وقت سفارت آمریکا

وقت سفارت آمریکا

عموماً اتباع ایرانی همچون اغلب شهروندان خارجی برای ورود موقتی، کوتاه‌‌مدت و یا بلندمدت به ایالات متحده نیاز به اخذ ویزای آمریکا داشته و در این بین تعیین وقت سفارت آمریکا و فهمیدن اینکه کدام سفارت امریکا بهتر است نخستین گام در این روند محسوب می‌شود.

نوع درخواست وقت سفارت اینترنتی
محل درخواست ویزا ارمنستان، امارات و ترکیه
مرکز درخواست ویزا سفارت آمریکا
هزینه وقت سفارت از 370 دلار
دسترسی سریع
معرفی
پس از وقایع آبان ۱۳۵۸ و تعطیلی سفارت و کنسولگری ایالات متحده در ایران، متقاضیان ایرانی ویزا و وقت سفارت آمریکا مجبورند به یکی از کشورهای همسایه که سفارت امریکا در آن‌ها دایر است سفر کرده و امور مربوط به درخواست ویزای خود را پیگیری کنند.

مقدمه

حتماً از این موضوع باخبر هستید که هر فرد ایرانی که می‌خواهد وارد کشور آمریکا شود، ابتدا باید برای اخذ وقت سفارت آمریکا و یک ویزای غیرمهاجرتی برای اقامت موقت یا ویزای مهاجرتی برای اقامت دائم اقدام کند.

در صورت دریافت هر یک از انواع ویزای آمریکا، می‌توان به یکی از مبادی ورود مثل فرودگاه رفته و از وزارت امنیت داخلی، افسر مهاجرت و حفاظت مرزی گمرک، مجوز ورود به آمریکا را درخواست کرد.

پیش از توضیح شرایط و مراحل گرفتن وقت سفارت آمریکا و اینکه کدام سفارت امریکا بهتر است ، بد نیست اندکی در خصوص ویزای این کشور و انواع مختلف آن توضیح دهیم تا ضمن شناخت بیشتر انواع ویزای ایالات متحده آمریکا، بتوانید برای سفر خود برنامه‌ریزی بهتری داشته باشید.

انواع ویزای آمریکا

به طور تقریبی نزدیک به ۱۸۵ نوع ویزا برای ورود به ایالات متحده آمریکا وجود دارد که تمامی آن‌ها در دو شاخه اصلی ویزای مهاجرتی و غیرمهاجرتی تقسیم‌بندی می‌شوند.

ویزای مهاجرتی آمریکا همان‌گونه که از نامش پیداست با هدف مهاجرت به امریکا و اقامت دائم این کشور صادر می‌شود و ویزای غیرمهاجرتی انواع ویزاهای توریستی، تحصیلی، کاری و … آمریکا را در بر می‌گیرد.

از آنجایی که هدف از این مطلب، آشنایی شما عزیزان با نحوه تعیین وقت سفارت آمریکا است، از تشریح ویزای مهاجرتی این کشور صرف‌نظر کرده و تنها انواع ویزای غیرمهاجرتی آمریکا را به اختصار معرفی می‌کنیم.

ویزای توریستی آمریکا

بر اساس آخرین آپدیت وب‌سایت رسمی سفارت ایالات متحده، ویزای توریستی آمریکا (Visitor Visa) موسوم به ویزای تایپ B، نوعی از ویزای غیرمهاجرتی و موقت آمریکا است که خود به سه دسته زیر تقسیم بندی می‌شود:

 • ویزای B1 آمریکا
 • ویزای B2 آمریکا
 • ویزای B1/B2 آمریکا

به طور معمول ویزای B1 آمریکا برای قرادادهای تجاری و شرکت در کنفرانس‌ها صادر می‌شود، این در حالی است که ویزای B2 برای گردش، دیدار اقوام و آشنایان و یا انجام معاینات پزشکی و اقدامات درمانی در آمریکا صادر می‌گردد.

ویزای B1/B2 نیز نوعی ویزای توریستی-تجاری است و در واقع تلفیقی از ویزای B1 و B2 محسوب می‌شود.

ویزای تحصیلی آمریکا

همگی بر این موضوع اتفاق نظر داریم که تحصیل در آمریکا و یا تکمیل تحصیلات آکادمیک در دانشگاه‌های معتبر و پرآوازه این کشور، رویای بسیاری از علاقه‌مندان علم و دانش از سراسر دنیا است. از این رو می‌توان برای ادامه تحصیل در ایالات متحده آمریکا از ۳ طریق زیر اقدام کرد:

 • ویزای نوع F: مخصوص متقاضیان ادامه تحصیل در مقاطع دانشگاهی (فوق دیپلم تا دکترا) و دوره‌های آمورش زبان انگلیسی در آمریکا است.
 •  ویزای نوع J: که به ویزای مبادلۀ بازدیدکنندگان نیز مشهور است، برای شرکت در دوره‌های پژوهشی، آموزشی و یا تدریس در آمریکا صادر می‌شود. دوره مذکور از طرف کارفرمای آمریکایی که می‌تواند شرکت و یا دانشگاهی آمریکایی باشد به متقاضی پیشنهاد می‌شود.
 • ویزای نوع M: ویژه افرادی است که قصد تحصیل در دوره‌های غیرآکادمیک کاربردی و کوتاه‌مدت همچون دوره‌های آموزشی هنرستان‌ها و یا مؤسسات غیرعلمی در زمینه هایی مانند: طراحی لباس، عکاسی، مدلینگ و … را دارند.

ویزای کار آمریکا

ویزای H1 یا ویزای کار آمریکا برای متقاضیانی صادر می‌شود که ضمن دارا بودن یک تخصص حرفه‌ای، از طرف یک کارفرمای آمریکایی دعوت به کار شده‌اند. از شرایط اصلی اخذ این نوع ویزای کار آمریکا، گرفتن وقت سفارت آمریکا ، انجام مصاحبه، داشتن حداقل مدرک لیسانس از سوی متقاضی و همچنین وجود کارفرمای واجد شرایط از سوی اداره مهاجرت آمریکا است.

انواع دیگر ویزای موقت آمریکا با عنوان های O,K,R,E است که هر کدام برای یک موضوع مشخص صادر می‌شوند.

مراحل تعیین وقت سفارت آمریکا

در حال حاضر موسسه مهاجرتی نیلگام سرویس تعیین وقت سفارت آمریکا را در هر یک از کشورهای ترکیه، امارات و ارمنستان به مشتریان عزیز ارائه می‌نماید.

مراحل گرفتن وقت سفارت آمریکا با ثبت‌نام آنلاین در وب‌سایت کنسولگری مجازی آمریکا آغاز شده و در نهایت با حضور در سفارت آمریکا در کشور موردنظر و مصاحبه حضوری پایان خواهد یافت.

به طور کلی، انواع مراحل رزرو وقت سفارت آمریکا را می‌توان به صورت زیر عنوان کرد:

یکی از اصلی ترین نکات موثر در برنامه‌ریزی سفر به ایالات متحده امریکا، آگاهی از اولین فرصت موجود برای گرفتن وقت سفارت آمریکا و کنسولگری مناسب در یکی از کشورهای همسایه با ایران است.

معمولاً با توجه به تعداد بالای متقاضیان دریافت ویزا و محدودیت پذیرش هر یک از کنسولگری‌ها، فاصله زمانی تا اولین وقت سفارت آمریکا متغیر است.

بر همین اساس، گاهی ممکن است در چند روز شرایط گرفتن وقت سفارت آمریکا فراهم شود، اما در مواردی هم پیش می‌آید که رزرو وقت سفارت آمریکا تا چندین ماه طول کشیده و به اصطلاح فهرست آن تکمیل باشد.

وقت سفارت آمریکا نیلگام

مدارک لازم برای تعیین وقت سفارت آمریکا

بنابر جدیدترین آمار ارائه شده در وب‌سایت رسمی دولت ایالات متحده آمریکا، مدارک مورد نیاز برای تعیین وقت سفارت آمریکا و اسنادی که متقاضی باید پس از ثبت‌نام آنلاین، باید در روز مقرر به همراه خود به کنسولگری آمریکا ببرد، شامل موارد زیر می‌شود:

 • کپی صفحه اول پاسپورت (با حداقل ۶ ماه اعتبار)
 • اسکن عکس تمام رخ ۵*۵ رنگی جدید با پس‌زمینه سفید
 • فرم تکمیل شده DS-160 به زبان فارسی یا صفحه تاییده تکمیل فرم DS-160 به زبان انگلیسی
 • آدرس ایمیل و شماره تلفن معتبر مسافر
 • درخواست بر روی سربرگ (برای همکاران آژانسی)
 • اسکن صفحه ویزا، در صورت داشتن سابقه ویزای آمریکا در گذشته

مدارک لازم روز مصاحبه در سفارت آمریکا

زمانی که فرد موفق به گرفتن وقت سفارت شده و مدارک ویزا را با آپلود ‌کند، باید در روز حضور خود جهت مصاحبه در سفارت آمریکا، حتماً مدارک زیر را به همراه داشته باشد؛ مدارکی که با اسناد گرفتن وقت سفارت آمریکا متفاوت است:

 • اصل پاسپورت با حداقل شش ماه اعتبار به انضمام پاسپورت‌های قبلی
 • دو قطعه عکس تمام رخ ۵*۵ رنگی و جدید با پس‌زمینه سفید
 • ترجمه شناسنامه، کارت ملی و سند ازدواج یا طلاق به همراه اصل مدارک
 • ترجمه و اصل کارت پایان خدمت یا معافیت سربازی
 • مدارک شغلی شامل گواهی اشتغال به کار، ترجمه روزنامه رسمی، آخرین آگهی تغییرات و تصمیمات، حکم کارگزینی یا بازنشستگی، پروانه مطب یا نظام مهندسی، جواز کسب، پروانه بهره‌برداری، کارت پرسنلی یا بازرگانی، گواهی شورای اصناف و …
 • ترجمه سوابق بیمه
 • ترجمه سند ملکی به همراه اصل سند، مدارک مرتبط با خرید سهام در بازار بورس، خرید اوراق مشارکت و هر سرمایه‌گذاری مالی دیگر
 • نامه تمکن مالی Bank Statement
 • پرینت شش ماهه لاتین حساب بانکی
 • تاییدیه برگه وقت سفارت امریکا
 • تاییدیه فرم DS160
 • تاییدیه واریز سفارت
 • واچر هتل محل اقامت در آمریکا و رزرو بلیط رفت و برگشت
 • در صورت داشتن دعوتنامه، پر کردن فرم ۱۳۴-I به همراه اصل دعوتنامه
 • مخصوص متقاضیان F1:فرم I-20، مدارک تحصیلی و SEVIS Fee Payment Confirmation
 • مخصوص متقاضیان J1:فرم DS-2019، SEVIS Fee Payment Confirmation

مدارک ویزای آمریکا - وقت سفارت آمریکا

مدت زمان لازم جهت تعیین وقت سفارت آمریکا

واقعیت این است که نوع ویزای درخواستی شما برای امریکا، در پروسه دریافت وقت سفارت آمریکا دخیل است، در ادامه ویزاهایی که وقت سفارت آمریکا آنها یکسان است گروه‌بندی شده‌اند:

 • گروه اول: ویزاهای توریستی، دیدار اقوام، کاری، شرکت در کنگره، درمان پزشکی
 • گروه دوم: ویزای دانشجویی و فرصت مطالعاتی
 • گروه سوم: ویزای نامزدی و سرمایه‌گذاری
 • گروه چهارم: متقاضیان دریافت گرین کارت و سیتیزن‌های امریکا

معمولاً تعداد وقت سفارت آمریکا برای ویزاهای توریستی یعنی گروه B و سپس گروه F یعنی دانشجویی اختصاص داده می‌شود بیشتر از سایر ویزاهاست.

