اخبار

قوانین سختگیرانه ویزای انگلیس و کاهش درخواست

قوانین سختگیرانه ویزای انگلیس

«عنوان خبر»


کاهش ۲۵ درصدی درخواست‌های ویزا در بریتانیا پس از قوانین سختگیرانه‌تر دولت


چکیده خبر:

  • درخواست‌های ویزا برای ورود به انگلیس به دلیل قوانین سختگیرانه‌تری که در اوایل سال ۲۰۲۴ اعمال شد، ۲۵ درصد کاهش یافته است.
  • در سه ماهه اول سال ۲۰۲۴، تعداد درخواست‌های مربوط به همراهان دانشجویان نسبت به مدت مشابه سال ۲۰۲۳، ۷۹ درصد کاهش یافته است.
  • دولت بریتانیا هشدار داده است که در صورت لزوم، قوانین اضافی مربوط به مهاجرت را اعمال خواهد کرد.

متن خبر

بریتانیا طبق آخرین آمارهای وزارت کشور، در سه ماهه اول سال ۲۰۲۴ شاهد کاهش ۲۵ درصدی درخواست‌های ویزا در مسیرهای کلیدی بوده است. کاهش درخواست ویزا به قوانین سختگیرانه‌تری که دولت اوایل سال جاری برای کاهش مهاجرت غیرقابل‌تحمل اعمال کرده است، نسبت داده می‌شود.

جیمز کلورلی، وزیر کشور، در مورد آمار جدید اظهار داشت که برنامه کاهش مهاجرت قانونی به بریتانیا در حال کار است. از جمله موارد دیگر، به این نکته اشاره شد که اقدامات جدید با هدف اولویت دادن به کارگران بریتانیایی است.

جیمز کلورلی، وزیر کشور بریتانیا

رویکرد ما در مورد کنترل و انصاف است: برای افراد بسیار ماهری که به اینجا می‌آیند و سزاوار دستمزد مناسب هستند، برای مالیات‌دهندگانی که نباید برای حمایت از آن‌ها به آن‌ها تکیه کرد و برای کارگران بریتانیایی که نباید از آن‌ها سوءاستفاده شود.

کاهش ۷۹ درصدی درخواست ویزای همراه دانشجویان

دولت انگلیس در ژانویه ۲۰۲۴ قوانین سخت‌گیرانه‌تری را برای ویزای دانشجویی اعمال کرد. این اقدامات بر تعداد درخواست‌های ویزای دانشجویی و همراه دانشجو تأثیر گذاشته است.

طبق آمار رسمی، تعداد درخواست‌های ویزای همراه دانشجو در بریتانیا بین ژانویه تا آوریل ۲۰۲۴ نسبت به مدت مشابه سال ۲۰۲۳، ۷۹ درصد کاهش یافته است. علاوه بر این، بریتانیا در سه ماهه اول سال ۲۰۲۴ با ۳۰ هزار درخواست ویزای دانشجویی کمتر نسبت به مدت مشابه سال ۲۰۲۳ مواجه بوده است.

دولت در آوریل ۲۰۲۴ قوانین جدیدی را برای ویزای کارگران مراقبت بهداشتی خارجی اعمال کرد که ورود اعضای خانواده آن‌ها به انگلستان را محدود می‌کند.

به دنبال این اقدام، مقامات شاهد کاهش قابل توجهی در تعداد درخواست‌های ویزای همراه کارکنان بخش بهداشت و درمان بودند. بریتانیا در آوریل ۲۰۲۴ تعداد ۶۴۰۰ درخواست از این نوع ثبت کرد که ۵۸ درصد کاهش نسبت به ماه مشابه سال ۲۰۲۳ را نشان می‌دهد.

وزارت کشور بریتانیا

ما مصمم هستیم که با اعمال تغییرات جدید که از شرکت‌های حامی کارگران مراقبت مهاجر در انگلستان می‌خواهد تا در CQC ثبت‌نام کنند، به کاهش این آمار ادامه دهیم. این اقدامات در کنار تلاش‌ها برای مقابله با سوءاستفاده از سیستم ویزا انجام می‌شود.

دولت در صورت لزوم هشدار اقدامات اضافی داد

دولت انگلیس علاوه بر اقدامات ذکر شده، قوانین جدیدی را برای کاهش مهاجرت و اولویت دادن به کارگران بریتانیایی وضع کرده است. از جمله این موارد، حداقل حقوق برای کارگران خارجی که با ویزای نیروی کار ماهر به بریتانیا می‌آیند، از ۲۶,۲۰۰ پوند به ۳۸,۷۰۰ پوند افزایش یافته است.

با این حال، دولت در صورت لزوم نسبت به اقدامات بیشتر در مورد مهاجرت هشدار داده است.

جیمز کلورلی، وزیر کشور انگلستان

ما همچنان به بررسی دقیق این اقدامات ادامه خواهیم داد و در صورت نیاز، در اتخاذ اقدامات بیشتر تردید نخواهیم کرد.

این اقدامات بخشی از برنامه وزیر کشور برای کاهش مهاجرت قانونی است، بدین معنا که تقریباً ۳۰۰ هزار نفری که سال گذشته وارد بریتانیا شده‌اند، دیگر قادر به ورود نخواهند بود. در نهایت پیشنهاد می‌کنیم تا مطلب مکان های مخفی انگلیس را مطالعه کنید.

منبع: visaguide.world

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *