هزینه تحصیل در ایالت اوتاوا چقدر است

|
12 نفر پسندیده اند
25 آبان 1398
کاربر گرامی، در صورت نیاز به مشاوره اختصاصی در زمینه تحصیل در کانادا – دانشجویی می توانید با رزرو وقت مشاوره از راهنمایی های مشاوران تخصصی ما استفاده نمایید.
امنیت، طبیعت بکر و امکانات رفاهی و تحصیلی ایالت اوتاوا، توجه بسیاری از متقاضیان تحصیل در کانادا را به خود جلب می‌کند. دانشگاه اتاوای کانادا یکی از بزرگترین دانشگاه‌های دوزبانه در پایتخت این کشور است و همگام با ده دانشکده خود، در رنکینگ جهانی رتبه‌های چشم‌گیری را به خود اختصاص داده است. این شهر چهارمین شهر بزرگ کانادا و چهارمین پایتخت تمیز و پاکیزه در دنیاست. برای بهره‌مندی از مزایای زندگی در این شهر لازم است هزینه زندگی و تحصیل در آن را از نظر بگذرانیم. با اینکه اوتاوا پایتخت کشور وسیع کانادا محسوب می‌شود اما در قیاس با ونکوور و تورنتو شهر گرانی نیست. البته به نسبت دیگر شهرهای کوچک‌تر مستقر در پهنه این کشور، هزینه‌های زندگی و تحصیل در اتاوا بالاتر از میانگین کشور کانادا است اما هنوز مقرون به‌صرفه محسوب می‌شود. هزینه زندگی دانشجویی در اتاوا به‌طور میانگین ماهانه حدود (۶۰۰-۸۰۰) دلار احتساب می‌شود که شامل هزینه کرایه ماهانه خانه، هزینه غذا آب و برق و… می‌شود. همانند تمامی نقاط دنیا هزینه‌ها بستگی کامل به نوع زندگی فرد دارد و میزان مبلغ گفته شده، حداقل مخارج در نظر گرفته می‌شود.  هزینه تحصیل در شهر اتاوا دور از میانگینِ کانادا نیست، تحصیل در کالج روزانه حدود ۶هزار تا ۲۰ هزار دلار کانادا و شهریه کالج شبانه‌روزی از ۲۵۰۰۰ تا ۴۰۰۰۰ دلار کانادا سالانه هزینه دارد. اگر تمایل به تحصیل در دانشگاه‌های اتاوا دارید، باید بدانید که تحصیل در مقطع لیسانس که بسته به نوع دانشگاه و رشته ۳ تا ۴ سال طول می‌کشد حدود ۱۴ هزار تا ۱۷ هزار دلار کانادا هزینه دارد. هزینه تحصیل در مقطع ارشد این دانشگاه‌ها بین ۱۰هزار تا ۲۰هزار دلار کانادا است. البته این مبلغ در رشته‌های خاصی همچون زیرشاخه‌های رشته‎های پزشکی؛ فیزیوتراپی، رادیولوژی، علوم آزمایشگاهی در مقطع فوق لیسانس بین ۲۰۰۰۰ تا ۲۵۰۰۰ دلار کانادا تخمین زده می‌شود. دو دانشگاه اصلی این شهر دانشگاه کارلتون و دانشگاه اتاوا نام دارند. طبق آمار رسمی اعلام شده از شهرداری اتاوا، حدود ۱۵۰هزار دانشجو در دانشگاه‌ها و کالج‌های شهر اتاوا مشغول به تحصیل هستند. از مشاهیر و فرهیختگان معاصر ایرانی که از دانشگاه‌های این شهر فارغ‌التحصیل شده‌اند، می‌توان به کیهان کلهر اشاره کرد که تحصیلات خود را در رشته موسیقی از دانشگاه کارلتون به اتمام رسانده‌است.
|
2 نفر پسندیده اند
17 شهریور 1398
آیا جواب مورد نظر خود را گرفتید؟ می توانید در بین بقیه سوالات مرتبط با تحصیلی کانادا جستجو کنید و یا سوال جدید مطرح کنید.