خرید ملک در ترکیه | هزینه خرید خانه در ترکیه

خرید ملک در ترکیه | هزینه خرید خانه در ترکیه

آیا مایل به سرمایه‌گذاری در کشور اروپایی – آسیایی و چشم‌نواز ترکیه هستید و قصد دارید تا در کنار اعضای خانواده از مزایای متعدد اقامت ترکیه با خرید ملک برخوردار شوید؟ اگر چنین تصمیمی داشته و مایل به اقامت ترکیه با خرید خانه هستید، در ادامه همراه ما باشید.

نوع خدمات اخذ پاسپورت و حق شهروندی
بودجه 250 هزار دلار
نوع اقامت دائم
مدت زمان 3 تا 4 ماه کاری
دسترسی سریع

معرفی

برای اطلاع از جدیدترین جزئیات خرید ملک در ترکیه، اقامت ترکیه با خرید ملک و نکات کاربردی اقامت ترکیه با خرید خانه این پُست نیلگام را مطالعه کنید.

 پاسپورت ترکیه - خرید ملک در ترکیه 

آیا مایل به سرمایه‌گذاری در کشور اروپایی – آسیایی و چشم‌نواز ترکیه هستید و قصد دارید تا در کنار اعضای خانواده از مزایای متعدد اقامت ترکیه با خرید ملک برخوردار شوید؟ اگر چنین تصمیمی داشته و مایل به اقامت ترکیه با خرید خانه هستید، در ادامه همراه ما باشید.

اگر می‌خواهید بدون محدودیت تجارت کرده، ارتباط خود را با دنیا حفظ کنید و با پرداخت حداقل هزینه ممکن، پاسپورتی معتبر برای خود و خانواده‌تان تهیه کنید، توصیه ما به شما خرید ملک در ترکیه و دریافت اقامت ترکیه با خرید ملک است.

در حال حاضر ترکیه یکی از برترین مقاصد توریستی دنیا است که همواره مورد توجه شهروندان ایرانی بوده و با حضور دانشگاه‌ها و موسسات آموزشی با کیفیت و بین‌المللی، مراکز خرید و امکانات شهری جذاب و امکان سرمایه‌گذاری و خرید خانه در ترکیه ، مهاجرت به ترکیه به یکی از ترندترین و پرمخاطب‌ترین گزینه‌های متقاضیان ایرانی در 2 دهه اخیر بدل شده است.

خرید ملک در ترکیه

خرید ملک در ترکیه

احتمالاً این روزها با انواع تبلیغ خرید خانه در ترکیه و اقامت ترکیه با خرید ملک نسبتاً زیادی روبرو شده و کنجکاو هستید که بدانید چرا ایرانیان به خریداران شماره یک املاک در کشور ترکیه بدل شده و چرا تا این اندازه خرید ملک در ترکیه جذابیت دارد!

عموماً ایرانیان می‌توانند بدون ویزا به مدت 3 ماه در یک بازه زمانی 180 روزه در ترکیه اقامت داشته باشند.

اگر یک دانشجوی بین المللی و در حال تحصیل در دانشگاه‌های ترکیه باشید، وضعیت اقامت شما موقتی بوده و وابسته به زمان تحصیل شما در این کشور است. این در حالی است که اجاره ملک در ترکیه نیز تنها اجازه حضور حداکثر یک ساله در این کشور را به شما داده و قابل تمدید نیست.

اما اگر مایل به دریافت اقامت دائم و شهروندی ترکیه هستید، اقامت ترکیه با خرید ملک بهترین گزینه پیش روی شما خواهد بود.

فاکتوری که به شما و اعضای خانواده اجازه زندگی دائمی در کشور ترکیه و شهر زیبای استانبول را داده و حتی می‌تواند موجب کسب درآمد ارزی و استفاده از مزایای یک شهروند دو تابعیتی برای شما شود!

اما سوال اصلی اینجاست که چگونه اقامت ترکیه با خرید ملک میسر می‌شود و چگونه خرید ملک در ترکیه به مزایای بیشتری همچون پاسپورت و حق شهروندی ارزشمند این کشور منتهی می‌گردد؟!

 

** این سرویس در حال حاضر ارائه نمیشود **

خرید ملک در ترکیه برای اقامت

بنابرآمار ارائه شده در اخبار euronews، رجب طیب اردوغان رئیس جمهور کشور ترکیه با تصویب قانونی جدید، مبلغ سرمایه‌گذاری برای دریافت حق شهروندی در ترکیه را از یک میلیون دلار به 250 هزار دلار کاهش داده است.

این بدین معنی است که شما می‌توانید با خرید ملکی با حداقل ارزش 250 هزار دلار آمریکا در کشور ترکیه، نسبت به دریافت کارت اقامت ترکیه با خرید ملک، حقوق شهروندی و پاسپورت معتبر این کشور اقدام کنید.

سرمایه گذاری و خرید ملک در ترکیه

حال باید دید که خرید ملک در ترکیه و سرمایه‌گذاری در این کشور به چه اندازه می‌تواند برای شما مفید باشد؟ بگذارید از چند جنبه به این سوال متداول پاسخ دهیم:

از یک جنبه، قیمت زمین و گزینه خرید ملک در ترکیه در قیاس با وضعیت تورم و قیمت املاک در ایران از وضعیت بهتری برخوردار بوده و مناسب‌تر است. البته در برخی از مناطق با قیمت فعلی خرید ملک در ایران برابری کرده و حتی بالاتر است!

اگر می خواهید بدانید که قیمت آپارتمان در مناطق مختلف ترکیه چقدر است باید بگوییم که بنابر جدیدترین آمار وب‌سایت Numbeo میانگین تقریبی قیمت هر مترمربع خانه در مرکز شهر استانبول برابر با 35.131 هزار لیر است که در با در نظر گرفتن قیمت فعلی هر لیر (2000 هزار تومان)، چیزی در حدود 70.262.000 میلیون تومان خواهد شد.

 البته این قیمت در حومه شهر استانبول در حدود متری 17.447 هزار لیر و معادل 34.894.000 میلیون تومان است و در مناطق دیگری همچون منطقه گرانقیمت بشیکتاش از متری 120 میلیون تومان و حتی بیشتر متغیر خواهد بود.

این در حالی است که خرید ملک در مناطقی نظیر بیلیکدوز استانبول با قیمت تقریبی متری 11.587 لیر معادل 23.174.000 میلیون تومان و یا شهرهای دیگر این کشور نظیر آنکارا با میانگین قیمت متری 12.788 هزار لیر در مرکز شهر و یا 8922 هزار لیر در حومه شهر، هزینه کمتری برای شما در پی خواهد داشت.

باید به این موضوع توجه داشته باشید که قیمت‌های خرید ملک در ترکیه تقریبی بوده و براساس آمار ارائه شده در وب سایت‌هایی نظیر numbeo به شما ارائه می‌گردد.

با توجه به استقبال روزافزون گردشگران و دانشجویان بین‌المللی برای حضور در کشور ترکیه، در کنار هتل‌های این کشور، آپارتمان‌ها و خانه‌های خریداری‌شده توسط سرمایه‌گذاران ایرانی، بدون شک گزینه خوبی برای اجاره و کسب درآمد مناسب از این طریق خواهد بود. حتی ممکن است برخی از ملک‌ها با گارانتی اجاره در ترکیه به فروش برسند!

بنابر جدیدترین آمار اینترنتی، اعتبار پاسپورت کشور ترکیه در وضعیت مطلوبی بوده و دارای رنکینگ 52 جهان است.

این بدین معنی است که دارنده پاسپورت ترکیه بدون نیاز به ویزا و یا با ویزای فرودگاهی مجاز به ورود به 111 کشور دنیا نظیر قطر، کره‌جنوبی، مالزی، برزیل و آفریقای جنوبی است.

همچنین دارنده پاسپورت ترکیه امکان ورود به کشورهایی نظیر کویت، بحرین، لبنان و اکثر کشورهای آفریقایی را با صدور ویزای فرودگاهی خواهد داشت و در عین حال امکان دریافت ویزای آنلاین برای ورود به کشورهایی نظیر استرالیا و عمان برای وی وجود دارد.

در کنار این موارد باید به این موضوع اشاره کنیم که اعتبار پاسپورت ترکیه از گذرنامه ایرانی بالاتر بوده و با حق شهروندی و پاسپورت ترکیه، پروسه دریافت ویزای سایر کشورهای دنیا نظیر ویزای شینگن به مراتب آسان‌تر خواهد بود.

البته لازم به ذکر است که کشور ترکیه در تلاش برای پیوستن به اتحادیه اروپا و حوزه شینگن است و در صورت موفقیت در این امر، پاسپورت این کشور با جهشی باورنکردنی، از اعتبار بسیار بالاتری برخوردار شده و امکان ورود بدون محدودیت به 26 کشور حوزه شینگن برای دارنده پاسپورت ترکیه وجود خواهد داشت.

اما به دلیل نزدیکی فرهنگ ایران و ترکیه و شباهت‌های اقلیمی این دو کشور، می‌توان گفت که بازار بین‌المللی و فعال ترکیه، سکونت، تحصیل و کار در این کشور را به گزینه‌ای منطقی و مناسب برای بسیاری از ایرانیان تبدیل کرده و به همین خاطر اقامت ترکیه با خرید خانه در دستور کار بسیاری از ایرانیان قرار گرفته است.

دریافت پاسپورت ترکیه

قوانین خرید ملک در ترکیه

همان طور که در مطلب انتقال سند ملک در ترکیه به توضیح کامل این موضوع پرداختیم، زمانی که شما موفق به خرید ملک در ترکیه به ارزش حداقل 250 هزار دلار آمریکا شوید، باید به اداره ثبت زمین و املاک این کشور (Tapu) رفته و درخواست تقاضای حقوق شهروندی ترکیه را ارائه نمایید.

پس از آماده‌سازی و ارائه مدارک و فرم درخواست به اداره Tapu، آن‌ها گزارش ارزیابی مدارک و اسناد انتقال وجه بانکی خرید خانه در ترکیه را مورد بررسی قرار می‌دهند.

اداره Tapu پس از گذشت 3 تا 7 روز کاری و بررسی مدارک خرید ملک در ترکیه ، نامه تاییدیه حق شهروندی این کشور را به متقاضی ارائه می‌دهد. سپس فرد باید با در دست داشتن این نامه به دفتر مهاجرت ترکیه مراجعه کرده و برای مجوز اقامت خود درخواست دهد.

با دریافت مجوز اقامت و تاییدیه حق شهروندی، فرد بایستی برای نهایی‌سازی درخواست خود به اداره کل جمعیت و شهروندی ترکیه مراجعه نماید. لازم به ذکر است که پس از گذراندن پروسه درخواست سازمان Tapu، همه مراحل در دفتر مخصوص اطلاعات شهروندی Citizenship Information Office مستقر در استانبول و آنکارا دنبال می‌شود و پروسه دریافت حق شهروندی این کشور تا حداکثر 30 روز کاری به اتمام می‌رسد.

حداقل قیمت خرید ملک در ترکیه 

نحوه اخذ اقامت توریستی ترکیه از ابتدای سال 2020 میلادی دچار تغییراتی شده واتباع خارجی به مدت یک سال اجازه اقامت توریستی در ترکیه را خواهند داشت.

البته شهروندان اتحادیه اروپا، جمهوری خلق چین، فدراسیون روسیه و کشورهای عضو سازمان همکاری توسعه اقتصادی مانند ژاپن، کانادا، آمریکا و… از این قانون مستثنی هستند.

بر همین اساس، شهروندان ایرانی بعد از گذشت یک سال اقامت توریستی در ترکیه امکان تمدید اقامت خود را نداشته و باید حداقل یک سال از زمان به پایان رسیدن این نوع اقامت گذشته باشد تا بتوانند مجدداً برای اخذ آن اقدام نمایند.

به بیانی دیگر، فرد باید با پایان یافتن اعتبار کارت اقامت یک ساله و موقت ترکیه از این کشور خارج شده و بعد از گذشت یکسال، دوباره به این کشور وارد شود. موضوعی که عملاً اقامت توریستی در ترکیه را ناکارآمد کرده و افراد را ترغیب به اقامت ترکیه با خرید ملک می‌کند.

افرادی که از اقامت توریستی برای حضور در کشور ترکیه استفاده می‌کنند باید بعد از پایان یافتن مدت اقامت خود به سراغ سایر روش‌های اقامتی بروند که شامل گرفتن ویزای تحصیلی ترکیه، ثبت شرکت در این کشور و خرید خانه در ترکیه می‌شود.

خرید ملک در ترکیه با حداقل قیمت 250هزار دلاری به شما این امکان را می‌دهد تا علاوه بر کسب اقامت دائم ترکیه، از مزایای حق شهروندی و پاسپورت این کشور برای خود و سایر اعضای درجه یک خانواده برخوردار شوید.

اما حقیقت ماجرا اینست که بسیاری از افراد یا چنین سرمایه‌ای را نداشته و یا تمایلی به انجام چنین سرمایه‌گذاری ندارند. بلکه می‌توانند با خرید خانه در ترکیه با ارزش کمتر نیزاقامت این کشور را به دست بیاورند.

بنابراین، در صورتی که تنها اقامت در ترکیه برای شما اهمیت داشته و قصد دریافت شهروندی و پاسپورت این کشور را ندارید، می‌توانید با سرمایه کمتر از 250هزار دلار نیز اقامت ترکیه با خرید خانه را تجربه کنید!

اگر به دنبال کسب جدیدترین اطلاعات در مورد حداقل قیمت خرید ملک در ترکیه هستید، بهتر است تحقیقات جامعی در مورد ارزانترین شهر ترکیه برای خرید خانه داشته و یا از مشاوره تخصصی موسسه مهاجرتی نیلگام در این زمینه استفاده کنید.

حداقل قیمت خرید خانه در ترکیه به فاکتورهای زیادی از جمله محله و منطقه و شهر مورد نظر شما بستگی دارد. اما بنابر آمار ارائه شده توسط وب سایت properstar، میانگین خرید هر متر مربع در شهرهایی نظیر موگلا، استانبول و ازمیر به ترتیب برابر با 503 یورو، 750 یورو و 417 یورو به ازای هر مترمربع است.

در واقع بنابر جدیدترین آمار خرید ملک در ترکیه در وب‌سایت fanar، میانگین هزینه مورد نیاز برای اقامت ترکیه با خرید خانه به شرح زیر خواهد بود:

 • استانبول: 7200 لیر به ازای هر مترمربع
 • ازمیر: 6 هزار لیر
 • آنتالیا: 5 هزار لیر
 • بورسا: 3760 لیر
 • ساکاریا: 3715 لیر
 • کوگالی: 3700 لیر
 • آنکارا: 3580 لیر
 • ترابزون: 3500 لیر

باید به این نکته توجه کنید که قیمت خرید ملک در مناطق در حال توسعه نظیر محدوده‌های نزدیک به فرودگاه جدید استانبول، قیمت کمتری داشته و برای سرمایه‌گذاری بلندمدت شهروندان خارجی مناسب خواهد بود.

اقامت ترکیه با خرید ملک - نیلگام

مزایای خرید ملک در ترکیه

به طور کلی خرید خانه در ترکیه و سرمایه گذاری در بخش املاک و مستغلات کشور توریستی و تجاری ترکیه یک انتخاب ایده آل و آینده‌دار برای شما و اعضای خانواده خصوصاً فرزندان‌تان محسوب می شود، اما اگر هنوز برای تصمیم‌گیری مردد هستید و اطمینان کامل از مزایای خرید ملک در ترکیه ندارید، بد نیست تا نگاهی به فاکتورهای متعدد و مثبت زیر بیاندازید:

 • نبود الزام به حضور تمام وقت و دائمی در ترکیه
 • دسترسی راحت به انواع سفارت‌ها و کنسولگری‌های کشورهای معتبر دنیا مثل آمریکا و انگلیس
 • هزینه‌های بسیار مناسب تحصیل و زندگی در کشور ترکیه
 • امکان اجاره ملک خریداری شده و کسب درآمد ارزی
 • بالا رفتن شانس متقاضی برای دریافت ویزاهای معتبر دنیا از جمله ویزای کانادا و شنگن
 • بهره‌مندی از دو تابعیت و پاسپورت به صورت همزمان
 • امکان خرید یک یا چند ملک با مجموع ارزش 250 هزار دلار برای دریافت حق شهروندی و پاسپورت ترکیه (خرید همزمان و یا به صورت مقطعی و در بازه‌های زمانی متفاوت)
 • نبود نیاز به اخذ ویزا برای امر اقامت ترکیه با خرید خانه
 • دریافت مزایای حق رای و حقوق بازنشستگی برای دارندگان پاسپورت ترکیه
 • امکان دریافت مجوز کار و تجارت در کشور ترکیه
 • امکان اخذ پاسپورت و کارت اقامت دائم ترکیه برای متقاضی اصلی، همسر و فرزندان زیر 18 سال
 • برخورداری از مزایای خدمات درمانی رایگان و دولتی ترکیه
 • امکان تحصیل رایگان متقاضی و فرزندان وی در موسسات آموزشی با کیفیت این کشور

خرید ملک در ترکیه و اخذ پاسپورت ترکیه

تخفیف ویژه نیلگام تا سقف 50 هزار دلار

تاکید دولت ترکیه بر این موضوع است که حداقل ارزش ملک خریداری‌شده توسط اتباع خارجی کمتر از 250 هزار دلار آمریکا نباشد. از این رو فرد باید با استفاده از مشاوره وکیل و کارشناسان ملکی معتبر و قابل اطمینان، پیش از اقدام به خرید خانه در ترکیه به ارزیابی قیمت آن به صورت تخصصی بپردازد.

شما می‌توانید با استفاده از خدمات جدید مشاوره و خرید ملک موسسه مهاجرتی نیلگام، از ارزیابی موقعیت و صحت قیمت کارشناسان نیلگام برخوردار شده و بدون نگرانی با تخفیف 10 تا 20 درصدی، ملک موردنظر خود را خریداری نمایید.

به بیانی دیگر، با خرید ملک در ترکیه با حداقل ارزش 250 هزار دلار، در مدت زمان کمی از تمامی مزایای پاسپورت و حقوق شهروندی این کشور برخوردار خواهید شد.

چنانچه از توان مالی کافی برای خرید ملکی با ارزش 250 هزار دلار آمریکا نیستید، می‌توانید به سراغ گزینه‌های خرید ارزان‌تر این کشور بروید، با این تفاوت که تنها مزیت اقامت ترکیه با خرید ملک به شما و اعضای خانواده تعلق گرفته و مجاز به دریافت حق شهروندی نیستید، مگر اینکه بعد از گذشت یک بازه زمانی مشخص، قادر به خرید ملک جدیدی در این کشور شده و مجموع ارزش املاک شما به حداقل 250 هزار دلار آمریکا در ترکیه برسد.

 

این محصول شرکت نیلگام (خرید ملک در ترکیه) در حال حاضر ارائه نمی‌شود.

********

همراهی نیلگام از انتخاب ملک تا دریافت پاسپورت ترکیه

با این که می‌توانید بخشی از فرآیند انتخاب و خرید ملک در این کشور را به صورت غیرحضوری و با وکالت انجام دهید، اما پیشنهاد می کنیم که پس از عقد قرارداد با گروه شرکت‌های نیلگام، به صورت حضوری به کشور ترکیه آمده و از نزدیک گزینه‌های موجود را مشاهده و ارزیابی کنید. 

به طور کلی پروسه خرید ملک در ترکیه با همراهی موسسه مهاجرتی نیلگام به شرح زیر است:

 • استقبال نماینده نیلگام از متقاضی خرید ملک در ترکیه و همراهی و ارائه مشاوره تخصصی تا زمان پسندیدن و خرید ملک در داخل این کشور
 • انجام کلیه اقدامات لازم پس از خرید خانه در ترکیه و انتقال سند از قبیل پروسه حق شهروندی، ترجمه و تائید مدارک، دریافت کارت اقامت و پاسپورت ترکیه توسط نماینده نیلگام
 • تسهیل امور انتقال وجه خرید ملک در ترکیه و یا Change کردن ارز موردنیاز توسط موسسه مهاجرتی نیلگام

عموماً پروسه اقامت ترکیه با خرید خانه، گذراندن مراحل قانونی دریافت حقوق شهروندی و پاسپورت ترکیه حدود 2 ماه زمان می‌برد. اما می‌توان با دریافت فرم تاییدیه ملک از طرف دولت ترکیه، در مدت زمانی کمتر و پیش از دریافت حقوق شهروندی، برای اخذ مجوز اقامت ‌متقاضی و اعضای خانواده وی اقدام کرد.

این محصول نیلگام در حال حاضر ارائه نمی‌شود.

قوانین خدمت سربازی برای اتباع خارجی

ممکن است این سوال مهم برای شما هم پیش بیاید که آیا با دریافت حق شهروندی ترکیه ملزم به گذراندن دوره اجباری خدمت سربازی در این کشور هستید؟

پاسخ‌های مختلفی برای این سوال وجود دارد. چنانچه فرزند شما زیر 18 سال باشد، با رسیدن به سن قانونی در این کشور، هم‌چون سایر شهروندان ترکیه ملزم به گذراندن این دوره خواهد بود. اما قوانینی برای شهروندانی با دو تابعیت وجود دارد، که باید از طریق وکیل از آن‌ها اطلاع پیدا کنید.

چنانچه از قبل خدمت سربازی را در کشور خود به پایان رسانده‌ باشید، ملزم به ارائه اسناد و مدارک برای اثبات آن به دولت ترکیه هستید و در صورتی که سن شما بیشتر از 22 سال است، باید با مراجعه به اداره کل جمعیت و شهروندی کشور ترکیه، نسبت به قوانین موجود و استثنائات این دوره برای توابع خارجی مطلع شوید.

شرایط خرید ملک در ترکیه

خرید چند ملک در ترکیه

شما می‌توانید به جای خرید یک ملک در ترکیه، چند ملک در این کشور با ارزش پایین‌تر خریداری کنید که در مجموع به حداقل ارزش 250 هزار دلار آمریکا برسد. اما برای دریافت حق شهروندی باید برای تمامی ملک‌ها به طور همزمان درخواست دهید. اداره Tapu در صورتی که یک ملک و یا چند ملک در مجموع با ارزش حداقل 250 هزار دلار باشد، درخواست اقامت ترکیه با خرید خانه و حق‌ شهروندی شما را مورد پذیرش قرار می‌دهد.

تکلیف مالکین قدیمی ایرانی در ترکیه چیست؟

قانون حق شهروندی ترکیه برای افرادی که از قبل صاحب ملک در این کشور هستند، شرایطی را پیش‌بینی کرده است که طی آن معاملات ملکی و درخواست‌های حق مالکیت ثبت‌شده در اداره Tapu پس از تاریخ 18.09.2018 شامل قانون اخذ دریافت حقوق شهروندی از طریق سرمایه‌گذاری هستند.

اگر شما پیش از تاریخ ذکر شده ملکی را در ترکیه با حداقل مبلغ ذکر‌شده خریداری کنید و برای ثبت درخواست حق شهروندی ترکیه در سازمان Tapu درخواست خود را ثبت نکرده باشید، تنها در صورتی که اقساط شما تا پس از 19 سپتامبر 2018 ادامه داشته باشد، مشمول درخواست حق شهروندی این کشور خواهید شد.

به طور کلی وزارت محیط ‌زیست و شهرسازی ترکیه مسئول ارزیابی و سنجش صحت قیمت اعلام‌شده ملک در درخواست متقاضی دریافت حق شهروندی ترکیه است لازم به ذکر است که تمامی مبلغ خرید ملک در ترکیه باید از طریق درگاه بانکی و یا کارت اعتباری بین‌المللی به حساب فروشنده انتقال داده شود.

سرمایه گذاری در ترکیه

خرید ملک در ترکیه برای پاسپورت

برای دریافت حق شهروندی از طریق خرید ملک واجد شرایط در ترکیه (Title Deed)، تنها یک نفر به عنوان متقاضی اصلی لازم است تا با در دست داشتن مدارک خانواده درجه یک خود، کارها و امور دریافت حق شهروندی ترکیه را پیگیری کند.

با خرید خانه در ترکیه (با حداقل ارزش 250 هزار دلار آمریکا)، همسر و فرزندان زیر 18 سال شما در زمان ارائه درخواست، مجاز به دریافت حق شهروندی و پاسپورت ترکیه خواهند بود. 

این موضوع را به خاطر داشته باشید که شما مجاز به فروش ملک خود برای حداقل 3 سال نیستید.

 

این محصول نیلگام در حال حاضر ارائه نمی‌شود.

**********

سوالات متداول خرید ملک در ترکیه

آیا با خرید خانه کمتر از 250 هزار دلار در ترکیه امکان دریافت حق شهروندی و پاسپورت این کشور وجود دارد؟
خیر. اما شما می توانید ملک خود را اجاره داده و کسب درآمد کنید و برای دریافت کارت اقامت این کشور اقدام نمایید.
آیا با دریافت پاسپورت ترکیه تابعیت و شهروندی ایران از بین می‌رود؟
خیر. شما امکان داشتن دو تابعیت ترکیه و ایران را به طور همزمان دارید.
آیا با خرید ملک در ترکیه، تنها صاحب خانه از حق شهروندی و پاسپورت ترکیه بهره‌مند می‌شود؟
خیر. تمامی اعضای خانواده درجه یک فرد از جمله همسر و فرزندان زیر 18 سال از این مزیت به طور یکسان برخوردار می‌گردند.
آیا می‌توان چند ملک را در بازه‌های زمانی مختلف در ترکیه خریداری نموده و با مجموع ارزش دلاری آنها برای پاسپورت این کشور اقدام کرد؟
بله این امکان وجود دارد، اما باید مجموع ارزش املاک و مستغلات شما در کشور ترکیه به حداقل 250 هزار دلار آمریکا برسد.
با خرید ملک در ترکیه ، پروسه دریافت پاسپورت و حق شهروندی ترکیه چقدر زمان می‌برد؟
معمولاً بین 2 تا 3 ماه کاری زمان می‌برد.
دیدگاه های خود را با ما به اشتراک بگذارید.
ثبت نظر
( 278
)
3.84/5
مهدی
23 فروردین 1401
سلام.اگر زمان خرید ملک،فرزندتان زیر ۱۸ سال باشد و بخش از ملک نیز به نامش باشد.ایا اقامت ملکی به ایشان تعلق میگیرد.(الان بالای ۱۸ سال است)
مشاور نیلگام
24 مرداد 1401
سلام وقت بخیر، در حال حاضر خدماتی در این زمینه نداریم در صورت فراهم شدن شرایط حتما از طریق پیج اینستاگرام نیلگام اطلاع‌رسانی خواهیم کرد.
zy
23 آبان 1400
وقتتون بخیر ببخشید من ۳۰ سالم هست و قصد خرید ملک دارم و فقط مادرم رو میخام با خودم ببرم امکانش هست به نظرتون؟
مشاور نیلگام
23 آبان 1400
سلام وقت بخیر اقامت از طریق خرید ملک در ترکیه فقط برای فرد اصلی، همسر و فرزندان زیر 18 سال امکان‌پذیر هست.
احمدی
7 مرداد 1400
باسلام ایاباخریدملک کمتر از250000دلار تا چند سال میشود اقامت یکساله گرفت. و اینکه ایا با کارت اقامت یکساله میشود به شنگن مسافرت کرد؟
مشاور نیلگام
2 شهریور 1400
سلام وقت بخیر در صورت خرید ملک به ارزش کمتر از 250 هزار دلار میتونید کارت اقامت یکساله با امکان تمدید دریافت کنید.
مهدی اخوین
30 تیر 1400
سلام من و دوستم قصد داریم اقامت دائم ترکیه برا خودمون بگیریم آیا میشه دو نفری یه خونه بخریم و جفتمون اقامت دائم ترکیه را بگیریم بعد چقدر هزینه خرید یه خانه معمولی میشود
مشاور نیلگام
2 شهریور 1400
سلام وقت بخیر اقامت از طریق خرید ملک برای شخص اصلی، همسر و فرزندان زیر 18 سال شامل می‌شود.
Yağmur
26 آذر 1399
سلام وقت بخیر من دوتا دختر دارم یکیشون ۱۸سالشه اون یکی۲۳ اگه بخوام با خرید ملک اقامت ترکیه رو دریافت کنیم بچه هام که زیر ۱۸سال نیست چی میشه و چه باید کرد؟
مشاور نیلگام
26 آذر 1399
سلام وقت بخیر . متاسفانه با خرید ملک در ترکیه فقط همسر و فرزندان زیر 18 سال پاسپورت ترکیه دریافت خواهند کرد . فرزند بالای 18 سال باید به صورت جداگانه اقدام به خرید ملک نمایند .