اخبار

قوانین سخت گیرانه امارات برای بازدید کنندگان

«عنوان خبر»

امارات متحده عربی برای اولین بار، قوانین سختگیرانه‌ای را برای بازدیدکنندگان تصویب کرد.

چکیده خبر:

  • امارات متحده عربی برای جلوگیری از ورود افراد جویای کار با ویزای بازدید، کنترل‌های سخت‌تری را در فرودگاه‌های این کشور اعمال کرده است.
  • این اقدامات سختگیرانه برای اولین بار در امارات متحده عربی اجرا می‌شود.
  • چندین مسافر به دلیل نداشتن مدارک سفر لازم در امارات متحده عربی بازداشت شدند.

متن خبر

اداره مهاجرت امارات متحده عربی کنترل‌ها در فرودگاه‌های این کشور را به دنبال دستورالعمل‌های جدید برای شناسایی افرادی که با ویزای بازدید وارد کشور می‌شوند و قصد کار در آنجا را دارند، تشدید کرده است.

طبق گزارش وب‌سایت Nilgamsafar، این اولین بار است که مقامات امارات متحده عربی چنین اقدامات سختگیرانه‌ای را برای مسافران بین‌المللی اعمال می‌کنند.

شرکت‌های هواپیمایی به طور جدی بر الزامات جدید برای مسافران با ویزای بازدید تأکید می‌کنند که باید دارای مدارک رزرو هتل و همچنین حداقل ۵۰۰۰ درهم برای پوشش هزینه‌های خود باشند. در صورت عدم رعایت الزامات جدید، به شرکت‌های هواپیمایی هشدار داده شده است که مشمول جریمه ۵۰۰۰ درهمی به ازای هر مسافر بدون مدارک معتبر شوند.

از جمله دستورالعمل‌های صادرشده توسط مقامات مهاجرت برای کسانی که با ویزای بازدید به دبی می‌رسند موارد زیر است:

  1. از مسئولین فرودگاه خواسته شده است تا از مسافران در مورد هدف سفر، محل اقامت و همچنین بودجه آن‌ها برای هزینه‌ها سؤال کنند.
  2. گردشگران و دارندگان ویزای بازدید اجازه کار در امارات متحده عربی را ندارند. آژانس‌های مسافرتی نمی‌توانند به دارندگان ویزای بازدید قول اشتغال به کار بدهند.
  3. دارندگان ویزای کار امارات متحده عربی موظف هستند مراحل ویزا را بر روی مجوز ورود خود تکمیل کنند تا به طور قانونی در این کشور کار کنند.
  4. گردشگران موظف هستند جزئیات هتل، بلیط برگشت و بودجه کافی برای پوشش هزینه‌های خود را ارائه دهند.
  5. از بازدیدکنندگان بستگان یا دوستان خواسته می‌شود تا کپی ویزا و پاسپورت خود و همچنین آدرس، شماره تلفن و جزئیات محل اقامت خود را ارائه دهند.

افزایش بازداشت در فرودگاه‌های امارات

افزایش بازداشت در فرودگاه‌های امارات منجر به تدابیر سخت‌گیرانه‌تر شده است

دستورالعمل‌های جدیدی که مقامات امارات متحده عربی وضع کرده‌اند پس از آن صورت گرفته است که تعداد زیادی از مسافران از مناطق کوتایام و ایدوکی در ایالت کرالا به دلیل نداشتن مدارک سفر لازم بازداشت شدند.

به گفته مقامات امارات، کنترل‌های شدید پس از بازداشت‌هایی که در امارات متحده عربی صورت گرفت، در فرودگاه‌های کوچی و کوزیکود در کرالا آغاز شد.

طبق گزارش اونمانوراما، تنها در روز چهارشنبه بیش از ۲۰ مسافر از سوار شدن به هواپیما در فرودگاه بین‌المللی کوچی منع شدند. همزمان، روزانه به حدود پنج مسافر در فرودگاه بین‌المللی کالیکوت از سفر ممانعت می‌شود. تاکنون حداقل ۳۰ مسافر در کوزیکود مجبور به لغو سفرهای خود شده‌اند.

در سال ۲۰۲۳ بیش از ۱۳۴ میلیون مسافر

طبق گفته سعيف محمد السويدي، مدير کل اداره کل هواپيمايي کشوري (GCAA)، در سال ۲۰۲۳ بيش از ۱۳۴ ميليون مسافر در فرودگاه‌های امارات متحده عربي پذيرايي شد. علاوه بر اين، السويدي گفت که براي امسال پیش‌بینی می‌شود در مجموع ۱۴۰ ميليون نفر از امارات متحده عربي بازديد کنند.

به گفته السويدي، در سال ۲۰۲۳، فرودگاه‌های امارات متحده عربي شاهد ورود ۳۸ ميليون نفر و خروج ۳۷.۸۰۵ ميليون نفر بوده‌اند. همچنين آن‌ها در مجموع ۵۸.۳۲۸ ميليون مسافر ترانزيت را ثبت کرده‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *