اخبار

آپدیت شرایط اسکیل ورکر استرالیا

آپدیت شرایط اسکیل ورکر استرالیا

«عنوان خبر»


استرالیا شرایط درخواست ویزای اسکیل ورکر را به روز رسانی کرد


چکیده خبر:

  • استرالیا تغییرات جدیدی را در شرایط ویزای 8107، 8607 و 8608 اعمال کرده است.
  • این تغییرات جدید از ماه آینده اجرایی خواهد شد.
  • همچنین برای دارندگان ویزای کار موقت (با مهارت) (زیرگروه 457)، ویزای موقت کمبود مهارت (زیرگروه ۴۸۲) و ویزای منطقه‌ای حمایت‌شده توسط کارفرما با مهارت (موقت) (زیرگروه ۴۹۴) نیز بهبودهایی حاصل شده است.

متن خبر

در راستای مقابله با شیوه‌های ناعادلانه کار، دولت استرالیا تغییرات جدیدی را در شرایط ویزای 8107، 8607 و 8608 اعمال کرده است که از اول جولای 2024 اجرایی خواهد شد.

وزارت امور داخلی استرالیا طی بیانیه‌ای اعلام کرده است که برای حمایت از تحرک بازار کار مهاجران موقت که دارای ویزاهای زیر هستند، اصلاحاتی انجام داده است:

  • ویزای کار موقت (با مهارت) (زیر طبقه 457)
  • ویزای کمبود مهارت موقت (زیر طبقه 482)
  • ویزای منطقه‌ای حمایت‌شده توسط کارفرمای ماهر (موقت) (زیر طبقه 494)

وزارت امور داخلی اعلام کرد که دارندگان این ویزاها در صورت قطع همکاری با کارفرمای حامی خود، زمان بیشتری برای یافتن حامی جدید، درخواست ویزای جدید یا خروج از کشور خواهند داشت.

دارندگان این نوع ویزاها حداکثر تا 180 روز در هر بار تمدید و در مجموع تا سقف 365 روز در کل دوره اعطای ویزا مهلت خواهند داشت.

وزارت امور داخله استرالیا

در این مدت، دارندگان ویزا می‌توانند برای کارفرمایان دیگری کار کنند. این شامل کار در مشاغلی است که در آخرین نامزدی تأیید شده توسط اسپانسر ذکر نشده است. این امر اطمینان حاصل می‌کند که دارندگان ویزا می‌توانند در حالی که به دنبال اسپانسر جدید هستند از خود حمایت مالی کنند.

بخش اسپانسرها را مورد هشدار قرار داده است که همچنان موظف هستند برای مدت ۲۸ روز هرگونه تغییر در وضعیت را به بخش اطلاع دهند. همچنین این بخش اعلام کرده است که دارندگان ویزا نباید هیچ کاری را انجام دهند که مغایر با مجوز یا ثبت‌نام مورد نیاز برای شغل تعیین‌شده آن‌ها، از جمله هرگونه شرایط یا الزاماتی که مشمول آن هستند، باشد.

وزارت امور داخله استرالیا

تغییرات برای دارندگان ویزای فعلی و همچنین کسانی که از تاریخ ۱ جولای ۲۰۲۴ ویزا دریافت کنند، اعمال می‌شود. هر گونه دوره‌ای که دارنده ویزا قبل از ۱ جولای ۲۰۲۴ برای کارفرمای خود کار نکرده باشد، در مهلت‌های جدید ذکر شده در بالا لحاظ نخواهد شد.

راهبرد جدید مهاجرپذیری برای مدیریت بهتر روند مهاجرت

دولت استرالیا در تاریخ ۱۱ دسامبر ۲۰۲۳، راهبرد جدید مهاجرپذیری خود را معرفی کرد. این نقشه راه سیاسی شامل هشت اقدام کلیدی و بیش از ۲۵ تعهد و حوزه برای اصلاحات آتی است.

مقامات استرالیا همچنین در تلاش برای جذب تعداد بیشتری از شهروندان بین‌المللی هستند. دولت استرالیا در ۱۴ ماه مه سال جاری اعلام کرد که سطوح برنامه‌ریزی برای برنامه مهاجرتی دائم ۲۵-۲۰۲۴ روی رقم ۱۸۵،۰۰۰ نفر تعیین خواهد شد.

هدف برنامه مهاجرتی، پر کردن شکاف‌های موجود در کمبود نیروی کار در چندین زمینه و همچنین اولویت‌دهی به روند صدور ویزا برای مناطق استرالیاست.

منبع: VisaGuide.World

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *