ویزای 190 استرالیا | جدول ویزای 190 استرالیا

ویزای 190 استرالیا | جدول ویزای 190 استرالیا

در این مطلب قصد داریم تا شما را با ویزای 190 استرالیا، شرایط ویزای 190 استرالیا، تفاوت ویزای 189 و 190 استرالیا، مزایای ویزای 190 استرالیا،مدارک ویزای 190 استرالیا، فهرست مشاغل، هزینه ویزا و بسیاری از نکات ریز و درشت مهاجرت کاری و اقامت دائم کشور استرالیا آشنا کنیم.

نوع خدمات مهاجرت کاری
حداقل امتیاز 65
کشور استرالیا
نوع ویزا اقامت دائم کلاس 190
دسترسی سریع
معرفی
اگر به دنبال کار و اقامت دائم استرالیا هستید، بهتر است با ویزای 190 استرالیا، شرایط ویزای 190 استرالیا وتفاوت ویزای 189 و 190 استرالیا آشنا شوید

ویزای 190 چیست؟ برای کار در استرالیا بهتر است با ویزای 190 استرالیا، شرایط ویزای 190 استرالیا وتفاوت ویزای 189 و 190 استرالیا آشنا شوید. هر ساله افراد زیادی از سراسر دنیا تمایل دارند تا کشور محبوب اقیانوسیه یعنی استرالیا را به عنوان مقصد بعدی و دائمی مهاجرت خود انتخاب کرده، از مزایای زندگی در یک کشور مدرن و پیشرفته و دارای ثبات اقتصادی، بهره فراوانی ببرند؛ از این رو خیل زیادی از متقاضیان مهاجرت به کشور استرالیا به تحقیق و بررسی در میان انواع مجوز ویزا مثل ویزای 190 استرالیا پرداخته و مایل هستند تا به صورت قانونی قدم به این کشور فوق العاده بگذارند.

باید از همین ابتدا بدانید که مهاجرت به استرالیا شامل روش های بسیار متعدد و انواع ویزا و ساب کلاس های گوناگون است و تحقیق و ارزیابی هر یک از آنها برای شما بسیار زمان بر و طاقت فرسا خواهد بود.

اگر یک نیروی کار ماهر در کشور ایران هستید و می خواهید تا از طریق حرفه و موقعیت شغلی خود شرایط مهاجرت کاری و اقامت دائم استرالیا را برای خود و اعضای خانواده فراهم کنید، باید به سراغ ساب کلاس مناسب مجوز ورود استرالیا بروید.

بر همین اساس، یکی از محبوب ترین انواع ویزای استرالیا برای مهاجرت را انتخاب کرده و قصد داریم تا به طور جامع به بررسی ویزای کار و اقامت دائم این کشور یعنی ویزای 190 استرالیا و شرایط ویزای 190 استرالیا بپردازیم.

اعداد مقابل هر یک از ویزاهای استرالیا یک ساب کلاس است و شرایط درخواست و اقدام ویزا را به طور کامل عوض می کند؛ بنابر این نباید اینطور تصور کنید که ساب کلاس 190 ویزای استرالیا تفاوت چندانی با ساب کلاس 188 نداشته و متقاضیان آن یکسان هستند. چیزی که می خواهیم در ادامه به طور کامل به شما شرح دهیم.

ویزای 190 استرالیا

آیا مایل هستید تا باقی عمرتان را صرف زندگی، کار و پیشرفت در کشور پهناور استرالیا کنید، اگر اینطور است، ویزای کار و اقامت دائم ساب کلاس 190 این کشور به احتمال زیاد مناسب شما خواهد بود.

البته باید به این نکته اشاره کنیم که تنها در صورتی که حرفه و موقعیت شغلی شما در فهرست مشاغل مورد نیاز کشور استرالیا باشد و دارای شرایط و مشخصات لازم ویزای 190 استرالیا باشید، امکان اپلای این ویزا را خواهید داشت.

این نوع از ویزا نیازمند آن است که متقاضی یک آزمون مهارتی را کامل کرده و توسط ایالت و یا قلمروی دولتی کشور استرالیا کاندیدا و نامزد شود.

مزایای ویزای 190 استرالیا

طبق اطلاعات ارائه شده در وب سایت رسمی مهاجرت و شهروندی کشور استرالیا، مزایای ویزای کار ساب کلاس 190 همانند یک مقیم دائم این کشور برای شما و اعضای خانواده بوده و شامل موارد زیر می شود:

 • زندگی و کار نامحدود در کشور استرالیا
 • فرصت تحصیل دائمی در این کشور
 • امکان ثبت نام در خدمات درمانی دولتی Medicare
 • امکان اسپانسر شدن اعضای خانواده برای کسب اقامت دائم استرالیا
 • سفر و ورود و خروج نامحدود از استرالیا (برای یک بازه 5 ساله)
 • امکان کسب حق شهروندی و پاسپورت استرالیا (در صورت واجد شرایط بودن)

شرایط ویزای 190 استرالیا

بنابر جدیدترین اطلاعات ارائه شده در وب سایت immi.homeaffairs.gov.au شرایط اصلی اپلای ویزای 190 استرالیا شامل موارد زیر می شود:

 • دارای یک موقعیت شغلی در فهرست مشاغل مورد نیاز کشور استرالیا باشید (در ادامه به توضیح آن می پردازیم)
 • دارای یک ارزیابی مهارت مناسب برای شغل مورد نظر باشید
 • دعوت به درخواست و اپلای ویزا شوید
 • امتیازات لازم تست مربوط به اپلای ویزای 190 استرالیا را کسب کنید

به طور کلی پروسه درخواست و شرایط ویزای 190 استرالیا در یک نمودار گرافیکی به شکل زیر خواهد بود:

پروسه درخواست ویزای 190 استرالیا

 • مرحله چک: حرفه و موقعیت شغلی شما در فهرست مشاغل حرفه ای قرار داشته باشد و چنانچه قادر به کسب 65 امتیاز شوید، واجد شرایط شرکت در این برنامه مهاجرتی استرالیا هستید
 • مرحله سابمیت: در این مرحله، شما باید یک فرم ابراز علاقه EOI برای شرکت در طرح SkillSelect استرالیا ارسال کنید
 • مرحله انتظار: در این بخش شما باید منتظر باشید که درخواست شما مورد بررسی قرار گیرد و در صورت موافقت، دعوت نامه برای اپلای ویزا برای شما ارسال گردد
 • مرحله جمع آوری: در این بخش شما ملزم به آماده سازی، ترجمه رسمی و جمع آوری مدارک مورد نیاز ویزای 190 استرالیا هستید
 • مرحله اپلای: در نهایت، شما باید ظرف 60 روز از دریافت دعوتنامه برای ویزای کار کشور استرالیا درخواست دهید.

شرایط ویزای 190 استرالیا

مدت زمان مجاز اقامت

ویزای 190 استرالیا یک مجوز دائمی است و اجازه اقامت نامحدود شما در کشور استرالیا را می دهد. اما باید به این نکته توجه کنید که گزینه سفر این ویزا دارای محدودیت 5 ساله از زمان صدور آن است.

این بدین معنی است که از زمان صدور ویزای 190 استرالیا، شما به یک فرد دارای اقامت دائم این کشور تبدیل می شوید، اما برای هدف مهم تری مثل کسب حق شهروندی، بازه زمانی اقامت دائم شما طبق شرایط زیر شروع می شود:

 • از زمانی که ویزا به شما اعطا شود(اگر در داخل استرالیا باشید)
 • از زمانی که با استفاده از ویزای 190 استرالیا وارد این کشور شوید

شرایط خانوادگی ویزای 190 استرالیا

برحسب جدیدترین آمار ارائه شده در مورد شرایط ویزای 190 استرالیا، شما این امکان را دارید تا اعضای خانواده خود را نیز در پرونده خود لحاظ کنید. اعضای خانواده واجد شرایط برای این طرح شامل موارد زیر می شوند:

 • همسر متقاضی
 • فرزند متقاضی و یا فرزند همسر که نامزد و یا ازدواج نکرده باشد، زیر 18 سال باشد یا بین 18 تا 23 سال سن داشته و به متقاضی اصلی و یا همسر وابستگی کامل داشته باشد و یا اینکه 23 ساله و بیشتر بوده و به دلیل داشتن معلولیت جسمی یا ذهنی، به متقاضی اصلی و یا همسر وابسته باشد

شما می توانید آنها را هنگام ارائه درخواست ویزای خود لحاظ کنید و یا اینکه آنها را بعد از تسلیم درخواست خود، اما قبل از تصمیم گیری در مورد ویزا اضافه کنید

طبق قوانین و شرایط ویزای 190 استرالیا ،اعضای خانواده متقاضی که قصد اپلای این ویزا را دارند باید دارای شرایط لازم سلامت و کاراکتر و شخصیتی مورد نظر دولت این کشور باشند. در صورتی که اعضای خانواده شما قصد همراهی و اخذ ویزای 190 استرالیا را نداشته باشند نیز باید از شرایط لازم سلامت و شخصیتی این کشور برخوردار باشند.

چنانچه همسر و یا فرزندان وابسته شما در پرونده درخواستی ویزا لحاظ نشده باشند، بهتر است برای تسریع پروسه ارزیابی، دلیل این تصمیم گیری به اطلاع سفارت و کنسولگری استرالیا عنوان شود.

هزینه ویزای 190 استرالیا

طبق آخرین به روز رسانی وب سایت رسمی اداره مهاجرت و شهروندی کشور استرالیا در تاریخ 15 سپتامبر 2021، هزینه درخواست ویزای 190 این کشور برای متقاضی اصلی برابر با 4115 دلار استرالیا است.

این در حالی است که هزینه مجزایی برای اعضای خانواده همراه متقاضی درخواست ویزا وجود دارد. شما می توانید از ابزار Visa Pricing Estimator برای محاسبه هزینه این نوع از ویزای کار کشور استرالیا استفاده کنید.

بنابر تاریخ 01/01/2022 ، هزینه ویزای 190 استرالیا برای متقاضی اصلی 4115 هزار دلار استرالیا، برای همسر و متقاضی بالای 18 سال معادل 2060 و برای متقاضی زیر 18 سال معادل 1030 دلار است؛ یعنی در مجموع اگر فردی بخواهد برای ویزای 190 استرالیا اقدام کرده و همسر و یک فرزند زیر 18 سال خود را در پرونده خود لحاظ کند، ملزم به پرداخت هزینه 7205 هزار دلار استرالیایی خواهد بود.

در صورتی که همراهان 18 ساله و بزرگتر متقاضی اصلی دارای سطح زبان انگلیسی functional English نباشند، یک هزینه مضاعف به نام second instalment باید برای هر نفر پرداخت شود که تنها در صورت موافقت با درخواست ویزا از متقاضی اخذ می شود.

این مبلغ برای اعضای خانواده 4890 دلار استرالیا هزینه دارد. اکنون ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید که سطح زبان functional English به چه معناست؛ در جواب باید بگوییم که برای اثبات اینکه دارای مهارت زبان انگلیسی در سطح functional به کنسولگری استرالیا، باید دارای یکی از موارد زیر باشید:

 • شهروند و دارای پاسپورت انگلیس، آمریکا، کانادا، نیوزیلند و یا جمهوری ایرلند باشید
 • یک مقطع تحصیلی دیپلم، گواهی دانشگاهی و یا تجاری را در داخل و یا خارج از کشور استرالیا برای حداقل دو سال و به صورت تمام وقت به زبان انگلیسی گذرانده باشید
 • بین 3 تا 5 سال به صورت تمام وقت تحصیلات پایه ابتدایی، راهنمایی و یا متوسطه خود را تماماً به زبان انگلیسی گذرانده باشید
 • معادل با حداقل یک سال به طور تمام وقت یک دوره آموزشی را در موسسه ای در کشور استرالیا گذرانده باشید
 • یا اینکه طی 12 ماه گذشته از اپلای ویزای 190 استرالیا و کسب شرایط ویزای 190 استرالیا یکی از مدارک بین المللی زبان آیلتس آکادمیک یا جنرال با حداقل نمره 4.5، آزمون تافل با حداقل نمره 32 در هر 4 مهارت اصلی، آزمون پی تی ای آکادمیک با حداقل نمره 30 در هر 4 مهارت و یا آزمون کمبریج با حداقل نمره 147 را کسب کرده باشید.

در کنار هزینه های عنوان شده در این قسمت، شما باید مبلغی را نیز برای گواهی عدم سوءپیشینه و بیومتریک درخواست ویزا هزینه نمایید.

هزینه ویزای 190 استرالیا

نکات اپلای ویزای 190 استرالیا

در تکمیل شرایط ویزای 190 استرالیا باید بگوییم که شما امکان درخواست این نوع از ویزا را در داخل و یا خارج از استرالیا دارید. البته در صورتی که مایل به اپلای این نوع از ویزا از داخل کشور استرالیا باشید، ملزم به داشتن یکی از انواع ویزای ساب کلاس 010 Bridging A، ساب کلاس 020 Bridging B، Subclass 030 Bridging C هستید، در غیر این صورت درخواست شما معتبر نخواهد بود.

به طور معمول مدت زمان مورد نیاز برای ارزیابی پرونده های درخواستی برای 75 درصد از پرونده ها در حدود 6 ماه و برای 90 درصد از پرونده ها در حدود 18 ماه زمان می برد. پرونده های متقاضیان و شرایط ویزای 190 استرالیا برای افراد مختلف متفاوت است و موارد زیر تاثیر بسیاری در مدت زمان ارزیابی و بررسی درخواست شما خواهد داشت:

 • اینکه آیا برای درخواست کامل خود تمامی مدارک پشتیبان لازم را ارسال کرده اید
 • اینکه با چه سرعتی به تقاضا و درخواست اطلاعات مضاعف برای پرونده ویزا پاسخ دهید
 • چه مدت طول می کشد تا بررسی های لازم بر روی اطلاعات پشتیبانی ارائه شده انجام شود
 • اینکه چه مدت طول می کشد تا اطلاعات اضافی از سازمان های خارجی، به ویژه در رابطه با سلامت، شخصیت و الزامات امنیت ملی دریافت شود
 • برای درخواست های ویزای مهاجرت دائم، چند مکان در برنامه مهاجرت موجود است

یکی دیگر از شرایط ویزای 190 استرالیا این است که در صورت موفقیت در دریافت آن، اقامت دائم این کشور به شما اعطا می شود، اما برای ورود و خروج از کشور استرالیا و به اصطلاح سفر محدودیت داشته و بازه اعتباری سفر شما برای 5 سال از زمان صدور ویزای 190 استرالیا است. بعد از گذشت 5 سال، شما تنها در صورت داشتن ویزای ساب کلاس 155 و یا 157 RVV امکان برگشت به کشور استرالیا به عنوان فرد مقیم دائم را خواهید داشت. یعنی اگر زیاد سفر کرده و از استرالیا خارج می شوید، باید پیش از پایان یافتن بازه 5 ساله ویزا، برای دریافت یکی از ساب کلاس های عنوان شده در بالا اقدام نمایید.

لازم به ذکر است که ویزای 190 استرالیا برچسب نداشته و به صورت الکترونیکی و دیجیتالی به پاسپورت شما پیوست می شود.

شرایط اپلای ویزای 190 استرالیا

شما باید پیش از اپلای از طریق سیستمی به نام Skillselect یک فرم ابراز علاقه به شرکت در طرح ویزای 190 استرالیا که به نام EOI شناخته می شود ارسال کنید، این کار برای اطلاع از این است که مشتاق به اپلای برای این نوع از ویزا هستید.

به بیانی دیگر، اگر یک نیروی کار ماهر خارجی هستید و می خواهید تا با آماده سازی شرایط ویزای 190 استرالیا برای این مجوز اقامت دائم درخواست دهید، باید یک حساب کاربری در سیستم Skillselect درست کرده و یک فرم EOI را تکمیل و ارسال کنید.

تمامی فرم های EOI باید به صورت آنلاین و از طریق درگاه SkillSelect تکمیل گردد. باید به این موضوع توجه کنید که EOI فرم درخواست ویزا نیست و هزینه ای برای ایجاد، تکمیل و ارسال آن اخذ نمی شود.

لازم به ذکر است که این فرم پس از تکمیل برای مدت 2 سال در سیستم SkilSelect در دسترس و معتبر خواهد بود. شما ملزم هستید تا برای اپلای ویزای 190 استرالیا دارای آزمایش مدیکال کامل پزشکی برای حداکثر 12 ماه گذشته باشید که باید به ارزیابی و تائید سازمان MOC این کشور برسد.

توصیه می شود که پیش از ارسال فرم EOI به سیستم اسکیل سلکت به خوبی با شرایط ویزای 190 استرالیا آشنا شوید. یکی از موارد مهم شرکت در این برنامه مهاجرتی این است که موقعیت شغلی و حرفه کاری شما در فهرست مشاغل واجد شرایط این کشور قرار داشته باشد.

از این رو شما باید به این لینک مراجعه کرده و با انتخاب ویزای ساب کلاس 190 skilled nominated، از فهرست کامل مشاغل مورد نیاز و واجد شرایط این کشور باخبر شوید. فهرستی کامل براساس حروف الفبا که حاوی 427 عنوان شغلی بوده و هر یک از مشاغل دارای کد اختصاصی ANZSCO طبقه بندی مشاغل ملی هستند.

به طور کلی، برای اینکه جهت اپلای ویزای 190 استرالیا که یک مجوز برحسب امتیازبندی و صلاحیت متقاضی است دعوت شوید، باید دارای موقعیت شغلی و حرفه ای یکی از مشاغل واجد شرایط لیست این نوع از ویزا باشید.

زمانی که درخواست خود را برای سفارت استرالیا ارسال می کنید، باید این موضوع را به اثبات برسانید که مهارت های شغلی شما توسط سازمان و ارگان مورد تائید دولت استرالیا ارزیابی و تائید شده است. در واقع شما باید تا زمانی که دعوت نامه اپلای و درخواست ویزا برای شما ارسال می شود، برگه ارزیابی مهارت شغلی خود را دریافت کرده باشید.

همچنین لازم به ذکر است که ارزیابی مهارت های کاری شما باید در هنگام دعوت به اپلای ویزای 190 استرالیا معتبر و در دسترس باشد، مقدار اعتبار برگه ارزیابی مهارتی شما به موارد زیر بستگی دارد:

 • در صورتی که هیچ بازه زمانی اعتباری در برگه ارزیابی حرفه ای و شغلی شما نباشد، برگه ارزیابی از زمان صدور برای 3 سال اعتبار دارد
 • در صورتی که اعتبار عنوان شده در برگه کمتر از 3 سال باشد، این برگه تا زمان قید شده معتبر خواهد بود.
 • چنانچه اعتبار قید شده در برگه ارزیابی شغلی شما بیش از 3 سال باشد، ارزیابی شما از زمان شروع بررسی برای 3 سال اعتبار خواهد داشت.

توصیه می شود که پیش از تکمیل و ارسال فرم EOI در سیستم SkillSelect، برای دریافت این برگه ارزیابی شغلی اقدام نمایید. برگه ارزیابی موقعیت های شغلی ویزای 190 استرالیا در دسته ویزاهای General Skilled Migration قرار می گیرند.

در صورتی که دکتر هستید، مدارک قابل اثبات ثبت نام کامل، یک ارزیابی مهارتی مناسب محسوب می شود. هر یک از گواهی های زیر که توسط سازمان AHRPA صادر شده باشد، یک پروسه ثبت نام کامل محسوب می شود:

 • ثبت نام پزشکی کامل / بدون قید و شرط / عمومی
 • ثبت نام تخصصی مشروط - این ثبت نام به شما این امکان را می دهد تا فقط در تخصص خاص خود فعالیت کنید، بدون نیاز به آموزش یا نظارت بیشتر.

برای وکلای دادگستری، مدارک پذیرش به عنوان وکیل در ایالت/منطقه مربوطه یک ارزیابی مهارتی مناسب محسوب می شود.

 شما می توانید با مراجعه به بخش Skills assessing authorities ، سازمان ارزیابی مناسب حرفه و موقعیت شغلی خود را پیدا کرده و با ارسال مدارک شغلی درخواست، گواهی ارزیابی خود را دریافت نمایید. باید به این موضوع توجه کنید که هر یک از سازمان های ارزیابی دارای پروسه کاری، زمان بندی و هزینه های مختص به خود هستند.

از آنجایی که جزئیات مراحل و پیچیدگی های آماده سازی و تکمیل فرم EOI، هماهنگی و تطابق عنوان شغلی با فهرست مشاغل مورد نیاز دولت استرالیا و سایر مراحل از جمله درخواست ارزیابی شغلی نسبتاً زیاد و سخت است، توصیه می کنیم که جهت اطلاع از شرایط ویزای 190 استرالیا و مهاجرت کاری و اقامت دائمی به این کشور محبوب و پیشرفته، با کارشناسان مجرب نیلگام تماس گرفته و از مشاوره تخصصی در این زمینه برخوردار شوید.

لازم به ذکر است که برگه ارزیابی شما باید توسط سازمانی تائید شده باشد که نام آن در کنار موقعیت شغلی شما در فهرست مشاغل واجد شرایط استرالیا آمده باشد.

بنابر قوانین این کشور، ارزیابی کامل موقعیت شغلی شما باید حداکثر تا 3 سال قبل از دریافت دعوت نامه اپلای ویزا دریافت شده باشد. در واقع ارزیابی های شغلی که اعتبار آنها برای بیش از 3 سال گذشته است مورد قبول کنسولگری استرالیا نیست.

اگر مهارت های شما براساس مدرکی است که در استرالیا و زمانی که ویزای دانشجویی داشته اید ارزیابی شده است، این مدرک باید از تحصیل در دوره ای باشد که در سامانه CRICOS ثبت شده باشد.

بعد از انجام این مراحل، اکنون نوبت به چک کردن امتیازات می رسد. یکی از شرایط ویزای 190 استرالیا این است که شما حداقل 65 امتیاز از فاکتورهای تعیین شده کسب کنید. چنانچه موفق به حداقل کسب 65 امتیاز نشوید، دعوت نامه اپلای برای شما ارسال نمی گردد.

به دلیل اهمیت بسیار زیاد فاکتورهای دارای امتیاز و تعیین شده برای شرکت در برنامه مهاجرتی ویزای 190 استرالیا، در ادامه به طور مجزا به توضیح فاکتورها و امتیازات قابل کسب در هر مرحله می پردازیم:

کارت اقامت استرالیا- نمونه

جدول امتیازات ویزای 190 استرالیا

بنابر اطلاعات ارائه شده در وب سایت رسمی مهاجرت و شهروندی استرالیا، معیارهای دارای امتیاز در زمان دعوت به اپلای ارزیابی می شود. این فاکتورها به ترتیب شامل موارد زیر می گردد:

سن متقاضی

سن

امتیاز

حداقل 18 سال و کمتر از 25 سال

25

حداقل 25 سال و کمتر از 33 سال

30

حداقل 33 سال و کمتر از 40 سال

25

حداقل 40 سال و کمتر از 45 سال

15

مهارت های زبان

انگلیسی

امتیازات

آشنایی اولیه و ابتدایی Competent

0

انگلیسی روان - مسلط

10

انگلیسی پیشرفته

20

سابقه کار خارج از استرالیا

تعداد سالها

امتیازات

کمتر از 3 سال

0

حداقل 3 سال و کمتر از 5 سال

5

حداقل 5 سال و کمتر از 8 سال

10

حداقل 8 سال

15

سابقه کار داخل استرالیا

کمتر از یک سال

0

حداقل 1 سال و کمتر از 3 سال

5

حداقل 3 سال و کمتر از 5 سال

10

حداقل 5 سال و کمتر از 8 سال

15

حداقل 8 سال

20

 • شما تنها در صورتی می توانید برای استخدام و تجربه کاری امتیاز دریافت کنید که تجربه کاری شما در فهرست مشاغل ماهرانه واجد شرایط و یا یک شغل نزدیک و مرتبط باشد و طی 10 سال قبل از دعوت به درخواست در حرفه مورد نظر شاغل بوده باشید.
 • برای هر یک از مشاغل و تجارب کاری در استرالیا باید یک ویزای مرتبط مثل ویزای بریجینگ A و یا B داشته باشید و شرایط آن ویزا را رعایت کنید تا واجد شرایط دریافت امتیاز گردید.
 • باید به این موضوع توجه کنید که تجربه کاری و اشتغال در یک موقعیت کاری حرفه ای به معنای حداقل 20 ساعت کار در هفته در آن شغل است.
 • مشاغل مرتبط با حرفه شما باید دارای ANZSCO Unit Group مشابه باشند یا مطابق با مسیر پیشرفت شغلی بوده و یا به عنوان بخشی از ارزیابی مهارت های شما، توسط یک مرجع ارزیابی تشخیص داده شود که ارتباط نزدیکی با شغل معرفی شده شما دارد.
 • در بخش تجربه کاری حداکثر امتیاز قابل کسب 20 است، در واقع حتی اگر بیش از 20 امتیاز ترکیبی برای تجربه شغلی خود کسب کنید، در این بخش تنها 20 امتیاز به شما تعلق خواهد گرفت.

مهارت های تحصیلی

شرایط

امتیازها

مدرک تحصیلی دکترا از یک موسسه آموزشی استرالیایی و یا یک موسسه آموزشی معتبر و قابل ارزیابی

20

حداقل مدرک کارشناسی از موسسه یا دانشگاه استرالیایی و یا حداقل مدرک کارشناسی از موسسه آموزشی قابل ارزیابی و استاندارد

15

یک دیپلم و یا گواهی تجاری از یک موسسه آموزشی استرالیایی

10

مدرک یا گواهیکه مطابق با موقعیت شغلی شما بوده و توسط سازمان ارزیابی تعیین شده تائید گردد

10

در تمامی این دسته بندی ها، شما فقط می توانید از یک فاکتور امتیاز کسب کنید و امتیاز ترکیبی وجود ندارد، یعنی امتیاز مجزایی برای مدرک کارشناسی، ارشد و دکترا محاسبه نشده و در صورت داشتن دکترای واجد شرایط، فقط امتیاز این مدرک به شما تعلق می گیرد.

در این بین، یک فاکتور امتیازی نیز برای مدرک تحصیلی تخصصی در نظر گرفته شده که شامل گزینه زیر می شود:

 • در صورتی که دارای یک مدرک ارشد تحقیقاتی و یا دکترا از یک دانشگاه استرالیایی باشید که حداقل 2 سال تحصیل در رشته مرتبط را شامل شود (رشته هایی مثل علوم، فناوری، مهندسی، ریاضیات و حوزه های ICT به شما 10 امتیاز تعلق می گیرد.
 • چنانچه دارای حداقل یک مدرک، دیپلم و یا گواهی تجاری از یک موسسه آموزشی معتبر استرالیایی باشید، 5 امتیاز به شما تعلق می گیرد.
 • چنانچه طی یک سال گذشته در یکی از مشاغل حرفه ای حوزه حسابداری، ICT، امور محاسباتی و یا مهندسی در کشور استرالیا مشغول به کار بوده باشید که در فهرست مشاغل واجد شرایط باشد و در حداقل 12 ماه قبل به پایان رسیده باشد، به شما 5 امتیاز تعلق می گیرد.

لازم به ذکر است که 5 امتیاز نیز برای تحصیل حداقل یک ساله در مناطق واجد شرایط در استرالیا به فرد داده می شود. این در حالی است که همسر متقاضی در صورت داشتن شرایط سنی، زبانی و مهارتی امکان کسب حداکثر 10 امتیاز را دارد.

البته همسر متقاضی باید متقاضی دریافت ویزای 190 استرالیا بوده، دارای شرایط اقامت دائم و یا شهروندی استرالیا نباشد؛ همچنین شما باید این موضوع را اثبات کنید که در هنگام دریافت دعوت نامه درخواست، همسر شما دارای شرایط زیر بوده است:

 • زیر 45 سال سن داشته باشد
 • دارای حداقل سطح Competent زبان باشد
 • دارای موقعیت شغلی مشابه به عنوان شغلی شما در فهرست مشاغل مورد تائید باشد
 • دارای برگه ارزیابی از موسسه مورد تائید دولت استرالیا بوده و برگه ارزیابی حرفه ای نباید مختص ویزای ساب کلاس 485 باشد
 • در صورتی که متقاضی دریافت ویزای 190 استرالیا و دارای مهارت سطح Competent زبان باشد، امتیاز 5 به وی تعلق می گیرد
 • در صورتی که مجرد باشید و یا همسر شما دارای شرایط اقامت دائم و یا شهروندی استرالیا باشد، امکان کسب امتیاز 10 برای شما وجود دارد.
 • چنانچه برای اپلای ویزای 190 از شما دعوت شود و این نامزدی از سوی منطقه و یا آژانس دولتی و ایالتی سلب نشود، 5 امتیاز به شما داده می شود.

در نهایت چنانچه دارای گواهی ارزیابی، موقعیت شغلی واجد شرایط و امتیازات لازم باشید، می توانید از طریق درگاه و سیستم SkilSelect فرم EOI خود را ارسال کنید. با انجام این کار، ایمیلی مبنی بر دریافت آن برای شما ارسال می گردد.

بعد از ارسال EOI، سیستم اسکیل سلکت به ارزیابی امتیازها و مدارک شما براساس موارد ادعا شده در فرم می پردازد. همان طور که گفتیم، برای دریافت دعوت نامه اپلای باید از تمامی فاکتورها حداقل 65 امتیاز کسب کنید.

در صورتی که واجد شرایط محسوب شده و دارای موقعیت شغلی مورد نیاز ایالت و یا قلمرویی در استرالیا باشید، کاندیدای دریافت دعوت نامه و درخواست ویزای 190 استرالیا و البته اقامت دائم این کشور خواهید شد.

چنانچه شرایط شما بعد از ارسال فرم EOI تغییر کند، حتماً باید مراتب زیر را از طریق سیستم SkillSelect گزارش دهید:

 • قصد اپلای و درخواست ویزای کاری و مهارتی دیگری را داشته باشید
 • شرایط کلی شما مثل موقعیت شغلی و یا شرایط خانوادگی تان تغییر کرده باشد
 • به دلیل کسب مدرک تحصیلی بالاتر و یا کسب تجربه کاری جدید، امکان کسب امتیاز بیشتری داشته باشید
 • شرایط کاری و استخدام شما تغییر یافته و دیگر در موقعیت شغلی واجد شرایط برای حداقل 20 ساعت در هفته کار نمی کنید

شما این امکان را دارید تا قبل از دریافت دعوت نامه درخواست ویزای 190 استرالیا، تغییرات لازم و مورد نیاز خود در فرم EOI را اعمال کنید.

دریافت دعوت نامه اپلای ویزا

اگر موفق به دریافت دعوت نامه شوید، برای 60 روز کاری فرصت دارید تا برای ویزای مورد نظر خود یعنی ویزای 190 استرالیا درخواست دهید. چنانچه تحت هر شرایطی دیگر دارای شرایط ویزای 190 استرالیا نیستید و نمی توانید در این بازه زمانی درخواست خود را ثبت نمایید، امکان تمدید این بازه برای شما وجود ندارد.

ممکن است تا حداکثر 2 سال بعد از ارسال فرم EOI، دعوتنامه برای شما ارسال شود. برای همین نباید خیلی زود از تصمیم مهاجرت خود مایوس شده و باید در این بازه زمانی به خوبی خود را آماده کنید.

دعوتنامه به شکل ایمیل و از طریق اسکیل سلکت برای شما ارسال می شود؛ اما دعوتنامه به معنی موافقت با درخواست ویزای شما نبوده و تنها یک حرکت رو به جلو در مسیر هدفتان یعنی اخذ ویزای 190 کشور استرالیا و اقامت دائم این کشور محسوب می شود.

به طور معمول، دعوتنامه شامل تعداد امتیازاتی که باید براساس ادعاهای خود در EOI کسب کنید می شود، بعد از درخواست ویزا، شما باید این موضوع را از طریق ارائه مدارک نشان دهید که :

 • امکان کسب امتیازات ادعا شده در فرم EOI را به طور کامل دارید
 • از شرایط عنوان شده و مورد نیاز این طرح برخوردار هستید

در صورتی که بعد از ارسال دو دعوتنامه از سوی دولت استرالیا برای اپلای ویزا اقدام نکنید، فرم EOI شما از سیستم حذف خواهد شد. همچنین چنانچه در زمان دریافت دعوتنامه درخواست ویزا سن شما به 45 سال رسیده باشد، واجد شرایط اقدام برای این نوع از ویزای کاری و اقامت استرالیا نخواهید بود.

اخذ ویزای 190 استرالیا- اقامت دائم

مدارک ویزای 190 استرالیا

اگر می خواهید بعد از ارسال فرم EOI و دریافت دعوت نامه درخواست، واجد شرایط ویزای 190 استرالیا شناخته شوید، باید مدارک معتبر و قابل ارزیابی خود را آماده و به سفارت استرالیا ارائه دهید، این کار برای اثبات امتیازهای ادعا شده در فرم EOI است که اهمیت زیادی در موفقیت درخواست شما دارد. به طور کلی مدارک مورد نیاز این نوع از ویزای کشور استرالیا شامل موارد زیر می شود:

 • اصل و کپی اسکن شده پاسپورت معتبر متقاضی
 • سایر مدارک هویتی (کارت ملی و شناسنامه)
 • ترجمه مدارک ازدواج و یا طلاق (در صورت وجود)
 • ارائه دلیل مشخص و واضح (در صورت همراهی نکردن همسر و فرزندان برای حضور و زندگی در استرالیا)
 • ارائه گواهی عدم سوءپیشینه استرالیایی (در صورتی که برای حداقل 12 ماه در 10 سال گذشته در استرالیا بوده اید)
 • گواهی عدم سوءپیشینه معتبر وطنی
 • ارائه مدارک نظام وظیفه(پایان خدمت و یا معافیت)
 • تکمیل فرم های ارزیابی شخصیتی 80 و 1221 در قالب پی دی اف
 • ارائه مدارکی دال بر داشتن حداقل سطح زبان Competent در هنگام دریافت دعوتنامه اپلای
 • ارائه مدارک مرتبط و اثبات داشتن سطح زبان functional همسر و افراد وابسته (در صورت نداشتن امکان اثبات، هزینه مضاعفی تحت عنوان second instalment به هزینه های ویزای شما اضافه می گردد)
 • ارائه شناسنامه و مدارک هویتی فرزند وابسته و همراه متقاضی
 • مدارک فرزندخواندگی (در صورت وجود)
 • ارائه رضایت نامه والدین (در صورت همراهی نکردن فرزند)
 • گواهی ارزیابی معتبر شغلی (توسط سازمان مورد تائید استرالیا)
 • گواهی اثبات سطح زبان مثل مدرک زبان بین المللی متقاضی
 • ترجمه رسمی مدارک تحصیلی متقاضی
 • ترجمه گواهی اشتغال در کشور مبدا
 • ترجمه سوابق بیمه
 • مدارک اثبات مهارت های دارای امتیاز همسر
 • آزمایش مدیکال کامل متقاضی
 • طبق موارد دارای امتیاز ادعا شده در فرم EOI، برای هر فاکتور باید مدرک معبر و قابل اثبات ارائه گردد

به غیر از اصل مدارک، اسکن ترجمه شده مدارک نیز باید موجود باشد. این در حالی است که تمامی مدارک متقاضی ایرانی باید توسط یک دارالترجمه رسمی ترجمه و آماده شود.

لازم به ذکر است که روند و پروسه درخواست ویزای 190 استرالیا به صورت آنلاین بوده و پرداخت هزینه نیز به صورت اینترنتی و آنلاین انجام می شود. از این رو شما باید به حساب اسکیل سلکت خود لاگین کنید.

سپس بر روی گزینه Apply for visa بزنید تا به سیستم آنلاین ImmiAccount فراخوانی شوید. توجه داشته باشید که حساب کاربری ImmiAccount با اسکیل سلکت مشابه نبوده و متفاوت است. در مرحله بعد باید با انتخاب نوع ویزا، اسکن مدارک خود را پیوست کنید، در نهایت نوبت به پرداخت هزینه های ویزای 190 استرالیا می رسد که باید از طریق یک کردیت کارت ویزاکارت و مسترکارت پرداخت شود.

مادامی که هزینه های اولیه ارزیابی پرونده پرداخت نگردد، پرونده متقاضی مورد بررسی و ارزیابی قرار نخواهد گرفت. در صورت پرداخت هزینه و تکمیل پروسه حتماً شماره مرجع تراکنش خود (TRN) را در جایی ثبت نمایید.

در صورت دریافت مدارک و درخواست کامل ویزای 190، این موضوع در حساب کاربری به اطلاع متقاضی می رسد. ممکن است بنابر صلاحدید دولت استرالیا از متقاضی برای مدارک پشتیبان بیشتر و یا انجام حضوری انگشت نگاری بیومتریک درخواست شود؛ این موارد از طریق حساب کاربری به اطلاع فرد می رسد.

همچنین در صورت موافقت با درخواست ویزا و یا ریجکت درخواست، دلایل و شرایط آن از طریق حساب کاربری به اطلاع متقاضی خواهد رسید. ولی تحت هر شرایطی، هزینه های پرداختی فرد به وی مسترد نمی شود.

چنانچه همانند خیلی از متقاضیان ایرانی به کردیت کارت بین المللی دسترسی نداشته و دارای تجربه کافی برای اپلای ویزای مهاجرت کاری 190 استرالیا نیستید و یا اینکه نمی توانید به درستی از داشتن تمامی شرایط ویزای 190 استرالیا مطمئن شوید، می توانید از مشاوره و خدمات تخصصی موسسه مهاجرتی نیلگام در این زمینه استفاده کرده و با ریسک کمتر و درصد موفقیت بیشتر، مراحل را با همراهی ما طی کنید.

تفاوت ویزای 189 و 190 استرالیا

در نهایت شاید برای شما هم این سوال مطرح شود که چه تفاوتی بین ویزای 189 استرالیا با ساب کلاس 190 وجود دارد؟

در جواب باید بگوییم که این دو ساب کلاس معروف و محبوب مهاجرت کاری به کشور استرالیا شباهت های زیادی به همدیگر دارند، ولی تفاوت اساسی آنها در این است که ویزای مستقل مهارت کاری 189 استرالیا نیازی به داشتن اسپانسرشیپ نداشته، اما متقاضی اپلای ویزای 190 استرالیا باید دارای موافقت و اسپانسرشیپ یک ایالت و یا قلمرو در این کشور باشد.

این بدین معنی است که فردی که موفق به دریافت ویزای 190 استرالیا شود، ممکن است ملزم باشد تا در منطقه و استان خاصی از استرالیا زندگی و کار کند. یعنی بنابر قوانین این کشور، طی 6 ماه از حضور در استرالیا به منطقه و ایالت تعیین شده برود و برای حداقل 2 سال به کار و زندگی در آن استان و قلمرو استرالیایی بپردازد.

همچنین مشاغل واجد شرایط ویزای 190 استرالیا از Combined List of Eligible Skilled Occupations (فهرست ترکیبی مشاغل ماهر) تشکیل شده، ولی فهرست مشاغل ویزای 189 شامل گزینه های موجود در لیست Medium and Long Term Strategic Skills List (‘MLTSSL’) می شود که عناوین متفاوتی را در خود جای داده است. با ویزای 190استرالیا در صورت کم بودن امتیازات لازم، می توانید تا 5 امتیاز اضافی نسبت به فاکتورهای تست امتیاز خود دریافت کنید.

در یک جمع بندی کلی، چنانچه تمایل به مهاجرت کاری به کشور استرالیا و اقامت دائم در این کشور مدرن و پیشرفته داشته و یا می خواهید از طریق سایر گزینه ها نظیر ویزای کارآفرینی 188 استرالیا قدم به این کشور بگذارید، می توانید جهت دریافت مشاوره تخصصی، ارزیابی اولیه شرایط عمومی خود و بررسی بهترین گزینه مهاجرتی با ما تماس گرفته و از خدمات تخصصی موسسه مهاجرتی نیلگام بهره مند شوید.

در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه اخذ ویزا و یا دریافت اقامت می توانید سوالات خود را از ما بپرسید. کارشناسان ما در اسرع وقت به شما جواب خواهند داد.

مطالعه مطالب زیر نیز می تواند برای شما مفید باشد
دیدگاه های خود را با ما به اشتراک بگذارید.
ثبت نظر
( 2
)
5/5