اخبار

شینگن و ویزای مولتیپل شهروندان کوزوو

شینگن و ویزای مولتیپل شهروندان کوزوو

«عنوان خبر»


کشورهای حوزه شینگن در اقدامی که به عنوان «بخشندگی» تلقی می‌شود، درست پیش از لغو روادید برای شهروندان کوزوو، تعداد ویزای چندبار ورود بیشتری را در سال ۲۰۲۳ به آن‌ها صادر کردند.


چکیده خبر:

 • بالاترین میزان تأیید برای اتباع کوزوو بود – 95 درصد.
 • در سال ۲۰۲۳، پیش از لغو روادید، ۶۱,۰۰۰ مجوز MEV به اتباع کوزوو اعطا شد.
 • نسبت به تعداد درخواست‌های ویزا، ۵۰ درصد از درخواست‌های تأیید شده برای مجوز MEV بود.

متن خبر

به کوزوو معافیت ویزا اعطا شده است، این توافق از ژانویه ۲۰۲۴ اجرایی می‌شود. پیش از این توافق، شهروندان کوزوویی برای ورود به منطقه شینگن که فرآیندی طولانی و محدودیت زیادی برای سفر به کشورهای دیگر دارد، باید برای ویزا درخواست می‌دادند.

با این حال، آمار ویزای شینگن نشان می‌دهد که تعداد ویزای چند بار ورود (MEV) اعطا شده به شهروندان کوزوویی در سال ۲۰۲۳ در مقایسه با سایر کشورها بالاترین بوده است، که نشان می‌دهد کشورهای شنگن درست پیش از لغو روادید، در اعطای چنین ویزاهایی به این ملیت بسیار سخاوتمندتر بوده‌اند.

کشور‌های حوزه شینگن بالاترین نرخ صدور روادید چند بار ورود (MEV) را برای شهروندان کوزوایی در سال ۲۰۲۳ داشتند.

با صدور ۶۱،۰۰۶ روادید چند بار ورود که نشان دهنده ۹۵ درصد کل ویزاهای تأیید شده است، شهروندان کوزوایی در سال ۲۰۲۳ ملیتی با بالاترین نرخ صدور چنین ویزاهایی بودند.

کل تعداد درخواست‌های ویزای ثبت شده توسط شهروندان کوزوایی ۱۲۰،۵۷۳ مورد بوده است که از این تعداد ۶۴،۱۸۴ مورد تأیید و ۱۵،۳۳۸ مورد رد شده است. بر اساس نسبت با نرخ درخواست ویزا، ۵۰ درصد از درخواست‌های تأیید شده برای روادید چند بار ورود (MEV) بوده است.

موافقتنامه لغو روادید باعث شده گذرنامه کوزوو به رتبه ۹۷ قدرتمندترین گذرنامه جهان برسد.

گذرنامه کوزوو با جهشی خیره کننده، از رتبه ۱۸۸ در سال ۲۰۲۳ به رتبه ۹۷ ارتقاء یافته است. اکنون گذرنامه کوزوو با امتیاز ۴۲.۸۴ به دارندگان خود اجازه می‌دهد بدون ویزا به ۴۷ کشور سفر کنند و همچنین امکان تردد آزادانه به ۴ کشور دیگر را نیز فراهم می‌کند.

توافقنامه لغو روادید تأثیر بسزایی بر شهروندان کوزوو داشته است، به طوری که خروج گردشگران با این ملیت در سال ۲۰۲۴ رشدی تصاعدی را تجربه کرده است.

ده ملیتی که به احتمال زیاد در سال گذشته ویزای چند بار ورود دریافت کرده‌اند

ویزای چند بار ورود (MEV) نوعی ویزای C است که به اتباع کشورهای ثالث اجازه می‌دهد تا هر شش ماه (180 روز) برای مدت حداکثر سه ماه (90 روز) وارد منطقه شینگن شوند.

با توجه به آزادی عمل بیشتری که ویزای چند بار ورود ارائه می‌دهد، صدور این نوع ویزا رویه‌ای رایج در کشورهای حوزه شینگن نیست. آلمان در سال ۲۰۲۳ بیشترین تعداد ویزای چند بار ورود را به متقاضیان صادر کرده است – 1.1 میلیون مورد.

در اینجا ده ملیتی وجود دارند که در سال ۲۰۲۳ به احتمال زیاد ویزای چند بار ورود دریافت کرده‌اند:

 1. کوزوویی‌ها (۹۵ درصد از کل ویزاهای دریافتی MEV بود)
 2. بحرینی‌ها (۹۱.۳ درصد)
 3. سعودی‌ها (۸۹.۸ درصد)
 4. بلاروس‌ها (۸۷.۳ درصد)
 5. عمانی‌ها (۸۶.۸ درصد)
 6. بوسنیایی‌ها (۸۵.۹۶ درصد)
 7. مقدونی‌ها (۷۹.۰۲ درصد)
 8. کویتی‌ها (۷۸.۳۸ درصد)
 9. فلسطینی‌ها (۷۵.۷۹ درصد)
 10. ۱قطری‌ها (۷۴.۹۷ درصد)

منبع: VisaGuide.World

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *