دریافت اقامت و تابعیت با نیلگام سفر

برای مهاجرت و حضور در کشورهای مختلف ابتدا باید مجوز اقامتِ مورد نظر را دریافت کرد. ممکن است برخی از کشورها روش‌های مختلفی برای اعطای مجوز اقامت موقت و دائم به متقاضیان واجد شرایط ارائه دهند. پیشنهاد می‌کنیم برای آشنایی با روش‌های اقامتی و شرایط و مراحل هر یک، تا پایان این صفحه را مرور کنید و با کلیک روی گزینه موردنظر اطلاعات بیشتری برای مهاجرت به‌دست آورید.

سایر روش‌های اخذ اقامت

انواع اخذ اقامت


امروزه بسیاری از ایرانیان به دنبال مهاجرت و اخذ اقامت یک کشور معتبر و خارجی هستند. اما گرفتن اقامت به منزله مهاجرت دائمی به یک کشور خارجی بوده و نیاز به انتخاب هدف مناسب، آماده سازی شرایط و مدارک و مراحل پیچیده و نسبتاً زمان بر دارد.

به طور کلی، گرفتن اقامت و مهاجرت به خارج از کشور شامل انواع مختلفی می‌شود که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌کنیم.

گرفتن اقامت

بنابر جدیدترین آمار به دست آمده، شما می‌توانید از چند طریق زیر برای گرفتن اقامت یک کشور خارجی اقدام کنید:

  • مهاجرت کاری
  • ویزای اسپانسرشیپ
  • روش خرید ملک
  • روش تمکن مالی
  • روش تحصیلی

بر طبق تجربه کارشناسان مجرب موسسه مهاجرتی نیلگام، از میان روش‌های اشاره شده در بالا، روش تحصیلی یک گزینه موقتی مهاجرت بوده و از همان ابتدا برای اخذ اقامت به کار نمی‌رود. برای همین در فرصتی دیگر به توضیح آن می‌پردازیم.

اما سایر گزینه‌های اخذ اقامت به ترتیب اولویت شامل روش مهاجرت کاری، کارآفرینی، خرید ملک و سرمایه گذاری، تمکن مالی و اسپانسرشیپ می‌شود که به طور خلاصه هر یک از آن‌ها را به شما معرفی می‌کنیم.

اقامت کانادا

در حال حاضر، انواع خدمات تخصصی گرفتن اقامت کانادا در موسسه مهاجرتی نیلگام ارائه می‌شود. این روش‌ها شامل موارد زیر می‌گردند:

اخذ اقامت از طریق مهاجرت کاری: بنابر قوانین اداره مهاجرت و شهروندی کانادا، شما می‌توانید با استفاده از روش اسکیل ورکر فدرال (نیروی کار ماهر و متخصص) و یا انواع برنامه‌های نامزدی استانی، برای گرفتن اقامت کانادا و مهاجرت به این کشور اقدام کنید.

چه مایل به اخذ اقامت کانادا از طریق برنامه اسکیل ورکر فدرال و یا طرح نامزدی استان‌هایی نظیر ساسکاچوان باشید، ملزم به کسب حداقل امتیاز تعیین شده از فاکتورهای ارزیابی مهمی مانند میزان تحصیلات، مهارت زبان، سابقه کار، سن، پیشنهاد کاری، مقدار تطبیق پذیری و تخصص و مهارت شغلی هستید.

در صورتی که موفق به کسب امتیاز لازم و دریافت دعوتنامه شوید، می‌توانید برای اقامت دائم کانادا و کار تمام وقت در بازار کار این کشور درخواست دهید.

برنامه مهاجرتی IMP و ICT، روش‌های سریع برای مهاجرت کاری به کانادا هستند. این برنامه مناسب کسانی است که در ایران جواز کسب حقیقی، شرکت ثبت‌شده یا سابقه شغلی مدیریت ارشد کسب‌وکار دارند و علاقه‌مند به ثبت شرکت در کانادا هستند.

اخذ اقامت اسپانسرشیپ: اگر دارای فامیل نزدیک بالای 18 سال و دارای اقامت دائم و یا حق شهروندی کانادا هستید، امکان دریافت دعوتنامه اسپانسرشیپ و گرفتن اقامت دائم کانادا را دارید.

اقامت استرالیا

شما این امکان را دارید تا از طریق خدمات تخصصی موسسه مهاجرتی نیلگام برای گرفتن اقامت کشور استرالیا اقدام کنید.

روش‌های در دسترس و قابل ارائه برای اخذ اقامت استرالیا شامل ویزای 189، 190، 491 مهارتی می‌شود.

اگر مایل به اخذ اقامت از طریق روش کاری در استرالیا هستید، باید از فاکتورهای ارزیابی سن، شغل، سوابق شغلی، مهارت زبان، سوابق تحصیلی و سلامت جسمانی، امتیازات لازم را کسب کرده و در قرعه کشی گرفتن اقامت شرکت کنید.

اقامت اروپا

در بخش خدمات اخذ اقامت اروپای موسسه مهاجرتی نیلگام، می‌توان به کشورهایی نظیر فرانسه، یونان، فنلاند و اسپانیا اشاره کرد. در حال حاضر،روش‌های متداول گرفتن اقامت اروپا شامل مهاجرت از روش تمکن مالی، خرید ملک و استارت آپ می‌شود.

خرید ملک در اروپا: اگر دارای حداقل بودجه 250 هزار یورو باشید، می‌توانید با خرید یک ملک در کشور یونان (طبق اخبار دولت یونان حداقل مبلغ خرید ملک جهت اخذ اقامت در نیمه دوم سال 2024 به 800 هزار یورو خواهد رسید)، از مزایای گرفتن اقامت و زندگی در اروپا برخوردار شوید.

اخذ اقامت

به طور کلی، مقوله مهاجرت، اخذ ویزا و گرفتن اقامت ، موضوعی پیچیده و زمان بر بوده و نیاز به تجربه و صبر و حوصله کافی دارد.

اگر تا به حال برای دریافت ویزا و اخذ اقامت اقدام نکرده‌اید و از اطلاعات و تجربه کافی برای اخذ اقامت کشورهای معتبر جهان برخوردار نیستید، بهتر است از خدمات و مشاوره تخصصی موسسه مهاجرتی نیلگام برای مهاجرت و گرفتن اقامت کشور دلخواه خود استفاده کنید.

خدمات نیلگام سفر

Airplane

پیکاپ

نیلگام سالانه بیش از 35000 پیکاپ پاسپورت انجام می‌دهد. این مهم با پروازهای منظم هفتگی محقق می‌شود.

Passport

ویزا

با ما برای سخت‌ترین ویزاها اقدام کنید. دریافت انواع ویزای کانادا، شنگن، استرالیا، انگلستان و ژاپن…

Suitcase

اخذ اقامت

مهاجرت کاری به کانادا و اخذ اقامت از طریق سرمایه‌گذاری در اروپا و ترکیه تخصص ماست.

Map

اقامت کاری با جاب آفر

اخذ جاب آفر مناسب با شرایط شما از کارفرماهای معتبر برای مهاجرت کاری.

Calendar

پذیرش تحصیلی

ارائه مشاوره مهاجرت تحصیلی و اخذ پذیرش از بهترین دانشگاه‌های دنیا توسط کارشناسان باتجربه تیم نیلگام مهاجر.

Hotel

وقت سفارت

دریافت نوبت از سفارتخانه‌های کشورهای مختلف از جمله امریکا و انگلیس را برای شما انجام می‌دهیم.