اعتبار پاسپورت دومینیکا چقدر است؟ همه ایرانی ها به طور پیش فرض امکان اخذ پاسپورت 5 ساله کشورمان را داشته و به دلیل قدرت فعلی پاسپورت، از آزادی سفر نسبتاً محدودی در مقایسه با بسیاری از کشورهای دنیا برخوردار هستند، از این رو ممکن است شهروندان ایرانی در طول زندگی خود تمایل داشته باشند تا در مورد اعتبار و قدرت پاسپورت کشورهای مختلف دنیا از جمله قدرت پاسپورت دومینیکا و کشورهای بدون ویزا پاسپورت دومینیکا تحقیق کرده و به ارزیابی شرایط کسب آنها بپردازند.

همان طور که در مطلب مدارک لازم برای پاسپورت در سال 1400 به این موضوع اشاره کردیم، رنکینگ فعلی پاسپورت ایران بین 99 تا 100 دنیا است که در بهترین حالت اجازه سفر به 42 کشور مختلف در دنیا را می دهد، مکان هایی که به استثناء آذربایجان، گرجستان و ترکیه جذابیت چندانی نداشته و در اولویت سفر و یا اقامت ایرانیان نیستند. (این رنکینگ در منابع مختلف متفاوت بوده و ممکن است کمتر یا بیشتر باشد)

 شما می توانید از ابتدای تولد تا آخر عمر به داشتن تابعیت، شهروندی و پاسپورت ایرانی بسنده کنید و یا اینکه به سراغ روش های کسب تابعیت و پاسپورت یک کشور بهتر و قدرتمندتر رفته و از این طریق خود را به یک شهروند دو تابعیتی با دو پاسپورت معتبر به طور همزمان ارتقاء دهید.

مزیتی که می تواند انتخاب های سفر و یا مهاجرت زیادی را در طول زندگی برای شما فراهم کند و در واقع تعریف جدیدی از آزادی سفر را به شما ارائه نماید. پس اگر از انتظار برای وقت سفارت و پیگیری پروسه پیچیده اخذ ویزای کشورهای مختلف دنیا خسته شده اید و می خواهید تا در صورت امکان از قدرت پاسپورت کشور دومینیکا در کنار پاسپورت ایران بهره مند شوید، در ادامه همراه ما باشید.

کشورهای بدون ویزا پاسپورت دومینیکا

قدرت پاسپورت دومینیکا

پیش از پرداختن به موضوع قدرت پاسپورت دومینیکا به عنوان یک مدرک ارزشمند و قابل کسب برای شهروندان ایرانی، بد نیست تا به طور مختصر این کشور را به شما معرفی کنیم.

جمهوری دومینیکا کشوری واقع در جزیره هیسپانیولا در مجمع الجزایر آنتیل بزرگ در منطقه کارائیب است که پنج بخش از هشت قسمت جزیره را به خود اختصاص داده و دارای مرز مشترک با هائیتی است.

جمهوری دومینیکا از لحاظ مساحت دومین کشور بزرگ در منطقه آنتیل بعد از کوبا است که دارای مساحت 48.671 هزار کیلومتر مربعی بوده و از جمعیت تقریبی 10.8 میلیون نفری برخوردار است؛ از این تعداد قریب به 3.3 میلیون نفر در محدوده شهرداری و محبوب سانتو دومینگو یعنی پایتخت این کشور زندگی می کنند. همچنین لازم به ذکر است که زبان رسمی مردم دومینیکا اسپانیایی است.

همانند امکان خرید ملک و دریافت پاسپورت ترکیه، کشور دومینیکا نیز این امکان را برای متقاضیان خارجی ایجاد کرده که با سرمایه گذاری تعیین شده در این کشور، از اقامت دائم و پاسپورت دومینیکا برای خود، همسر و فرزندان برخوردار شوند.

مواردی که به جای سرمایه گذاری در بخش املاک به سمت صندوق های اقتصادی، مشارکت های دولتی و یا بخش های توریستی و سهام هتل سوق پیدا می کند و در مدت زمان مناسبی امکان کسب پاسپورت و حق شهروندی دومینیکا را به شما و اعضای خانواده تان می دهد.

از این رو برای اینکه بفهمید قدرت پاسپورت کشور دومینیکا چقدر است، آن را با پاسپورت ایران مقایسه کنید و ببینید که آیا حق شهروندی و پاسپورت این کشور ارزش سرمایه گذاری در کشور دومینیکا را دارد، در ادامه همراه ما باشید.

بنابر اطلاعات ارائه شده در وب سایت visaindex، پاسپورت دومینیکا دارای رنکینگ 32 در جهان است، یعنی قدرت پاسپورت دومینیکا به دارنده آن اجازه سفر آزادانه به 146 کشور دنیا را می دهد.

اگر بخواهیم دقیق تر به قدرت پاسپورت کشور دومینیکا اشاره کنیم باید بگوییم که از تعداد 146 کشور، شما امکان سفر بدون ویزا به 115 کشور را داشته، 30 کشور نیاز به دریافت ویزای فرودگاهی دارند و یک مقصد نیز از طریق ویزای الکترونیکی اجازه ورود فرد دارای تابعیت دومینیکا را به داخل کشور می دهد.

یعنی اگر واجد شرایط سرمایه گذاری و کسب پاسپورت دومینیکا در مدت زمان بسیار کوتاه 4 تا 6 ماهه شوید، می توانید با احتساب قدرت پاسپورت دومینیکا، به راحتی و بدون نیاز به مشکلات و هزینه های دریافت ویزا به کشورهای محبوبی نظیر چین، سنگاپور، انگلیس، روسیه و تمامی کشورهای اتحادیه اروپا سفر کنید.

البته لازم به ذکر است که قدرت پاسپورت دومینیکا نیز دارای محدودیت بوده و دارنده آن ملزم است تا برای سفر و حضور در 83 کشور دنیا نظیر آمریکا و استرالیا برای اخذ ویزا اقدام نماید.

در مقام مقایسه قدرت پاسپورت کشور دومینیکا و ایران باید به این موضوع اشاره کنیم که بنابر جدیدترین اطلاعات ارائه شده در وب سایت visaindex، گذرنامه ایرانی در رنکینگ 104 دنیا قرار گرفته و اجازه سفر بدون ویزا به 39 کشور دنیا از جمله سریلانکا، اکوادور، ترکیه و سیشل را به دارنده آن می دهد.

البته از این تعداد، 11 کشور بدون ویزا و یا اصطلاحاً visa-free هستند، 27 کشور دارای ویزای فرودگاهی و یک کشور نیز مجوز الکترونیکی eTA صادر می کند.

به بیانی دیگر، اگر تمایلی به سرمایه گذاری در کشور دومینیکا و برخورداری از قدرت پاسپورت این کشور در زندگی و سفرهای خود نداشته باشید، ملزم هستید تا با پاسپورت ایرانی برای حدوداً 190 کشور دنیا درخواست ویزا داده و با موانع و مشکلات مختلفی از جمله زمان انتظار وقت سفارت، هزینه های ویزا و انگشت نگاری و ریجکتی درخواست ویزا روبرو شوید.

در واقع هر اندازه mobility score و آزادی سفر یک پاسپورت در دنیا بیشتر باشد، از رنکینگ و اعتبار بالاتری برخوردار است. بنابر این اگر در مقابل قدرت پاسپورت دومینیکا بخواهیم به لیست کشورهای بدون ویزا با پاسپورت کانادا 2022 اشاره کنیم، به سادگی متوجه این موضوع می شوید که از نگاهی بسیاری از منابع معتبر رنکینگ پاسپورت در دنیا، گذرنامه کشور کانادا در میان 10 رنکینگ برتر دنیا قرار گرفته و اجازه سفر آزادانه به 184 کشور دنیا را برای دارنده آن مهیا می کند.

بنابراین می توان اینطور برداشت کرد که دست بالای دست بسیار بوده و گزینه های بسیار بهتری نیز در دنیا نظیر پاسپورت کانادا وجود دارد، با این تفاوت که طرح سرمایه گذاری آسان نظیر کشورهای ترکیه و دومینیکا در کانادا ارائه نمی گردد و باید به سراغ گزینه های اسپانسرشیپ و یا ویزای استارتاپ و کارآفرینی بروید که پیچیدگی های بسیار زیادی دارد.

اما کماکان چنانچه تمایل دارید تا در مورد شرایط کسب کارت اقامت دائم PR و گزینه های دریافت پاسپورت کشور کانادا اطلاعات بیشتری کسب کنید، می توانید از مشاوره و خدمات تخصصی موسسه مهاجرتی نیلگام در این زمینه استفاده کنید.

کشورهای بدون ویزا پاسپورت دومینیکا

کشورهای بدون ویزا پاسپورت دومینیکا

بعد از مبحث قدرت پاسپورت کشور دومینیکا نوبت به فهرست کشورهای بدون ویزا پاسپورت دومینیکا می رسد که براساس آمار ارائه شده در وب سایت معتبر henleyglobal، رنکینگ پاسپورت دومینیکا در سال 2021 در رتبه 36 دنیا بوده و مقاصد بدون ویزا/ ویزای فرودگاهی و یا الکترونیکی این کشور بالغ بر 143 مقصد بین المللی می شود که به شرح زیر هستند:

 • آندورا- آنگولا - آنتیگوا و باربودا – آرژانتین – ارمنستان – آروبا – اتریش – باهاماس
 • بنگلادش (ویزای فرودگاهی) - باربادوس - بلاروس – بلژیک – بلیز – برمودا
 • بولیوی (ویزای فرودگاهی) – بونیر و سینت یوستیشس – بوسنی و هرزگووین - بوتسوانا
 • برزیل - جزایر ویرجین آیلند - بلغارستان – کامبوج (ویزای فرودگاهی)
 • جزایر کیپ ورد (ویزای فرودگاهی) - جزایر کیمن - کلمبیا – جزایر کومور (ویزای فرودگاهی)
 • جزایر کوک - کاستاریکا - کرواسی - کوبا – کوراسائو- قبرس – جمهوری چک – دانمارک
 • جمهوری دومینیکا - اکوادور- مصر – استونی – اسواتینی - جزایر فارو- فیجی – فنلاند
 • فرانسه - گویان فرانسه- پلینزی فرانسه - هند غربی فرانسه – گامبیا – آلمان - جبل الطارق
 • یونان – گرینلند – گرنادا- گینه بیسائو (ویزای فرودگاهی) - گویان – هائیتی – هنگ کنگ
 • مجارستان – ایسلند – اندونزی – ایران (ویزای فرودگاهی) - ایرلند – اسرائیل – ایتالیا
 • جامائیکا - اردن (ویزای فرودگاهی) - کنیا - کوزوو - لائوس (ویزای فرودگاهی) – لاتویا
 • لسوتو – لیختن اشتاین – لیتوانی – لوکزامبورگ – ماکائو – ماداگاسکار (ویزای فرودگاهی)
 • مالاوی - مالزی - مالدیو (ویزای فرودگاهی) - مالت - موریتانی (ویزای فرودگاهی) – موریس
 • مایوت - میکرونزی - مولداوی – موناکو – مونته نگرو – مونتسرات- موزامبیک (ویزای فرودگاهی)
 • نپال (ویزای فرودگاهی) - هلند - نیوکالدونیا – نیکاراگوئه (ویزای فرودگاهی) – نیوئه
 • نروژ- جزایر پالائو - قلمرو فلسطین – پاناما – پرو – فیلیپین – لهستان – پرتغال - رئونیون
 • رومانی – فدراسیون روسیه - رواندا(ویزای فرودگاهی)  – سامائو(ویزای فرودگاهی)
 • سن مارینو – سنگال (ویزای فرودگاهی)- صربستان – سیشل (ویزای فرودگاهی)
 • سیرالئون(ویزای فرودگاهی)- سنگاپور- اسلواکی – اسلوونی – جزایر سالومون - سومالی(ویزای فرودگاهی)
 • کره جنوبی - اسپانیا - سریلانکا (ویزای eTA) - سنت هلن (ویزای فرودگاهی)- سنت کیتس و نویس
 • سنت لوسیا - سنت مارتن- سنت وینسنت و گرنادین‌ها- سورینام – سوئد – سوئیس
 • تانزانیا - تیمور شرقی (ویزای فرودگاهی)-توگو(ویزای فرودگاهی)- تونگا (ویزای فرودگاهی)
 • ترینیداد و توباگو - جزایر تورکس و کایکوس - تووالو(ویزای فرودگاهی) – اوگاندا(ویزای فرودگاهی)
 •  اوکراین- انگلیس - اوروگوئه -  ازبکستان – وانواتو – واتیکان سیتی - ونزوئلا -زامبیا

با نگاهی به کشورهای بدون ویزا پاسپورت دومینیکا می توانید به راحتی متوجه این موضوع شوید که گذرنامه این کشور به مراتب از پاسپورت ایرانی قوی تر و معتبرتر بوده و کاربرد فراوانی برای سفرهای بین المللی و یا مهاجرتی شما در سراسر دنیا خواهد داشت.

شما می توانید در صورت تمایل از کسب اطلاعات و جزئیات بیشتر در مورد نحوه سرمایه گذاری در کشور دومینیکا و دریافت سریع پاسپورت دومینیکا در مدت زمانی کوتاه، با ما تماس گرفته و از راهنمایی مشاوران موسسه مهاجرتی نیلگام برخوردار شوید.

زندگی حق شهروندی و پاسپورت دومینیکا

مزایای پاسپورت دومینیکا

اکنون که با قدرت پاسپورت دومینیکا و فهرست کشورهای بدون ویزا پاسپورت دومینیکا آشنا شدید، بد نیست تا نگاهی نیز به مزایای اخذ این گذرنامه معتبر بین المللی بیاندازید:

 • دریافت مزایای اقامت دائم این کشور که شامل حق کار و تجارت می شود
 • امکان سفر آزادانه و بدون ویزا به بیش از 140 کشور دنیا که کشورهای اتحادیه اروپا و حوزه شنگن و بسیاری از کشورهای معتبر دنیا را شامل می شود
 • وجود حداقل مالیات و نبود قوانین مالیات بر ثروت، هدیه، ارث، درآمد خارجی یا مالیات بر عایدی سرمایه
 • امکان داشتن چند حق شهروندی و پاسپورت به صورت همزمان
 • امکان زندگی و اقامت در کشوری امن و خوش آب و هوا برای الباقی عمر
 • نبود الزام به حضور تمام وقت در کشور دومینیکا
 • دریافت سریع و کم دردسر گذرنامه و حق شهروندی دومینیکا
 • گزینه های جذاب سرمایه گذاری
 • امکان افتتاح حساب بین المللی و دریافت کردیت کارت

با در نظر گرفتن کشورهای بدون ویزا پاسپورت دومینیکا می توان این طور گفت که کسب حق شهروندی و اقامت این کشور در کنار اعضای خانواده می تواند راهکار بسیار خوبی برای گشت و گذار شما در هنگام تعطیلات باشد و به عنوان سکوی پرش به سوی موفقیت، مسیر اخذ ویزای دائم و مهاجرت به کشورهای برتر دنیا را برای شما هموار سازد.

سفر به آمریکا با پاسپورت دومینیکا

در جواب این سوال که آیا قدرت پاسپورت کشور دومینیکا به اندازه ای است که اجازه سفر بدون ویزا به کشوری مثل آمریکا را به دارنده آن بدهد باید بگوییم که خیر، امکان سفر بدون ویزا با پاسپورت دومینیکا به آمریکا وجود نداشته و شما ملزم به رزرو وقت سفارت آمریکا، انجام مصاحبه حضوری و درخواست انواع ویزای B1 و B2 برای امور تفریحی، تجاری و یا خدمات درمانی در کشور آمریکا هستید.

سفر به کانادا با پاسپورت دومینیکا

در نهایت باید بگوییم که کشور کانادا نیز همانند آمریکا دارای شرایط سفت و سخت و پیچیده ای برای اخذ ویزا از طریق پاسپورت ایرانی و یا پاسپورت دومینیکا بوده و برای حضور موقتی و یا دائمی در این کشور به عنوان شهروند دومینیکا، نیاز به رزرو وقت سفارت و اخذ یکی از انواع ویزای کانادا خواهید داشت.

به بیانی دیگر می توان این طور گفت که قدرت پاسپورت دومینیکا به استثنای موارد معدودی مثل کشور آمریکا، کانادا و استرالیا به کمک شما آمده و به دلیل بیشتر بودن آزادی سفر، دست شما را برای انجام سفرهای توریستی و یا تجاری به اغلب کشورهای دنیا و ارزیابی شرایط اقامت و زندگی دائم باز می گذارد.

از این رو، چنانچه دارای بودجه کافی برای سرمایه گذاری در خارج از کشور هستید و می خواهید تا در کنار استفاده از گذرنامه ایرانی به کشورهای بدون ویزا پاسپورت دومینیکا سفر کنید، کافیست تا با موسسه مهاجرتی نیلگام تماس گرفته و با رزرو وقت مشاوره از تمامی جزئیات این خدمات جذاب سرمایه گذاری و اقامت در کشور دومینیکا باخبر شوید.