ویزای استارتاپ استونی 2022

ویزای استارتاپ استونی 2022

اگر دارای شرایط و پتانسیل لازم برای کارآفرینی و ایجاد کسب و کار در اروپا هستید، اما از سرمایه کم برخوردار بوده و هنوز مدرک زبان آیلتس خود را دریافت نکرده‌اید، می‌توانید با انتخاب یکی از بهترین طرح‌های کارآفرینی دنیا یعنی ویزای استارتاپ استونی 2022 شانس خود را برای مهاجرت بلند‌مدت به همراه اعضای خانواده به اروپا و حوزه شنگن امتحان کرده و از این فرصت بی‌نظیر نهایت استفاده را ببرید.
نوع خدمات ویزای استارت آپ و کارآفرینی
هزینه ویزا 80 یورو
مدت اعتبار ویزا یکساله و قابل تمدید
کشور استونی
دسترسی سریع
معرفی
برای اطلاع از جدیدترین جزئیات ویزای استارتاپ استونی 2022، شرایط اپلای، مدت اعتبار و هزینه‌های ویزای استارتاپ استونی با نیلگام همراه شوید.

زمانی که می‌خواهید در مورد مهاجرت از طریق کارآفرینی و انتخاب یک مقصد اروپایی برای این تصمیم مهم اقدام کنید، باید فاکتورهایی مثل مقررات کلی و شرایط پذیرش، قوانین مناسب مالیاتی، ساده بودن مراحل عملیاتی، منعطف بودن گزینه‌ها و موارد متعدد دیگری را مدنظر خود قرار دهید و زمان زیادی را صرف پیدا کردن یک گزینه ایده آل مهاجرتی استارتاپی و کارآفرینی کنید؛ ولی دیگر نیازی به صرف زمان و تلاش فراوان نیست، چون ویزای استارتاپ استونی 2022 از تمامی معیارهای لازم برخوردار بوده و به خوبی به نیازهای شما پاسخ می‌دهد.

در حال حاضر کشورهای زیادی در سراسر دنیا ارائه دهنده خدمات ویزای استارتاپ و یا همان مجوز کارآفرینی هستند، ولی بسیاری از آنها شرایط سخت و خارج از دسترسی داشته و فرد را از همان ابتدای کار مایوس و دلسرد می‌کنند.

اما شرایط استونی کاملاً متفاوت است؛ استونی کشوری کوچک و اروپایی واقع در دریای بالتیک و عضو اتحادیه اروپا و حوزه شینگن است که از سال 2017 برنامه ویزای استارت آپ استونی را طرح‌ریزی کرده و از این طریق قصد دارد تا نیروهای کار واجد شرایط، روشن فکر و مستعد را جذب کشور خود نماید و به رشد صنایع و اقتصاد این کشور کمک کند.

ویزای استارتاپ استونی 2022 با اغلب گزینه‌های مهاجرتی استارتاپی فرق داشته و یکی از بهترین مسیرهای کارآفرینی حوزه شینگن را در اختیار متقاضیان واجد شرایط مهاجرت به اروپا قرار می‌دهد. اگر کنجکاو هستید تا دلیل تمایز و برتری این نوع از ویزای استارتاپ را بفهمید، در ادامه همراه ما باشید.

چرا کشور استونی

 • چون استونی یک مرکز استارت آپی بالقوه از سراسر دنیا است که جای پیشرفت بسیار زیادی داشته و شرایط ایده‌آلی را برای شما فراهم می‌کند
 • جایی امن، توسعه یافته و دارای هزینه‌های زندگی پایین است که محیطی مناسب برای ایجاد کسب و کار و توسعه آن را به کارفرمایان و صاحبان کسب و کار بین‌المللی ارائه می‌دهد
 • از نظر سرانه استارتاپ در رتبه سوم اروپا قرار دارد
 • الزامی به ارائه مدرک زبان آیلتس نیست
 • حداقل سرمایه و بودجه‌ای برای آن تعیین نشده است (نیاز به سرمایه بالایی ندارد)
 • می‌تواند به اقامت دائم اروپا و حوزه شنگن منتهی شود (با همراهی همسر و فرزندان)

ویزای استارتاپ استونی

ویزای استارتاپ استونی

این نوع از ویزای استونی که با نام استارت آپ شناخته می‌شود مختص کارآفرینان واجد شرایط بین المللی است که قصد اقامت در استونی و راه اندازی یک تجارت و کسب و کار موفق را دارند.

ویزای استارتاپ استونی با دو اعتبار مختلف در دسترس است: 3 ماهه (کوتاه‌مدت) و یا یکساله (بلند مدت)، در حالت دوم شما امکان تمدید ویزای خود را برای حداکثر 183 روز دیگر دارید؛ یعنی اگر برای راه اندازی و شروع کار استارتاپی خود برای 12 ماه در کشور استونی و پایتخت آن یعنی شهر تالین اقامت داشته باشید، می‎توانید برای تمدید ویزا اپلای کرده و در مجموع 18 ماه در این کشور حضور پیدا کنید.

 • شما به عنوان یک فرد شاغل قانونی و دارای ویزای استارت‌آپ استونی امکان دسترسی آزادانه به سایر کشورهای اتحادیه اروپا و حوزه شنگن را دارید
 • با اتمام حداکثر اعتبار 18 ماهه ویزای استارت آپ کشور استونی، امکان اقدام برای دریافت اقامت و درنهایت اپلای حق شهروندی ارزشمند این کشور وجود دارد

شرایط اپلای ویزای استارت آپ استونی

بنابر قوانین تعیین شده توسط دولت استونی، شرایط اولیه اپلای ویزای استارتاپ استونی شامل موارد زیر می‌شود:

 • یک بیزینس و کسب و کار حوزه فناوری، نوآورانه و مقیاس‌پذیر باشد (رستوران و یا شرکت دارای یک نیروی کار پذیرفته نیست)
 • ایده کاری و بیزینس مدل شما باید دارای پتانسیل رشد در مقیاس جهانی و بین‌المللی باشد
 • این ویزا برای مشاغل استارتاپی تکنولوژی محور است که قصد حل مشکلات جهانی، قطع موثر صنایع مضر و سنتی و جایگزینی آن با خدمات نوآورانه جدید و خدمت به تعداد زیادی از مردم را دارد.

ویزای استارت‌آپ استونی یک فرصت بسیار جذاب برای افرادی است که قصد مهاجرت و پیشرفت در قاره اروپا و کشورهای حوزه شنگن را داشته و می‌خواهند تا با ورود به یک پروسه نسبتاً ساده و به اصطلاح سر راست، ایده کاری و کارآفرینی خود را در بستری مناسب و دارای پتانسیل رشد اجرا کنند.

اما برای درک بهتر شرایط کلی ویزای استارت آپ کشوراستونی در سال 2022، بد نیست تا نگاهی به جزئیات جدول زیر بیاندازید:

مدت اعتبار ویزا

12 ماه (به علاوه 6 ماه تمدید)

هزینه ویزا

80 یورو

حداقل سرمایه شخصی (برای اثبات توانایی ورود به این حوزه)

1754 تا 2 هزار یورو در هر سال (معادل 160 یورو در ماه)

حداقل سرمایه گذاری

صفر

امکان اقدام آنلاین برای اپلای ویزا

بله

مدت زمان ارزیابی پرونده

60 روز کاری

امکان کار و فعالیت در سایر شرکت‌ها

بله ( به صورت پاره وقت و تمام‌وقت)

راه اندازی بدون سرمایه‌گذاری خارجی Bootstrappers

بله

اکوسیستم مناسب استارتاپ

بسیار عالی

سرعت پاسخ‌دهی به درخواست‌ها

بسیار خوب

در صورتی که هیچ‌گونه تجربه‌ای در مورد راه‌اندازی کسب و کار در اروپا و کشور استونی نداشته و مایل به اپلای در این طرح هستید، از داشتن شرایط کافی برای درخواست ویزای استارت اپ استونی 2022 مطمئن نیستید و نمی‌دانید که این طرح کارآفرینی مناسب حال شماست یا خیر، کافیست تا از مشاوره و خدمات تخصصی موسسه مهاجرتی نیلگام در این زمینه استفاده کنید.

ویزا و کارت اقامت استونی

روند درخواست ویزای استارتاپ استونی

اول از همه شما نیاز به ثبت یک شرکت در استونی دارید. اگر امکان انجام این کار را نداشته و یا از اطلاعات کافی برای نهایی‌سازی سریع آن برخوردار نیستید، می‌توانید از خدمات تخصصی نیلگام در این زمینه استفاده کنید.

