قیمت ویزای ژاپن چقدر است

|
5 نفر پسندیده اند
17 مهر 1398

بنابر اطلاعات وب‌سایت رسمی سفارت ژاپن ، براساس تصمیم‌گیری‌های جدید این کشور، از سپتامبر سال ۲۰۱۹ ، ۶۸کشور در صورتی که بازدید آن‌ها به امور گردشگری، تجارت، شرکت در کنفرانس، بازدید اقوام و دوستان و موارد مشابه منتهی شود، نیاز به پرداخت هزینه و دریافت ویزا برای ورود به ‌ژاپن نخواهند داشت.
اما در صورتی که در فعالیت و یا کاری همراه با حقوق در ژاپن شرکت داشته باشند و یا زمان اقامت آن‌ها از زمان مشروط تعیین‌شده هر کشور برای اقامت کوتاه‌مدت تجاوز کند، نیاز به دریافت ویزای ژاپن خواهند داشت.
بر همین اساس، شهروندان کشورهای برونئی، تایلند و اندونزی برای ۱۵روز، شهروندان کشورهای امارات متحده عربی برای ۳۰روز و سایر کشورهای زیر برای ۹۰روز حق اقامت بدون نیاز به پرداخت هزینه و دریافت ویزا را در کشور ژاپن خواهند داشت.
آسیا: برونئی (۱۵ روز) اندونزی، مالزی، جمهوری کره، سنگاپور، تایلند (۱۵ روز)، هنگ‌کنگ، ماکائو، تایوان
آمریکای شمالی: کانادا، ایالات متحده آمریکا
آمریکای لاتین و کارائیب: آرژانتین، باهاما، باربادوس، شیلی، کاستاریکا، جمهوری دومینیک، ال‌سالوادور، گواتمالا، هندوراس، مکزیک، سورینام، اروگوئه
اقیانوسیه: استرالیا، نیوزلند
خاورمیانه: اسرائیل، ترکیه، امارات متحده عربی
آفریقا: لسوتو، تونس، موریس Mauritius
اروپا: آندورا، اتریش، بلژیک، بلغارستان، کرواسی، قبرس، جمهوری چک، دانمارک، استونی، فنلاند، جمهوری اسبق یوگسلاوی مقدونیه، فرانسه، آلمان، یونان، مجارستان، ایسلند، ایرلند، ایتالیا، لاتویا، لیختن‌اشتاین، لیتوانی، لوکزامبورگ، مالت، موناکو، هلند، نروژ، لهستان، پرتغال، رومانی، سن مارینو، صربستان، اسلوواکی، اسلوونی، اسپانیا، سوئد، سوئیس، بریتانیا
اما سایر کشورهای دنیا ملزم به پرداخت هزینه ویزای ژاپن هستند که هزینه آن برای ویزای سینگل یکبار ورود ۳۰۰۰ ین و برای ویزای چندبار ورود ۶۰۰۰ ین و برای ویزای ترانزیت ۷۰۰ ین است.
ویزای صادر شده برای ایرانیان از نوع یکبار ورود بوده و قیمت ویزای ژاپن از اول آوریل ۲۰۱۹ (۱۲ فروردین ۱۳۹۸) برابر با ۳۹۵ هزار تومان است. بر همین اساس متقاضیان ایرانی دریافت ویزای ژاپن باید وجه موردنظر را به صورت نقد به سفارت ژاپن تحویل دهند.

|
0 نفر پسندیده اند
17 مهر 1398
آیا جواب مورد نظر خود را گرفتید؟ می توانید در بین بقیه سوالات مرتبط با ویزا ژاپن جستجو کنید و یا سوال جدید مطرح کنید.