اخبار

سفر بدون ویزا به چین برای ۱۲ کشور

سفر بدون ویزا به چین برای ۱۲ کشور

«عنوان خبر»


چین سفر بدون ویزا برای اتباع ۱۲ کشور را تا پایان سال ۲۰۲۵ تمدید کرد.


چکیده خبر:

 • چین ورود بدون ویزا را برای ۱۲ کشور تا پایان سال ۲۰۲۵ تمدید کرد.
 • این تمدید شامل شهروندان اتریش، بلژیک، فرانسه، آلمان، مجارستان، ایرلند، ایتالیا، لوکزامبورگ، مالزی، هلند، اسپانیا و سوئیس می‌شود.
 • شهروندان این کشورها می‌توانند تا ۱۵ روز بدون ویزا در چین اقامت داشته باشند.

متن خبر

چین تصمیم گرفته است تا سفر بدون ویزا را برای مجموعاً ۱۲ کشور تا پایان دسامبر ۲۰۲۵ تمدید کند و ورود بدون محدودیت برای اقامت‌های کوتاه‌مدت را مجاز سازد. همان‌طور که مقامات چینی اعلام کرده‌اند، لیست کشورهای که شهروندان آن‌ها می‌توانند تا پایان سال ۲۰۲۵ از معافیت ویزا بهره‌مند شوند به شرح زیر است:

 1. اتریش
 2. بلژیک
 3. فرانسه
 4. آلمان
 5. مجارستان
 6. ایرلند
 7. ایتالیا
 8. لوکزامبورگ
 9. مالزی
 10. هلند
 11. اسپانیا
 12. سوئیس

طبق گفته‌ی سخنگوی وزارت امور خارجه چین، آقای لین جیان، که این خبر را تأیید کرد، تمدید سفر بدون ویزا برای این ۱۲ کشور به منظور ترویج تبادلات بین چینی‌ها و خارجی‌ها صورت گرفته است.

سفر بدون ویزا به چین

لین جیان، سخنگوی وزارت خارجه چین:

به منظور تسهیل تبادلات بین اتباع چینی و خارجی، چین تصمیم گرفته است تا پایان ۳۱ دسامبر ۲۰۲۵ (۱۰ دی ۱۴۰۴) برای شهروندان فرانسه، آلمان، ایتالیا، هلند، اسپانیا، مالزی، سوئیس، ایرلند، مجارستان، اتریش، بلژیک و لوکزامبورگ، معافیت از روادید را تمدید کند.

چین در حال حاضر بر تقویت روابط خود با کشورهایی که توافقنامه‌هایی با آن‌ها دارد تمرکز کرده و بر ارتباطات مردمی تکیه می‌کند. چین در دسامبر ۲۰۲۳ الزام ویزا برای فرانسه، آلمان، ایتالیا، هلند و اسپانیا را لغو کرد.

در همین حال، دارندگان گذرنامه سوئیس، ایرلند، مجارستان، اتریش، بلژیک و لوکزامبورگ از مارس سال جاری از الزام ویزا معاف شدند. بر اساس سیاست معافیت از ویزا، دارندگان گذرنامه ۱۲ کشور ذکر شده می‌توانند بدون نیاز به دریافت ویزا برای اقامت‌هایی که از ۱۵ روز تجاوز نکند وارد چین شوند.

همچنین، ورود بدون ویزا تنها برای کسانی مجاز است که برای تجارت، گردشگری، دیدار با اقوام و دوستان و ترانزیت وارد چین شوند. مسافرانی از ۱۲ کشور ذکر شده که می‌خواهند بیش از ۱۵ روز در چین اقامت داشته باشند، و همچنین کسانی که می‌خواهند برای اهدافی غیر از موارد ذکر شده وارد شوند، باید مراحل درخواست ویزا را طی کنند.

پرتغال همچنان برای معافیت از ویزا تلاش می‌کند

در حالی که چین تاکنون نیاز به ویزا را برای اتباع برخی از کشورهای اتحادیه اروپا لغو کرده است، اما در مورد پرتغال اینطور نیست. دارندگان پاسپورت پرتغال همچنان برای سفر به چین، صرف نظر از هدف ورود و مدت اقامت، باید ویزای چین را دریافت کنند.

مقامات پرتغالی گفته‌اند که قرار گرفتن پرتغال در سیاست سفر بدون ویزای چین تأثیر مثبتی بر هر دو کشور خواهد داشت و از چین خواسته‌اند که پرتغال را به لیست کشورهایی اضافه کند که شهروندان آن‌ها برای اقامت‌های کوتاه نیازی به درخواست ویزا ندارند.

از سوی دیگر، مقامات چینی در این مورد اظهار نظر رسمی نکرده‌اند. آن‌ها فقط گفته‌اند که برای تقویت روابط خود با پرتغال باز هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *