آب و هوای کانادا چگونه است؟گرم‌ترین نقطه کانادا کجاست؟ گرم‌ترین شهرهای کانادا کدامند؟ پاسخ به سئوالاتی از این دست در خصوص کشوری که تلقی عموم مردم از آب و هوای آن، اقلیمی سرد همراه با یخبندان‌های سراسری است شاید راهنمایی مناسب برای یافتن بهترین مکان برای زندگی در کانادا باشد. در ادامه این مقاله با ما همراه باشید تا با بهترین شهرهای کانادا از نظر آب و هوا و در نهایت بهترین مکان برای زندگی در کانادا آشنا شوید.

آب و هوای کانادا

اگرچه بسیاری آب و هوای کانادا را آب و هوایی خشن می‌شناسند که مناطق وسیعی از آن در نواحی قطبی قرار دارند اما جدا از این مناطق سرد شمالی در بخش‌های جنوبی‌تر کانادا، شهر هایی با آب و هوای معتدل وجود دارند که از آنها به عنوان بهترین مکان‌ها برای زندگی در کانادا (از لحاظ آب و هوا) یاد می‌شود.

بطور کل در خصوص آب و هوای کانادا می توان گفت بدلیل پهناور بودن این کشور، آب و هوای کانادا را نمی‌توان برای مثال سرد و خشک و یا گرم و معتدل توصیف کرد. همانگونه که پیشتر گفتیم در مناطق شمالی این کشور که نزدیک به قطب است آب و هوای کانادا کاملا سرد بوده و متوسط دمای سال در این مناطق بسیار پایین است (عمدتا زیر صفر). آب و هوای کانادا در مناطق جنوبی و چسبیده به مرز آمریکا اما به اندازه ای با مناطق شمالی این کشور متفاوت است که می توان گفت، میانگین دمای سالانه در ایالاتی مثل انتاریو و بریتیش کلمبیا تا مرز ۲۰ درجه بالای صفر نیز می‌رسد. با شناخت جغرافیای کانادا (کشوری با حدد ۱۰ میلیون کیلومتر مربع مساحت) و اینکه چه ایالتی در کدام قسمت از این کشور واقع شده است، شاید بتوان ارزیابی دقیق‌تری از آب و هوای کانادا به دست آورد.

آب و هوای کانادا

گرم ترین نقاط کانادا کجا هستند؟

بخش اعظم جمعیت کانادا در مناطق جنوبی این کشور و نزدیک مرز آمریکا زندگی می کنند. زیرا آب و هوای کانادا در این نواحی معتدل‌تر است و در شمار پررونق ترین بخش های این کشور و همچنین جز مناطق پر بازدید برای گردشگران تور کانادا قرار گرفته‌اند. دو ناحیه در این کشور به عنوان گرم‌ترین شهرهای کانادا با هم در رقابتند که دمای میانگین سالانه هردو حدود ۱۵ درجه‌ی سانتیگراد است. یکی از آنها "ویندسور" در اونتاریاست و دیگری "ویکتوریا" در بریتیش کلمبیا.

مطلب مرتبط: مشکلات مهاجرت به کانادا

گرم‌ترین شهرهای کانادا

موقعیت جغرافیایی ویندسور

ویندسور یکی از جنوبی ترین شهرهای کاناداست که در نصف النهار ۴۲ درجه‌ی شمالی و در ایالت اونتاریو قرار دارد. موقعیت جغرافیایی آن بین دریاچه‌ی “سینت کلیر” و “اری” و درست مقابل ساحل شهر دترویت آمریکا واقع شده است. دمای روزانه‌ی این منطقه در ماه ژانویه زیر صفر است و در دسامبر و فوریه به ۱ تا ۲ درجه می‌رسد. با نزدیک شدن بهار، توده ی هوای گرم به سرعت از سمت جنوب هجوم می‌آورد و در مدت زمانی کوتاه دما به طور قابل توجهی افزایش می‌یابد. بی تردید ویندسور بهترین شهرهای کانادا از نظر آب و هوا است.

شرایط آب هوایی ویندسور

فصل بهار با دمای روزانه‌ی ۶ درجه در ماه مارس شروع شده و در ژوئن به ۲۵ درجه هم می رسد! تابستان‌ها بسیار گرم است. به گونه‌ای که دمای میانگین روزانه در جولای ۲۸ درجه بوده و گاهی به ۴۰ درجه هم می‌رسد. عملاً می توان گفت تابستان های این شهر نسبتاً گرم و سوزان بوده و حتی روزهای گرم ممکن است تا پاییز هم طول بکشند. پاییز نیز به همین سرعت بهار از راه می‌رسد و با ۲۳درجه در سپتامبر شروع شده و با ۲درجه در دسامبر به پایان می‌یابد.

علت این تغییر دماهای شدید و ناگهانی بین فصول، زمین های هموار اطراف ویندسور است. در بخش شمالی شهر هیچ کوهی وجود ندارد که مانع هجوم توده هوای قطبی خلیج هادسون شود. همین توجیه برای بخش جنوبی هم صدق میکند و هموار بودن نواحی پایین خلیج مکزیک موجب هجوم توده هوای گرم از نواحی استوایی درفصل تابستان می شود. ویندسور را بسیاری گرمترین شهر کانادا می‌دانند.

گرم‌ترین شهرهای کانادا

موقعیت جغرافیایی ویکتوریا

مکان دیگری که میانگین دمای سالانه‌اش ۱۵ درجه است، شهر ویکتوریا در جزیره‌ای به همین نام است. این ناحیه در جنوبی‌ترین بخش ایالت بریتیش کلمبیا و در مرز آمریکا قرار دارد و موقعیت نصف النهار آن ۴۸ درجه شمالی است. دو فاکتور شدیداً موثر بر آب وهوای این محل وجود دارد.

اولین فاکتور این است که بخش‌های شمالی و شمال شرقی شهر توسط کوهستان‌های بلند سنگی محاصره شده که از ورود توده هوای سرد جلوگیری می‌کند.
دومین فاکتور تاثیر شگرف اقیانوس آرام است. اطراف سواحل کانادا و آلاسکا، جریان های هوایی نسبتاً گرمی عبور می‌کنند. بنابراین آب وهوای این ناحیه درطول سال نسبتاً معتدل و همانند جنوب انگلیس است. البته کمی گرمتر! مثلاً در دوماه سرد سال یعنی دسامبر و ژانویه، دمای روزانه ۷درجه است.

گرم‌ترین شهر کانادا ویکتوریا

ویکتوریا پس از ویندسور گرم‌ترین شهر کانادا است و حتما یکی از بهترین شهر‌های کانادا از نظر آب و هوا.

شرایط آب هوایی ویکتوریا

به علت تاثیر اقیانوس آرام، تنوع دما چشمگیر نیست. گرم ترین ماه، آگوست با ۲۲ درجه است. پس اختلاف بین سردترین و گرم ترین ماه تنها ۱۵درجه است. بارش سالانه زیاد است و برف به ندرت می‌بارد. اما به علت مرطوب بودن هوا، اگر به اندازه کافی سرد شود و باران به برف تبدیل شود، درمدت زمانی کوتاه برف زیادی روی زمین می نشیند و مشکلات زیادی را در ترافیک شهر ویکتوریا به بار می‌آورد. اما خوشبختانه دما به ندرت به زیر صفر می‌رسد.

برای ارائه‌ی تصویری واقع‌بینانه از آب وهوای معتدل این محل می‌توان گفت که میوه‌ی کیوی در اینجا به راحتی رشد می‌کند که از قضا این میوه به هوای سرد علاقه‌ای ندارد و بیشتر در جاهای گرمی مثل چین، نیوزیلند، آفریقای جنوبی و نواحی مدیترانه‌ای سبز می‌شود.

گرم ترین شهرهای کانادا کدامند؟

اکنون که با گرم‌ترین مناطق کانادا آشنا شدید، بد نیست گرم‌ترین شهرهای کانادا را نیز بشناسید. اگرچه شهر ویندسور در تمامی فهرست‌های مربوط به گرم‌ترین، آفتابی‌ترین، بالاترین میانگین دما در روز و بالاترین دمای روز در زمستان بالاتر از شهرهای دیگر کانادا قرار می‌گیرد اما در جدول زیر که مرکز مطالعات هواشناسی آن را منتشر کرده‌است، شهرها از نظر بالاترین و پایین‌ترین میانگین دمای سالانه دسته‌بندی شده‌اند.

گرم ترین شهرهای کانادا کدامند؟

بهترین مکان ‌های کانادا از نظر آب و هوا

با گرم‌ترین مناطق کانادا و گرم‌ترین شهرهای کانادا آشنا شدید، اما برای فهرست بهترین مکان‌های کانادا از منظر آب و هوا برای زندگی، مولفه‌های دیگری نیز علاوه بر بالاترین متوسط دمای سالانه دخیل هستند. برای مثال میزان بارندگی سالانه در کانادا یکی از فاکتورهایی است که بسیاری برای انتخاب محل زندگی خود در این کشور به آن توجه می‌کنند.

صرف توجه به گرم بودن هوا شاید معیار مناسبی نباشد و بسیاری ترجیح بدهند علاوه بر دمای مناسب در زمستان به معتدل بودن هوا در ایام دیگر نیز توجه کنند. در زیر با بهترین مکان ها برای زندگی در کانادا آشنا شوید:

شهر حداکثر بارش سالانه
روزها با دمای بالای صفر درجه
روزها با دمای بالای بیست درجه
شهر وان- ایالت انتاریو ۶۹۷٫۰۱ ۲۱۱٫۷۴
۱۱۶٫۷۷
شهر لامینگتون- ایالت انتاریو
۸۱۴٫۲۳
۲۴۶٫۰۷ ۱۲۳٫۶۷
شهر کینگزویل- ایالت انتاریو
۸۱۴٫۳
۲۴۶٫۱
۱۲۳٫۷
شهر بورلینگتون- ایالت انتاریو ۷۶۳٫۲۷
۲۳۹٫۰۲
۱۲۵٫۳۲
شهر برامپتون- ایالت انتاریو
۶۸۱٫۵۹
۲۲۸٫۷ ۱۲۲٫۲۶
شهر میسیساگا- ایالت انتاریو ۷۲۳٫۱
۲۴۲٫۴۳
۱۰۲٫۷۸
شهر آکسبریج- ایالت انتاریو
۷۲۸٫۷
۲۲۰٫۸۳
۱۱۸٫۷۴
شهر اوکویل- ایالت انتاریو
۷۲۵٫۶۳
۲۲۱٫۷
۱۰۷٫۱۸
شهر تورنتو- ایالت انتاریو ۷۱۴٫۰۲
۲۶۴٫۳۹
۱۱۷٫۲۳
شهر تورولد- ایالت انتاریو
۷۵۶٫۴
۲۳۹٫۷
۱۱۵٫۳

هلدینگ نیلگام با بهره مندی از تیم های تخصص مشاوره و حقوقی خود، کوتاهترین و مطمئن ترین مسیر را برای دریافت اقامت دائم به شما متقاضیان محترم ارائه می دهد. مهاجرت به کانادا و اقامت در بهترین شهرهای کانادا . یا اخذ انواع ویزای کانادا برای زندگی بخشی از خدمات هلدینگ نیلگام برای شما متقاضیان محترم خواهد بود.