مشکلات گرفتن ویزای ژاپن و نرفتن

به این سوال می‌توان از دو جنبه متفاوت پاسخ داد. چنان‌چه تحت هر شرایطی موفق به دریافت ویزای با ارزش ژاپن شوید اما نتوانید به این کشور سفر کنید، اعتبار ویزای شما به اتمام رسیده و به اصطلاح سوخت می‌شود. از این رو چنان چه پس از اتمام اعتبار ویزای ژاپن مشکل شما برطرف شود و بخواهید مجددا برای دریافت آن اقدام کنید، پروسه سختی را در پیش خواهید داشت.
این بدین خاطر است که باید دلایل نرفتن و سفر نکردن به این کشور در بازه اعتبار ویزای ژاپن به خوبی برای آفیسر سفارت توضیح داده شده و وی را توجیه کرد، در غیر این صورت به احتمال زیاد درخواست مجدد ویزای ژاپن با شکست مواجه خواهد شد.
ممکن است شما برای ویزای ژاپن به دلیل اعتبار بالای آن اقدام کنید تا سابقه سفر مناسبی در پاسپورت خود بسازید. این درست است که وجود برچسب و ویزای ژاپن در پاسپورت مسافر، یک سابقه سفر با ارزش برای دریافت سایر ویزاهای مهم دنیا نظیر ویزای مولتی کانادا و شینگن محسوب می‌شود و در تصمیم‌گیری آفیسر پرونده تاثیرگذار خواهد بود. اما این موضوع تنها زمانی صدق می‌کند که فرد دارنده ویزای ژاپن در بازه معین ویزا به این کشور سفر کرده و مهر ورود و خروج ژاپن در پاسپورت وی ثبت شده باشد.
در صورتی که تنها برای ایجاد سابقه سفر اقدام به دریافت ویزای ژاپن نمایید و به این کشور سفر نکنید، عملا برچسب ویزای ژاپن در پاسپورت شما فاقد ارزش بوده و از نگاه آفیسر پرونده سایر ویزاها، نه تنها امتیاز مثبت محسوب نمی‌شود بلکه ممکن است موجب شک و تردید وی از علت دریافت این ویزا نیز بشود.
با توجه به اینکه ایجاد سابقه سفر و آماده‌سازی مدارک ویزای کشورهای معتبر دنیا نظیر حوزه شنگن و کانادا نیاز به توجه، دقت و تجربه فراوان دارد، پیشنهاد می‌کنیم برای اجتناب از رویارویی با شکست و سختی‌ها و مراحل زمان‌بر پروسه اخذ ویزا، از مشاوره رایگان و تخصصی کارشناسان مجرب نیلگام بهره‌مند شوید.

|
7 نفر پسندیده اند
17 مهر 1398
آیا جواب مورد نظر خود را گرفتید؟ می توانید در بین بقیه سوالات مرتبط با ویزا ژاپن جستجو کنید و یا سوال جدید مطرح کنید.