سایر مراحل مهم این پروسه به شرح زیر است:

 • تکمیل فرم صلاحیت qualification form: در این بخش، شما باید شرکت مورد نظر خود را به کمیته استارتاپ استونی معرفی کنید و تا حد امکان، اطلاعات مفیدی در مورد حوزه کاری و جزئیات شرکت خود ارائه دهید؛ می‌توانید به عنوان درخواست برای یک برنامه شتاب‌دهنده یا ارائه به یک سرمایه‌گذار بالقوه این کار را انجام دهید
 • کمیته استارت آپ از اعضای جامعه استارتاپی استونی تشکیل شده که پرونده شما را مورد بررسی قرار داده و در یک بازه زمانی 10 تا 15 روزه در مورد آن تصمیم‌گیری می‌کنند. در صورت تائید پرونده، یک نامه تائیدیه به همراه کد اختصاصی پرونده برای شما ارسال می‌گردد.
 • چنانچه شرکت ثبت شده شما مورد تائید کمیته قرار بگیرد، باید با استفاده از کد اختصاصی دریافتی، برای ویزای استارتاپ استونی 2022 اقدام کنید. اپلای ویزا و آماده سازی مدارک پرونده ویزا به طور شخصی و یا از طریق یک موسسه مهاجرتی معتبر قابل انجام بوده و باید با رزرو وقت سفارت و مراجعه به سفارت استونی انجام شود.
 • در صورت تائید درخواست ویزا، کارهای اولیه شما از جمله تائید شرکت، ایده تجاری و دریافت ویزای استارت آپ استونی انجام شده و شما باید خود را برای سفر و مهاجرت به این کشور آماده کنید.

مدارک ویزای استارتاپ استونی

در صورتی که کمیته استارتاپ پرونده شما را تائید کرده و کد اختصاصی را برای شما ارسال کند، دیگر نوبت به آماده سازی مدارک مورد نیاز ویزای استارت آپ استونی 2022 و درخواست ویزا از سفارت این کشور می‌شود. مدارک مورد نیاز این نوع از ویزا به شرح زیر است:

 • پاسپورت معتبر
 • نامه تائیدیه کمیته استارتاپی استونی
 • فرم تکمیل شده درخواست مجوز اقامت در استونی
 • یک قطعه عکس جدید و رنگی 3.5 در 4.5
 • مدارک پرداخت هزینه‌های این ویزا که شامل هزینه 190 یورویی مجوز موقت استونی برای متقاضی اصلی، هزینه 95 یورویی برای هر یک از اعضای خانواده مثل همسر و فرزند زیر 18 سال و هزینه 80 یورویی برای اپلای ویزای استارت آپ می‌شود)
 • بیمه مسافرتی بین‌المللی که از خدمات درمانی مورد نیاز متقاضی در سراسر کشورهای حوزه شنگن با حداقل ارزش 30 هزار یورو پشتیبانی کند
 • نامه تمکن مالی بانکی معتبر 3 ماه گذشته
 • مدارک مربوط به اقامت برنامه ریزی شده شما در استونی (برای حداقل دو هفته)
 • مدارک اثبات کننده این موضوع که قصد ترک حوزه شنگن را پیش از پایان اعتبار ویزا خواهید داشت (مثل بلیط برگشت هواپیما و برنامه سفر دقیق)

اگر بخواهیم صادقانه درباره درجه سختی و میزان اهمیت هر یک از مراحل اخذ ویزای استارت‌آپ استونی 2022 صحبت کنیم، باید بگوییم که مراحل اولیه و پیش نیاز دریافت نامه تائیدیه از کمیته استارتاپ استونی دارای اهمیت و درجه سختی بیشتری نسبت به اپلای ویزا بوده و نیاز به دقت فراوان و تجربه بالایی دارد.

از این رو، اگر می‌خواهید تا از راهنمایی برای ثبت شرکت در استونی، بررسی تخصصی تک تک مدارک مورد نیاز و درخواستی کمیته استارتاپ استونی و همراهی قدم به قدم در پروسه ارزیابی طرح و شرکت مورد نظرتان توسط کمیته برخوردار شوید، استفاده از مشاوره و خدمات تخصصی موسسه مهاجرتی نیلگام را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

در نهایت، اگر در مورد بیزینس مدل و ایده کاری پروژه خود مطمئن نبوده، نمی‌دانید چطور آن را به یک طرح قابل قبول و جذاب برای کمیته استارتاپ استونی تبدیل کنید، از کامل بودن مدارک اطمینان نداشته و از تجربه کافی برای ثبت شرکت در استونی، آماده سازی بیزینس پلن و مدارک استارت آپی و اپلای ویزا برخوردار نیستید، کافیست تا با کارشناسان مجرب ما در موسسه مهاجرتی نیلگام تماس بگیرید تا از خدمات با کیفیت این مجموعه برخوردار شوید.

در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه اخذ ویزا و یا دریافت اقامت می توانید سوالات خود را از ما بپرسید. کارشناسان ما در اسرع وقت به شما جواب خواهند داد.

دیدگاه های خود را با ما به اشتراک بگذارید.
ثبت نظر
( 1
)
5/5