دریافت ویزای کار لهستان و مهاجرت به آن

دریافت ویزای کار لهستان و مهاجرت به آن

اعزام نیروی کار به اروپا با حداقل حقوق 700 تا 1300 یورو و حداقل مدرک دیپلم، در 6 ماه کاری توسط گروه نیلگام به متقاضیان واجدشرایط ارائه میشود.
نوع خدمت برنامه اعزام نیروی کار خیاط
نوع ویزا اقامت کاری تایپ D
کشور مقصد لهستان
هزینه پکیج 2700 یورو
دسترسی سریع
معرفی
دریافت ویزای کار لهستان برای مشاغل مختلف با حقوق و مزایای عالی در زمان کوتاه امکان پذیر شد

اقدام برای ویزای کار لهستان

یکی از جذاب ترین روشهای مهاجرتی به کشورهای اروپایی، ویزای کاری و اقامت از طریق جاب آفر است. مهمترین عنصر در این روش مهاجرتی، جلب رضایت کارفرمای خارجی است تا بعد از بررسی رزومه متقاضیان و اطمینان از احراز شرایط لازم برای موقعیت شغلی موردنظر، بتواند اقدامات ضروری از قبیل صدور اجازه کار، ارسال مدارک به سفارت کشور مدنظر را انجام دهد. خوشبختانه مجموعه نیلگام توانسته است در این زمینه، خدمات اقامت کاری در کشور لهستان را فراهم نماید.

همانطور که می دانید کشور لهستان عضو اتحادیه اروپا EU بوده و در قاره اروپا قرار گرفته است؛ از این رو اگر بخواهید به عنوان یک شهروند غیراروپایی و خارجی به کار قانونی و تمام وقت در این کشور مشغول شوید، نیازمند دریافت مجوز کار work permit و یک ویزای بلند مدت لهستان برای منظور استخدام و کار از طریق یک شرکت واسط و یا استخدام مستقیم توسط یک شرکت بومی در لهستان هستید.لازم به ذکر است که دو مدرک مهم ویزای شینگن کار لهستان و مجوز کار در این کشور بدون دیگری فاقد اعتبار محسوب می شوند.

به طور معمول مجوز کار این کشور با اعتبار حداکثر دو ساله صادر می شود و ویزای کار بلند مدت این کشور نیز معمولاً دارای اعتباری یکساله و قابل تمدید است. از این رو شما می توانید در صورت داشتن شرایط لازم برای ادامه کار در لهستان، پیش از پایان موعد ویزا برای تمدید آن از طریق کنسولگری اقدام نمایید. در همین زمینه خواندن مطلب روشهای اخذ جاب آفر برای ویزای شینگن به شما پیشنهاد می شود.

اعزام نیزوی کار به لهستان

لازم به ذکر است که فرآیند اخذ مجوز کار برای اعزام نیروی کار به اروپا و کشورهای حوزه شینگن شامل دو مرحله می‌شود. نخست وضعیت بازار کار داخلی این کشور مورد بررسی قرار می گیرد، اگر هیچ نیروی کار آزاد دارای تابعیت اروپا برای موقعیت کاری مورد نظر در دسترس نبود، اداره کار لهستان اجازه صدور مجوز کار را برای نیروی کار خارجی غیراروپایی می دهد.

عموماً زمان پردازش این فرآیند توسط اداره کار و شهروندی لهستان بستگی زیادی به موقعیت شغلی و محل استقرار شرکت مورد نظر دارد و حداقل بین 30 تا 60 روز زمان می برد. باید به این نکته توجه داشته باشید که فرم درخواست ویزای طولانی مدت کار در لهستان باید از خارج از این کشور برای سفارت و کنسولگری لهستان ارسال گردد.

معمولاً زمان ارزیابی و صدور ویزای کار طولانی مدت لهستان توسط سفارت این کشور بین 2 تا 3 ماه کاری زمان می برد.

در صورت دریافت مجوز کار و ویزای کار لهستان توسط متقاضی، فرد باید در 3 روز اول ورود خود به این کشور به اداره پلیس مختص به شهروندان خارجی مراجعه کرده و محل استقرار و مدت زمان اقامت خود در این کشور را به اطلاع آنها برساند.

کاریابی در لهستان

شرایط دریافت ویزای کاری لهستان از طریق جاب آفر

در حال حاضر، موقعیت های شغلی مدنظر کارفرمای کشور مقصد برای مشاغل خیاطی است. همچنین، حقوق تعیین شده برای این نوع مشاغل در ابتدای کار حداقل 700 تا 1300 یورو در ماه است و هزینه اسکان نیروی کار نیز بر عهده کارفرما خواهد بود.

بنابر تجربه کارشناسان نیلگام، حداقل زمان مورد نیاز برای اخذ ویزای شینگن با اجازه کار و مهاجرت کاری به اروپا، به طور تقریبی در حدود 6 ماه است.

مهاجرت کاری به اروپا

لازم به ذکر است که مبلغ دریافتی از متقاضیان 2700 یورو خواهد بود که در 3 مرحله (قسط اول به مبلغ 700 یورو در زمان عقد قرارداد و بررسی رزومه متقاضی توسط کارفرما، قسط دوم به مبلغ 800 یورو در زمان اخذ جاب آفر از کارفرما، و قسط سوم به مبلغ 1200 یورو قبل از گرفتن ویزای کاری خواهد بود.)

بد نیست بدانید که بنابر آخرین آمار بدست آمده از هزینه های زندگی در اروپا و لهستان، میانگین هزینه زندگی در این کشور بنابر سبک زندگی فرد بین 130 تا 150 یورو در ماه هزینه خواهد داشت که تمامی موارد از جمله خوراک،اجاره محل اسکان، حمل و نقل و فعالیت های فوق برنامه و سرگرمی را پوشش می دهد.

از این رو با در نظر گرفتن اینکه هزینه اسکان نیروی کار بر عهده کارفرما است، میانگین هزینه های زندگی شما در این کشور، کمتر از عدد اعلام شده در بالا برای هر ماه خواهد بود.

همچنین لازم به ذکر است که نیروی کار خارجی این امکان را دارد تا پس از گذشت 5 سال از مهاجرت کاری به اروپا و تمدید ویزای شینگن در زمان اقامت در اروپا، برای کارت اقامت دائم لهستان درخواست دهد. بنابر قوانین دولتی، به دارنده اقامت دائم این کشور به طور خودکار اجازه اقامت طولانی مدت اتحادیه اروپا نیز داده می شود که امر مهاجرت به سایر کشورهای عضو اتحادیه اروپا را برای فرد سهل و آسان می سازد.

در صورتی که در زمان حضور خود در اروپا با یک شهروند لهستان و یا فرد دارنده اقامت دائم اتحادیه اروپا ازدواج کنید، امکان اپلای برای مدرک اقامت دائم لهستان را پس از گذشت 2 سال خواهید داشت.

در نهایت، در صورتی که برای مدت 5 سال کارت اقامت دائم لهستان را داشته باشید، می توانید برای حق شهروندی و پاسپورت این کشور از طریق اداره مهاجرت و شهروندی لهستان اقدام کنید. دریافت حق شهروندی اروپا پروسه ای سخت و زمان بر بوده و نیازمند راهنمایی و کمک یک کارشناس زبده است.

کار و اقامت لهستان

مدارک مورد نیاز برای مهاجرت کاری به لهستان

  • پاسپورت
  • نامه گواهی عدم سوء پیشینه
  • گواهی سلامت پزشکی
  • سوابق بیمه (ترجیحاً سابقه کاری مرتبط) 
  • رزومه کاری
  • ارائه مدرک مهارت خیاطی
  • مدرک مقطع تحصیلی (حداقل دیپلم)

شما می توانید در صورت تمایل برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با برنامه اعزام نیروی کار به لهستان و مهاجرت کاری به اروپا، با کارشناسان ما در نیلگام تماس گرفته و با رزرو وقت مشاوره، امور خود را در این رابطه پیگیری نمایید. باید به این موضوع توجه داشته باشید که مدارک متقاضی توسط شرکت نیلگام بررسی شده و با متقاضیان شرکت در طرح مهاجرت کاری به اروپا مصاحبه انجام می شود. در نهایت متقاضیان واجدشرایط از نگاه کارشناسان مجموعه انتخاب شده و می توانند برای شرکت در این طرح مهاجرتی اروپا از طریق نیلگام اقدام نمایند. 

لازم به ذکر است که دارندگان مدرک آیلتس در اولویت انتخاب شرکت نیلگام برای طرح مهاجرت کاری به اروپا هستند.

در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه اخذ ویزا و یا دریافت اقامت می توانید سوالات خود را از ما بپرسید. کارشناسان ما در اسرع وقت به شما جواب خواهند داد.

دیدگاه های خود را با ما به اشتراک بگذارید.
ثبت نظر
( 25
)
3.24/5