اخبار

ویزای K-Culture کره جنوبی

ویزای K-Culture کره جنوبی

«عنوان خبر»


کره جنوبی در صدد معرفی ویزای K-Culture و گسترش ویزای دیجیتال نومد است.


چکیده خبر:

  • کره جنوبی در سال جاری ویزای آموزش K-Culture را برای خارجی‌های علاقه‌مند به محتوای کره‌ای صادر خواهد کرد.
  • دولت اعلام کرده است که روال ورود را آسان‌تر کرده و قصد دارد ویزای کار و تعطیلات (workcation visa) را در میان موارد دیگر گسترش دهد.
  • اگرچه تعداد گردشگران در کره جنوبی در سال ۲۰۲۳ از ۱۱ میلیون نفر فراتر رفت، اما همچنان کمتر از ارقام قبل از همه‌گیری است.

متن خبر

کره جنوبی در سال جاری به‌صورت آزمایشی شروع به اعطای ویزای آموزش K-culture به خارجی‌ها خواهد کرد، همان‌طور که وزارت دارایی این کشور اعلام کرده است.

چنین نوع ویزایی در دسامبر ۲۰۲۳ اعلام شد و برای جوانان خارجی علاقه‌مند به فرهنگ کره‌ای طراحی شده است.

متقاضیان واجد شرایط شامل کسانی هستند که مایل به بازدید از کره جنوبی و شرکت در برنامه‌های آموزشی در زمینه‌های K-pop، کوریوگرافی و سایر زمینه‌های فرهنگی هستند، همان‌طور که خبرگزاری یونهاپ گزارش داده است.

این اقدام بخشی از اقدامات متعددی است که اخیراً توسط وزارتخانه اعلام شده است، از جمله تسهیل روال ورود و طراحی چندین برنامه تور به منظور برآورده کردن نیازهای آن‌ها و افزایش راحتی آن‌ها.

دولت در صدد گسترش ویزای دیجیتال نومد است

علاوه بر معرفی ویزای K-Culture، دولت کره جنوبی قصد دارد ویزای دیجیتال نومد (Digital Nomad Visa) خود را نیز گسترش دهد.

این نوع ویزا که به نام ویزای کار و تعطیلات (Workcation visa) نیز شناخته می‌شود، در تاریخ اول ژانویه ۲۰۲۴ در کره جنوبی معرفی شد. دارندگان این ویزا می‌توانند تا دو سال در این کشور اقامت داشته و به کار خود بپردازند و همچنین اعضای خانواده خود را به همراه بیاورند.

طبق گزارش‌های اخیر، کره جنوبی در حال بررسی امکان به‌روزرسانی شرایط این ویزا است تا بتواند دیجیتال نومد بیشتری را به مناطق خاصی از کشور جذب کند.

کره جنوبی تسهیلاتی برای ورود گردشگران خارجی ایجاد می‌کند

همچنین گزارش شده است که دولت کره جنوبی قوانین مربوط به درخواست مجوز سفر الکترونیکی (K-ETA) برای گردشگران گروهی را کاهش خواهد داد.

در میان سایر تسهیلات، دولت همچنین ایستگاه‌های بازرسی مهاجرت بدون سرنشین اضافی را در بنادر مهم ایجاد خواهد کرد تا زمان لازم برای بررسی گردشگران کشتی‌های کروز کاهش یابد.

علاوه بر این، یک مقام وزارت کره جنوبی اعلام کرد که کره جنوبی مسیرهای پرواز بین‌المللی جدیدی را معرفی خواهد کرد.

مقام رسمی وزارت کره جنوبی:

ما نظارت را افزایش داده و با فعالیت‌های ناعادلانه تجار مانند کلاهبرداری از گردشگران در جاذبه‌های گردشگری مهم و جشنواره‌های منطقه‌ای برخورد خواهیم کرد.

بیش از ۱۱ میلیون بازدیدکننده خارجی در سال ۲۰۲۳ از کره جنوبی بازدید کردند

کره جنوبی با اقدامات جدید قصد دارد گردشگران بین‌المللی بیشتری را جذب کند، زیرا این کشور در تلاش است به ارقام قبل از همه‌گیری برسد.

تعداد بازدیدکنندگان کره جنوبی از ۹۷۰۰۰ نفر در سال ۲۰۲۱ به بیش از ۱۱ میلیون نفر در سال ۲۰۲۳ افزایش یافت. اگرچه این نشان دهنده افزایش قابل توجهی است، اما این تعداد هنوز کمتر از سال ۲۰۱۹ است که این کشور از ۱۷.۵ میلیون گردشگر استقبال کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *