ویزای استارت آپ لیتوانی 2022

ویزای استارت آپ لیتوانی 2022

اگر دارای یک ایده کاری و بیزینس پلن عالی هستید و می‌خواهید تا با حداقل شرایط یعنی نداشتن مدرک زبان، مدرک تحصیلی عالی و یا بودجه و سرمایه اولیه قوی، به همراه خانواده برای مهاجرت کارآفرینی اروپا و اقامت دائم در حوزه شنگن اقدام کنید، با این مطلب ویزای استارت آپ لیتوانی 2022 همراه ما باشید.
نوع خدمات ویزای استارت آپ و کارآفرینی
هزینه ویزا 80 یورو
کشور لیتوانی
مدت اعتبار ویزا یکساله و قابل تمدید
دسترسی سریع
معرفی
برای اطلاع از جدیدترین قوانین برنامه محبوب کارآفرینی کشور لیتوانی یعنی ویزای استارت آپ لیتوانی 2022، با موسسه مهاجرتی نیلگام همراه شوید.

ویزای استارت آپ لیتوانی چیست و برای چه افرادی مناسب است؟ اگر دارای شرکت استارت آپی در ایران هستید و می‌خواهید آن را در سطح بین‌المللی گسترش داده و با استفاده از بستر مناسب کشورهای پیشرفته اروپا،ایده خود را توسعه دهید، اگر حس می‌کنید که از شرایط و توانایی‌های لازم برای کارآفرینی و شروع یک کسب و کار استارت آپی در اروپا و حوزه شنگن برخوردار هستید، ولی دارای بودجه چندان زیادی نبوده و نمی‌دانید که به سراغ چه روش مهاجرتی بروید، با معرفی برنامه جذاب و فوق‌العاده ویزای استارت آپ لیتوانی 2022 همراه ما باشید.

لیتوانی Lithuania یک کشور عضو اتحادیه اروپا و حوزه شنگن است که در شمال شرقی قاره اروپا و منطقه بالتیک واقع شده و بزرگترین کشور بالتیکی در این حوزه محسوب می‌شود که با کشورهایی همچون بلاروس، لتونی، لهستان و منطقه کالینینگراد هم مرز است.

طی چند سال اخیر این کشور نوعی از ویزای لیتوانی یعنی ویزای استارتاپ لیتوانی 2022 را طرح‌ریزی و ارائه کرده که از طریق آن موجب جذب نیروی کار جوان و مستعد و دارای پتانسیل کارآفرینی از کشورهای خارج از محدوده اتحادیه اروپا شده و بدین ترتیب، شرایط پیشرفت و توسعه کشور و صنایع و اقتصاد لیتوانی را فراهم می‌کند.

طرحی که به مهاجران واجد شرایط اجازه برپایی و راه اندازی یک کسب و کار جدید استارت آپی را در صنایع مشخصی داده و از این طریق، مقدمات اقامت، زندگی و کار دائمی کارآفرین خارجی و اعضای خانواده وی را در کشور لیتوانی فراهم کرده و حتی اجازه دریافت حق شهروندی را نیز به ایشان می‌دهد.

ویزای استارتاپ لتونی 2022

ویزای استارتاپ لیتوانی

برنامه بسیار محبوب ویزای استارت آپ لیتوانی 2022 طرحی بین‌المللی است که از سال 2017 راه‌اندازی شده و به مهاجران واجد شرایط خارج از محدوده اتحادیه اروپا این اجازه را می‌دهد تا کسب و کار واجد شرایطی را در کشور لیتوانی ایجاد کنند و با قصد کارآفرینی و بدون نیاز به سرمایه زیاد و غیر معقول، به این کشور مهاجرت نمایند.

در واقع، ویزای استارتاپ لیتوانی یک نوع ویزای شینگن بوده و در کنار مجوز کار و کارت اقامت، به دارنده آن این اجازه را می‌دهد تا آزادانه و بدون نیاز به دریافت ویزای مضاعف، به سایر 26 کشور این حوزه از جمله فرانسه و آلمان سفر کند.

برخلاف بسیاری از برنامه‌های مهاجرتی ویزای کارآفرینی در دنیا که نیاز به حداقل سرمایه‌گذاری 50 هزار یورویی دارد، پیش شرط و الزامی برای ارائه بودجه و سرمایه بالا در طرح ویزای استارت‌آپ لیتوانی تعریف نشده است.

به بیانی دیگر، شما نیازی به سرمایه آنچنانی برای شروع یک کسب و کار و یا افتتاح یک شرکت در لیتوانی، استخدام تعداد معینی نیروی کار خارجی و یا داشتن مدرک تحصیلی بالای دانشگاهی برای اپلای این نوع از ویزای لیتوانی نخواهید داشت؛ تمام محدودیت‌هایی که پیش از این موجب کند شدن و جلوگیری از پیشرفت شما در خارج از ایران شده و مانع تبلور ذهنی و تبدیل ایده به واقعیت و یک کار اجرایی توسط شما بوده است.

در حقیقت، ویزای استارت آپ لیتوانی به گونه‌ای طراحی شده که الزامی برای ارائه بودجه و سرمایه اولیه در خارج از کشور نبوده و تنها ملزم به اثبات این موضوع هستید که از توانایی مالی کافی برای راه اندازی و پیشرفت کسب و کار خود برای حداقل 12 ماه در لیتوانی برخوردار هستید.

پس اگر دارای یک ایده تجاری ناب و چشم‌اندازی روشن برای پیشرفت کسب و کار خود در لیتوانی و حوزه بین‌الملل هستید، می‌توانید به این نوع از ویزا به عنوان روشی برای مهاجرت به اروپا و اقامت بلند مدت برای رسیدن به اهداف کاری خود نگاه کنید.

ویزای استارتاپ لیتوانی 2022 یکی از سریع‌ترین روش‌ها برای مهاجرت به اروپا و حوزه شنگن است،چون پروسه ارزیابی ویزاهای کارآفرینی بازه زمانی کمتری به نسبت ویزای کار، جاب آفر و اخذ مجوز کار دارند.

کسب و کارهای ویزای استارتاپ لیتوانی

حوزه کاری شما به عنوان متقاضی ویزای استارت آپ این کشور باید در یکی از زمینه‌های زیر باشد:

 • بیوتکنولوژی
 • فناوری مالی
 • الکترونیک
 • فناوری اطلاعات و ارتباطات ICT
 • فناوری لیزری
 • مکاترونیک  
 • نانوتکنولوژی

در صورتی که بیزینس پلن شما توسط کمیته استارتاپی لیتوانی مورد موافقت قرار گیرد، امکان اپلای ویزای استارت آپ لیتوانی 2022 و مجوز اقامت بلندمدت این کشور را خواهید داشت.

اصلی‌ترین هدف این برنامه مهاجرتی این است که به کارآفرینان خلاق کشورهای جهان سوم و در حال توسعه این اجازه داده شود تا با استفاده از منابع و امکانات موجود در قاره اروپا، کسب و کار مورد نظر خود را توسعه داده و از این طریق، موجب حل برخی از مشکلات موجود در کشور لتونی، پیشرفت صنعت و اقتصاد این کشور شود.

عموماً افرادی که مورد پذیرش کمیته قرار گرفته و بتوانند نامه تائیدیه و ویزای استارتاپ کشور لیتوانی را دریافت کنند، مجاز به کار و زندگی برای حداکثر 12 ماه در لیتوانی بوده و می‌توانند در صورت تمایل به اقامت بیشتر، ویزای خود را برای یکسال دیگر تمدید نمایند.

در پایان سال دوم از اقامت فرد در کشور لیتوانی، متقاضی اجازه درخواست اقامت دائم این کشور و یا حق شهروندی لیتوانی را از دولت این کشور دارد. باید به این نکته توجه کنید که کارت اقامت موقت و یا دائمی لیتوانی به شما اجازه سفر آزادانه به سایر کشورهای شنگن و اتحادیه اروپا را در زمان حضور در لیتوانی می‌دهد.

آن دسته از متقاضیانی که موفق به دریافت نامه تائیدیه و ویزای کارآفرینی این کشور نشده‌اند می‌توانند اعتراضی را برای این منظور تنظیم کرده و برای کمیته و کنسولگری ارسال کنند. ولی بهتر است که بیزینس پلن را به طور کامل توسعه و ارتقاء داده و با رفع نواقص احتمالی مدارک پیشتیبان، مجدداً برای اپلای ویزا اقدام کنید.

در صورتی که از تجربه و توانایی کافی برای تنظیم ایده کاری (بیزینس پلن و بیزنس مدل) و ارائه آن به کمیته استارتاپ لیتوانی برخوردار نبوده و یا موفق به اپلای صحیح و موفق ویزای استارتاپ این کشور نشده‌اید، می‌توانید از مشاوره، ارزیابی و خدمات تخصصی موسسه مهاجرتی نیلگام در این زمینه استفاده کرده و از بروز اشتباهات متداول این پروسه و نواقص احتمالی جلوگیری نمایید.

با استفاده از ارزیابی و مشاوره تخصصی، تمامی فاکتورهای تحصیلی، کاری، مالی و معیارهای مهم و تاثیرگذار شما در روند اخذ ویزای استارت‌آپ لیتوانی مورد بررسی کامل قرار گرفته و در صورت وجود گزینه مهاجرتی بهتر و مناسب‌تر، آن روش به شما پیشنهاد خواهد شد.

شرایط اپلای ویزای استارتاپ لیتوانی 2022

شرایط مورد نیاز ویزای استارت آپ لیتوانی

 طبق اطلاعات ارائه شده در وب سایت immigration-residency، شرایط مورد نیاز این طرح مهاجرتی به شرح زیر است:

 • کسب و کار استارتاپی شما باید در یکی از حوزه‌های ذکر شده در بالا باشد
 • شما ملزم به ثبت شرکت در لیتوانی هستید
 • شما باید صاحب کامل تجارت و یا یکی از موسسان شرکت مورد نظر باشید
 • باید از بودجه مالی مناسب برای پوشش هزینه های راه اندازی کسب و کار و زندگی در کشور لیتوانی برای حداقل 12 ماه برخوردار باشید.

مدارک ویزای استارتاپ لیتوانی

در کنار اهمیت بسیار زیاد جزئیات قانع کننده ایده کاری و بیزینس پلن، ارسال مدارک زیر نیز مهم بوده و به کمیته این امکان را می‌دهد تا طرح پیشنهادی شما را به خوبی بررسی کرده و به این نتیجه برسند که آیا کسب و کار شما به رشد اقتصادی و صنایع در لیتوانی منجر می شود، یا خیر. از این رو، شما ملزم هستید تا در کنار آماده سازی بیزینس پلن، به فکر ارسال مدارک زیر نیز باشید:

 • پاسپورت و کارت هویتی معتبر
 • نامه تائیدیه از کمیته دولتی Versli Lietuva که نشان‌دهنده موافقت با طرح کاری شما در اروپا است
 • فرم درخواست تکمیل شده ویزا
 • دو قطعه عکس رنگی جدید در اندازه پاسپورت
 • اثبات داشتن تمکن مالی بانکی و موجودی حساب ویزای شینگن(داشتن حداقل 7284 یورو)
 • گواهی عدم سوءپیشینه
 • بیمه خدمات درمانی بین‌المللی با حداقل پوشش درمانی 30 هزار یورویی در تمامی کشورهای حوزه شنگن
 • مدارک اثبات کننده داشتن اقامت قانونی در کشور مبدا
 • ترجمه سایر مدارک مالی و ملکی

مراحل و مدارک ویزای استارتاپ لیتوانی

روند درخواست ویزای استارت آپ لیتوانی

شما تنها امکان درخواست آنلاین این نوع از ویزا را دارید. به طور معمول، زمانی که درخواست خود را به همراه مدارک ارسال می‌کنید، بعد از یک ارزیابی و بررسی اولیه، از شما درخواست می‎شود تا در یک کنفرانس ویدیویی 40 تا 90 دقیقه‌ای شرکت کنید.

در این بازه زمانی، شما ملزم به مصاحبه با کارشناسان و متخصصان کمیته استارتاپ لیتوانی برای معرفی ایده‌های اولیه و کلیت ایده کاری و بیزینس پلن خود در این کشور هستید. این کنفرانس ویدیویی هم اندازه بیزینس پلن و مدارک پشتیبان ویزا مهم و با اهمیت بوده و در موفقیت درخواست ویزای شما تاثیر بسزایی دارد.

عموماً یک کپی از پرونده و مصاحبه ضبط شده ویدیویی برای بخش ارزیابی کمیته ارسال می‌شود. این کمیته استارتاپی از نمایندگان دولتی و خصوصی با پیش زمینه‌های مرتبط با حوزه‌های قید شده در زمینه استارت آپ تشکیل شده است.

بعد از انجام مصاحبه، پرونده شما مورد ارزیابی قرار گرفته و طی یک زمان 60 روزه نتیجه به اطلاع شما رسانده می‌شود.

در صورتی که با ایده کاری و پرونده درخواستی شما موافقت شود، یک نامه پشتیبان بیزینس پلن (با اعتبار 3 ماهه) از طرف کنسولگری لیتوانی برای شما ارسال می‌گردد که به واسطه آن باید برای بخش نهایی یعنی ویزای استارت آپ لیتوانی و مجوز اقامت این کشور اقدام کنید.

در این مرحله، شما باید مدارک پشتیبان خود را برای اپلای ویزا و مجوز اقامت موقت TRP آماده کرده و در وبسایت مهاجرت و شهروندی لیتوانی یک حساب کاربری ایجاد کرده و عملیات تکمیل فرم درخواست و آپلود مدارک پشتیبان را انجام دهید.

سپس باید یک وقت سفارت رزرو کرده و در زمان مقرر اصل مدارک درخواستی را به افسر ویزا تحویل دهید. شما همچنین ملزم به هماهنگی برای یک محل اقامت در کشور لیتوانی مطابق با اعتبار مجوز اقامت خود برای زندگی در این کشور هستید که بهتر است دارای اعتباری 15 ماهه باشد.

معمولاً ارزیابی پرونده درخواستی و صدور مجوز اقامت لیتوانی دو ماه کاری زمان می‌برد. در نهایت، با ورود فرد به کشور لیتوانی، کسب و کار مورد نظر باید ظرف 30 روز پس از ورود شما به این کشور راه اندازی شده و شروع به کار کند.

با ثبت شرکت در لیتوانی، شما باید در یک بازه 3 روزه این موضوع را به همراه مواردی همچون: تاریخ انقضای مجوز اقامت، کد ثبتی شرکت و اسم تجاری شرکت به سازمان استارت آپ لیتوانی اطلاع داده و کپی مدرک ثبت و توافق نامه راه اندازی شرکت را ارائه دهید.

در صورت پیشبرد کارها، هزینه‌های مختلفی از جمله درخواست ویزای شینگن، انگشت نگاری بیومتریک، هزینه مجوز اقامت، هزینه همراهی همسر و فرزند و موارد این چنینی باید از سوی متقاضی پرداخت شود.

چنانچه مایل به اقدام برای ویزای استارت‌آپ لیتوانی 2022 هستید و کماکان سوالات مختلفی در مورد جزئیات اپلای، زمان و بودجه مورد نیاز، شرایط بیزینس پلن و موارد این چنینی دارید، می‌توانید در این زمینه، از مشاوره و خدمات متنوع موسسه مهاجرتی نیلگام استفاده کنید.

در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه اخذ ویزا و یا دریافت اقامت می توانید سوالات خود را از ما بپرسید. کارشناسان ما در اسرع وقت به شما جواب خواهند داد.

دیدگاه های خود را با ما به اشتراک بگذارید.
ثبت نظر
( 1
)
5/5