مهاجرت

وکیل اقامت کانادا کیست و چقدر در موفقیت پرونده موثر است

اگر متقاضی مهاجرت به کانادا باشید، به طور معمول اینطور حس می کنید که نیازی به استخدام وکیل اقامت و مهاجرت کانادا برای کمک و راهنمایی نداشته و یا اینکه توانایی مالی کافی برای این کار را ندارید.
اما بد نیست بدانید که هر ساله ده ها  هزار متقاضی در سراسر دنیا از وکیل اقامت کانادا (وکیل مهاجرت کانادا) برای دریافت مشاوره و راهنمایی و گذراندن روند مهاجرت به این کشور پیشرفته استفاده می کنند.

ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید که برای دریافت اقامت pr کانادا و مهاجرت به این کشور، تا چه حد داشتن یک وکیل مهاجرت کانادا ضرورت دارد؟

در جواب باید این موضوع را به شما صادقانه بگوییم که در اکثر مواقع نیازی به گرفتن وکیل اقامت و مهاجرت کانادا برای تنظیم پرونده درخواست ویزای کانادا و مهاجرت به این کشور نیست و شما می توانید بدون نیاز به حضور یک وکیل اقامت و مهاجرت کانادا برای درخواست ویزای اقامت، ویزای کار کانادا، ویزای تحصیلی کانادا و یا ویزای توریستی کانادا اقدام کنید.

اما از جانبی دیگر، اگر بخواهید تا به طور شخصی تمام مراحل و پروسه درخواست ویزا و اقامت کانادا را به تنهایی سپری کنید، باید اطلاعات زیادی در مورد برنامه های مهاجرتی کانادا، ددلاین های شرکت در آنها، فرم های درخواست و موارد این چنینی کسب کنید و پذیرای چالش بروز احتمالی خطا و عدم موفقیت در این پروسه نسبتاً سخت و پر پیچ و خم باشید.

از این رو می توان اینطور گفت که اگر هیچگونه تجربه و سابقه ای در امور مهاجرت و درخواست ویزای مولتی کانادا ندارید و می خواهید به طور دقیق بدانید که مهاجرت کاری به کانادا چگونه انجام می شود و مهاجرت به کانادا چقدر زمان می برد، بهتر است از مشاوره یک کارشناس مجرب در این زمینه استفاده کنید.

وکیل مهاجرت کانادا کیست؟

پیش از پرداختن به موقعیت هایی که نیاز به استخدام وکیل اقامت کانادا احساس می شود، بد نیست تا کمی درباره مفهوم کلی وکیل مهاجرت کانادا و مشاور مهاجرت صحبت کنیم.به طور کلی، دوره وکالت در کانادا به نامهای Juris Doctor و یا JD (دکترای حقوق) و یا LLP (کارشناسی حقوق) شناخته می شود.

برای ورود به این دوره آموزشی نیاز به مدرک کارشناسی است، الزامی به ارائه مدرک کارشناسی ارشد نیست و گذراندن آن 3 سال زمان می برد. آن دسته از افرادی که در این رشته تحصیلی فارغ التحصیل می شوند باید در یک آزمون ورودی کانون وکلا (Bar Association) شرکت کرده و قبول شوند و برای یک مدت معین، تحت نظارت یک وکیل دارای مجوز و معتبر به فعالیت بپردازند.

در حقیقت همه وکیل های قانونی در کانادا می توانند به انجام امور مهاجرت و اقامت کانادا بپردازند و وکیل مهاجرت با تعریفی که بدین شکل در ایران جا افتاده وجود ندارد. معمولاً فردی که در دوره تحصیلی JD شرکت کرده، 2 یا 3 واحد درسی درباره امور مهاجرت و اقامت کانادا گذرانده است.

بعضی از دروس مهاجرتی این رشته تحصیلی اختیاری بوده و برخی الزامی هستند و ممکن است فرد در کارگاه های آموزشی مهاجرت نیز در حین تحصیل شرکت کرده باشد. از این رو، هر وکیل معتبر مهاجرت به کانادا بین 2 الی 10 واحد  درسی را در زمینه مهاجرت و اقامت این کشور می گذراند. در این بین، برخی از فارغ التحصیلان وکالت کانادا، پس از دریافت مجوز وکالت، تنها به طور تخصصی در این زمینه فعالیت کرده و در تبلیغات اینترنتی و تلویزیونی، تنها خود را به نام وکیل مهاجرت و اقامت کانادا معرفی می نمایند.

مشاور مهاجرت کانادا کیست؟

یک مشاور قانونی مهاجرت کانادا یک کارشناس امور مهاجرت به این کشور است که باید در یک دوره آموزشی 500 ساعته سازمان ICCRC شرکت کرده، در آزمون ورودی این دوره قبول شود و دارای برخی شرایط دیگر نظیر قبولی در آزمون آیلتس آکادمیک باشد.

به طور کلی، این دسته از افراد یعنی مشاوران مهاجرت کانادا عضو سازمان ICCRC  بوده و به نام RCIC Regulated Canadian Immigration Consultant-  یا همان مشاور امور مهاجرت کانادایی شناخته می شوند.به طور معمول این افراد باید برای حفظ مجوز مشاورت خود، هر ساله در دوره ها و کارگاه های آموزشی اختصاصی CPD شرکت داشته باشند.

تفاوت وکیل با مشاور مهاجرت کانادا

در داخل ایران، عموماً مشاور و کارشناس امور مهاجرت با تجربه در آژانس های گردشگری و تورهای خارجی و یا اعزام دانشجو وجود دارد، اما اغلب دوره های ذکر شده در بالا را نگذرانده و به صورت تجربی، به مشتریان خدمات ارائه می دهد.

اما بنابر قوانین دولت کانادا، اگر فردی دچار مشکل قضایی درباره وضعیت مهاجرت و یا ریجکتی ویزای کانادا شود و امور وی به دادگاه فدرال کانادا ربط داشته باشد، تنها یک وکیل مهاجرت کانادا می تواند در این مسئله ورود کرده و در صورت تمایل متقاضی، فرآیندهای لازم الاجرا پرونده را پیگیری نماید.

این در حالی است که یک مشاور مهاجرتی کانادا یا همان Immigration Refugee Board حق اعتراض به این نوع پرونده های دادگاه های عمومی و فدرالی کانادا را ندارد و نمی تواند از لحاظ قانونی به آن ورود کند.

در برخی موارد امکان پیگیری شخصی پرونده ریجکت مهاجرت و یا ریجکت ویزای کانادا از طرف متقاضی وجود داشته و می تواند بدون نیاز به مشاور و یا وکیل مهاجرت کانادا، به این موضوع اعتراض نماید. اما اگر اعتراض به تصمیم اداره مهاجرت و شهروندی کانادا به طور پیش فرض وجود نداشته باشد، تنها امکان اقدام مجدد میسر خواهد بود.

در واقع اگر پرونده مهاجرتی شما دارای مشکل خاصی باشد و نیاز به اعتراض و یا دفاع از آن در دادگاه های عمومی و یا فدرال کانادا وجود داشته باشد، استخدام و کمک گرفتن از یک وکیل مهاجرت و اقامت کانادا امری ضروری خواهد بود.

بر همین اساس، یکی از مزایای استفاده از وکیل اقامت کانادا، پایین آوردن چشمگیر بروز خطا در پرونده های مهاجرتی، سرعت بخشی به امور پرونده و افزایش موفقیت پرونده خواهد بود. در همین زمینه بد نیست نگاهی به مطلب چطور کلاهبرداران خدمات ویزا و مهاجرت را تشخیص دهیم نگاهی بیاندازید.

در چه مواقعی می توان از وکیل اقامت کانادا استفاده کرد؟

زمانی که دوست ندارید با اطلاعات فرم های مختلف درخواست مهاجرت کانادا سر و کار داشته باشید و ترجیح می دهید تا در هنگام پروسه مهاجرت کانادا و اخذ اقامت این کشور، زمان بیشتری بر روی کار، تحصیلات و یا خانواده خود بگذارید، استفاده از یک وکیل مهاجرت کانادا و مشاوره وی برای شما کاربردی خواهد بود.

حضور یک وکیل مهاجرت و اقامت کانادا موجب می شود تا به جای ارائه اطلاعات و مدارک غلط، غیرضروری و یا بیش از حد، تنها به سراغ اطلاعات، فرم ها و مدارکی بروید که مورد نیاز اداره مهاجرت و شهروندی کانادا برای بررسی پرونده شماست.

اما استفاده از وکیل مهاجرتی کانادا تنها در جمع آوری و آماده سازی مدارک مهاجرت کانادا چاره ساز نبوده و در مواقع تصمیم گیری و انتخاب گزینه های در دسترس و مواقع ضروری و حساس مهاجرتی نیز بسیار کارساز و کاربردی خواهد بود.

اگر پیش از این مورد ریجکتی سفارت کانادا قرار گرفته باشید، به طور حتم نامه سازمان IRCC را برای توضیح مختصر دلایل ریجکت و عدم موافقت با درخواست تان دریافت کرده اید.

در برخی موارد، واجد تمامی شرایط مهاجرت نبودن از جمله ارائه اطلاعات اشتباه، ارائه مدارک ناقص، کفایت نکردن تمکن مالی و موجودی حساب ویزای کانادا، نبود مدارک کافی برای ترک خاک کانادا پیش از موعد ویزا و موارد این چنینی موجب می شود تا افسر پرونده به راحتی درخواست شما را رد کرده و و درخواست ویزای شما را به اصطلاح ریجکت کند.

