تحصیل در انگلیس - دانشجویی

تحصیل در انگلیس - دانشجویی

هر آنچه نیاز است در مورد تحصیل در انگلیس - دانشجویی بدانید را در این صفحه مشاهده می کنید. در صورت نیاز به مشاوره اختصاصی می توانید با رزرو وقت مشاوره از راهنمایی های مشاوران تخصصی ما استفاده نمایید.

نوع خدمات پذیرش تحصیلی
مقاطع کارشناسی، ارشد، دکترا
مدرک زبان تافل،آیلتس انگلیسی
کشور مقصد انگلیس

با تکمیل فرم ارزیابی علاوه بر دریافت کد تخفیف، به مشاوران ما در ارائه راهنمایی دقیق تر و کامل تر کمک خواهید کرد.

تکمیل فرم ارزیابی
دوره تحصیلی به نسبت کوتاه

دوره تحصیلی به نسبت کوتاه

کاهش هزینه‌ها و دریافت مدرک تحصیلی در بازه زمانی‌کوتاه

امکان اشتغال به کار دانشجویی

امکان اشتغال به کار دانشجویی

: تا 20 ساعت در طول هفته و تا 44 ساعت در تعطیلات

دریافت ویزای همراه برای خانواد

دریافت ویزای همراه برای خانواد

: امکان همراهی خانواده دانشجویان مقطع تحصیلات تکمیلی

اقامت تا ۲ سال بعد از تحصیل

اقامت تا ۲ سال بعد از تحصیل

اقامت و اشتغال به کار بدون نیاز به تغییر نوع ویزا

برنامه‌های حمایت مالی

برنامه‌های حمایت مالی

ارائه انواع برنامه‌های کمک‌هزینه تحصیلی بر اساس شایستگی‌

تحصیل در برترین سیستم آموزشی

تحصیل در برترین سیستم آموزشی

رتبۀ دوم جهان در رتبه‌بندی سیستم آموزشی

دسترسی سریع

معرفی

آکسفورد، کمبریج، UCL و امپریال کالج! کسی را سراغ دارید که برای ادامه تحصیل از کنار نام این دانشگاه‌ها به راحتی عبور کند؟ کشور آفتاب‌های زودگذر و باران‌های ناگهانی به واقع بهشتی است برای کسانی که می‌خواهند در بالاترین سطوح ادامه تحصیل بدهند. اگر شرایطش مهیا باشد و بتوانید از پس هزینه‌های تحصیل و زندگی در انگلیس برآیید، و البته از نظر سوابق تحصیلی از سطح علمی مناسبی برخوردار باشید، تحصیل در انگلیس نخستین گزینه شما برای ادامه تحصیل خواهد بود. جامعه‌ای چند فرهنگی، سطح بالای علمی، سابقه‌ای طولانی و درخشان در تربیت نیروی متخصص و هم‌چنین دارا بودن استانداردهای کلاس جهانی در زیرساخت‌های علمی و آموزشی همگی از ویژگی‌های انگلیس برای ادامه تحصیل در مقاطع تکمیلی محسوب می‌شوند.

چرا انگلیس کشوری جذاب برای زندگی و تحصیل است؟

بر اساس آخرین رده‌بندی نشریه معتبر تایمز درخصوص برترین دانشگاه‌های جهان، دو دانشگاهآکسفورد و کمبریج رده‌ای اول و دوم این فهرست مهم را به خود اختصاص داده‌اند و دانشگاهامپریال کالج لندن نیز جایگاه نهم در این فهرست را در اختیار دارد. متر و معیار شما برای ادامه تحصیل هرچه باشد (صرف‌نظر از هزینه تحصیل) انگلیس اگر بهترین نباشد، دست کم بعد از آمریکا بهترین کشور برای ادامه تحصیل در تمامی مقاطع تحصیلی و تمامی رشته‌ها خواهد بود. اما در پاسخ به این پرسش که چرا انگلیس برای زندگی و تحصیل مناسب است، می‌توان موارد ذیل را مطرح کرد:

 • اعتبار بین‌المللی مدارک تحصیلی صادر شده از دانشگاه‌های انگلیس
 • فرصت‌های بی‌شمار کاری در داخل و خارج از انگلیس
 • بورسیه‌ها و وام‌های تحصیلی
 • امکان تردد آسان به اروپا
 • فرهنگ چند ملیتی
 • هزینه پایین‌تر تحصیل در مقایسه با آمریکا

راهنمای دریافت پذیرش تحصیلی از انگلیس

مدرکی که از دانشگاه‌های انگلیس اخد شده باشد، برای کارفرمایان، دانشگاه‌ها و نهادهای دولتی در هر نقطه از جهان معتبر بوده و ارزش خاص خود را خواهد داشت. بنابراین اگر یکی از اهداف اصلی از ادامه تحصیل را یافتن شغلی مناسب و زندگی در کشوری پیشرفته درنظر بگیریم، بی‌تردید انگلیس و مدرک اخذ شده از دانشگاه‌های این کشور یکی از بهترین گزینه‌ها است.

مدت دوره‌های تحصیلی در مقاطع مختلف در انگلیس عموما کمتر از دوره‌های مشابه در کشورهای دیگر است. بیشتر رشته‌ها در مقطع کارشناسی ارشد در این کشور ۱ ساله است که این موضوع به نوبه خود در کاهش هزینه‌های تحصیل نیز بسیار اهمیت خواهد داشت. بر اساس تحقیقات بعمل آمده نرخ رضایت دانشجویان در دانشگاه‌های انگلیس نزدیک به ۹۰% است و در این بین دانشجویان بین‌المللی محیط تحصیل در انگلیس را بسیار پویا و ایده‌آل برای تحقیق توصیف می‌کنند.

شرایط تحصیل در انگلیس

برای تحصیل در انگلیس در نخستین گام نیاز به پذیرش تحصیلی از یکی از دانشگاه‌ها و یا موسسات آموزش عالی این کشور دارید و در مرحله بعدی باید ویزای تحصیلی انگلیس (ویزای Tier 4) دریافت کنید. آنچه مسلم است اینکه بدون پذیرش تحصیلی نمی‌توان ویزای تحصیلی انگلیس را دریافت کرد و بدون ویزای تحصیلی نیز نمی‌توان در انگلیس ماند و ادامه تحصیل داد. نکته مهم دیگر برای دریافت ویزای تحصیلی انگلیس، داشتن تمکن مالی مناسب است که متقاضی باید آن را به سفارت ارائه دهد.

شرایط ادامه تحصیل در انگلیس در مقاطع مختلف

مقاطع تحصیلی دانشگاهی در انگلیس همچون بسیاری دیگر از کشورهای جهان، به ۳ دسته عمده کارشناسی (Bachelor) کارشناسی ارشد (Master) و دکترا (PhD) تقسیم‌بندی می‌شوند (البته در نظام آموزشی انگلیس تقسیم‌بندی کلی مقاطع تحصیلی به دو قسم Undergraduate و Postgraduate می‌باشد که مقاطع تحصیلی فوق لیسانس و دکترا در گروه Postgraduate می‌گنجند). شاید جالب باشد که بدانید دانشگاه‌های انگلستان در مجموع ۱۰۷ فارغ التحصیل برنده جایزه نوبل در رشته‌های مختلف تربیت کرده‌اند و در این زمینه کشوری پیشتاز در جهان محسوب می‌شوند. اما شرایط ادامه تحصیل در انگلیس در  مقاطع مختلف چیست و متقاضی تحصیل در انگلیس باید چه شرایطی داشته باشد؟ در ادامه این شرایط را به تفکیک مقاطع مختلف تحصیلی در انگلیس شرح خواهیم داد.

شرایط تحصیل در مقطع کارشناسی انگلیس

برای تحصیل در مقطع کارشناسی در انگلیس باید دست کم ۱۸ سال سن داشت (اسکاتلند ۱۷ سال) و مدرک معتبر دوره پیش‌ دانشگاهی ارائه نمود. سطح زبان برای اخذ پذیرش تحصیلی انگلیس در این مقطع بطور میانگین نمره آیلتس ۶ خواهد بود و متقاضی باید بتواند تمکن مالی خود برای تامین هزینه‌های زندگی و تحصیل در انگلیس را اثبات نماید. البته در بسیاری از دانشگاه‌ها و کالج‌های انگلیس دوره‌های آموزش زبان دایر می‌شود که متقاضیان می‌توانند پیش از آغاز دوره تحصیلی با شرکت در این دوره‌ها نمره لازم برای اخذ پذیرش رشته مدنظر در مقطع کارشناسی انگلیس را بدست بیاورند.

شرایط تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد انگلیس

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در انگلیس در اغلب موارد محدودیت سنی ندارد اما علاوه بر مدرک معتبر دوره لیسانس، متقاضی باید از سطح مطلوب زبان انگلیسی (عموما آیلتس ۶) و هم‌چنین چند مدرک جانبی دیگر هم‌چون توصیه نامه تحصیلی (Recommendation letter) انگیزه نامه (Motivation Letter) و رزومه کاری و تحصیلی مناسب ارائه نماید.

شرایط ادامه تحصیل در مقطع دکترا انگلیس

انگلیس از منظر کیفیت موسسات تحقیقاتی و علمی رتبه دوم جهانی را داراست و کشوری پیشرو در عرصه تحقیقات محسوب می‌شود. تعداد بسیار زیاد مقالات و تحقیقات علمی منتشر شده توسط دانشجویان مقطع دکترا در این کشور خود موید سطح علمی در مقطع دکترا انگلیس است.

برای تحصیل در مقطع دکترا انگلیس باید علاوه بر مدرک معتبر کارشناسی ارشد با معدل خوب، حداقل نمره زبان شش و نیم آیلتس، توصیه نامه تحصیلی(Recommendation letter)، انگیزه نامه (Motivation Letter)، رزومه کاری و تحصیلی مناسب همچنین چند مقاله منتشر شده در نشریات معتبر همچون ISI ارائه شود.

شرایط بورسیه تحصیلی در انگلیس

بورسیه تحصیلی در انگلیس عموما برای مقاطع دکترا در نظر گرفته شده‌است اما برخی دانشگاه‌ها بورسیه‌های تحصیلی برای مقطع کارشناسی ارشد در انگلیس را نیز در برنامه‌های حمایتی خود گنجانده‌اند. دریافت بورسیه تحصیلی در انگلیس البته بسیار رقابتی بوده و متقاضی این گونه کمک‌ها می‌بایست از سطح علمی بالایی برخوردار باشد.

بطور کل می‌توان بورسیه‌های تحصیلی در انگلیس را به ۳ دسته کلی تقسیم بندی کرد:

 • بورسیه دولتی انگلیس برای دانشجویان خارجی: این بورسیه که منابع آن توسط وزارت خارجه انگلیس تامین می‌شود به دانشجویان تمام وقت بین‌المللی تعلق می‌گیرد و تمام و یا بخش عمده‌ای از هزینه‌های تحصیلات تکمیلی در انگلیس را پوشش می‌دهد.
 • بورسیه سازمان‌های غیر دولتی انگلیس برای دانشجویان خارجی: منابع بورسیه سازمان‌های غیر دولتی انگلیس موسوم به Euraxess UKتوسط کمیسیون اروپا تامین شده و هدف از آن حمایت از محققان خلاق در اروپا است. این نهاد بورسیه‌های متنوعی را برای دانشجویان بین‌المللی تمام وقت در انگلیس در نظر می‌گیرد.
 • بورسیه دانشگاه‌های خاص انگلیس برای دانشجویان خارجی: برخی دانشگاه‌های خاص در انگلیس نیز بورسیه‌هایی تحصیلی با هدف کمک به دانشجویان بین‌المللی برای تامین هزینه‌های مربوط به تحصیل و زندگی در بریتانیا ارائه می‌دهند. بسته به رشته، مقطع و دانشگاه، میزان این بورسیه‌ها متغیر بوده و گاها تمامی هزینه‌های تحصیلی متقاضی ادامه تحصیل در انگلیس را پوشش می‌دهند.

البته گاها بورسیه تحصیلی در انگلیس ممکن است توسط اساتید دانشگاه در قالب دستیار تدریس (Teacher Assistant) و یا دستیار پژوهشی (Research Assistant) به دانشجویان خارجی تعلق گیرد.

شرایط اقامت و خوابگاه در حین تحصیل

شرایط اقامت و خوابگاه در حین تحصیل در انگلیس یکی از مواردی است که ذهن بسیاری از دانشجویان و خانواده‌ها را به خود مشغول کرده‌ است. اینکه در سال نخست تحصیل در انگلیس و به ویژه در هفته‌های ابتدایی که دانشجو آگاهی و شناخت چندانی از محیط جدید ندارد، محل اقامت کجا خواهد بود و کیفیت زندگی در آنها چگونه است، بی‌تردید همگی از مواردی هستند که دغدغه بسیاری از خانواده محسوب می‌شوند.

خوابگاه و محل اقامت در حین تحصیل در انگلیس را می‌توان به ۳ دسته اصلی تقسیم بندی کرد:

 • خوابگاه دانشجویی در محل دانشگاه: بیشتر دانشگاه‌ها و کالج‌ها در انگلیس برای سال نخست تحصیل دانشجویان خارجی خوابگاه‌های شخصی در محل دانشگاه فراهم می‌کنند که معمولا اتاقی مجزا در یک آپارتمان مشترک با سایر دانشجویان خواهد بود. بسته به دانشگاهی که از آن پذیرش تحصیلی می‌گیرد خوابگاه دانشجویی می‌تواند شرایط متفاوتی از نظر کیفیت خدمات در اختیار شما قرار دهد. در بسیاری از دانشگاه‌ها خوابگاه ویژه دختران و پسران وجود دارد.
 • خوابگاه دانشجویی خصوصی: پس از پایان سال اول تحصیلی، بسیاری از دانشجویان خارجی در انگلیس، خوابگاه و یا اقامتگاه‌های خصوصی را برای زندگی انتخاب می‌کنند. این امکان وجود دارد که دانشجو خوابگاه را تنها برای خود و یا بصورت مشترک با چند دانشجوی دیگر اجاره کند که البته روش دوم در کاهش هزینه‌های زندگی در انگلیس بسیار مفید خواهد بود.
 • اقامت خانگی: در این روش دانشجو پس از پایان سال اول تحصیل می‌تواند به همراه یک خانواده بریتانیایی و در خانه آنها زندگی کند. بسیاری از خانواده‌ها در انگلیس با نیت‌های خیرخواهانه و با هماهنگی دانشگاه محل سکونت خود و نظارت نهادهای دولتی دانشجویان خارجی و کم سن و سال را پذیرا هستند. روشی که طبعا نه تنها در کاهش هزینه‌های تحصیل در انگلیس بسیار کمک خواهد کرد، بلکه فرصتی بسیار مناسب برای آشنایی با فرهنگ و آداب و رسوم بریتانیایی خواهد بود.

شرایط سنی تحصیل در انگلیس

برای اخد پذیرش تحصیلی در انگلیس عموما محدودیت سنی وجود ندارد، البته بجز رشته‌های پزشکی و دندان پزشکی که پذیرش به افرادی با حداکثر ۲۳ سال سن اعطا می‌شود. از سوی دیگر همانطور که پیشتر اشاره کردیم برای اخذ پذیرش تحصیلی در مقطع کارشناسی در انگلیس، متقاضی باید دست کم ۱۸ سال سن داشته باشد. در باقی موارد و برای تحصیل در انگلیس در مقاطع فوق لیسانس و دکترا جز در موارد بسیار خاص، محدودیت سنی وجود ندارد.

نکته: اما سن متقاضی در روند اخذ ویزای تحصیلی انگلیس می‌تواند بسیار تعیین کننده باشد. به بیان دیگر هر چه سن متقاضی برای رشته تحصیلی و مقطع تحصیلی مد نظر در انگلیس ایده‌آل تر باشد، شانس ویزا شدن درخواست وی نیز بالاتر خواهد رفت.

شرایط کار در حین تحصیل در انگلیس

بر اساس قوانین کشور انگلیس هر دانشجوی تمام وقت بین‌المللی (خارج از اتحادیه اروپا) محصل در این کشور می‌تواند با ویزای تحصیلی تا ۲۰ ساعت در هفتهکار کند. البته اکثر دانشگاه‌های انگلیس به دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد توصیه می‌کنند با هدف تمرکز هرچه بیشتر بر تحصیل بیش از ۶ ساعت در هفته کار نکنند.

دانشجویان مقاطع کارشناسی به بالا که می‌خواهند از پیشنهادات موجود برای کار در حین تحصیل در انگلیس مطلع شوند دو راه دارند. روش اول مشاوره با واحد کاریابی انجمن دانشجویی دانشگاه موسوم به Student Union Job Shop است که عموما فهرستی از فرصت‌های کار در حین تحصیل در انگلیس را ارائه می‌دهند.

روش دوم مراجعه به سایت‌های کاریابی است که فرصت‌های شغلی پاره وقت برای دانشجویان را می‌توان در آنها یافت. چند نمونه از وب سایت‌های کاریابی در انگلیس را در اینجا مشاهده کنید:

به‌طور میانگین، برای هر ساعت کار دانشجویی پاره‌وقت حدود 24 پوند دستمزد برای هر دانشجوی 21 سال به بالا در نظر گرفته شده است. اگر دانشجو بتواند کار موردنظر را پیدا کند، با درآمد ماهانه 488 پوند می‌تواند بسیاری از هزینه‌های خود را پوشش دهد. از طرف دیگر کار در حین تحصیل (مخصوصا اگر کار مرتبط باشد) باعث غنی‌تر شدن رزومه دانشجو برای تحصیل در مقاطع بالاتر و یا یافتن شغل تمام وقت پس از پایان دوران تحصیل شود.

سطح زبان مورد نیاز برای تحصیل در انگلیس

سطح زبان مورد نیاز برای تحصیل در انگلیس با توجه به سن، مقطع تحصیلی و رشته مدنظر متفاوت خواهد بود. برای تحصیل در مدارس انگلیس نیاز به نمره زبان نخواهد بود (تا ۱۷ سالگی) اما برای ورود به دانشگاه دست کم نمره آیلتس پنج و نیم نیاز بوده و در مقاطع بالاتر حتی آیلتس شش و نیم.

هزینه تحصیل در انگلیس

هزینه تحصیل در انگلیس را باید از دو زاویه بررسی کرد. نخست هزینه تحصیل در انگلیس که شامل مواردی همچون شهریه دانشگاه و مواردی این چنینی خواهد شد و دوم هزینه زندگی در انگلیس که مواردی همچون محل اقامت، رفت و آمد، خوراک و دیگر هزینه‌های جاری را شامل می‌شود.

هزینه‌های تحصیل

هزینه تحصیل در انگلیس بسته به مقطع و رشته تحصیلی بسیار متغیر است. بطور کل هزینه تحصیل در رشته‌های علوم انسانی به مراتب کمتر از رشته‌های آزمایشگاهی و تحقیقاتی است. برای مثال شهریه تحصیل در مقطع کارشناسی رشته علوم سیاسی در دانشگاه شفیلد حدود ۱۰ هزار پوند است اما شهریه تحصیل در رشته علوم آزمایشگاهی در همین مقطع تا ۲۵ هزار پوند نیز خواهد رسید.  البته برخی دیگر از رشته‌های بالینی در انگلیس شهریه‌ای معادل ۳۴ هزار پوند دارند.

نکته‌ای که باید در خصوص تحصیل در انگلیس به آن توجه شود این است که اگرچه هزینه‌های تحصیل در انگلیس در مقایسه با کشوری همچون کانادا و اخذ پذیرش تحصیلی کانادا بیشتر است اما طول دوره تحصیل در انگلیس در مقاطع کارشناسی (۳ سال) و کارشناسی ارشد ( ۱ سال) یک سال کمتر از کشوری همچون کانادا است که این موضوع خود در کاهش هزینه‌های کلی تحصیل در انگلیس بسیار تاثیر گذار خواهد بود. برای اموری همچون لوازم تحریر و کتاب نیز هزینه‌ای حداکثر تا ۵۰ پوند در ماه کفایت می‌کند.

هزینه‌های زندگی

اگر هزینه تحصیلی در انگلیس به مقطع و رشته تحصیلی بستگی دارد، هزینه زندگی در انگلیس بطور مستقیم از سبک زندگی هر فرد متاثر خواهد بود. اینکه محل اقامتی که در دوران تحصیل در انگلیس انتخاب می‌کند از کدام نوع باشد و یا بخواهید چه نوع غذایی میل کند و موارد متعددی از این دست همگی بر هزینه زندگی در انگلیس تاثیر گذار خواهند بود.

برای مثال اینکه دانشجو بتواند در طول هفته آشپزی کند و یا هر روز در رستوران غذا بخورد طبعا بسیار متفاوت است. هزینه خوراک در انگلیس می‌تواند از ۱۵۰ پوند در ماه تا ۴۰۰ پوند در ماه متغیر باشد و اجاره مسکن دانشجویی در انگلیس از ۳۶۰ پوند تا ۸۰۰ پوند در ماه متفاوت است. بطور میانگین می‌توان گفت مجموع هزینه‌ها برای یک زندگی دانشجویی متوسط در انگلیس ۶۵۰ تا ۱۱۰۰ پوند در ماه متغیر است که البته این رقم می‌تواند بسته به لایف استایل هر فرد تا ۲۰۰۰ پوند در ماه نیز افزایش یابد.

برترین دانشگاه‌های انگلیس

کمتر کسی را می‌توان یافت که نام دانشگاه آکسفورد و یا کمبریج را نشنیده باشد و با آوازه بلند این دانشگاه‌ها در عرصه‌های مختلف آشنا نباشد. دانشگاه‌های انگلیس از چنان استاندارد بالایی در تمامی امور آموزشی، تحقیقاتی  رفاهی برخوردار هستند که از بین ۱۰ دانشگاه برتر جهان، نام ۳ دانشگاه انگلیسی خود نمایی می‌کند. مدارک اخذ شده در دانشگاه‌های انگلیس در تمام جهان معتبر است و این موضوع تحصیل در انگلیس را به یکی از اولویت‌های دانشجویان خارجی در تمامی مقاطع و رشته‌ها تبدیل کرده‌است.

نشریه معتبر تایمز هر ساله فهرستی از برترین دانشگاه‌های جهان منتشر می‌کند. رده بندی برترین دانشگاه‌های انگلیس برای سال تحصیلی ۲۰۱۷-۲۰۱۸ به شرح زیر است:

 • دانشگاه آکسفورد
 • دانشگاه کمبریج
 • دانشگاه امپریال کالج لندن
 • دانشگاه UCL (University College London)
 • دانشگاه علوم اقتصادی و سیاسی لندن
 • دانشگاه ادینبور
 • کینگز کالج لندن
 • دانشگاه منچستر
 • دانشگاه بریستول
 • دانشگاه وارویک
 • دانشگاه گلاسکو
 • دانشگاه شفیلد
 • دانشگاه دورهام
 • دانشگاه بیرمنگام
 • دانشگاه ساوتهمتون
 • دانشگاه یورک
 • دانشگاه کوئین مری لندن
 • دانشگاه اکستر
 • دانشگاه لنکستر
 • دانشگاه ناتینگهام

شرایط اخذ اقامت پس از تحصیل

مهمترین عامل در اخذ اقامت پس از تحصیل در انگلیس یافتن شغل مناسب است. پس از پایان دوران تحصیل در انگلیس به فارغ التحصیلان سه تا شش‌ماه فرصت داده می‌شود تا برای یافتن شغلی مناسب اقدام کنند. در صورتی که متقاضی بتواند طی این مدت شغلی مناسب پیدا کند ویزای موقت برای وی صادر خواهد شد که این ویزای موقت قابلیت تبدیل به اقامت را خواهد داشت.

از طرق مختلف می‌توان برای یافتن شغل پس از تحصیل در انگلیس اقدام کرد. دانشگاه‌های انگلیس به دلیل ارتباط بسیار نزدیک با صنعت و تجارت این کشور همواره می‌توانند مشاوره لازم را در این زمینه به متقاضیان ارائه دهند و یافتن شغل از طریق دانشگاه یکی از بهترین گزینه‌ها برای دریافت اقامت موقت انگلیس محسوب می‌شود. از سوی دیگر همانطور که اشاره شد هر دانشجوی خارجی مجاز است بدون نیاز به دریافت اجازه کار تا سقف ۲۰ ساعت در هفته کار کند. کار در حین تحصیل علاوه بر مزایای مالی می‌تواند زمینه ساز یافتن شغلی مناسب پس از پایان تحصیل در انگلیس باشد.

مراحل اخذ پذیرش تحصیلی انگلیس

حال که با تحصیل در کشور انگلیس و شرایط آن بیشتر آشنا شدید، نوبت به مراحل اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه‌های انگلیس می‌رسد. اینکه پس از آماده سازی مدارک چه باید کرد و از چه طریقی و بر اساس چه اصولی برای دریافت پذیرش تحصیلی انگلیس اقدام کنید، خدماتی خواهد بود که مجموعه شرکت‌های نیلگام با افتخار در دسترس شما عزیزان قرار خواهد داد.

مراحل اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه‌های انگلستان به شرح زیر است:

 • تکمیل مدارک
 • ترجمه مدارک (می‌توانید از خدمات دارالترجمه نیلگام همراه با تخفیف ویژه استفاده نمایید.)
 • ارسال مدارک به دانشگاه مد نظر از طریق پست
 • رزرو محل اقامت در حین تحصیل

هزینه اخذ پذیرش تحصیلی انگلیس

هزینه خدمات دریافت پذیرش تحصیلی انگلیس (اخذ پذیرش از یکی از دانشگاه‌های این کشور) در مجموعه شرکت‌های نیلگام ۱۰۰۰ دلار آمریکا خواهد بود که این هزینه تمامی موارد اشاره شده در بالا را شامل خواهد شد. کارشناسان اجرایی دپارتمان اعزام دانشجوی هلدینگ نیلگام با اشراف بر جدیدترین مقررات، شما متقاضیان محترم تحصیل در انگلیس را در روند تکمیل مدارک همراهی خواهند کرد.

دریافت پذیرش تحصیلی از انگلیس از طریق نیلگام

مجموعه شرکت‌های نیلگام را بسیاری با نام تجاری ایران-آنکارا می‌شناسند. مجموعه‌ای که طی ۱۰ سال فعالیت خود در عرصه خدمات گردشگری و مشاوره در امور اقامت و ادامه تحصیل همواره کوشیده‌ است با ارائه خدماتی به روز، فنی و دقیق با قیمتی رقابتی، رضایت حداکثری مشتریان خود را جلب نماید.

اخذ ویزای انگلیس، پذیرش تحصیلی انگلیس (دانش آموزی و دانشجویی)، ویزای تحصیلی انگلیس و وقت سفارت انگلیس و پیکاپ ویزای انگلیس گوشه‌ای از مجموعه خدمات هلدینگ نیلگام برای کشور انگلیس محسوب می‌شود و به جرات می‌توان ادعا کرد در این عرصه خدماتی تضمینی بر اساس نیاز و شرایط متقاضیان محترم عرضه خواهد شد. تدوین فرم‌های تخصصی ارزیابی تحصیلی با جدیدترین پارامترهای مدنظر نظام آموزشی کشورهای مختلف مطابقت داشته و کارشناسان اجرایی ما با بررسی دقیق اطلاعات شما، بهترین گزینه را پیش رویتان قرار خواهند داد.

سوالات متداول تحصیل در انگلیس

آیا می توان بدون دریافت پذیرش تحصیلی برای ویزای تحصیلی انگلیس اقدام کرد؟
خیر این امکان وجود ندارد و و دریافت پذیرش دانشگاهی و مدرک زبان اموری الزامی برای پروسه ویزای تحصیلی انگلیس محسوب می شوند.
حداقل نمره زبان مورد تائید برای تحصیل در انگلیس چقدر است؟
حداقل نمره زبان مورد تائید اغلب دانشگاه های این کشور آیلتس 6 برای مقطع کارشناسی و برای مقاطع تکمیلی 6.5 است.
آیا بورسیه تحصیلی به دانشجویان بین المللی در انگلیس تعلق می گیرد؟
بله. سه نوع بورسیه دولتی، غیردولتی و دانشگاه های خاص برای این دانشجویان در نظر گرفته شده است.
شرط سنی پذیرش تحصیلی رشته های تخصصی پزشکی و دندانپزشکی انگلیس چند است؟
به طور معمول برای این نوع از رشته های تحصیلی از متقاضیان تا حداکثر 23 سال پذیرش به عمل می آید.
تا چه اندازه دانشجویان بین المللی در انگلیس مجاز به انجام کار دانشجویی هستند؟
حداکثر 20 ساعت در هفته
چگونه می توان بعد از فارغ التحصیلی برای اقامت در انگلیس اقدام کرد؟
دانشجو می تواند از ویزای جستجوی کار 3 تا 6 ماهه برخوردار شده و در صورت یافتن کار مناسب از ویزای موقت و در نهایت اقامت انگلیس بهره مند شود.
مطالعه مطالب زیر نیز می تواند برای شما مفید باشد
دیدگاه های خود را با ما به اشتراک بگذارید.
ثبت نظر
( 33
)
4.21/5
الیاس شیرزاده
27 مهر 1401
تحصیل کردن برم
مشاور نیلگام
30 مهر 1401
سلام به شما، اگر مایل به مهاجرت تحصیلی به کشور انگلیس هستید، لطفاً با کارشناسان ما در نیلگام تماس بگیرید.
زهرا
5 تیر 1400
سلام وقتتون بخیر من ۲۳سالمه پیش دانشگاهی تجربی دارم میخام برای ادامه تحصیل در رشته پزشکی برم انگلیس ..زبان بلدم ولی مدرکی ندارم . تمکن مالی هم تا ۳۰۰ملیون دارم ..من میتونم وارد دانشگاه انگلیس بشم ؟؟؟؟
مشاور نیلگام
2 شهریور 1400
سلام وقت بخیر لطفا جهت راهنمایی و مشاوره در خصوص تحصیل در خارج از کشور وارد سایت زیر شوید. letsgouni.com
مهتاب
17 آبان 1399
سلام، اگر بیش از ۴سال از اخذ مدرک کارشناسی ارشد گذشته باشد،آیا امکان اخذ پذیرش در مقطع دکتری از دانشگاه های انگلستان وجود دارد؟
مشاور نیلگام
19 آبان 1399
سلام وقت بخیر ، در حال حاضر پذیرش انگلیس فعالیت نداریم ، جهت بررسی بیشتر میتوانید به سایت LETSGOUNI.COM مراجعه نمایید .
ستایش
21 تیر 1399
سلام من ۲۰ سالمه و معدل دوازدهمم ۱۳ و تسلط کامل به انگلیسی و مدرک آیلتس دارم‌ و میخوام در مقطع کارشناسی رشته زبان انگلیسی تحصیل کنم. سرمایه کلی هم ۱۰۰ میلیون تومان اما با ورود به کشور کار دانشجویی یا پاره وقت هم انجام میدم. شرایط برای من و هزینه کلی چطور براورد میشه برای من؟ آیا امکان تحصیل با شرایط من در انگلستان وجود داره؟
مشاور نیلگام
24 تیر 1399
با سلام پذیرش تحصیلی ما برای کانادا، قبرس و سوئد می باشد. شرایط شما باید به صورت دقیق بررسی بشه. شما می توانید از طریق سایت Letsgouni.com با همکاران بخش تحصیلی وقت مشاوره هماهنگ بفرمایید. با سپاس
امیرحسین
29 فروردین 1399
سلام وعرض خسته نباشید خدمت شما زحمت کشان. بنده سوالی داشتم من علاقه مندم به این که دردانشگاه آکسفورد یاکمبریج برای رشته پزشکی ادامه تحصیل بدم شرایطمم بد نیست ایلتسم ۷ ورتبه کنکورم ۱۶۸ شد ومعدلم تو این دوسال دانشگاه ۱۷ بوده ولی متاسفانه تمکن مالی ندارم که هزینه هامو خودم بدم میخواستم بدونم شانس گرفتن بورس دارم؟ اگه سفارش نامه هایی از استادام بگیرم تاثیری داره؟. ممنون میشم راهنمایی کنید کمک بزرگی بهم میشه.
Admin
6 اردیبهشت 1399
سلام وقت بخیر ،پذیرش تحصیلی برای کشورهای کانادا،فرانسه،سوئد،ترکیه،انگلیس در خدمتتون هستیم. میتوانید جهت بررسی شرایط و مدارک لطف بفرمایید با دفتر تماس بگیرید