jobffer

جاب آفر کانادا

به شما کمک می کنیم تا در کانادا جاب آفر مناسب پیدا کنید و از این طریق به کانادا مهاجرت کنید. برای دریافت اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.
مراحل اخذ جاب آفر کانادا
۱
بررسی شرایط اولیه و دریافت مشاوره
۲
عقد قرارداد و پروسه ی اخذ جاب آفر
۳
اخذ مجوز کار کانادا
دسترسی سریع
جاب آفر یک دعوت‌نامه شغلی است که از سوی یک کارفرمای خارجی صادر می شود. بدین ترتیب شما میتوانید در بدو ورود به کشور مقصد مشغول به کار شوید.

معرفی

کانادا از جمله کشورهایی است که حقوق و مزایای متعددی برای مهاجرین در نظر می­گیرد و به علت استاندارد های بالای زندگی، یکی از پرطرفدارترین مقاصد برای ایرانیان است. از طرفی این کشور به علت نرخ پایین بیکاری فرصت های شغلی فراوانی را در خود جای داده است. در حال حاضر، کشور کانادا تمرکز اصلی شرکت نیلگام برای اخذ پیشنهاد شغلی و مجوز کار است.

مشاغلی که در حال حاضر نیاز به نیروی کار خارجی دارند و شرکت نیلگام برای اخذ جاب آفر و مجوز کار آنها اقدام می­کند،  بیشتر مشاغل فنی می‌­باشد.

دریافت جاب آفر برای افراد کادر درمان پیچیدگی های بیشتری دارد. ابتدا باید نسبت به معادل سازی مدارک اقدام کنند و سپس از طریق آزمون های مختلف تاییدات لازم را کسب نمایند. به این منظور باید معمولا پس از اخذ آیلتس آکادمیک 7، با توجه به حوزه کاری خود، نسبت به اخذ لایسنس اقدام کنند. این شرایط برای رشته­ های پزشکی و پیراپزشکی از جمله فیزیوتراپی، پرستاری، مامایی، رادیولوژی، کاردرمانی و غیره صدق می­کند. در مورد شغل روان شناسی نیز شرایط به همین منوال می باشد. 

 

مسیر اخذ پیشنهاد شغلی برای مهندسین یک پله بیشتر از سایر مشاغل دارد و آن هم عضویت در نظام مهندسی کانادا می­باشد.

برای عضویت در نظام مهندسی کانادا و دریافت لایسنس، علاوه بر تحصیل در رشته مهندسی و معادل سازی آن با معیارهای این سازمان، باید متناسب با ایالتی که قصد کار و زندگی دارید، سوابق کاری شما هم بررسی شود که لازمه آن شرکت در آزمون های مرتبط با رشته مهندسی می­باشد. به همین علت، تنها در صورتی که عضو نظام مهندسی باشید و سایر شرایط لازم را هم داشته باشید، می­توانید پیشنهاد شغلی دقیقا در همان حوزه مهندسی دریافت کنید.

 

از آن جایی­که در پروسه جاب آفر، کارفرما برای تامین نیروی کار خود اقدام به جذب نیروی کار کرده و پروسه اخذ لایسنس پروسه نسبتا زمانبری محسوب می­شود، لذا اولویت با نیروهایی هست که برای شروع به کار پیش شرط های لازم برای اشتغال به کار بر اساس معیارهای اداره مهاجرت، کشور کانادا و ایالت مربوطه را دارا باشند. 

 

به همین علت اخذ جاب آفر برای این عزیزان، با توجه به مطالبی که عنوان شد، جزو برنامه های آینده شرکت نیلگام می­باشد و در حال حاضر امکان ثبت درخواست برای این عزیزان وجود ندارد.

 

 اما در صورتی که مدرک، تجربه و توانایی کافی کارهای فنی مثل آشپزی یا تعمیرکار خودرو را دارا باشید، امکان اخذ جاب آفر و مجوز کار کانادا را خواهید داشت.

اصلی ترین مزایا

·        داشتن درآمد مشخص و بیمه به محض ورود به کانادا

·        امکان همراهی وابستگان و ورود آنها به خاک کانادا

·        امکان کار یا تحصیل همسر

·       امکان تحصیل فرزندان

·        امکان دریافت اقامت دائم

مراحل انجام کار

 

۱- ارزیابی، مشاوره و عقد قرارداد: در این مرحله شرایط شما بررسی می­گردد و در صورتی که شرایط اخذ جاب افر را داشته باشید سایر اطلاعات تکمیلی جهت عقد قرارداد به شما داده می­شود. 

 

۲- اخذ جاب افر: اگر شغل مورد نظر شما جزو پیشنهادات شغلی آماده نیلگام باشد، در صورت انتخاب رزومه شما از سمت کارفرما پروسه زمان کوتاهتری را طی می­کند.

 

۳- اخذ مجوز کار: پس از تایید کارفرما و اخذ نامه جاب آفر، پروسه سفارت و اخذ مجوز کار آغاز می­شود که تمام این مرحله از سمت شرکت نیلگام انجام می­شود.

مدارک مورد نیاز

     یکی از مدارک زبان انگلیسی یا فرانسه IELTS General, TEF, TCF،CELPIP

·        گواهی عدم سوء پیشینه

·        تست پزشکی

·        نامه اشتغال به کار به همراه تاییدیه وزارت امور خارجه

·        معادل سازی مدارک تحصیلی توسط  WES

لیست مشاغل مورد نیاز

لیست مشاغل مورد نیاز کشور کانادا به شرح زیر می باشد:

عنوان شغلی  
مکانیک خودرو  
تکنسین خودرو  
مکانیک دیزل  
صافکار خودرو  
سرآشپز  
آشپز  
دستیار آشپز - فست فود  
کارگر آشپزخانه  

 

شرایط کلی لازم برای اخذ جاب آفر

در صورتی متقاضی برای اخذ جاب آفر واجد شرایط است که حداکثر ۳۰ ساله باشد و مدرک زبان انگلیسی (IELTS GENERAL 5.5) داشته باشد.

هزینه های اقدام برای پروسه اخذ جاب آفر

مبلغی که متقاضی باید برای انجام پروسه پرداخت نماید، بین ۳۰ الی ۳۵ هزار دلار کانادا می‌باشد. 

سوالات پرتکرار

هزینه مخارج ماه های اولیه سکونت و منزل چقدر است؟
هزینه های اولیه زندگی به صورت کلی شامل هزینه مسکن و غذا و حمل و نقل می شود. هزینه های زندگی بر اساس ایالت محل سکونت و نیز سبک زندگی می تواند متفاوت باشد. به صورت میانگین هزینه زندگی برای یک نفر 2800 دلار در ماه و 5230 دلار در ماه برای یک خانواده چهار نفره درنظر گرفته می شود.
چرا باید تاییدیه وزارت امور خارجه داشته باشیم؟
متقاضیانی که قصد ارائه مدارك خود به سازمان های خارجی را دارند، باید اصل مدرك را به همراه ترجمه مدارك که ممهور به مهر و امضاء مترجم رسمی و اداره کل اسناد و مترجمان رسمی قوه قضاییه شده است ، براي اخذ تاییده وزارت امور خارجه ارائه نمایند و بدین ترتیب، تایید نهایی ترجمه مدارك را اخذ کنند. مدارک لازم برای اخذ تاییدیه وزارت امور خارجه بر اساس نوع شغل و مستنداتی که باید ارائه کنید متفاوت می باشد.
مراحل درخواست اقساط به چه صورت است؟
اقساط قرارداد در زمان عقد قرارداد، پس از تایید و قبولی در مصاحبه با کارفرما و پس از دریافت نامه پیشنهاد کاری از متقاضی دریافت می گردد.
آیا در صورت ریجکتی امکان بازگشت پول هست؟
در صورت عدم موفقیت در اخذ پیشنهاد شغلی از سوي شرکت و عدم موفقیت در مصاحبه با کارفرما مبلغ دریافتی از متقاضی عودت داده میشود.
هزینه مخارج ماه های اولیه سکونت و منزل چقدر است؟
هزینه های اولیه زندگی به صورت کلی شامل هزینه مسکن و غذا و حمل و نقل می شود. هزینه های زندگی بر اساس ایالت محل سکونت و نیز سبک زندگی می تواند متفاوت باشد. به صورت میانگین هزینه زندگی براي یک نفر 2800 دلار در ماه و 5230 دلار در ماه برای یک خانواده چهار نفره درنظر گرفته می شود.
آیا امکان سفر به خارج از کانادا با ویزای کاری هست؟
اگر شما مجوز کار دارید و قصد خروج از کانادا را ندارید، به ویزا هم نیاز ندارید. ویزای کاری مجوز سفر به شما نمی دهد و شما برای سفر باید اقدامات لازم را انجام دهید. به همراه مجوز کار، شما باید پاسپورت معتبر داشته باشید.
آیا اخذ جاب آفر نیاز به مصاحبه دارد؟
کارفرما برای حصول اطمینان از توانمندی متقاضی، هم از نظر تخصصی و هم به جهت بررسی سطح زبان انگلیسی با کارجو مصاحبه میکند. پس از تایید جاب آفر، در مرحله بعدی آفیسر اداره مهاجرت کلیه مدارك متقاضی را بررسی می کند. در صورتیکه بعد از بررسی، تصمیم به انجام مصاحبه بگیرد، مراتب را به صورت مکتوب به متقاضی اعلام میکند .
آیا همسر متقاضی اجازه کار دارد؟
بله. به این منظور همزمان با متقاضی اقدامات لازم را برای اخذ مجوز کار همسر نیز انجام میشود.
آیا امکان تحصیل فرزند وجود دارد؟
بله. فرزندان زیر 22 سال متقاضی اصلی امکان تحصیل در کانادا را دارا هستند. برای اجازه تحصیل فرزندان همزمان با متقاضی اصلی اقدام شود.
چرا باید مدرك زبان داشته باشم؟
کارفرما برای حصول اطمینان از توانایی متقاضی برای برقراری ارتباط و انجام کارهای محوله به مدرك زبان نیاز دارد. از سوي دیگر، آفیسر اداره مهاجرت برای ارزیابی پرونده، فارغ از نوع شغل، میتواند سطح زبان متقاضی را مورد سنجش قرار دهد.
امکان دریافت جاب آفر بدون مدرك آیلتس وجود دارد؟
اکثر کارفرمایان برای اطمینان از سطح زبان متقاضی و صدور جاب آفر، وی را ملزم به ارائه مدرك زبان انگلیسی یا فرانسه می کنند.
امکان دریافت ویزای توریستی و بعد جاب آفر پس از ورود به کانادا هست؟
متقاضیانی که با ویزاي توریستی وارد کشور کانادا شده اند، بر اساس قوانین موجود که تا فوریه 2023 تمدید شده است، می توانند براي مجوز کار اقدام کنند. این مجوز کار در صورتی به آنها اعطا می شود که کارفرمای مشخصی داشته باشند و موقعیت شغلی و شرایط آن کاملا مشخص باشد. بر اساس قوانین وضع شده، این افراد نیازي به ترك خاك کانادا ندارند و می توانند حین حضور با ویزاي توریستی معتبر خود، براي ویزای کار اقدام کنند.
برای کاهش احتمال ریجکتی در سفارت چه کنیم؟
براي افزایش شانس صدور ویزا، باید تمامی مدارك لازم را به صورت کامل متناسب با چک لیست به اداره مهاجرت ارائه شود. تنظیم مدارك درست و کامل یکی از مهمترین بخش های پروسه مهاجرت است. همچنین باید پرداخت وجه ویزا دقیق و از یکی از را ه های مورد تایید انجام شود. در نظر داشته باشید که تست بایومتریک نیز باید در زمان مناسب ( 30 روز پس از دریافت درخواست) انجام شود.
مدت زمان کل پروسه چقدر است؟
در ویزاهای کاری، معیار مدت زمان بررسی پرونده بر مبناي مدت زمان بررسی پرونده هایی هست که پیش از شما بررسی شده اند. این بازه زمانی از زمان سابمیت اپلیکیشن شما آغاز میشود. به صورت میانگین 29 هفته برای بررسی پرونده متقاضیان ایرانی در نظر گرفته شده است. این در حالی است که در صورتیکه شغل شما در لیست مشاغل مورد نیاز و ضروری نباشد، ممکن است مدت زمان این بررسی افزایش یابد.
چه مدارکی برای مشاغل فنی قابل قبول است؟
مدرك دیپلم و دوره هاي آموزشی مرتبط حداکثر به مدت دو سال به عنوان حداقل های مورد نیاز برای اقدام برای مشاغل فنی در نظر گرفته می شود.
محدوده سنی ایده آل برای اخذ جاب آفر چه سنی است؟
به صورت کلی، بازه سنی مناسب برای اخذ ویزای کار، محدوده سنی 18 تا 35 سالگی است. این به معنی عدم وجود پبشنهاد شغلی یا قانونی مبنی بر اینکه افراد خارج از این بازه سنی نمی توانند اقدام کنند، نمی باشد. برخی از ایالت های کانادا و همچنین کارفرمایان، استانداردها و معیار خود را براي جذب نیروی کار دارند که شرایط متقاضی باید پیش از شروع پرونده به صورت کامل بررسی شود.
آیا خانواده میتواند به همراه من وارد کانادا شود؟
بله. اگر شما متقاضی مجوز کار در کانادا هستید و تمایل دارید خانواده خود را هم با خود ببرید آنها نیز میتوانند به طور همزمان اقدام به دریافت ویزای ویزیتور، مجوز کار یا تحصیل کنند تا به همراه شما وارد کانادا شوند.
کد NOC چیست؟
در سیستم طبقه‌بندی مشاغل ملی کانادا (National Occupational Classification) مشاغل داری یک کد 4رقمی منحصر به فرد (NOC) هستند. این سیستم یک ساختار طبقه بندی منظم است که توسط دولت کانادا ایجاد شده است و طیف وسیعی از فعالیت های شغلی در کانادا را شامل می‌شود. تمام مشاغل پیشنهادی شرکت نیلگام دارای کد ناک هستند.
LMIA چیست؟
LMIA که به معنای ارزیابی بازار کار کانادایی است، به ‌اختصار از عبارتLabour Market Impact Assessment برگرفته ‌شده است. این نامه می‌بایست از طرف کارفرمای کانادایی با ارائه مدارک لازم از سازمان کار و امور توسعه انسانی کانادا دریافت شود. در این نامه بر اساس مدارک ارائه شده توسط کارفرما، صلاحیت متقاضی دریافت ویزای کاری بر اساس مهارت‌ها، تخصص‌ها و مدارکی که موجود است، مورد بررسی قرار می‌گیرد. دریافت LMIA به موقعیت شغلی و استان محل شغل بستگی دارد. بر طبق اعلام سایت رسمی دولت کانادا، برخی از مشاغل نیازی به نامه LMIA ندارند. برای این دسته از مشاغل دریافت نامه Work Permit از کارفرمای مورد نظر جهت شروع پروسه ویزا کفایت می‌کند.