از این رو چنانچه با چنین تجربه تلخی روبرو شده باشید، بهتر است از تجربه و مشاوره یک وکیل مهاجرت کانادا در این زمینه استفاده کنید و با چک کامل و دقیق تمامی اطلاعات و مدارک مهاجرت توسط وکیل قانونی و معتبر کانادا، از بروز دوباره این موضوع جلوگیری کنید.

اگر دارای هرگونه سوءپیشینه در کشور مبدا باشید، احتمال موفقیت شما در پرونده مهاجرتی کانادا به طرز محسوسی پایین خواهد آمد و به راحتی در بلک لیست سازمان IRCC قرار خواهید گرفت، در این گونه مواقع نیز استفاده از مشاوره و راهنمایی یک وکیل مجرب مهاجرت کانادا بسیار ضروری بوده و می تواند در برخی موارد موجب رفع این مشکل بزرگ و حضور شما در خاک کانادا گردد.

بنابر قوانین مهاجرتی کانادا، اگر وضعیت سلامت شما برای سلامت و امنیت عمومی جامعه کانادا خطرناک و مشکل آفرین تشخیص داده شود و احتمال استفاده بیش از حد از خدمات دولتی درمانی و اجتماعی برای بیماری شما در کشور کانادا وجود داشته باشد، شانس موفقیت شما برای مهاجرت به کانادا بسیار کم خواهد بود.

اگر پیش از اقدام برای مهاجرت و اقامت کانادا از مشاوره کارشناسان مجرب و یا راهنمایی یک وکیل قانونی کانادا استفاده کنید، در صورت وجود مشکل جدی پزشکی، از ادامه روند و صرف زمان و هزینه بیشتر در این زمینه جلوگیری شده و در صورت وجود راهکار، راه حلی از سوی وکیل اقامت کانادا به متقاضی ارائه می شود.

بد نیست بدانید که آستانه استفاده بیش از حد معمول از خدمات درمانی دولتی کانادا در سال 2019 به 102.585 هزار دلار طی 5 سال یعنی 20.517 هزار دلار برای هر سال افزایش یافته است، اما در اغلب موارد، پرونده های منفی آزمایش مدیکال کانادا از صلاحیت لازم برای مهاجرت به این کشور برخوردار نخواهند بود.

اگر قصد اقدام از طریق هر یک از برنامه های مهاجرتی فدرال کانادا و یا استانی کانادا نظیر نامزدی استان ساسکاچوان را داشته باشید، باید به طور معمول در بخش قرعه کشی pool اکسپرس اینتری شرکت کنید و پیش از آن از حدنصاب امتیازات CRS برخوردار باشید، سپس در صورت موافقت اولیه دعوت نامه درخواست ITA برای شما ارسال می شود که از طریق آن باید برای نامزدی استانی کانادا اپلای کنید و با گذراندن مراحل دیگر این برنامه مهاجرتی موفق به دریافت اقامت دائم کانادا شوید.

این تنها بخشی از اطلاعات و نکات برنامه مهاجرت اسکیل ورکر فدرال و یا نامزدی استانی است که ممکن است در هر طرح مهاجرتی از قوانین و شرایط متفاوتی برخوردار باشد و به راحتی شما را دچار مشکلهای فراوان کند.

از نحوه محاسبه امتیازات گرفته، تا مدارک مورد نیاز برای مهاجرت و مشاغل نظام مند و مورد نیاز بازار کانادا، همگی شامل نکات در حال تغییری هستند که فهمیدن و درک آنها به تنهایی بسیار سخت بوده و نیازمند آزمون و خطا و تجربه فراوان است.

از این رو بسیاری از متقاضیان مهاجرت کاری به کانادا و استفاده از انواع برنامه اسکیل ورکر، استفاده از خدمات وکیل مهاجرت کانادا و برخورداری از مشاوره و راهنمایی تخصصی در این زمینه را به انجام شخصی این پروسه ترجیح می دهند.

زمانی که از مشاوره و راهنمایی یک وکیل مجرب اقامت کانادا و یا کارشناس و مشاور برنامه های مهاجرتی این کشور استفاده می کنید، امکان مقایسه تخصصی چندین برنامه مهاجرتی را به طور همزمان داشته و می توانید به تناسب شرایط خود، بهترین انتخاب را برای خود اتخاذ کنید.

چگونه از قانونی بودن وکیل مهاجرت کانادا مطمئن شویم؟

بنابر اطلاعات ارائه شده در وب سایت Canada.ca، متقاضیان می توانند با استفاده از این لینک از قانونی بودن وکیل مهاجرت خود در هر یک از استانهای کانادا از جمله بریتیش کلمبیا، آلبرتا و یا ساسکاچوان مطمئن شوند.شما می توانید در صورت تمایل از مشاوره و ارزیابی کارشناسان مجرب نیلگام سفر برای امر مهاجرت به کانادا و اطلاع از انواع طرح های مهاجرتی این کشور استفاده کنید.

امکان پرداخت هزینه خدمات با ارز دیجیتال امکان پذیر است. برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

75237 – 021 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *