اخبار

ویزای پژوهشگری کره جنوبی

ویزای پژوهشگری کره جنوبی

«عنوان خبر»


کره جنوبی شرایط اخذ ویزا برای پژوهشگران را تسهیل می‌کند.


چکیده خبر:

  • بزودی، الزامات ویزا برای محققان خارجی که قصد سفر به کره جنوبی را دارند، تسهیل خواهد شد.
  • وزارت دادگستری کره جنوبی اعلام کرد که این تصمیم برای جذب تعداد بیشتری از استعدادها به این کشور اتخاذ شده است.
  • به عنوان بخشی از تغییرات جدید، به محققان بین‌المللی که مدرک تحصیلی تکمیلی ندارند، اجازه داده می‌شود تا در چندین موسسه آموزشی دیگر کره جنوبی به تحصیل و پژوهش بپردازند.

متن خبر

مقامات کره جنوبی برای جذب تعداد بیشتری از استعدادهای علمی، از برنامه‌هایی برای آسان‌تر کردن شرایط صدور ویزای پژوهشگران بین‌المللی رونمایی کرده‌اند.

وزارت دادگستری کره جنوبی با انتشار بیانیه‌ای این تصمیم را تأیید کرد و تأکید کرد که برای کمک به توسعه بیشتر علوم طبیعی و فناوری در این کشور، شرایط صدور ویزاهای D-2-5 و E-3 تسهیل خواهد شد.

علاوه بر این، وزارتخانه مذکور اعلام کرد که تعداد بیشتری از دانشگاه‌ها مجاز به دعوت دانشجویان کارشناسی از کشورهای دیگر خواهند بود، به طوری که آن دسته از دانشگاه‌هایی که در 200 دانشگاه برتر رتبه‌بندی جهانی آموزش عالی تایمز یا 500 دانشگاه برتر رتبه‌بندی جهانی QS قرار دارند، می‌توانند از این ویزا بهره‌مند شوند.

با اعمال تغییرات جدید، پژوهشگران بین‌المللی که مدارک تحصیلی تکمیلی ندارند، می‌توانند بر اساس آخرین رتبه‌بندی‌ها، در دانشگاه‌های بیشتری از جمله دانشگاه ملی سئول، دانشگاه یانسه، دانشگاه سونگ‌کیون‌کوان و دانشگاه کره به تحصیل بپردازند.

ویزای D-2 و E-3 موجب جذب تعداد زیادی از دانشجویان و محققان بین‌المللی شده است.

تمام دانشجویان خارجی که قصد تحصیل در دانشگاه کره را دارند، ملزم هستند قبل از شروع ترم برای ویزای دانشجویی (D-2) اقدام کنند.

برای درخواست ویزای دانشجویی در کره که با نام D-2 شناخته می‌شود، به چندین مدرک نیاز است، از جمله گواهی پذیرش (COA) که توسط تیم آموزش بین‌المللی دانشگاه کره صادر می‌شود، و همچنین مدرکی دال بر مدارک تحصیلی نهایی و وضعیت مالی.

همزمان، ویزای E-3 که به عنوان ویزای تحقیقاتی شناخته می‌شود، برای کسانی صادر می‌شود که برای مشارکت در زمینه علوم طبیعی یا تحقیق و توسعه فناوری پیشرفته به کره دعوت شده‌اند.

بر اساس گزارش Open Visa Korea، با ویزای دانشجویی (D-2)، در مجموع 224،660 نفر از خارجیان از ژانویه تا اکتبر 2023 به کره آمدند که این رقم نسبت به آمار دوره مشابه در سال 2022 که تعداد 103،349 دانشجوی بین‌المللی با همین ویزا وارد کشور شده بودند، افزایش قابل توجهی را نشان می‌دهد.

این منبع همچنین نشان می‌دهد که ویزای محقق (E-3) منجر به ورود 5792 نفر از ژانویه تا اکتبر 2023 به کره شده است که این رقم نسبت به 3476 نفر ثبت نامی در دوره مشابه سال 2022 افزایش یافته است.

آمارهای Open Visa Korea نشان داد که در دوره ژانویه تا اکتبر 2023، در مجموع 9،283،302 نفر از اتباع خارجی با انواع ویزا وارد کره شدند، در حالی که آمار سال 2022 نشان می‌دهد که این تعداد در آن دوره 2،351،964 نفر بوده است.

منبع: VisaGuide.World

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *