مهاجرت ویزا اقامت

وقت سفارت انگلیس

هر آنچه نیاز است در مورد وقت سفارت انگلیس بدانید را در این صفحه مشاهده می کنید..
نوع درخواست وقت سفارت اینترنتی
محل درخواست ویزا ایران، امارات و ترکیه
مرکز درخواست ویزا کارگزاری وی اف اس
هزینه وقت سفارت از 290 دلار
دسترسی سریع
معرفی
مجموعه شرکت‌های نیلگام با سال‌ها تجربه‌ی مستمر در زمینه تعیین وقت سفارت انگلستان و اخذ ویزا، آمادگی دارد از نخستین گام اخذ ویزای انگلیس با شما همراه شده تا با ارائه مشاوره رایگان و خدماتی جامع، دستیابی به اهداف مشتریان را در کوتاه‌ترین زمان ممکن، عملی کند.

بازگشایی مرکز خدمات ویزای انگلیس در ایران

بنابر اطلاعیه کارگزاری وی اف اس گلوبال، از تاریخ 26 جولای امسال (5 مرداد)، خدمات مهاجرت و ویزای انگلیس دوباره شروع به کار کرده و از این تاریخ مرکز خدمات ویزای انگلیس در تهران به روی متقاضیان باز خواهد بود.

از این رو کارگزاری وی اف اس گلوبال با آن دسته از مشتریانی که امکان حضور برای قرار ملاقات‌های خود در کارگزاری را نداشته‌اند تماس گرفته و وقت سفارت جدیدی برای ایشان تنظیم خواهد کرد.

این پروسه براساس زمان اصلی و تاریخ اولیه قرار ملاقات مشتریان بوده و در حال حاضر برای متقاضیانی است که دارای قرار ملاقات کارگزاری در ماه مارس بوده‌اند، از این رو تا زمان تماس کارگزاری صبور باشید.

آن دسته از مشتریانی که از ساعت و تاریخ 14:30 چهارشنبه به مورخ 23 جولای (2 مرداد) فرم درخواست ویزای خود را بر روی وب‌سایت GOV.UK تکمیل کرده‌اند، در پایان این فرآیند امکان رزرو قرار ملاقات کارگزاری را خواهند داشت.

همچنین متقاضیان حضوری ویزای انگلیس ملزم هستند تا جوانب احتیاط را رعایت کرده و به هنگام حضور در کارگزاری علاوه بر فاصله اجتماعی از ماسک صورت برخوردار باشند. لازم به ذکر است که بخاطر ویروس اپیدمی کووید – 19 قوانین جدید برای ورود به خاک انگلیس وضع شده که می‌توانید با مراجعه به لینک gov.uk/uk-border-control از آن مطلع شوید.

 

مقدمه

تعیین وقت سفارت انگلیس، نخستین اقدام برای اخذ ویزای انگلستان است. متاسفانه در پی وقایع سال ۲۰۱۱، متقاضیان ایرانی ویزای انگلیس با مشکلات بسیاری برای تعیین وقت سفارت و طی کردن دیگر مراحل اخذ ویزا مواجه شده‌اند.

اگرچه پس از آغاز به کار دفتر VFS Global در تهران، این امکان وجود دارد که از داخل کشور نیز برای تعیین وقت سفارت این کشور اقدام نمود اما برخی متقاضیان با تصور این که شانس پذیرش درخواست ویزای آن‌ها در سفارت‌های خارج از ایران بیشتر است، از کنسولگری انگلستان در کشورهای ترکیه و یا امارات درخواست وقت سفارت می‌کنند

مراحل تعیین وقت سفارت انگلیس

متقاضیان تعیین وقت سفارت باید پس از ثبت درخواست خود در وب سایت رسمی سفارت بریتانیا، نسبت به تعیین وقت سفارت اقدام کنند که شامل مراحل زیر خواهد بود:

 • انتخاب ویزای مدنظر
 • ایجاد حساب کاربری انحصاری و ورود به آن
 • پرکردن فرم درخواست ویزای انگلیس به زبان انگلیسی
 • تعیین محل برای انگشت‌نگاری
 • تعیین وقت سفارت انگلیس
 • پرداخت هزینه وقت سفارت

متقاضیان محترم پس از تعیین وقت باید در روز مقرر با در دست داشتن کلیه مدارک لازم، برای انجام انگشت نگاری و ارائه مدارک در مرکز ویزا یا دفتر کارگزاری ویزای مشخص شده حضور یابند. انگشت نگاری و عکس‌برداری (بیومتریک) در مرکز ویزا یا دفتر کارگزاری ویزا حدود ۲۰ دقیقه زمان می‌برد که البته این زمان در تهران طولانی‌تر است و حدود 2 تا 3 ساعت به طول خواهد انجامید. در صورت عدم حضور فرد در روز مقرر، درخواست ویزای انگلیس وی به طور خودکار از فهرست بررسی خارج خواهد شد.

مدارک اولیه برای تعیین وقت سفارت انگلیس

 1. اسکن صفحه اول پاسپورت
 2. فرم تکمیل شده درخواست وقت سفارت به زبان فارسی
 3. واچر هتل محل اقامت در انگلیس و رزرو بلیط رفت و برگشت
 4. فایل اسکن دعوتنامه انگلیس و مدارک هویتی دعوت کننده (در صورت داشتن دعوتنامه)

مدارک لازم برای اخذ ویزای توریستی انگلیس

هر متقاضی در مرکز ویزا یا دفتر کارگزاری ویزا در تهران و یا هر یک از کشورهای ترکیه و امارت، باید مدارکی را به همراه داشته باشد تا بتواند ضمن احراز هویت خود، مراحل بعدی را طی نماید. مدارک لازم عبارتند از:

 1. اصل پاسپورت فعلی با حداقل 6 ماه اعتبار از تاریخ مسافرت به انگلستان و اصل پاسپورت های قبلی و کپی از تمامی صفحات پاسپورت ها ) حتما یک صفحه ی کاملا خالی داشته باشد)
 2. یک نسخه تکمیل شده فرم آنلاین درخواست روادید به همراه برگه تاییدیه وقت سفارت (این کار را به نیلگام بسپارید)
 3. 2 قطعه عکس 3.5*4.5
 4. اصل و یا کپی دعوت نامه معتبر یا رزرو هتل در انگلستان
 5. اصل و ترجمه رسمی سند ازدواج
 6. اصل و ترجمه رسمی شناسنامه
 7. اصل و ترجمه رسمی کارت ملی
 8. اصل و ترجمه رسمی کارت معافیت یا پایان خدمت
 9. اصل و ترجمه رسمی مدارک شغلی مربوطه (گواهی اشتغال به کار که در آن تاریخ درخواست مرخصی ذکر شده باشد و این که آیا این مرخصی با حقوق است یا خیر، جواز کسب، پروانه فعالیت، کارت بازرگانی، لیست بیمه 6 ماه آخر، برگه مالیاتی پرداخت شده، کارت پرسنلی، حکم کارگزینی، حکم بازنشستگی، کارت بازنشستگی، پروانه مطب، کارت مهندسی، کارت دانشجویی و …)
 10. رزرو بلیط هواپیما به مقصد انگلستان
 11. مدارک میزبان در انگلستان (دعوتنامه به همراه کپی پاسپورت و مدارک اقامتی دعوت کننده، پرینت حساب بانکی، مدارک شغلی و گواهی اشتغال به کار با ذکر درآمد، فیش حقوقی، سند ملکی محل اقامت در انگلستان یا اجاره نامه، آخرین برگه مالیاتی پرداخت شده، قبوض پرداختی از قبیل آب، برق، گاز و …)
 12. اصل ریز پرینت حساب شخصی و جاری به لاتین برای سه ماه گذشته، سپرده های بانکی و …
 13. اصل نامه تمکن مالی حساب شخصی و جاری به لاتین، سپرده های بانکی و …
 14. برای مدیران و سهامداران، اصل ریز پرینت حساب شرکت و شخصی به زبان لاتین برای شش ماه گذشته
 15. ترجمه رسمی (توسط دارالترجمه) برای تمامی مدارک فوق کافیست و نیازی به مهر دادگستری و تایید امور خارجه نیست
 16. تمامی مدارک باید در سایز A4 ارائه شوند
 17. به مدارک نباید هیچ منگنه، گیره و یا سوزنی وصل باشد.

فرم درخواست تعیین وقت سفارت انگلستان

نخستین گام برای ثبت درخواست تعیین وقت سفارت انگلیس، تکمیل فرم مربوط به آن است. شما می‌توانید این فرم را از طریق لینک زیر دریافت نمایید:

مدت زمان لازم جهت تعیین وقت سفارت

واقعیت این است که نمی‌توان به طور دقیق مدت زمان لازم جهت تعیین وقت سفارت بریتانیا را تخمین زد. به دلیل ترافیک بالای متقاضیان جهت دریافت ویزای انگلیس، بیشتر اوقات هیچ زمان خالی در جدول زمان بندی دیده نمی‌شود. وقت سفارت انگلیس به صورت هفتگی آپدیت می‌شود و اگر کمی خوش‌شانس باشید، شاید بتوانید زمان مناسب را رزرو کنید.

کارشناسان اجرایی دپارتمان ویزا و وقت سفارت هلدینگ نیلگام، به دلیل سال‌ها تجربه و آشنایی با ساز و کار تعیین وقت سفارت انگلیس، می‌توانند نزدیک‌ترین و مناسب‌ترین زمان را جهت انجام انگشت نگاری و ارائه مدارک به سفارت در اختیار شما قرار دهند.

تعیین وقت سفارت انگلیس با نیلگام

مجموعه شرکت‌های نیلگام که پیش از این نزدیک به یک دهه با نام تجاری ایران آنکارا، سابقه‌ای درخشان در ارائه خدمات ویزا و وقت سفارت، پیکاپ ویزا و اخذ اقامت کشورهای کانادا و حوزه شینگن را در کارنامه دارد، با بهره‌مندی از کادری مجرب و استفاده از دانش روز و هم‌‍چنین برخورداری از زیرساخت‌های لازم هم‌چون دفاتر برون مرزی و پروازهای اختصاصی می‌کوشد بهترین مسیر را پیش روی متقاضیان محترم وقت سفارت انگلستان قرار دهد.

هلدینگ نیلگام در حال حاضر با تکمیل خدمات ویزای انگلیس، خدمات تعیین وقت سفارت و پیکاپ ویزای انگلیس را ارائه می‌دهد تا متقاضیان محترم بدون کوچک‌ترین دغدغه‌ای شاهد پیشرفت روند اخذ ویزای خود باشند. هم‌اکنون خدمات نیلگام در ارتباط با وقت سفارت انگلیس علاوه بر تهران در شهرهای آنکارا، استانبول، دبی و ابوظبی نیز ارائه می‌شود.

هم‌اکنون خدمات نیلگام در ارتباط با وقت سفارت انگلیس علاوه بر تهران در شهرهای آنکارا، استانبول، دبی و ابوظبی نیز ارائه می‌شود.

وقت سفارت انگلیس در تهران

از مزایای مراجعه به سفارت انگلیس در تهران برای انجام انگشت نگاری و ارائه مدارک، عدم نیاز به سفر برون‌مرزی خواهد بود. مراجعین به دفاتر VFS در تهران، پس از ارائه مدارک و انگشت نگاری، پاسپورت خود را تحویل داده و نتیجه درخواست ویزا به همراه پاسپورت طی ۲ الی ۳ هفته، به آدرس پستی متقاضی ارسال می‌شود.

وقت سفارت انگلیس در ترکیه

اما در صورتی که متقاضی کشور ترکیه (آنکارا و یا استانبول) را به عنوان محل مناسب انتخاب نماید، ملزم به دریافت برگه عبور از سفارت ایران در ترکیه خواهد بود و حتما باید ۲ روز کاری در آنکارا یا استانبول حضور داشته باشند تا برای وی برگه عبور صادر شود. متقاضیانی که در ترکیه اقدام به انگشت‌نگاری می‌کنند، در روز انگشت نگاری باید به ازای هر نفر مبلغ 210لیر معادل 28.32پوند برای اسکن مدارک پرداخت کنند.

وقت سفارت انگلیس در امارات

چنان‌چه متقاضی در زمان ثبت نام آنلاین و تعیین وقت سفارت انگلیس، کشور امارت (دبی یا ابوظبی) را به عنوان محل مناسب انتخاب کرده باشد، به دلیل عدم امکان صدور برگه عبور در کشور امارات، متقاضیانی که به این کشور مراجعه می‌کنند باید تا زمان صدور نتیجه ویزا یعنی ۱۵ روز کاری (معادل ۲۰ تا ۲۵ روز در تقویم) در امارات بمانند.

البته سرویس‌های ویژه‌ای در زمان تعیین وقت سفارت در کشورهای ترکیه و امارات در نظر گرفته شده است تا مدت زمان پاسخ‌دهی به درخواست ویزای این کشور را کاهش دهند. این سرویس‌ها عبارتند از:

 • سرویس Priority برای وقت سفارت انگلیس

  با خرید سرویس Priority نتیجه ویزا طی ۵ تا ۸ روز کاری صادر می‌شود. هزینه این سرویس 301دلار بوده و باید نقدا در مرکز ویزای دبی یا ابوظبی پرداخت شود. این سرویس برای متقاضیانی که برای تعیین وقت سفارت انگلیس به کشور ترکیه مراجعه می‌کنند نیز در دسترس بوده و باید پیش از انگشت نگاری به صورت آنلاین برای سرویس Priority درخواست دهند. هزینه این سرویس برای کشور ترکیه نیز 220پوند  است.

 • سرویس Super Priority برای وقت سفارت انگلیس

  با خرید سرویس Super Priority برای سفارت انگلیس، نتیجه ویزا ظرف ۲۴ ساعت صادر خواهد شد. هزینه این سرویس 1307دلار است که باید نقدا در مرکز ویزای دبی یا ابوظبی پرداخت شود. هزینه سرویس Super Priority در ترکیه 956پوند است.

  استفاده از این سرویس در حال حاضر فقط برای متقاضیانی که اقامت امارات و ترکیه را داشته باشند مقدور است و دیگر متقاضیان ایرانیانی نمی‌توانند از این سرویس استفاده کنند.

 • سرویس Passport Pass Back برای وقت سفارت انگلیس

  هزینه این سرویس که مبلغ 88.49 دلار است باید نقدا در مرکز ویزای دبی یا ابوظبی پرداخت شود. با خرید این سرویس گذرنامه در همان روز انگشت نگاری به شما باز می گردد و می توانید به ایران برگردید. نتیجه ویزای شما پس از ۱۵ روز کاری (معادل ۲۰ تا ۲۵ روز در تقویم) صادر خواهد شد و سفارت به شما اطلاع خواهد داد تا به امارات بازگردید و گذرنامه خود را به سفارت تحویل دهید. پس از تحویل گذرنامه نتیجه ویزا طی یک یا دو هفته به شما ارائه می‌شود. توجه داشته باشید که برای مرحله دوم به جای سفر دوباره به امارات می توانید از سرویس پیکاپ استفاده نمایید.

  قابل ذکر است متقاضیانی که به کشور ترکیه مراجعه می‌کنند نیز می‌توانند با درخواست حضوری از سرویس Passport Pass Back استفاده کنند. هزینه این سرویس برای کشور ترکیه 400لیر است.

هزینه وقت سفارت انگلیس

آخرین آپدیت مربوط به هزینه وقت سفارت انگلیس در تهران، ترکیه و امارات به شرح زیر است

نوع ویزا همکار مسافر
6 ماهه 260 دلار 290 دلار
2 ساله 660 دلار 690 دلار
5 ساله 1110دلار 1140 دلار
10 ساله 1350 دلار 1380 دلار
دانشجویی Tier 4 660 دلار + هزینه بیمه 690 دلار + هزینه بیمه
آکادمیک دوازده ماهه 450 دلار 480 دلار
دوره زبان 6 ماهه 270 دلار 300 دلار
دوره زبان 12 ماهه 440 دلار 470 دلار

تخفیف ویژه

10 دلار تخفیف برای مشتریانی که به صورت آنلاین ثبت نام می کنند

ثبت نام کنید

پیکاپ ویزای انگلیس

همانطور که اشاره شد خدمات پیکاپ ویزا یا همان پیکاپ پاسپورت یکی دیگر از خدمات مجموعه شرکت‌های نیلگام با هدف تسریع مراحل اخذ ویزا و کاهش هزینه‌های متقاضیان محترم در این روند ارائه می‌شود. خدمات پیکاپ ویزای انگلیس در حال حاضر کشورهای ترکیه، امارات و ارمنستان را شامل می‌شود. در صورت درخواست پیکاپ ویزا از آنکارا یا استانبول، هزینه‌های اشاره شده برای وقت سفارت انگلیس شامل ۲۰ دلار تخفیف و در صورت درخواست ترجمه مدارک، شامل ۱۰ دلار تخفیف دیگر خواهد شد.

شما می‌توانید درخواست خود را از طریق صفحه پیکاپ ویزای انگلیس ثبت نمایید.

 

سوالات متداول وقت سفارت انگلیس

آیا از ایران امکان پیگیری امور ویزا و وقت سفارت انگلیس وجود دارد؟
بله، شما می توانید از طریق کارگزاری خدمات ویزای VFS امور خود را پیگیری کنید.
آیا درخواست وقت سفارت از کشورهای ترکیه و یا امارات شانس موفقیت ویزای انگلیس را بالا می برد؟
خیر. انتخاب شعبه کارگزاری و یا سفارت انگلیس تفاوتی در نتیجه ایجاد نمی کند.
آیا می توان بدون انجام انگشت نگاری به پیگیری امور ویزای انگلیس پرداخت؟
خیر، مراحل تعیین وقت سفارت و انجام انگشت نگاری در محل کارگزاری جزو موارد الزامی این پروسه است.
آیا دریافت وقت سفارت انگلیس شامل هزینه می شود؟
خیر. دریافت وقت سفارت رایگان است، اما مرحله انگشت نگاری و ارزیابی درخواست ویزا شامل پرداخت هزینه می شود.
اگر از سفارت انگلیس در ترکیه، امارات یا ارمنستان درخواست ویزا داده باشیم، آیا می توانیم بدون حضور مجدد ویزای خود را دریافت کنیم؟
بله شما می توانید با استفاده از پیکاپ ویزا به پیگیری امور خود از داخل ایران بپردازید.
مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد
دیدگاه های خود را با ما به اشتراک بگذارید.
ثبت نظر
( 33
)
4.18/5
تیمور
21 مرداد 99
سلام. میخواستم بدونم میشه قبل از رزرو وقت هزینه ویزا رو پرداخت کرد یا اینکه بعد از رزرو وقت (حداکثر تا ۳ ساعت) باید پرداخت شود؟
مشاور نیلگام
30 مرداد 99
سلام وقت بخیر در حال حاضر رزرو وقت های انگلیس توسط تیم نیلگام در حال انجام است. لطفا جهت مشاوره در این خصوص با بخش انگلیس ۰۲۱۷۵۲۳۷ تماس حاصل نمایید.
نیل
20 مرداد 99
سلام و وقت بخیر، من امسال لیسانسمو میگیرم و میخواستم برای ویزای تحصیلی مقطع ارشد اقدام کنم. از نظر مالی از خودم مطمئن نیستم ولی گزینه اسپانسر مقیم انگلیس که دوستم هست، قابل قبول هست؟ و اینکه کنار نامه پذیرش دانشگاه، میتونه دعوتنامه بفرسته و اسپانسر هم باشه؟! کمکی میکنه دعوتنامه یه دوست؟! چون خویشاوند درجه یک حساب نمیشه بهرحال، و اینکه میتونم بپرسم پروسه اخذ ویزا تو این شرایط حدودا چقدر طول میکشه و خدمات شما در طی پروسه چه هست؟! خیلی ممنونم.
مشاور نیلگام
21 مرداد 99
سلام وقت بخیر با توجه به شرایط موجود زمان نمیشه تعیین یا اعلام کرد اما در حال حاضر درخواست ویزا و وقت سفارت انگلیس انجام میشود و شما میتوانید جهت مشاوره در این خصوص با نیلگام ۰۲۱۷۵۲۳۷ تماس حاصل نمایید.
راضیه خاکساری
16 مرداد 99
با سلام من اپلیکیشن ویزای انگلیس را در gov.uk پر کردم ولی وقتی که به سایت vfs دایرکت میشم نمی تونم وقت بگیرم.پیغامی که سایت vfs میده اینه که به دلیل کرونا امکان دریافت وقت از مرکز تهران نیست. مگر مرکز vfs باز نشده است؟ می خواستم بدونم شما می تونید منو کمک کنید با تشکر
مشاور نیلگام
21 مرداد 99
سلام وقت بخیر در حال حاضر رزرو وقت های انگلیس توسط تیم نیلگام در حال انجام است. لطفا جهت مشاوره در این خصوص با بخش انگلیس ۰۲۱۷۵۲۳۷ تماس حاصل نمایید.
فتانه ميرابوالفتحى نژاد
16 مرداد 99
با سلام همسر من دو تابعیتى است و الان در بیمارستان بسترى است آیا براى من با توجه به وضعیت درمانى ایشان گرفتن ویزاى توریستى بعنوان همسر بیمار وجود دارد( ویزاى اورژانسى) لطفاً راهنمایى نمایید.
مشاور نیلگام
30 مرداد 99
وقت بخیر با دعوت نامه ای که ایشون براتون میفرستن میتوانید اقدام نمایید اما تضمین قطعی برای ویزا شدن شما نیست چون موارد دیگری همچون سابقه سفر و تمکن مالی نیز حائز اهمیت است .
زری نجفی
12 مرداد 99
با سلام من ساکن انگلستان هستم و اقامت انگلستان را دارم پاسپورت قدیمی ایرانیم را دارم شناسنامه و کارت ملی و عکس دارم برای گرفتن پاسپورت ایرانی باید چیکار کنم تشکر علیپور
مشاور نیلگام
13 مرداد 99
سلام وقت بخیر متاسفانه در این زمینه خدماتی نداریم دوست عزیز .
کمک میخوای؟
دنبال چی می گردی؟