اخبار

پاسپورت سنگاپور، قدرتمندترین در جهان

پاسپورت سنگاپور، قدرتمندترین در جهان

«عنوان خبر»


پاسپورت سنگاپور همچنان قدرتمندترین در جهان باقی مانده است.


چکیده خبر:

  • پاسپورت سنگاپوری برای چهار ماه متوالی به عنوان قدرتمندترین پاسپورت شناخته شده است.
  • دارندگان پاسپورت سنگاپور می‌توانند بدون ویزا به ۱۶۸ کشور از مجموع کشورهای جهان وارد شوند، که بیشترین تعداد در جهان به شمار می‌رود.
  • پاسپورت ایتالیا در رتبه دوم جهان و مقام اول را در بین پاسپورت‌های اروپایی به خود اختصاص داده است.

متن خبر

پاسپورت سنگاپور با امتیاز ۹۱.۱۵، قدرتمندترین پاسپورت جهان شناخته شده و امکان رفت و آمد آسان را برای بیش از ۵.۶ میلیون نفر در این کشور فراهم کرده است.

بر اساس شاخص گذرنامه راهنمای ویزا، دارندگان پاسپورت سنگاپور می‌توانند بدون نیاز به ویزا وارد ۱۶۸ کشور شوند که این امر باعث شده است تا پاسپورت سنگاپور بر اساس گزارش نیلگام سفر، تنها مدرکی باشد که امکان ورود بدون دردسر به این تعداد کشور را فراهم می‌سازد.

به طور خاص، ۱۵۹ کشور بدون نیاز به ویزا به شهروندان سنگاپور اجازه ورود می‌دهند، در حالی که برای ورود به ۹ کشور دیگر نیاز به مجوز سفر الکترونیکی (eTA) است. روسیه، هند و نیجریه به همراه ۹ کشور دیگر برای شهروندان سنگاپور ویزای الکترونیکی صادر می‌کنند.

گذرنامه سنگاپور به مدت ۴ ماه متوالی به عنوان قوی ترین شناخته شد

بین ماه‌های مارس و ژوئن، گذرنامه سنگاپور رتبه اول را به عنوان قدرتمندترین گذرنامه جهان حفظ کرده است.

رتبه‌بندی اخیر نشان می‌دهد که ایتالیا در جایگاه دوم قرار دارد و امکان ورود بدون ویزا به ۱۰۷ کشور را فراهم می‌کند، از جمله ۴۴ کشوری که شهروندان ایتالیایی می‌توانند بدون نیاز به گذرنامه وارد شوند. اکثر این کشورهای بدون نیاز به گذرنامه، کشورهای حوزه شنگن هستند.

گذرنامه ایتالیا امتیاز ۹۰.۴۹ را کسب کرده است که نشان می‌دهد دارندگان آن تحرک بیشتری به بسیاری از کشورها دارند. با این حال، شهروندان ایتالیایی برای ورود به ۱۷ کشور نیاز به ویزا دارند. از طرف دیگر، سنگاپوری‌ها برای ورود به ۱۹ کشور باید ویزا درخواست کنند.

گذرنامه ژاپن دومین گذرنامه قدرتمند در آسیا شناخته شد

فهرست ۲۰ گذرنامه برتر قدرتمند جهان همچنین شامل گذرنامه ژاپن است که در سطح بین‌المللی در رتبه ۱۳ و در آسیا در رتبه دوم قرار دارد.

با امتیاز گذرنامه ۸۹.۵۵، دارندگان گذرنامه ژاپن می‌توانند بدون ویزا به مجموع ۱۴۳ کشور و قلمرو وارد شوند، در حالی که برای سفر به ۳۶ کشور از جمله مصر، هند و اندونزی نیاز به ویزای فرودگاهی وجود دارد.

برای ورود به ۱۸ کشور از جمله روسیه، بورکینافاسو و پاپوآ گینه نو، ویزای الکترونیکی لازم است، در حالی که برای دارندگان گذرنامه ژاپن برای ورود به مجموع ۱۹ کشور نیاز به ویزا وجود دارد.

افغانستان، الجزایر، کوبا و سوریه برخی از کشورهایی هستند که بدون ویزا اجازه ورود به شهروندان ژاپنی را نمی‌دهند.

۱۸ مورد از ۲۰ گذرنامه قدرتمند متعلق به اروپا هستند

کشورهای اروپایی بر فهرست قدرتمندترین گذرنامه‌های جهان تسلط دارند. در حال حاضر ایتالیا، اسپانیا و فرانسه قوی‌ترین گذرنامه‌ها را دارند و تنها ۱۷ کشور برای دارندگان گذرنامه این کشورها نیاز به ویزا دارند.

اختلاف امتیاز گذرنامه بین گذرنامه‌های اتحادیه اروپا بین ۸۸.۶۱ تا ۹۰.۴۹ است که نشان‌دهنده تغییرات جزئی است. از بین تمام کشورها، لهستان با امتیاز ۸۸.۶۱ کمترین امتیاز گذرنامه را دارد و امکان ورود بدون ویزا به ۱۰۰ کشور را برای شهروندان لهستانی فراهم می‌کند.

گذرنامه آلمان اگرچه امتیاز بالاتری (۸۸.۶۳) دارد، اما امکان ورود بدون ویزا به ۹۱ کشور را فراهم می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *