ویزای استارت آپ انگلیس 2022

اگر مایل به کارآفرینی در کشور قدرتمند و پیشرفته انگلستان هستید؟ اگر از جدیدترین شرایط ویزای استارت آپ بی خبر بوده و با جزئیات بیزینس پلن انگلیس آشنایی ندارید؟ یا دارای اطلاعات کمی در مورد اعتبار ویزای استارتاپ انگلیس و هزینه استارت آپ در انگلیس هستید و می‌خواهید تا برای این روش مهاجرتی انگلستان اپلای کنید، این مطلب را تا انتها دنبال کنید.

 • کشور : انگلیس
 • مدت اعتبار ویزا : دو ساله
 • نوع خدمات : ویزای استارت آپ و کارآفرینی
 • هزینه ویزا : 363 پوند

معرفی

اگر مایل به دانستن جدیدترین جزئیات مهاجرت به انگلیس از طریق ویزای استارت آپ انگلیس 2022 هستید، با ما در موسسه مهاجرتی نیلگام همراه شوید.

آیا از پتانسیل کافی برای کارآفرینی و ایجاد یک کسب و کار نوآورانه در کشور انگلستان برخوردارید، اگر حس می‌کنید می توانید با مهاجرت از طرح ویزای استارت آپ انگلیس 2022 و قرارگیری در بستری مناسب، شرایط پیشرفت خود، اعضای خانواده و یا شرکای احتمالی را بهبود بخشیده و در مسیری روشن و آینده‌دار قدم بگذارید، بهتر است از تمامی جزئیات طرح کارآفرینی و ویزای استارتاپ کشور انگلیس در سال جدید میلادی باخبر شوید.

بر همین اساس، قصد داریم تا در ادامه شما را با یکی از محبوب‌ترین روش‌های مهاجرت به انگلیس آشنا کرده و تمامی جزئیات کاربردی و مهم آن را از جمله شرایط اپلای ویزای استارت آپ انگلیس، معیارهای بیزینس پلن، هزینه استارتاپ در انگلیس و موارد این چنینی را در اختیار شما قرار دهیم.

طبق اطلاعات ارائه شده در وب سایت رسمی gov.uk، در صورتی که دارای شرایط اولیه زیر باشید، می‎‌توانید برای این نوع از ویزای انگلیس اقدام کنید:

 • قصد راه اندازی یک کسب و کار خلاقانه را در کشور انگلیس داشته باشید، تجارتی کاملاً متفاوت از تمامی موارد موجود در بازار کار این کشور
 • دارای شرایط لازم برای شرکت در برنامه ویزای استارتاپ انگلیس 2022 باشید

مزایای ویزای استارت آپ انگلیس

 • امکان همراهی همسر و فرزندان به عنوان افراد وابسته به انگلیس
 • کار همزمان در کسب و کار دیگری به غیر از تجارت استارت آپی
 • ورود و خروج چندباره از کشور انگلیس
 • نبود نیاز به مدرک دانشگاهی
 • نبود نیاز به سطح بالای زبان انگلیسی

همان طور که از اسم ویزای استارت آپ انگلستان مشخص است، این مجوز برای متقاضیان واجد شرایط دارای ایده کارافرینی در این کشور بوده و می‌تواند به عنوان یک روش مناسب برای مهاجرت بلند مدت و قانونی شما به انگلیس محسوب شود؛ بر همین اساس، بدون هیچگونه معطلی به سراغ شرایط مورد نیاز و بسیار مهم این طرح مهاجرتی محبوب انگلستان می‌رویم:

بیزینس پلن انگلیس

پیش از اپلای این نوع از ویزا، کسب و کار و یا ایده تجاری شما باید توسط یک سازمان مورد تائید دولت انگلستان مورد ارزیابی قرار گیرد. این سازمان می‌تواند یک موسسه آموزش عالی در انگلیس و یا یک سازمان تجاری معتبر با تاریخچه پشتیبانی از کارآفرینیان در انگلیس باشد.

شما باید این موضوع را نشان دهید که ایده تجاری و بیزینس پلن شما دارای شرایط زیر است:

 • دارای یک ایده تجاری جدید باشد – شما نمی‌توانید به یک کسب و کار فعال در بازار کشور انگلستان پیوسته و ملحق شوید
 • خلاقانه –  شما باید دارای یک ایده تجاری ناب و اصیل باشید که با تمام موارد موجود در بازار کار این کشور متفاوت باشد
 • قابل اجرا- اینکه کسب و کار و یا ایده تجاری شما دارای پتانسیل کافی برای رشد و مقیاس‌پذیر باشد.

پیش از اپلای ویزای استارت آپ انگلیس 2022 باید به این نکته مهم توجه کنید که بیزینس پلن و یا همان ایده کاری شما باید به تائید رسمی یک سازمان مورد تائید دولت انگلستان برسد.

برای این منظور، شما می‌توانید با مراجعه به وب سایت رسمی gov.uk و بخش استارتاپ، بر روی گزینه endorsing body کلیک کنید، در مرحله بعدی یک لیست کامل از این سازمان‌ها به شما نمایش داده می‌شود که باید با یکی از آنها ارتباط برقرار کرده و با ارسال تمامی مدارک مربوط به ایده کارآفرینی، نامه تائیدیه آنها را دریافت کنید.

به بیانی دیگر، چنانچه طرح و ایده کاری شما برای ایجاد یک کسب و کار استارتاپی در انگلیس، خلاقانه، قابل اجرا و مقیاس پذیر باشد، یک نامه endorsement letter برای شما ارسال می‌گردد که کلید مهمی برای اپلای ویزای کارآفرینی این کشور محسوب می‌شود.

شرایط ویزای استارت آپ انگلیس

بعد از مرحله بسیار مهم دریافت نامه تائیدیه از سازمان‌های استارتاپی تعیین شده دولت انگلیس، نوبت به شرایط کلی متقاضی شرکت در این نوع از ویزای استارتاپ می‌رسد. در واقع، تنها داشتن بیزینس پلن و دریافت نامه تائیدیه کافی نبوده و معیارهای زیر نیز برای اپلای این ویزا مورد نیاز خواهد بود:

 • دارای حداقل 18 سال سن باشید
 • از حداقل مهارت زبان انگلیسی معادل با سطح B2 مقیاس اروپایی CEFR برخوردار باشید
 • برای پوشش هزینه های زندگی در کشور انگلستان، قادر به اثبات داشتن بودجه و تمکن مالی کافی برای حضور بلند مدت در این کشور باشید

این تنها مختصری از جزئیات مورد نیاز و شرایط اپلای ویزای استارتاپ انگلیس 2022 است و به فاکتورهای مختلفی در وب سایت رسمی این کشور اشاره شده که در ادامه به آنها می‌پردازیم. فقط بد نیست قبل از آن، سطح زبان B2 این ویزا را به شما شرح دهیم.

متقاضی دارای سطح زبان انگلیسی B2، یک کاربر مستقل محسوب شده و امکان درک ایده‌های اصلی متن‌های پیچیده در موضوعات عینی و انتزاعی از جمله مباحث تکنیکال زمینه کاری را دارد. وی می‌تواند یک تعامل روان و بدون استرسی را در روابط اجتماعی ایجاد کند. امکان ایجاد متون شفاف و با جزئیاتی را در موضوعات وسیعی داشته و می‌تواند یک دیدگاه در مورد یک موضوع را با مزایا و معایب و گزینه های مختلف توضیح دهد.

به بیانی ساده‌تر، سطح زبان انگلیسی متوسط شما این امکان را برای شما ایجاد می‌کند تا بیزینس پلن، خدمت و محصول احتمالی خود را به خوبی پرزنت کرده و ایده کلی خود را به طور صحیحی ابراز کنید؛ از این رو، توانایی تکلم زبان انگلیسی در سطح متوسط مورد قبول و نیاز شما خواهد بود.

برهمین اساس، متقاضی باید در یک آزمون SELT مورد تائید انگلیس همانند آیلتس و یا پیرسون با سطح مورد نظر قبول شود.

در این میان، بخشی به عنوان شرایط اختصاصی ویزای استارت‌آپ انگلیس 2022 تعیین شده که شامل گزینه‌های زیر می‌شود:

 • هرگونه هزینه مهاجرتی و آزمایش مدیکال باید توسط متقاضی پرداخت شود
 • متقاضی ویزا ملزم به ارائه اطلاعات انگشت نگاری و عکس بیومتریک است
 • ارائه مدارک هویتی معتبر نظیر پاسپورت از سوی متقاضی الزامی است
 • اعتبار نامه تائیدیه سازمان‌های استارت آپی در انگلیس نباید برای بیش از 3 ماه قبل از تاریخ درخواست باشد و تائیدیه سازمانی باید همچنان معتبر و قابل استناد محسوب شود
 • متقاضی ویزای استارت آپ انگلیس 2022 نباید از قبل برای موارد دیگری مثل ویزای توریستی، ویزای کوتاه مدت دانشجویی، ویزای همراه دانش آموز و غیره درخواست داده و یکی از آنها را دریافت کرده باشد
 • متقاضی اپلای ویزای استارتاپ انگلیس باید از فاکتورهای الزامی (تجارت خلاقانه، قابل اجرا و مقیاس‌پذیر)، (اجرا نکردن یک کسب و کار در کشور انگلیس)، (سطح زبان انگلیسی B2) و (شرایط تمکن مالی) به ترتیب امتیازهای 25، 25، 10 و 10 را دریافت کرده و از مجموع 70 امتیاز برای این طرح برخوردار شود.
 • بیزینس پلن ارائه شده اصیل باشد و بتواند نیازهای جدید و یا قبلی بازار کار را پاسخ دهد و یا مزایای رقابتی ایجاد کند
 • ایده کاری و یا همان بیزینس پلن بنابر منابع در دسترس متقاضی، واقع‌گرایانه و قابل دستیابی باشد
 • متقاضی از مهارت، دانش، تجربه و آگاهی لازم برای اجرای موفقیت آمیز کسب و کار در بازار برخوردار است و یا به طور فعالانه در حال توسعه این موارد باشد
 • شواهدی از برنامه ریزی ساختاریافته و پتانسیل ایجاد شغل و رشد در بازارهای ملی ارائه گردد
 • متقاضی نباید قبلاً هیچ‌گونه کار و تجارتی را در کشور انگلیس پایه‌ریزی و راه اندازی کرده باشد، مگر اینکه از طریق برنامه استارت آپ،Tier 1 (کارآفرین فارغ‌التحصیل)و یا دانشجویی در طرح تمدید دکترا باشد
 • امکان همراهی همسر و فرزندان وابسته زیر 18 سال وجود دارد

شرایط مالی ویزای استارتاپ انگلیس

بنابر اطلاعات ارائه شده در وب سایت gov.uk، شما نیاز دارید تا برای اثبات تمکن مالی خود، حداقل مبلغ 1270 پوند را برای 28 روز گذشته در حساب بانکی خود داشته باشید. البته در صورتی که سازمان استارتاپی مورد تائید دولت انگلیس یا همان endorsing body، دریافت جایزه با مبلغ مشابه و یا بیشتر را توسط شما تائید کند، از لحاظ مالی مورد قبول خواهید بود. یعنی موفق به دریافت گرنت و یا پشتیبانی مالی از یک شتاب دهنده یا سازمان مرتبط در حوزه استارتاپی شوید. در صورتی که همسر و فرزندان شما قصد همراهی شما را در کشور انگلیس داشته باشند، نیاز به اثبات داشتن تمکن مالی بیشتری به شرح زیر خواهید بود:

 • 285 پوند برای همسر
 • 315 پوند برای فرزند وابسته اول
 • 200 پوند برای سایر فرزندان

باید به این نکته توجه کنید که نامه تمکن مالی بانکی با حداقل مبلغ اشاره شده در بالا، باید برای حداقل 28 روز متوالی دست نخورده بوده و از 31 روز قبل از ارسال درخواست و پرونده ویزای استارتاپ انگلیس 2022 قابل ارائه باشد. عموماً 28 روز ذکر شده از تاریخ آخرین تراکنش صورت حساب بانکی دارای تاریخ متقاضی محاسبه می‌شود.

چنانچه در مورد مناسب بودن ایده کاری و تجاری خود برای کارآفرینی در کشور انگلستان شک دارید، اگر از تجربه کافی برای آماده‌سازی مدارک پشتیبان و مورد نیاز سازمان استارتاپی و یا کنسولگری انگلیس برخوردار نیستید و یا نمی‌دانید که این طرح مهاجرتی برای شما مناسب بوده و از شرایط کافی و لازم برای اپلای ویزای استارت آپ انگلیس 2022 برخوردار هستید، کافیست تا از مشاوره و خدمات تخصصی موسسه مهاجرتی نیلگام در این زمینه استفاده کنید.

مدت اعتبار ویزای استارتاپ انگلیس

در صورتی که دارای یکی از شرایط زیر باشید، امکان اقامت 2 ساله با این ویزا را در خاک انگلیس خواهید داشت:

 • با استفاده از این ویزا به انگلستان قدم بگذارید
 • در هنگامی که در انگلیس به سر می‌برید، از یک ویزای دیگر مجوز خود را به ویزای استارتاپ تغییر دهید

از نظر بسیاری از متقاضیان کارآفرینی در کشور انگلستان، مدت اعتبار 2 ساله این ویزا محدود و کم است. از این رو، بسیاری از افراد به فکر روشی برای اقامت بیشتر در انگلیس هستند. اما از لحاظ قانونی امکان تمدید ویزای استارت آپ انگلیس 2022 وجود ندارد.

ولی چنانچه با ویزای استارتاپ، یک تجارت را راه اندازی کرده باشید که دارای شرایط زیر باشد، امکان تغییر آن به ویزای نوآوری انگلیس Innovator visa را خواهید داشت:

 • سازمان استارتاپی کسب و کار شما را ارزیابی و با آن موافقت کرده باشد
 • کسب و کار مورد نظر فعال، تجاری و پایدار باشد
 • شما نقش فعال، موثر و روزانه‌ای در روند کاری داشته باشید

در صورتی که تحت هر شرایطی تائید سازمان استارتاپی از شما گرفته شود، باید برای یک نامه تائیدیه جدید اقدام کنید و در هر صورتی، در مجموع مجاز به 2 سال اقامت با ویزای استارتاپ انگلیس خواهید بود.

عموماٌ روند اپلای این نوع از ویزا به صورت آنلاین و از طریق ایجاد حساب کاربری در وب سایت رسمی مهاجرت و شهروندی کشور انگلیس صورت می‌گیرد و برای انجام بخش انگشت نگاری بیومتریک، شما ملزم به رزرو وقت سفارت و حضور در مرکز کارگزاری خدمات ویزا خواهید بود.

لازم به ذکر است که زمان ارزیابی تقریبی این نوع از ویزا برای متقاضیان خارج از کشور انگلیس برابر با 3 هفته کاری خواهد بود. همچنین اپلای همسر و فرزندان متقاضی به صورت جداگانه بوده و مدارک مجزایی را طلب می‌کند.

هزینه استارت آپ انگلیس

در نهایت هزینه اپلای این ویزا بستگی به شرایط و موقعیت مکانی شما دارد، در حال حاضر هزینه ویزای استارت آپ این کشور به شرح زیر است:

 • متقاضی اصلی: 363 پوند (خارج از انگلیس) و 493 پوند در صورت داشتن شرایط تغییر ویزا در داخل انگلستان
 • همسر و فرزندان: 363 پوند برای هر نفر

البته یک هزینه مراقبت‌های بهداشتی سالانه healthcare surcharge نیز برای هر نفر وجود دارد که باید به صورت آنلاین و در یک بازه زمانی 30 دقیقه‌ای پرداخت شود. این هزینه معادل 1248 پوند به ازای هر سال است و هزینه همسر و فرزندان به صورت جداگانه محاسبه می‌شود.

در صورتی که کماکان دارای سوال بوده و نیاز به جزئیات بیشتری در مورد اپلای ویزای استارت آپ انگلیس 2022 دارید، می‌توانید از ارزیابی و مشاوره و خدمات تخصصی موسسه مهاجرتی نیلگام استفاده کرده و با اطمینان خاطر بیشتری در این مسیر قدم بگذارید.

سوالات متداول ویزای استارت آپ انگلیس 2022

با ویزای استارتاپ انگلیس چه کارهایی می‌توان انجام داد؟

• آوردن همسر و فرزندان به عنوان افراد وابسته به انگلیس • کار همزمان در کسب و کار دیگری به غیر از تجارت استارت آپی • ورود و خروج چندباره از کشور انگلیس

با ویزای استارت آپ انگلستان چه کارهایی را نمی‌شود انجام داد؟

• درخواست مزایای رایگان دولتی مثل حقوق بازنشستگی • کار به عنوان یک ورزشکار حرفه‌ای و یا مربی ورزشی • اقامت دائم در انگلیس با استفاده از این ویزا

آیا با ویزای استارت آپ اجازه کار به همسر متقاضی داده می‌شود؟

بله، مادامی که ویزای استارت آپ انگلیس متقاضی اصلی معتبر است، منعی برای کار قانونی همسر وی در بازار کار این کشور وجود ندارد.

آیا امکان تحصیل فرزندان متقاضی ویزای استارتاپ انگلیس وجود دارد؟

بله، بنابر قوانین دولتی این کشور، فرزندان دارنده این نوع از ویزای انگلیس حق ثبت نام در مدارس و موسسات آموزشی دولتی این کشور را داشته و می‌توانند از مزایای تحصیل کم هزینه و رایگان انگلیس برخوردار شوند.

آیا امکان تبدیل یا تمدید ویزای استارت آپ انگلیس وجود دارد؟

همان طور که از قبل به این موضوع اشاره کردیم، اعتبار این ویزا حداکثر دو ساله بوده و امکان تمدید آن وجود ندارد، اما شما می‎‌توانید در صورت داشتن شرایط لازم، آن را به ویزای innovator سوئیچ کرده و برای حداکثر 3 سال دیگر در این کشور اقامت داشته باشید. در نهایت، امکان درخواست اقامت بلند‌مدت و حتی پاسپورت این کشور نیز برای متقاضیان واجد شرایط این طرح وجود خواهد داشت.

مطالعه مطالب زیر نیز می تواند برای شما مفید باشد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *