برنامه اعزام نیروی کار به اروپا

برنامه اعزام نیروی کار به اروپا

اعزام نیروی کار به اروپا با حداقل حقوق 900 تا 1200 یورو و حداقل مدرک فوق دیپلم، در 6 ماه کاری توسط گروه نیلگام به متقاضیان واجدشرایط ارائه میشود
نوع خدمت برنامه اعزام نیروی کار
نوع ویزا اقامت کاری تایپ D
کشور مقصد کشورهای اروپایی
پیش‌نیاز فوق‌دیپلم، متاهل
دسترسی سریع
معرفی
اخذ اقامت کاری اروپا، اعزام نیروی کار به اروپا و مهاجرت کاری به اروپا با روش اعزام نیروی کار از طریق مهارت و تخصص توسط نیلگام انجام می گیرد.

اعزام نیروی کار به اروپا

یکی از جذاب ترین روشهای مهاجرتی به کشورهای اروپایی، ویزای کاری و اقامت از طریق جاب آفر است. مهمترین عنصر در این روش مهاجرتی، جلب رضایت کارفرمای خارجی است تا بعد از بررسی رزومه متقاضیان و اطمینان از احراز شرایط لازم برای موقعیت شغلی موردنظر، بتواند اقدامات ضروری از قبیل صدور اجازه کار، ارسال مدارک به سفارت کشور مدنظر را انجام دهد. خوشبختانه مجموعه نیلگام توانسته است در این زمینه، خدمات اقامت کاری در کشور چک را فراهم نماید.

همانطور که می دانید کشور جمهوری چک عضو اتحادیه اروپا EU بوده و در قاره اروپا قرار گرفته است؛ از این رو اگر بخواهید به عنوان یک شهروند غیراروپایی و خارجی به کار قانونی و تمام وقت در این کشور مشغول شوید، نیازمند دریافت مجوز کار work permit و یک ویزای بلند مدت چک برای منظور استخدام و کار از طریق یک شرکت واسط و یا استخدام مستقیم توسط یک شرکت بومی در جمهوری چک هستید.لازم به ذکر است که دو مدرک مهم ویزای کار چک و مجوز کار در این کشور بدون دیگری فاقد اعتبار محسوب می شوند.

بنابر قوانین دولتی جمهوری چک، این مدارک باید پیش از اعزام نیروی کار به اروپا و شروع کار در این کشور دریافت شود. یعنی نخست برای مجوز کار متقاضی اقدام شده و سپس با اخذ این مدرک، از طریق سفارت چک برای ویزای کار فرد یا همان ویزای شینگن درخواست داده می شود.

به طور معمول مجوز کار این کشور با اعتبار حداکثر دو ساله صادر می شود و ویزای کار بلند مدت این کشور نیز معمولاً دارای اعتباری یکساله و قابل تمدید است. از این رو شما می توانید در صورت داشتن شرایط لازم برای ادامه کار در جمهوری چک، پیش از پایان موعد ویزا برای تمدید آن از طریق کنسولگری اقدام نمایید.

اعزام نیروی کار به اروپا

لازم به ذکر است که فرآیند اخذ مجوز کار برای اعزام نیروی کار به اروپا و کشورهای حوزه شینگن شامل دو مرحله می‌شود. نخست وضعیت بازار کار داخلی این کشور مورد بررسی قرار می گیرد، اگر هیچ نیروی کار آزاد دارای تابعیت اروپا برای موقعیت کاری مورد نظر در دسترس نبود، اداره کار جمهوری چک اجازه صدور مجوز کار را برای نیروی کار خارجی غیراروپایی می دهد.

عموماً زمان پردازش این فرآیند توسط اداره کار و شهروندی جمهوری چک بستگی زیادی به موقعیت شغلی و محل استقرار شرکت مورد نظر دارد و حداقل بین 30 تا 60 روز زمان می برد. باید به این نکته توجه داشته باشید که فرم درخواست ویزای طولانی مدت کار در جمهوری چک باید از خارج از این کشور برای سفارت و کنسولگری جمهوری چک ارسال گردد.

معمولاً زمان ارزیابی و صدور ویزای کار طولانی مدت چک توسط سفارت این کشور بین 2 تا 3 ماه کاری زمان می برد.

در صورت دریافت مجوز کار و ویزای کار جمهوری چک توسط متقاضی، فرد باید در 3 روز اول ورود خود به این کشور به اداره پلیس مختص به شهروندان خارجی مراجعه کرده و محل استقرار و مدت زمان اقامت خود در این کشور را به اطلاع آنها برساند.

مهاجرت کاری به اروپا

در حال حاضر، موقعیت های شغلی مدنظر کارفرمای کشور مقصد برای مشاغل ساختمانی، خدمات بسته بندی و خدمات نظافتی است. همچنین، حقوق تعیین شده برای این نوع مشاغل در ابتدای کار حداقل 900 تا 1200 یورو در ماه است که هزینه اسکان نیروی کار نیز بر عهده کارفرما خواهد بود.

بنابر تجربه کارشناسان نیلگام، حداقل زمان مورد نیاز برای اخذ ویزای کار و مهاجرت کاری به اروپا، به طور تقریبی در حدود 6 ماه است.

لازم به ذکر است که مبلغ دریافتی از متقاضیان 2200 یورو خواهد بود که در 3 مرحله (قسط اول به مبلغ 500 یورو در زمان عقد قرارداد و بررسی رزومه متقاضی توسط کارفرما، قسط دوم به مبلغ 500 یورو در زمان اخذ جاب آفر از کارفرما، و قسط سوم به مبلغ 1200 یورو قبل از گرفتن ویزای کاری خواهد بود.)

بد نیست بدانید که بنابر آخرین آمار بدست آمده از هزینه های زندگی در اروپا و جمهوری چک، میانگین هزینه زندگی در این کشور بنابر سبک زندگی فرد بین 290 تا 620 یورو در ماه هزینه خواهد داشت که تمامی موارد از جمله خوراک،اجاره محل اسکان، حمل و نقل و فعالیت های فوق برنامه و سرگرمی را پوشش می دهد.

از این رو با در نظر گرفتن اینکه هزینه اسکان نیروی کار بر عهده کارفرما است، میانگین هزینه های زندگی شما در این کشور، کمتر از عدد اعلام شده در بالا برای هر ماه خواهد بود.

همچنین لازم به ذکر است که نیروی کار خارجی این امکان را دارد تا پس از گذشت 5 سال از مهاجرت کاری به اروپا و اقامت مستمر در این کشور، برای کارت اقامت دائم چک درخواست دهد. بنابر قوانین دولتی، به دارنده اقامت دائم این کشور به طور خودکار اجازه اقامت طولانی مدت اتحادیه اروپا نیز داده می شود که امر مهاجرت به سایر کشورهای عضو اتحادیه اروپا را برای فرد سهل و آسان می سازد.

در صورتی که در زمان حضور خود در اروپا با یک شهروند جمهوری چک و یا فرد دارنده اقامت دائم اتحادیه اروپا ازدواج کنید، امکان اپلای برای مدرک اقامت دائم جمهوری چک را پس از گذشت 2 سال خواهید داشت.

در نهایت، در صورتی که برای مدت 5 سال کارت اقامت دائم جمهوری چک را داشته باشید، می توانید برای حق شهروندی و پاسپورت این کشور از طریق اداره مهاجرت و شهروندی جمهوری چک اقدام کنید. دریافت حق شهروندی اروپا پروسه ای سخت و زمان بر بوده و نیازمند راهنمایی و کمک یک کارشناس زبده است.

مهاجرت کاری به اروپا

مدارک مورد نیاز برای مهاجرت کاری به اروپا

  • پاسپورت
  • نامه گواهی عدم سوء پیشینه
  • گواهی سلامت پزشکی
  • سوابق بیمه (ترجیحاً سابقه کاری مرتبط) 
  • رزومه کاری
  • مدرک مقطع تحصیلی (حداقل فوق دیپلم)

شما می توانید در صورت تمایل برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با برنامه اعزام نیروی کار به اروپا و مهاجرت کاری به اروپا، با کارشناسان ما در نیلگام تماس گرفته و با رزرو وقت مشاوره، امور خود را در این رابطه پیگیری نمایید. باید به این موضوع توجه داشته باشید که مدارک متقاضی توسط شرکت نیلگام بررسی شده و با متقاضیان شرکت در طرح مهاجرت کاری به اروپا مصاحبه انجام می شود. در نهایت متقاضیان واجدشرایط از نگاه کارشناسان مجموعه انتخاب شده و می توانند برای شرکت در این طرح مهاجرتی اروپا از طریق نیلگام اقدام نمایند. 

لازم به ذکر است که دارندگان مدرک آیلتس در اولویت انتخاب شرکت نیلگام برای طرح مهاجرت کاری به اروپا هستند.

در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه اخذ ویزا و یا دریافت اقامت می توانید سوالات خود را از ما بپرسید. کارشناسان ما در اسرع وقت به شما جواب خواهند داد.

دیدگاه های خود را با ما به اشتراک بگذارید.
ثبت نظر
( 24
)
3.5/5
yasin
12 مهر 1400
سلام وقتتون بخیر.بنده ۲۸ساله دارای مدرک لیسانس حقوق و همچنین حدود۷۰درصد در برق کشی ساختمان مهارت دارم و در کار های فنی استعداد دارم. خواستم بدونم امکان داره بنده در جاب آفر اروپا مورد قبول بشم؟
مشاور نیلگام
12 مهر 1400
سلام وقت بخیر در حال حاضر برای تخصص خیاط اقدام داریم اما به زودی تخصص‌های دیگر هم اضافه خواهد شد.
نیک حسینی
4 مهر 1400
سلام روز بخیر برای مهاجرت کاری به کشورایی مثل المان هلند اتریش و فنلاند،فقط مدرک تحصیلی کفایت میکنه یا باید حتما سابقه کاری هم داشته باشیم؟ یه سوال دیگه هم اینکه مدرک تحصیلی حتما با شغلی که افر داریم باید مرتبط باشه؟
مشاور نیلگام
4 مهر 1400
سلام وقت بخیر باید شرایط و نوع روش مهاجرت بررسی شود. لطفا با کارشناسان ما در ارتباط باشید. 02175237
سا ا علیمرادیان
2 مهر 1400
سلام و وقت بخیر، برای نیروی کار لهستان برای جه شعلی جاب افر در نظر گرفته شده؟ مدرک فوق دیملم چه رشته ای مد نطر است
مشاور نیلگام
3 مهر 1400
سلام وقت بخیر در حال حاضر برای تخصص خیاط داریم اقدام میکنیم.