کشور ایجاد شده است. همچنین، ویزای نوآوری و سرمایه‌گذاری تجاری (ساب‌کلاس ۱۸۸) برای صاحبان مشاغل و سرمایه‌گذارانی در نظر گرفته شده است که سابقه موفقیت‌آمیزی در خارج از کشور دارند یا قصد سرمایه‌گذاری در یک تجارت جدید یا موجود در استرالیا یا سرمایه‌گذاری در اوراق قرضه این کشور یا دولت را دارند.

ابتکارات جدید از طریق برنامه مهاجرت برای سال‌های ۲۰۲۴-۲۰۲۵

علاوه بر معرفی ویزای نوآوری ملی جدید، دولت استرالیا در ۱۴ ماه مه ابتکارات متعددی را از طریق برنامه مهاجرت برای سال‌های ۲۰۲۴-۲۰۲۵ معرفی کرد. دولت خاطرنشان کرد که سطح برنامه‌ریزی برای برنامه مهاجرت دائم ۲۰۲۴-۲۰۲۵ بر روی ۱۸۵۰۰۰ نفر تعیین خواهد شد.

برنامه مهاجرت ۲۰۲۴-۲۰۲۵ شامل ابتکارات زیر است:

  • اصلاح سیستم مهاجرت با اجرای اقدامات تعریف شده در استراتژی مهاجرت.
  • اختصاص ۱۳۲,۲۰۰ جایگاه به بخش مهارتی برای جذب مهاجران جهت پر کردن مشاغلی که کارگران استرالیایی در دسترس نیستند.
  • اختصاص ۵۲,۰۰۰ جایگاه به بخش خانواده که به استرالیایی‌ها اجازه می‌دهد تا با اعضای خانواده از کشورهای دیگر متحد شوند و مسیرهایی برای شهروندی به آن‌ها ارائه می‌دهد.
  • اختصاص ۳۰۰ جایگاه به بخش واجدین شرایط خاص که شامل ویزا برای افراد در شرایط خاص، با در نظر گرفتن بازگشت ساکنان دائم به استرالیا پس از دوره‌ای می‌شود.

دولت استرالیا همچنین در تلاش است تا با محدود کردن ثبت نام دانشجویان خارجی بر اساس عواملی مانند میزان ارائه خوابگاه دانشجویی، ظرفیت خوابگاه دانشجویی را افزایش دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *