خرید ملک در ترکیه | هزینه خرید خانه در ترکیه

خرید ملک در ترکیه | هزینه خرید خانه در ترکیه

خرید ملک در ترکیه یا همان خرید خانه در ترکیه، برای دریافت پاسپورت و اقامت کاربرد دارد. برای اطلاع از هزینه خرید ملک در ترکیه این پُست را بخوانید
نوع خدمات اخذ پاسپورت و حق شهروندی
بودجه 250 هزار دلار
نوع اقامت دائم
مدت زمان 3 تا 4 ماه کاری
turkey
خرید ملک در ترکیه | هزینه خرید خانه در ترکیه
رزرو وقت مشاوره
فرم دریافت کد تخفیف
دسترسی سریع
معرفی
خرید ملک در ترکیه یا همان خرید خانه در ترکیه، برای دریافت پاسپورت و اقامت کاربرد دارد. برای اطلاع از هزینه خرید ملک در ترکیه این پُست را بخوانید

 پاسپورت ترکیه - خرید ملک در ترکیه 

خرید ملک در ترکیه یا همان خرید خانه در ترکیه، برای دریافت پاسپورت و اقامت کاربرد دارد. برای اطلاع از هزینه خرید ملک در ترکیه این پُست را بخوانید. اگر می‌خواهید بدون محدودیت تجارت کنید، ارتباط خود را با دنیا حفظ کرده و با پرداخت حداقل هزینه پاسپورتی معتبر برای خود و خانواده‌تان تهیه کنید، توصیه ما به شما خرید ملک در ترکیه و دریافت پاسپورت این کشور است. کشور ترکیه به عنوان یکی از برترین مقاصد توریستی دنیا است که همواره مورد توجه شهروندان ایرانی بوده و با حضور دانشگاه ها و موسسات آموزشی با کیفیت و بین المللی، مراکز خرید و امکانات شهری جذاب و امکان سرمایه گذاری در بخش املاک و مستغلات، مهاجرت به ترکیه به یکی از ترندترین و پرمخاطب ترین گزینه های متقاضیان ایرانی بدل شده است.

خرید ملک در ترکیه

موردی که احتمالا این روزها زیاد به گوشتان خورده، سرمایه‌گذاری در کشور موفق و در حال پیشرفت ترکیه به منظور دریافت اقامت، حقوق شهروندی و پاسپورت این کشور است!

به طور معمول ایرانیان می‌توانند بدون ویزا به مدت 3 ماه در یک بازه 180 روزه در ترکیه اقامت داشته باشند. اگر یک دانشجوی بین المللی و در حال تحصیل در دانشگاه های ترکیه باشید، وضعیت اقامت شما موقتی بوده و وابسته به زمان تحصیل شما در این کشور است. این در حالی است که اجاره ملک در ترکیه نیز تنها اجازه حضور حداکثر یک ساله در این کشور را داده و قابل تمدید نیست.

اما اگر مایل به دریافت اقامت دائم و شهروندی ترکیه هستید، خرید ملک واجد شرایط در این کشور بهترین گزینه پیش روی شما خواهد بود. فاکتوری که به شما و اعضای خانواده اجازه زندگی دائمی در کشور ترکیه و شهر زیبای استانبول را داده و حتی می تواند موجب کسب درآمد ارزی و استفاده از مزایای یک شهروند دو تابعیتی شود!

اگر کنجکاو هستید تا از شرایط خرید ملک و دریافت پاسپورت ترکیه مطلع شوید، در ادامه همراه نیلگام باشید.

 

** این سرویس در حال حاضر ارائه نمیشود **

خرید ملک در ترکیه برای اقامت

بنابرآمار ارائه شده در اخبار euronews، رجب طیب اردوغان رئیس جمهور کشور ترکیه با تصویب قانونی جدید، مبلغ سرمایه‌گذاری برای دریافت حق شهروندی در ترکیه را از یک میلیون دلار به 250 هزار دلار کاهش داده است.

این بدین معنی است که شما می‌توانید با خرید ملکی با حداقل ارزش 250 هزار دلار آمریکا در کشور ترکیه، نسبت به دریافت کارت اقامت ترکیه، حقوق شهروندی و پاسپورت این کشور اقدام کنید.

سرمایه گذاری و خرید ملک در ترکیه

حال باید دید که خرید ملک و سرمایه‌گذاری در کشور ترکیه به چه اندازه می‌تواند برای شما مفید باشد؟ بگذارید از چند جنبه به این سوال متداول پاسخ دهیم:

قیمت زمین و ملک در ترکیه در قیاس با وضعیت تورم و قیمت املاک در ایران از وضعیت بهتری برخوردار بوده و مناسب‌تر است. اگر می خواهید بدانید که قیمت آپارتمان در مناطق مختلف ترکیه چقدر است باید بگوییم که میانگین تقریبی قیمت هر مترمربع خانه در مرکز شهر استانبول 11455 لیر (تقریبا 36 میلیون تومان) است. البته این قیمت در حومه شهر استانبول در حدود متری 23 میلیون و پانصد هزار تومان است و در مناطق دیگری همچون منطقه گرانقیمت بشیکتاش از متری 50 میلیون تا 120 میلیون تومان و حتی بیشتر متغیر خواهد بود.

این در حالی است که خرید ملک در مناطقی نظیر بیلیکدوز استانبول با قیمت تقریبی متری 29 میلیون و پانصد هزار تومان و یا شهرهای دیگر این کشور نظیر آنکارا با میانگین قیمت متری 21 میلیون و ششصد هزار تومان در مرکز شهر و یا 13 میلیون و پانصد هزار تومان در حومه شهرهزینه کمتری برای شما در پی خواهد داشت. باید به این موضوع توجه داشته باشید که این قیمت ها تقریبی بوده و براساس آمار ارائه شده در وب سایت هایی نظیر numbeo به شما ارائه می گردد.

با توجه به استقبال روزافزون گردشگران و دانشجویان بین‌المللی برای حضور در کشور ترکیه، در کنار هتل‌های این کشور، آپارتمان‌ها و خانه‌های خریداری‌شده توسط سرمایه‌گذاران ایرانی، بدون شک گزینه خوبی برای اجاره و کسب درآمد مناسب از این طریق خواهند بود. حتی در حال حاضر برخی از ملک‌ها با گارانتی اجاره در ترکیه به فروش می‌رسند!

بنابر جدیدترین آمار اینترنتی، اعتبار پاسپورت کشور ترکیه در وضعیت مطلوبی بوده و دارای رنکینگ 52 جهان است. این بدین معنی است که دارنده پاسپورت ترکیه بدون نیاز به ویزا و یا با ویزای فرودگاهی مجاز به ورود به 111 کشور دنیا نظیر قطر، کره‌جنوبی، مالزی، برزیل و آفریقای جنوبی است.

دارنده پاسپورت ترکیه همچنین امکان ورود به کشورهایی نظیر کویت، بحرین، لبنان و اکثر کشورهای آفریقایی را با صدور ویزای فرودگاهی خواهد داشت و در عین حال امکان دریافت ویزای آنلاین برای ورود به کشورهایی نظیر استرالیا و عمان را دارد.

در کنار این موارد باید به این موضوع اشاره کنیم که اعتبار پاسپورت ترکیه از پاسپورت ایرانی بالاتر بوده و با حق شهروندی و پاسپورت ترکیه، پروسه دریافت ویزای سایر کشورهای دنیا نظیر ویزای شینگن  به مراتب آسان‌تر خواهد بود.

البته بد نیست به این موضوع نیز اشاره کنیم که کشور ترکیه در تلاش برای پیوستن به اتحادیه اروپا و حوزه شینگن است و در صورت موفقیت در این امر، پاسپورت این کشور با جهشی باورنکردنی، از اعتبار بسیار بالاتری نسبت به حال حاضر برخوردار شده و امکان ورود بدون محدودیت به 26 کشور حوزه شینگن برای دارنده پاسپورت ترکیه وجود خواهد داشت.

اما به دلیل نزدیکی فرهنگ ایران و ترکیه و شباهت‌های اقلیمی این دو کشور، می‌توان گفت که بازار بین‌المللی و فعال ترکیه، سکونت، تحصیل و کار در این کشور را به گزینه‌ای منطقی و مناسب برای بسیاری از ایرانیان تبدیل کرده است.

دریافت پاسپورت ترکیه

قوانین خرید ملک در ترکیه

همان طور که در مطلب انتقال سند ملک در ترکیه به توضیح کامل این موضوع پرداختیم، زمانی که شما موفق به خرید ملک قانونی به ارزش حداقل 250 هزار دلار آمریکا در کشور ترکیه شوید، باید به اداره ثبت زمین و املاک این کشور (Tapu) رفته و درخواست تقاضای حقوق شهروندی ترکیه را ارائه دهید.

پس از آماده‌سازی و ارائه مدارک و فرم درخواست به Tapu، آن‌ها گزارش ارزیابی مدارک و اسناد انتقال وجه بانکی خرید ملک شما را مورد بررسی قرار می‌دهند.

اداره Tapu پس از گذشت 3 تا 7 روز کاری و بررسی مدارک، نامه تاییدیه حق شهروندی ترکیه را به متقاضی ارائه می‌دهد. سپس فرد باید با در دست داشتن این نامه به دفتر مهاجرت ترکیه مراجعه کرده و برای مجوز اقامت درخواست دهد.

با دریافت مجوز اقامت و تاییدیه حق شهروندی، فرد بایستی برای نهایی‌سازی درخواست خود به اداره کل جمعیت و شهروندی ترکیه مراجعه نماید. لازم به ذکر است که پس از گذراندن پروسه درخواست سازمان Tapu، همه مراحل در دفتر مخصوص اطلاعات شهروندی Citizenship Information Office مستقر در استانبول و آنکارا دنبال می‌شود و پروسه دریافت حق شهروندی این کشور تا حداکثر 30 روز کاری به اتمام می‌رسد.

حداقل قیمت خرید ملک در ترکیه برای اقامت

نحوه اخذ اقامت توریستی ترکیه از ابتدای سال 2020 میلادی دچار تغییراتی خواهد شد. بر این اساس، اتباع خارجی به مدت یک سال اجازه اقامت توریستی در ترکیه را خواهند داشت. البته شهروندان اتحادیه اروپا، جمهوری خلق چین، فدراسیون روسیه و کشورهای عضو سازمان همکاری توسعه اقتصادی مانند ژاپن، کانادا، آمریکا و… از این قانون مستثنی خواهند بود.

شهروندان ایرانی نیز بعد از یک سال اقامت توریستی در ترکیه امکان تمدید اقامت خود را نداشته و باید حداقل یک سال از زمان به پایان رسیدن این نوع اقامت گذشته باشد تا بتوانند مجدداً برای اخذ آن اقدام نمایند. به بیانی دیگر، فرد باید با پایان یافتن اعتبار کارت اقامت یک ساله و موقت ترکیه از این کشور خارج شده و بعد از گذشت یکسال دوباره به این کشور وارد شود.

بنابراین، افرادی که از اقامت توریستی برای حضور در کشور ترکیه استفاده می‌کنند باید بعد از پایان یافتن مدت اقامت خود از روش‌های دیگری برای اخذ اقامت استفاده کنند. از جمله این روش‌ها می‌توان به گرفتن ویزای تحصیلی ترکیه، ثبت شرکت در ترکیه و خرید ملک در این کشور اشاره داشت.

همان‌طور که گفته شد، با خرید یک ملک با حداقل قیمت 250هزار دلار می‌توانید شهروندی کشور ترکیه را دریافت کنید. اما بسیاری از افراد یا چنین سرمایه‌ای را نداشته و یا تمایلی به این میزان سرمایه‌گذاری ندارند. آن‌ها این امکان را خواهند داشت تا با خرید یک ملک با ارزش کمتر در ترکیه اقامت این کشور را به دست بیاورند. بنابراین، در صورتی که تنها اقامت در ترکیه برای شما اهمیت داشته و قصد اخذ شهروندی و پاسپورت این کشور را ندارید، می‌توانید با سرمایه کمتر از 250هزار دلار صاحب خانه شده و اقامت ترکیه را نیز به دست آورید.

اگر به دنبال کسب جزئیات و اطلاعات جدید در مورد حداقل قیمت خرید ملک در کشور ترکیه هستید، بهتر است تحقیقات جامعی در مورد ارزانترین شهر ترکیه برای خرید خانه داشته و یا از مشاوره تخصصی موسسه مهاجرتی نیلگام در این زمینه استفاده کنید.

حداقل قیمت خرید ملک در ترکیه به فاکتورهای زیادی از جمله محله و منطقه و شهر مورد نظر شما برای خرید ملک بستگی دارد. اما بنابر آمار ارائه شده توسط وب سایت properstar، میانگین خرید هر متر مربع در شهرهایی نظیر موگلا، استانبول و ازمیر به ترتیب برابر با 746 یورو، 703 یورو و 477 یورو به ازای هر مترمربع است.

این در حالی است که حداقل میانگین خرید ملک در کشور ترکیه برابر با 399 یورو به ازای هر مترمربع اعلام شده که معادل 466 دلار آمریکا است.

در واقع بنابر آخرین آمار، قیمت تقریبی خرید یک ملک 100 مترمربعی در چندین شهر محبوب ترکیه به شرح زیر خواهد بود:

موگلا: 74600 هزار یورو

استانبول: 63205 هزار یورو

ازمیر: 47700

آیدین: 41295

بورسا: 41150

آنتالیا: 35019

باید به این نکته توجه داشته باشید که قیمت خرید ملک در مناطق در حال توسعه نظیر محدوده های نزدیک به فرودگاه جدید استانبول، قیمت کمتری داشته و مناسب برای سرمایه گذاری بلند مدت شهروندان خارجی خواهد بود.

مزایای خرید ملک در ترکیه

به طور کلی خرید ملک و سرمایه گذاری در بخش املاک و مستغلات کشور توریستی و تجاری ترکیه یک انتخاب ایده آل و آینده دار برای شما و اعضای خانواده خصوصاً فرزندان تان محسوب می شود، اما اگر هنوز برای تصمیم گیری مردد هستید و اطمینان کامل از مزایای خرید ملک در این کشور ندارید، بد نیست تا نگاهی به فاکتورهای متعدد و مثبت زیر بیاندازید:

 • نبود الزام به حضور تمام وقت و دائمی در ترکیه
 • دسترسی راحت به انواع سفارت ها و کنسولگری های کشورهای معتبر دنیا مثل آمریکا و انگلیس
 • هزینه های بسیار مناسب تحصیل و زندگی در کشور ترکیه
 • امکان اجاره ملک خریداری شده و کسب درآمد ارزی
 • بالا رفتن شانس متقاضی برای دریافت ویزاهای معتبر دنیا از جمله ویزای کانادا و شنگن
 • بهره مندی از دو تابعیت و پاسپورت به صورت همزمان
 • امکان خرید یک یا چند ملک با مجموع ارزش 250 هزار دلار برای دریافت حق شهروندی و پاسپورت ترکیه (خرید همزمان و یا به صورت مقطعی و در بازه های زمانی متفاوت)
 • نبود نیاز به اخذ ویزا برای اقامت در ترکیه
 • دریافت مزایای حق رای و حقوق بازنشستگی برای دارندگان پاسپورت ترکیه
 • امکان دریافت مجوز کار و تجارت در کشور ترکیه
 • امکان اخذ پاسپورت و کارت اقامت دائم ترکیه برای متقاضی اصلی، همسر و فرزندان زیر 18 سال
 • برخورداری از مزایای خدمات درمانی رایگان و دولتی ترکیه
 • امکان تحصیل رایگان متقاضی و فرزندان در موسسات آموزشی با کیفیت این کشور

خرید ملک در ترکیه و اخذ پاسپورت ترکیه

تخفیف ویژه نیلگام برای خرید مسکن در ترکیه تا سقف 50 هزار دلار

تاکید دولت ترکیه بر این موضوع است که حداقل ارزش ملک خریداری‌شده توسط اتباع خارجی کمتر از 250 هزار دلار آمریکا نباشد. از این رو فرد باید با استفاده از مشاوره وکیل و کارشناسان ملکی معتبر و قابل اطمینان، پیش از اقدام به خرید ملک در ترکیه به ارزیابی قیمت آن به صورت تخصصی بپردازد.

اما شما می‌توانید با استفاده از خدمات جدید مشاوره و خرید ملک گروه شرکت‌های نیلگام، از ارزیابی موقعیت و صحت قیمت کارشناسان نیلگام برخوردار شده و بدون نگرانی با تخفیف 10 تا 20 درصدی، ملک موردنظر خود را خریداری نمایید.

 با خرید ملکی به ارزش 250 هزار دلار در ترکیه، در مدت زمان کمی از تمامی مزایای پاسپورت و حقوق شهروندی این کشور برخوردار می‌شوید.

چنانچه از توان مالی کافی برای خرید ملکی با ارزش 250 هزار دلار آمریکا نیستید، می توانید به سراغ گزینه های خرید ارزان تر این کشور بروید، با این تفاوت که تنها کارت اقامت دائم ترکیه برای شما و اعضای خانواده صادر شده و مجاز به دریافت حق شهروندی نیستید، مگر اینکه بعد از گذشت مدتی، قادر به خرید ملک جدیدی در این کشور شده و مجموع ارزش ملک های خریداری شده توسط شما به حداقل 250 هزار دلار آمریکا برسد.

 

این محصول شرکت نیلگام (خرید ملک در ترکیه) در حال حاضر ارائه نمیشود.

********

همراهی نیلگام از لحظه انتخاب ملک تا دریافت پاسپورت ترکیه

با این که می توانید بخشی از فرآیند انتخاب و خرید ملک در این کشور را به صورت غیرحضوری و با وکالت انجام دهید، اما پیشنهاد می کنیم که پس از عقد قرارداد با گروه شرکت‌های نیلگام، به صورت حضوری به کشور ترکیه آمده و از نزدیک گزینه‌های موجود را مشاهده و ارزیابی کنید. 

به طور کلی پروسه خرید ملک با استفاده از خدمات موسسه مهاجرتی نیلگام به شرح زیر است:

 • استقبال نماینده نیلگام از متقاضی خرید ملک در ترکیه و همراهی و ارائه مشاوره تخصصی تا زمان پسندیدن و خرید ملک در داخل این کشور
 • انجام کلیه اقدامات لازم پس از خرید ملک و انتقال سند از قبیل پروسه حق شهروندی، ترجمه و تائید مدارک، دریافت کارت اقامت و پاسپورت ترکیه توسط نماینده نیلگام
 • تسهیل امور انتقال وجه خرید ملک و یا Change کردن ارز موردنیاز توسط موسسه مهاجرتی نیلگام

عموماً با خرید ملک در کشور ترکیه، گذراندن مراحل قانونی دریافت حقوق شهروندی و پاسپورت ترکیه حدود 2 ماه زمان می برد. اما می‌توان با دریافت فرم تاییدیه ملک از طرف دولت ترکیه،در مدت زمانی کمتر و پیش از دریافت حقوق شهروندی، برای اخذ مجوز اقامت ‌امکان متقاضی و اعضای خانواده اقدام کرد.

این محصول نیلگام در حال حاضر ارائه نمیشود.

قوانین خدمت سربازی برای اتباع خارجی

ممکن است این سوال مهم برای شما هم پیش بیاید که آیا با دریافت حق شهروندی ترکیه ملزم به گذراندن دوره اجباری خدمت سربازی در این کشور هستید؟

پاسخ‌های مختلفی برای این سوال وجود دارد. چنانچه فرزند شما زیر 18 سال باشد، با رسیدن به سن قانونی در این کشور هم‌چون سایر شهروندان ترکیه ملزم به گذراندن این دوره خواهد بود. اما قوانینی برای شهروندانی با دو تابعیت وجود دارد، که باید از طریق وکیل از آن‌ها اطلاع پیدا کنید.

چنانچه از قبل خدمت سربازی را در کشور خود به پایان رسانده‌اید، ملزم به ارائه اسناد و مدارک برای اثبات آن به دولت ترکیه هستید و در صورتی که سن شما بیشتر از 22 سال است باید با مراجعه به اداره کل جمعیت و شهروندی کشور ترکیه، نسبت به قوانین موجود و استثنائات این دوره برای توابع خارجی اطلاع کسب کنید.

شرایط خرید ملک در ترکیه

خرید چند ملک در ترکیه

شما می‌توانید به جای خرید یک ملک در ترکیه، چند ملک در این کشور با ارزش پایین‌تر خریداری کنید که در مجموع به حداقل ارزش 250 هزار دلار آمریکا برسد. اما برای دریافت حق شهروندی باید برای تمامی ملک‌ها به طور همزمان درخواست دهید. اداره Tapu در صورتی که یک ملک و یا چند ملک در مجموع با ارزش حداقل 250 هزار دلار باشد، درخواست حق‌شهروندی شما را مورد پذیرش قرار می‌دهد.

تکلیف مالکین قدیمی ایرانی در ترکیه چیست؟

قانون حق شهروندی ترکیه برای افرادی که از قبل صاحب ملک در این کشور هستند، شرایطی را پیش‌بینی کرده است. معاملات ملکی و درخواست‌های حق مالکیت ثبت‌شده در اداره Tapu پس از تاریخ 18.09.2018 شامل قانون اخذ دریافت حقوق شهروندی از طریق سرمایه‌گذاری هستند. اما اگر شما پیش از این تاریخ ملکی را در ترکیه با حداقل مبلغ ذکر‌شده خریداری کرده باشید و برای ثبت درخواست حق شهروندی ترکیه در سازمان Tapu درخواست خود را ثبت نکرده باشید، تنها در صورتی که اقساط شما تا پس از 19 سپتامبر 2018 ادامه داشته باشد مشمول درخواست حق شهروندی این کشور خواهید شد.

وزارت محیط‌زیست و شهرسازی ترکیه مسئول ارزیابی و سنجش صحت قیمت اعلام‌شده ملک در درخواست متقاضی دریافت حق شهروندی ترکیه است (ارزش ملک بیش از 250 هزار دلار باشد). لازم به ذکر است که تمامی مبلغ ملک موردنظر باید از طریق درگاه بانکی و یا کارت اعتباری بین‌المللی به حساب فروشنده انتقال داده شود.

سرمایه گذاری در ترکیه

خرید ملک در ترکیه برای پاسپورت

برای دریافت حق شهروندی از طریق خرید ملک واجد شرایط در ترکیه (Title Deed)، تنها یک نفر می‌تواند با در دست داشتن مدارک خانواده درجه یک خود، مسئول پیگیری کارها و امور دریافت حق شهروندی ترکیه شود.

باخرید ملک واجد شرایط در این کشور، همسر و تمامی فرزندان زیر 18 سال شما در زمان ارائه درخواست، مجاز به دریافت حق شهروندی و پاسپورت ترکیه هستند.

این موضوع را به خاطر داشته باشید که شما مجاز به فروش ملک خود برای حداقل 3 سال نخواهید بود. 

 

این محصول نیلگام در حال حاضر ارائه نمیشود.

**********

سوالات متداول خرید ملک در ترکیه

آیا با خرید خانه کمتر از 250 هزار دلار در ترکیه امکان دریافت حق شهروندی و پاسپورت این کشور وجود دارد؟
خیر. اما شما می توانید ملک خود را اجاره داده و کسب درآمد کنید و برای دریافت کارت اقامت این کشور اقدام نمایید.
آیا با دریافت پاسپورت ترکیه تابعیت و شهروندی ایران از بین می رود؟
خیر. شما امکان داشتن دو تابعیت ترکیه و ایران را به طور همزمان دارید.
آیا با خرید ملک در ترکیه تنها صاحب خانه از حق شهروندی و پاسپورت ترکیه بهره مند می شود؟
خیر. تمامی اعضای خانواده درجه یک فرد از جمله همسر و فرزندان زیر 18 سال از این مزیت به طور یکسان برخوردار می شوند.
آیا می توان چند ملک را در زمان های مختلف در ترکیه خریداری نموده و با مجموع ارزش دلاری آنها برای پاسپورت این کشور اقدام کرد؟
بله این امکان وجود دارد.
با خرید ملک در ترکیه، پروسه دریافت پاسپورت و حق شهروندی ترکیه برای خود و خانواده چقدر زمان می برد؟
معمولاً بین 2 تا 3 ماه کاری

در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه اخذ ویزا و یا دریافت اقامت می توانید سوالات خود را از ما بپرسید. کارشناسان ما در اسرع وقت به شما جواب خواهند داد.

دیدگاه های خود را با ما به اشتراک بگذارید.
ثبت نظر
( 278
)
3.84/5
zy
22 آبان 1400
وقتتون بخیر ببخشید من ۳۰ سالم هست و قصد خرید ملک دارم و فقط مادرم رو میخام با خودم ببرم امکانش هست به نظرتون؟
مشاور نیلگام
23 آبان 1400
سلام وقت بخیر اقامت از طریق خرید ملک در ترکیه فقط برای فرد اصلی، همسر و فرزندان زیر 18 سال امکان‌پذیر هست.
احمدی
7 مرداد 1400
باسلام ایاباخریدملک کمتر از250000دلار تا چند سال میشود اقامت یکساله گرفت. و اینکه ایا با کارت اقامت یکساله میشود به شنگن مسافرت کرد؟
مشاور نیلگام
2 شهریور 1400
سلام وقت بخیر در صورت خرید ملک به ارزش کمتر از 250 هزار دلار میتونید کارت اقامت یکساله با امکان تمدید دریافت کنید.
مهدی اخوین
30 تیر 1400
سلام من و دوستم قصد داریم اقامت دائم ترکیه برا خودمون بگیریم آیا میشه دو نفری یه خونه بخریم و جفتمون اقامت دائم ترکیه را بگیریم بعد چقدر هزینه خرید یه خانه معمولی میشود
مشاور نیلگام
2 شهریور 1400
سلام وقت بخیر اقامت از طریق خرید ملک برای شخص اصلی، همسر و فرزندان زیر 18 سال شامل می‌شود.
Yağmur
26 آذر 1399
سلام وقت بخیر من دوتا دختر دارم یکیشون ۱۸سالشه اون یکی۲۳ اگه بخوام با خرید ملک اقامت ترکیه رو دریافت کنیم بچه هام که زیر ۱۸سال نیست چی میشه و چه باید کرد؟
مشاور نیلگام
26 آذر 1399
سلام وقت بخیر . متاسفانه با خرید ملک در ترکیه فقط همسر و فرزندان زیر 18 سال پاسپورت ترکیه دریافت خواهند کرد . فرزند بالای 18 سال باید به صورت جداگانه اقدام به خرید ملک نمایند .
A. Td
21 آذر 1399
سلام. من ۲۰ سالمه. خدمت سربازی نرفتم در حال حاظر هم دانشجوی کاردانی هستم. می خواستم بدونم اگر بعد از اتمام کارشناسی بخوام به صورت توریستی برم ترکیه و ملک با قیمت 300 هزار دلار بخرم. میتونم برنگردم؟ منظورم اینه که از نظر قانونی وقتی به صورت توریستی میریم مبلغی رو نظم وظیفه ایران میگیره که اگه برگردیم مبلغ به نفع دولت ضبط میشه. حالا سوالم اینه(البته سوالم یکم مسخرس ولی فکر کنم برای خیلی ها این سوال پیش اومده) که اگه در این مدت زمانی که رفتم و ترکیه هستم و اقامت اوکی بشه و برنگردم. دولت ترکیه می تونه با درخواست دولت ایران من رو برگردونه؟ و کلا این امکان پذیر هست؟ و یه سوال دیگه اینکه می تونم این مبلغ رو از بانک های ترکیه پرداخت کنم؟
مشاور نیلگام
22 آذر 1399
سلام وقتتون بخیر . شما باهزینه 250/000دلار پاسپورت ترکیه رو میگیرید و شهروند اونجا میشید. ترکیه اصلا در قانون های ایران دخالتی ندارد .