اخبار

هزینه تمدید ویزای H-1B و L-1 آمریکا

هزینه تمدید ویزای H-1B و L-1 آمریکا

«عنوان خبر»


دولت آمریکا قصد دارد برای تمدید ویزای H-1B و L-1 هزینه‌هایی اعمال کند.


چکیده خبر:

  • وزارت امنیت داخلی آمریکا (DHS) قصد دارد برای تمدید ویزای H-1B مبلغ ۴,۰۰۰ دلار و برای تمدید ویزای L-1 مبلغ ۴,۵۰۰ دلار هزینه جدید اعمال کند.
  • این قانون جدید تا هشتم تیرماه ۱۴۰۳ برای نظر عموم آزاد خواهد بود.
  • این تغییرات جدید بخشی از تلاش‌ها برای ارتقای هرچه بیشتر مقررات امنیتی است.

متن خبر

برای تقویت هرچه بیشتر مقررات امنیتی، وزارت امنیت داخلی ایالات متحده (DHS) قصد دارد هزینه تمدید ویزای H-1B را ۴۰۰۰ دلار و ویزای L-1 را ۴۵۰۰ دلار تعیین کند.

این قانون جدید که در تاریخ ۸ جولای منتشر و برای نظر عموم آزاد خواهد شد، بخشی از تلاش‌ها برای تأمین مالی برنامه‌های ورود و خروج ایالات متحده و جلوگیری از تقلب در ویزا و همچنین تقویت امنیت ملی است.

در حال حاضر، هزینه پاسخ به حملات ۱۱ سپتامبر و خروج بیومتریک (هزینه بیومتریک ۱۱ سپتامبر) فقط شامل متقاضیانی می‌شود که برای ویزای H-1B یا L-1 درخواست می‌دهند و در صورتی که بیش از ۵۰ درصد از کارمندان آن‌ها در ویزای H-1B یا L-1 باشند، باید برای بیش از ۵۰ کارمند در ایالات متحده درخواست دهند.

هزینه‌های فعلی به ترتیب برای درخواست‌های H-1B و L-1، ۴۰۰۰ دلار و ۴۵۰۰ دلار است.

مطلب مرتبط:

ویزای E2 آمریکا

تلاش‌های مداوم برای تأمین مالی سیستم‌های ورود و خروج بیومتریک ایالات متحده

طبق تغییرات پیشنهادی، این هزینه‌ها شامل تمدید ویزا نیز می‌شود و کارفرمایان را ملزم می‌کند علاوه بر درخواست‌های اولیه یا تغییر کارفرما، برای تمدید دوره اشتغال دارندگان ویزای H-1B و L-1 نیز هزینه‌های 4000 و 4500 دلاری پرداخت کنند.

با این حال، وزارت امنیت داخلی ایالات متحده (DHS) تأکید کرده است که هرگونه تغییر در الزامات مربوط به هزینه‌ها قبل از صدور مقررات نهایی اعمال نخواهد شد.

ویزای کار موقت H-1B آمریکا به کارفرمایان آمریکایی اجازه می‌دهد تا کارگران واجد شرایط را از کشورهای دیگر برای مشاغل تخصصی به استخدام درآورند، به شرطی که نتوان کارمند مورد نظر را در ایالات متحده پیدا کرد.

از طرفی، ویزای L-1 نیز یک ویزای کار موقت است که به افراد اجازه می‌دهد از شرکتی در کشور مبدأ خود به شعبه، وابسته، شرکت تابعه یا شرکت مادر در آمریکا منتقل شوند.

با این نوع ویزا، همه شرکت‌ها از شرکت‌های بزرگ، متوسط و کوچک می‌توانند کارکنان خود را به ایالات متحده منتقل کنند، به شرطی که در آنجا یک شرکت مرتبط داشته باشند.

هزینه پاسخگویی و خروج بیومتریک 9-11 (هزینه بیومتریک 9-11) در 18 دسامبر 2015 برای برخی از درخواست‌های H-1B و L-1 معرفی شد.

کنگره به طور مداوم برای تأمین مالی برنامه‌های ورود و خروج بیومتریک به منظور ارتقای امنیت و مبارزه با جعل ویزا و سند مسافرتی و همچنین محافظت از ایالات متحده در برابر تروریسم تلاش کرده است.

هزینه پاسخگویی و خروج بیومتریک 11 سپتامبر زمانی اعمال می‌شود که ویزا صادر شود و در صورت تغییر کارفرما، تمدید نیز اعطا شود.

این بدان معنی است که اگر یک شرکت آمریکایی کارمندی را از کشور دیگری استخدام کند و بخواهد اقامت کارمند را در ایالات متحده تمدید کند، ملزم به پرداخت هزینه است.

منبع: VisaGuide.World

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *