ویزای استارتاپ کانادا

ویزای استارتاپ کانادا

اگر مایل هستید تا با جدیدترین جزئیات استارتاپ کانادا، شرایط اپلای استارت آپ کانادا و برنامه جذاب ویزای استارتاپ کانادا آشنا شوید؛ روشی که به راحتی شما را به خلق کسب و کاری خلاقانه و موفق در کانادا و مهاجرت و اقامت خود و اعضای خانواده‌تان رهنمود می‌کند، با موسسه مهاجرتی نیلگام همراه شوید.

دسترسی سریع

معرفی

از طریق برنامه استارتاپ کانادا که بر اساس ایده های نوآورانه، توسط نیلگام طراحی میشود، اقامت دائم کانادا را به راحتی دریافت خواهید کرد.

در این برنامه مهاجرتی که با عنوان ویزای استارتاپ کانادا شناخته می‌شود، حداکثر ۵ نفر می‌توانند شرکت کنند و به طور معمول اعضای تیم برنامه استارت آپ کانادا از طریق فرد متقاضی و یا شرکت نیلگام معرفی می‌شوند.

به طور کلی، از مهمترین شرایط شرکت در این برنامه آسان مهاجرتی می‌توان به داشتن حداقل مبلغ 90 هزار دلار آمریکا جهت هر خانواده بابت کارمزد خدمات، داشتن مدرک زبان با سطح CLB 5 و در نهایت تطابق رشته و تخصص تیم استارتاپ کانادا نسبت به ایده اشاره کرد.

در صورتی که دارای یک ایده استارتاپی باشید و بیزینس پلنی موجه و مطابق با این ایده تجاری آماده کنید، از مبلغ پکیج نیلگام که شامل ارائه ایده استارت آپ کانادا می‌شود، 10 هزار دلار آمریکا کسر می‌گردد.

به زبان ساده مهمترین عامل در اخذ ویزای استارتاپ کانادا توان پرداخت هزینه‌های آن است و نگارش بیزینس پلن و گرفتن تاییدیه‌ها به عهده نیلگام خواهد بود.

 

 

 

تیم نیلگام و ارائه خدمات ویزای استارتاپ کانادا

به طور خلاصه درباره برنامه استارتاپ کانادا :

شرکت نیلگام، تیم درخواست کننده یا نفرات اضافه شده به تیم استارت آپ کانادا را براساس رزومه بررسی کرده و برطبق آن ایده ای قابل اجرا را به صورت بیزینس پلن کامل نموده و بعد از تایید اعضا از طریق انکوباتور یا همان شرکت‌های سرمایه گذار کانادا (که نیلگام روابط خوبی با آنها دارد)، نسبت به اخذ نامه حمایتی اقدام می‌کند.

عموماً بعد از تکمیل کامل مدارک و نوشتن بیزینس پلن، بازه زمانی صدور ویزای استارتاپ کانادا حدود ۷ ماه خواهد بود که البته این زمان، به عوامل بیرونی مختلفی نیز بستگی دارد.

 

مراحل انجام پرونده استارتاپ در هلدینگ نیلگام

 ویزا استارتاپ کانادا نیلگام

 

من آیلتس 5 رو میتونم بگیرم و توان پرداخت حدود 90 هزار دلار هزینه ویزای استارتاپ رو دارم و خیلی دوست دارم بدون دردسر اقامت دائم کشور کانادا رو داشته باشم، پس وقت مشاوره می‌گیرم.

 

در ادامه با معرفی استارت آپ کانادا و ارائه نکات آموزشی آن در خدمت شما هستیم. در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر در خصوص ویزای استارتاپ کانادا، خواندن این بخش به شما توصیه می‌شود.

استارتاپ کانادا

بنابر آخرین اطلاعات ارائه شده در وب سایت رسمی Canada.ca، ویزای استارتاپ کانادا (Start-up) برنامه مختص متقاضیان دارای مهارت کارآفرینی است که قصد مهاجرت به کانادا و شروع یک کسب و کار نوآورانه در این کشور را دارند.  

به طور کلی از نگاه دولت کانادا، برای برنامه استارتاپ کانادا فاکتورهای زیر از اهمیت بالایی برخوردار هستند:

 • ایده تجاری متقاضی خلاقانه و نوآورانه باشد.
 • امکان ایجاد موقعیت شغلی برای شهروندان کانادایی و افراد مقیم وجود داشته باشد.
 • امکان رقابت در مقیاس جهانی با سایر ایده ها و بیزینس پلن‌های موجود وجود داشته باشد.

در نظر داشته باشید: استان فرانسوی زبان کبک دارای قوانین و برنامه مهاجرتی مختص به خود بوده و باید از طریق مراجعه به وب سایت رسمی مهاجرت این استان از جزئیات ویزای استارت آپ کانادا باخبر شوید.

 

راه اندازی استارتاپ موفق در کانادا

شرایط ویزای استارتاپ کانادا

در بخش شرایط و مدارک ویزای استارت آپ کانادا، متقاضیان واجد شرایط ملزم به داشتن فاکتورهای اصلی زیر هستند:

 • داشتن طرح و ایده تجاری قابل اجرا (این ایده توسط نیلگام طراحی می‌شود).
 • متقاضی از یکی از سازمان‌های مورد تائید کانادا نامه پشتیبانی دریافت کرده باشد. (در ادامه درباره نامه پشتیبانی صحبت خواهیم کرد)
 •  مهارت زبان متقاضیان در سطح آیلتس 5 یا معادل سطح زبان CLB 5 باشد.
 • دارای بودجه و تمکن مالی لازم برای اقامت در کانادا باشد. 

برای اینکه بهتر با جزئیات فاکتورهای ذکر شده برنامه استارت آپ کانادا آشنا شوید، بد نیست تا به ترتیب شرایط هر یک از آنها را به شما شرح دهیم.

تجارت واجد شرایط

تجارت واجد شرایط و یا همان qualifying business که از فاکتورهای ویزای استارتاپ کانادا است، بدین معنی است که شما کسب و کار و تجارتی را ایجاد کرده اید که دارای شرایط زیر است:

 • در زمانی که از یکی از سازمان های تائید شده استارت آپ کانادا تعهد می گیرید، هر متقاضی دارای 10 درصد و یا بیشتر از حق رای متصل به تمام سهام شرکت در آن زمان باشد (حداکثر 5 نفر می توانند به عنوان مالک درخواست دهند)
 • متقاضیان و سازمان مورد تائید کانادا، به طور مشترک بیش از 50 درصد از حق رای متصل به سهام شرکت در آن زمان را دارا باشند
 • در زمان دریافت کارت اقامت دائم کانادا، شما ملزم به ارائه یک سیستم مدیریتی فعال و در جریان تجاری از داخل کانادا هستید
 • بخش حیاتی و عملیاتی تجارت استارت آپی شما باید در داخل کشور کانادا رخ دهد
 • این تجارت در کشور کانادا ثبت شده باشد

نامه پشتیبانی سازمان مورد تائید کانادا

شما به عنوان متقاضی ویزای استارتاپ کانادا ملزم هستید تا یک نامه پشتیبانی از یکی از گروه های تجاری که برای سرمایه گذاری و ساپورت استارت آپ‌های بالقوه تائید شده اند، دریافت کنید. (در این راه نیز نیلگام به  شما کمک خواهد کرد)

در صورتی که موفق شوید از سازمان مورد تائید و سرمایه‌گذار در کانادا تائیدیه دریافت کنید، نامه پشتیبانی برنامه استارت آپ کانادا برای شما به صورت الکترونیکی ارسال می شود.

از این رو شما باید به هنگام درخواست ویزای استارتاپ کانادا، این نامه را نیز به همراه مدارک خود ارسال کنید.این نامه از اهمیت بسیار زیادی برخوردار بوده و نشان می‌دهد که شما از حمایت مالی یکی از سازمان‌های سرمایه گذار مورد تائید کانادا برای ساپورت ایده تجاری خود برخوردار هستید.

همچنین سازمان ذکر شده یک گواهی تعهد را به صورت مستقیم برای کنسولگری و دولت کانادا ارسال می کند. در نهایت، با استفاده از مدارکی نظیر نامه پشتیبانی، ارزیابی درخواست شما برای ویزای استارت آپ کانادا به جریان می افتد.

باید به این نکته توجه داشته باشید که ممکن است برای تصمیم گیری نهایی در مورد پرونده شما، اطلاعات و مدارک بیشتری درباره تجارت تان درخواست شود.

همچنین متقاضیان واجد شرایط این امکان را دارند تا در زمان ارزیابی درخواست کارت اقامت دائم کانادا توسط دولت این کشور، برای مجوز کار موقت، حضور در کانادا و شروع کسب و کار خود درخواست دهند.

مهارت زبان

شما ملزم هستید تا در یکی از مراکز معتبر آزمون زبان امتحان داده و مدرک زبانی نظیر آیلتس و یا تافل را ارائه دهید.

بنابر قوانین تعیین شده برنامه استارت آپ کانادا، حداقل سطح زبان مورد تائید انگلیسی و یا فرانسوی این برنامه مهاجرتی معادل با CLB 5 در چهار مهارت اصلی مکالمه، خواندن، شنیدن و نوشتن است.

در صورتی که دارای حداقل مهارت زبان مورد نیاز این طرح نباشید، درخواست ویزای استارتاپ کانادا شما ریجکت می‌شود.

بودجه و تمکن مالی برای اقامت در کانادا

عموماً دولت کانادا از متقاضیان جدید ویزای استارتاپ کانادا پشتیبانی مالی انجام نمی‌کند. زمانی که درخواست خود را ارائه می دهید، باید این موضوع را اثبات کنید که دارای پول کافی برای پوشش هزینه‌های خود و اعضای خانواده در هنگام حضور و اقامت در کشور کانادا هستید. شما اجازه قرض گرفتن این مبلغ را از شخص دیگری ندارید.

مقدار تمکن مالی و موجودی حساب ویزای کانادا کاملاً بستگی به اندازه و تعداد اعضای خانواده شما دارد و هر ساله به روز رسانی می‌شود. در ادامه می‌توانید جزئیات بودجه برنامه استارت آپ کانادا را مشاهده نمایید:

نفرات خانواده

بودجه مورد نیاز به دلار کانادا

1 نفر

13.213 هزار دلار

2 نفر

16.449

3 نفر

20.222

4 نفر

24.553

5 نفر

27.847

کارت اقامت کشور کانادا با ویزای استارت آپ کانادا

مدت زمان گرفتن ویزای استارتاپ کانادا

به طور معمول، مدت زمان ارزیابی، رسیدگی و در نهایت گرفتن ویزای استارتاپ کانادا بین 12 تا 16 ماه کاری بوده و زمان 30 روزه انجام مرحله انگشت‌نگاری و عکس بیومتریک نیز در زمان اعلام شده لحاظ می‌شود.

در صورتی که برای تعامل با سازمان‌های استارت آپ کانادا و آماده سازی و ترجمه مدارک مورد نیاز ویزای استارت آپ کانادا از تجربه کافی برخوردار نیستید، به شما توصیه می‌کنیم که از مشاوره تخصصی نیلگام برای دستیابی به هدف نهایی خود استفاده نمایید.

دیدگاه های خود را با ما به اشتراک بگذارید.
ثبت نظر
( 5
)
3.8/5