برخی از کنسولگری‌ها به طور مقطعی تمرکز خود را بر روی نوع خاصی از ویزا افزایش می‌دهند، به همین خاطر حتماً پیش از اقدام به برنامه‌ریزی قطعی برای سفر، از گرفتن وقت سفارت آمریکا برای نوع ویزای درخواستی و شرایط جاری در کنسولگری موردنظر مطمئن شوید.

کارشناسان اجرایی دپارتمان ویزا و وقت سفارت آمریکا موسسه مهاجرتی نیلگام با سال‌ها تجربه در امر گرفتن وقت سفارت آمریکا  در ترکیه و همچنین آشنایی با روند کاری هر یک از کنسولگری‌های کشورهای همسایه، آماده ارائه خدمات تخصصی به متقاضیان محترم ویزای ایالات متحده آمریکا هستند.

تعیین وقت سفارت آمریکا با نیلگام

موسسه مهاجرتی نیلگام که پیش از این نزدیک به یک دهه با نام تجاری ایران آنکارا، سابقه‌ای درخشانی در ارائه خدمات ویزا و وقت سفارت، پیکاپ ویزا و اخذ اقامت کشورهای کانادا و حوزه شینگن داشته است، با بهره‌مندی از کادری مجرب و برخورداری از دانش روز و زیرساخت‌های لازم هم‌چون دفاتر برون‌مرزی و پروازهای اختصاصی، در تلاش است تا بهترین انتخاب را پیش روی متقاضیان محترم وقت سفارت آمریکا قرار دهد.

موسسه مهاجرتی نیلگام پیرو تکمیل خدمات خود و رفاه حال مشتریان محترم، خدمات تعیین وقت سفارت آمریکا و پیکاپ ویزای آمریکا را در ۳ کشور ترکیه، امارات و ارمنستان ارائه می‌دهد تا متقاضیان محترم بتوانند بدون کوچک‌ترین دغدغه‌ای، شاهد پیشرفت روند اخذ ویزای خود باشند.

در برخی موارد وقت سفارت آمریکا به درخواست متقاضی در کشورهای اروپایی و کانادا نیز گرفته می‌شود. اما در این‌گونه موارد، افسر پرونده این اختیار را دارد تا در کشورهایی به جز کشورهای تعیین‌شده برای متقاضیان ایرانی، با آن‌ها مصاحبه نکرده و یا این ‌که به زبان انگلیسی و یا زبان اختصاصی و بومی آن کشور با متقاضی مصاحبه می‌کند.

از این رو پیشنهاد ما به شما این است که از میان گزینه‌های در دسترسی مثل سفارت آمریکا در ترکیه و یا ارمنستان انتخاب خود را انجام داده و برای گرفتن وقت سفارت آمریکا به طور شخصی و یا از طریق موسسه مهاجرتی نیلگام اقدام نمایید.

وقت سفارت آمریکا در ترکیه

وقت سفارت آمریکا از ترکیه

در حال حاضر موسسه مهاجرتی نیلگام در دو شهر آنکارا و استانبول آماده ارائه خدمات وقت سفارت آمریکا به مشتریان عزیز است. به دلیل دایر بودن دفتر نمایندگی شرکت نیلگام در آنکارا، طبعاً خدمات وقت سفارت آمریکا در ترکیه و به ویژه آنکارا به شکلی مطلوب‌تر در اختیار متقاضیان قرار خواهد گرفت، اما امکان رزرو و گرفتن وقت سفارت آمریکا در سایر کشورهای همسایه نیز وجود دارد.

وقت سفارت آمریکا از امارات

شهرهای دبی و ابوظبی دو شهر دیگری هستند که موسسه مهاجرتی نیلگام خدمات وقت سفارت آمریکا را به مشتریان خود ارائه می‌دهد. یکی از مواردی که باید برای تعیین وقت سفارت آمریکا در دبی یا ابوظبی به آن توجه داشت، نیاز به ویزا برای ورود به امارات است که طبعاً هزینه مضاعفی در پی داشته و هماهنگی برنامه کاری را برای زمان موردنظر کمی دشوارتر می‌کند.

اگر برای شما این سوال پیش آمده که کدام سفارت امریکا بهتر است و آیا کنسولگری مستقر آمریکا در امارات برتری نسبت به شعبات فعال در ترکیه یا ارمنستان دارد، باید بگوییم که بهتر و بدتری در این رابطه وجود نداشته و تنها از جنبه شلوغی و خلوتی وقت سفارت آمریکا می‌توان به این سوال جواب داد که کدام سفارت امریکا بهتر است.

در واقع از آنجایی که گرفتن وقت سفارت آمریکا در امارات نیاز به اخذ ویزا دارد، به طور حتم جمعیت کمتری از ایران برای رزرو وقت سفارت امریکا در دبی و ابوظبی درخواست می‌دهند و این مورد می‌تواند یک جنبه برتری محسوب شود.

اما این موضوع برای سفارت آمریکا در ترکیه صدق نکرده و به علت عدم نیاز به دریافت ویزا، وقت‌های مصاحبه سفارت به سرعت پر شده و شلوغی بیشتری را شاهد خواهید بود.

باید به این نکته نیز اشاره کنیم که عموماً پیگیری وقت سفارت آمریکا برای متقاضیان ایرانی ویزای توریستی و تحصیلی، در شهر دبی به انجام می‌رسد و شهر ابوظبی بیشتر مربوط به امور ویزای اقامتی ایرانیان است.

وقت سفارت آمریکا از ارمنستان

ارمنستان و شهر ایروان یکی دیگر از گزینه‌های موجود برای گرفتن وقت سفارت آمریکا است که موسسه مهاجرتی نیلگام کارگزاری فعال در آن دارد.

همچنین، موسسه مهاجرتی نیلگام با توجه به ویژگی‌های مثبت کنسولگری آمریکا در ایروان و استقبال بسیاری از متقاضیان ایرانی برای رزرو و گرفتن وقت سفارت آمریکا و حتی انگلیس در این شهر، خدمات تور ارمنستان را نیز با هدف رفاه حال مشتریان عزیز ارائه می‌دهد.

مواردی نظیر رزرو هتل، بلیط رفت و برگشت، لیدر و راهنمای ایرانی، همگی از مزایای تور ارمنستان برای گرفتن وقت سفارت آمریکا و وقت سفارت انگلیس محسوب می‌شوند.

هزینه وقت سفارت آمریکا

شما می‌توانید آخرین به‌روز رسانی مربوط به هزینه تعیین وقت سفارت آمریکا در ترکیه ، گرفتن وقت سفارت امریکا در امارات و ارمنستان را در جدول زیر مشاهده فرمایید:

 

نوع خدمات همکار مسافر
وقت سفارت و تکمیل فرم DS160 در دبی 340 دلار 370 دلار
وقت سفارت و تکمیل فرم DS160 در آنکارا 340 دلار 370 دلار
وقت سفارت و تکمیل فرم DS160 در ایروان 340 دلار 370 دلار
وقت سفارت دانشجویی و تکمیل فرم DS160 370 دلار 400 دلار
تکمیل فرم DS160 30 دلار 50 دلار
وقت سفارت در اروپا 380 دلار 420 دلار
تعیین وقت معاینه در آنکارا 20 دلار 30 دلار
تعیین وقت معاینه در ایروان همراه با ترانسفر 120 دلار 140 دلار
پرداخت Sevis Fee 90 دلار + Sevis Fee 110 دلار + Sevis Fee
تعیین وقت معاینه در امارات (دبی و ابوظبی) همراه با ترانسفر 900 درهم 1000 درهم

 

ثبت نام کنید

 

تقویم وقت سفارت آمریکا

برای اطلاع از تقویم وقت سفارت آمریکا در هر یک از کنسولگری‌های این کشور، باید پس از تکمیل فرم درخواست ویزا، تشکیل حساب کاربری در وب‌سایت کنسولگری، پرداخت هزینه و ثبت نهایی، از قسمت Appointment schedule نزدیک‌ترین وقت موجود را جستجو کنید که عموماً به دلیل آپدیت مستمر این تقویم، نتیجه مطلوب حاصل نخواهد شد.

کارشناسان اجرایی ویزا و وقت سفارت موسسه مهاجرتی نیلگام با پیگیری لحظه به لحظه تقویم وقت سفارت آمریکا ، نزدیک‌ترین وقت موجود را رزرو کرده و در اولین فرصت به متقاضیان محترم اطلاع خواهند داد.

به دلیل حجم بالای درخواست‌های گرفتن وقت سفارت آمریکا از ایران ، چندان نباید بر روی انتخاب کشور ارائه‌دهنده خدمات حساسیت نشان دهید، چون در حقیقت وقت سفارت آمریکا در ترکیه با ارمنستان و یا امارات تفاوت خاصی نداشته و موضوع مهم، پیگیری امور و انجام مصاحبه ویزا در اسرع وقت است.

پس از جستجو در رابطه با اینکه کدام سفارت امریکا بهتر است اجتناب کرده و تمرکز اصلی خود را بر روی گرفتن وقت سفارت آمریکا از یکی از شعبات رسمی کنسولگری آمریکا در کشورهای همسایه بگذارید.

کدام سفارت آمریکا بهتر است

اعلامیه رسمی دولت آمریکا برای اجتناب از تهدیدات امنیتی متقاضیان دریافت ویزا

بنابر اطلاعات وب‌سایت whitehouse.gov طی هماهنگی رئیس‌جمهور آمریکا با وزیر امنیت داخلی و مشورت با وزیر امور خارجه و مدیر اطلاعات ملی، محدوده‌ای در نظر گرفته شده که طی آن دولت‌های خارجی ملزم به ارائه اطلاعاتی هستند که توسط آن دولت آمریکا قادر به تائید هویت متقاضیان ورود به خاک کشور آمریکا به عنوان مهاجر، غیرمهاجر و افرادی که تحت قوانین مهاجرتی از مزایای دیگر این کشور استفاده می‌کنند،خواهند بود.

از این طریق دولت آمریکا می‌تواند به ارزیابی دقیق‌تر متقاضیان دریافت ویزا و ورود به ایالات متحده امریکا پرداخته و از این که تهدید امنیتی و یا تهدید عمومی برای این کشور محسوب نگردند، مطمئن شود.

قوانین وضع شده به شرح زیر است:

 • مدیریت اطلاعات هویتی. کشور آمریکا این انتظار را از دولت‌های خارجی دارد تا اطلاعاتی را در رابطه با متقاضیان دریافت ویزای آمریکا و ورود به این کشور در اختیار دولت آمریکا بگذارد تا از این طریق بتواند صحت هویت متقاضیان ویزای امریکا را تعیین و تایید نماید. این بخش بر موضوع یکپارچگی اسناد سفر به ایالات متحده آمریکا تمرکز دارد. معیارهای ارزیابی‌شده این بخش شامل این می‌شود که آیا کشور مبدا پاسپورت الکترونیکی به همراه اطلاعاتی مبنی بر تایید هویت، گزارش گم‌شدن و دزدیده شدن پاسپورت به اشخاص مناسب را صادر می‌کند یا خیر؟ و این که آیا اطلاعات هویتی درخواست‌شده‌ای که در پاسپورت نیامده را در دسترس قرار می‌دهد؟
 • امنیت ملی و اطلاعات امنیت عمومی آمریکا. کشور آمریکا از سایر دولت‌های خارجی این انتظار را دارد تا اطلاعات آن‌دسته از متقاضیانی که ورودشان به کشور تهدیدی برای امنیت ملی و عمومی آمریکا محسوب می‌شود، ارائه نمایند. معیارهای ارزیابی‌شده این بخش شامل این می‌شود که کشور مبدا به صورت مستقیم و غیرمستقیم، چه با ارائه پاسپورت و نمونه اسناد هویتی ملی و چه با جلوگیری از اعلام وصول اطلاعات مسافرین و خدمه در حال سفر به امریکا، اطلاعات درخواستی تروریست‌های شناخته‌شده و مشکوک و سوابق جنایی آن‌ها را در دسترس قرار دهد.
 • ارزیابی ریسک امنیت ملی و عمومی آمریکا. این بخش بر شاخص‌های ریسک امنیت ملی تمرکز دارد و معیارهای ارزیابی‌شده شامل این می‌شود که کشور مبدا یک بستر مناسب، بالقوه و شناخته‌شده برای تروریست‌ها محسوب شود یا خیر؟

وزارت امنیت داخلی آمریکا تک تک کشورها را نسبت به قوانین وضع‌شده ارزیابی کرده است که در نتیجه 16 کشور براساس تحلیل پروتکل‌های مدیریت هویت، عملکردهای اشتراک‌گذاری اطلاعات و فاکتورهای ریسک، نامساعد inadequate شناخته شدند. 31کشور براساس معیارهای ذکرشده در دسته دارای ریسک at risk و در حال تبدیل به وضعیت نامساعد قرار گرفته‌اند.

بر همین اساس، وزارت امور خارجه آمریکا طی یک بازه زمانی 50 روزه تمامی دولت‌های خارجی شامل گروه‌های دارای ریسک و نامساعد را تشویق به بهبود عملکرد بر مبنای قوانین وضع‌شده خود کرده است.

از این رو، دعوت به مشارکت همگانی آمریکا نتایج خوبی را در پی داشته است . برای مثال، 29 کشور نمونه اسناد مسافرتی را برای مقابله با جعل اسناد در اختیار وزارت امنیت داخلی آمریکا قرار داده‌اند و 11 کشور نسبت به اشتراک اطلاعات تروریست‌های شناخته‌شده و مشکوک موافقت خود را اعلام کرده‌اند.

کشورهایی نظیر چاد، ایران، لیبی، کره‌شمالی، سوریه، ونزوئلا و یمن از همکاری با آمریکا در این موضع سر باز زدند و به همین خاطر مشمول محدودیت‌های مختلف دریافت ویزا و ورود به کشور آمریکا محسوب می‌شوند.

در بیانیه رئیس‌جمهوری آمریکا، متقاضیان ایرانی به دلایل زیر شامل محدودیت و سخت‌گیری بیشتر دریافت ویزای آمریکا خواهندشد:

 • کشور ایران همکاری موثری با دولت آمریکا برای شناسایی ریسک‌های امنیتی ندارد و از نگاه امریکا، این کشور یک تهدید و پشتیبان تروریسم محسوب می‌شود.
 • ورود متقاضیان ایرانی براساس ویزای آمریکا برای هر دو دسته مهاجر و غیر مهاجر بدین وسیله به حالت تعلیق درآمده و تنها مواردی نظیر دانش‌آموزان واجد شرایط کلاس F و M و دانشجویان انتقالی کلاس J و همچنین افراد دارای همسر قانونی bona fide relationship از این قاعده مستثنا هستند و در برخی از موارد، کلاس‌های دیگر ویزای متقاضیان ایرانی نیز با غربالگری و بررسی مجدد مورد پذیرش قرار خواهد گرفت.

متاسفانه این سخت‌گیری و محدودیت‌ها برای ایرانی‌ها بوده و چنان‌چه قادر به دریافت حق شهروندی کشوری نظیر ترکیه باشید، از این قاعده مستثنا شده و می‌توانید از کلاس‌های دیگر انواع ویزای آمریکا بدون محدودیت استفاده نمایید.

پیکاپ ویزای آمریکا با نیلگام

اکنون که به خوبی با جزئیات گرفتن وقت سفارت آمریکا در ترکیه و سایر کشورهای همسایه آشنا شدید، بد نیست به این موضوع اشاره کنیم که خدمات پیکاپ ویزا یا همان پیکاپ پاسپورت یکی دیگر از خدمات موسسه مهاجرتی نیلگام است که با هدف تسریع مراحل اخذ ویزا و کاهش هزینه‌های متقاضیان محترم در این روند ارائه می‌شود.

در حال حاضر، خدمات پیکاپ ویزای آمریکا موسسه مهاجرتی نیلگام شامل کشورهای ترکیه، امارات و ارمنستان می‌شود.

در صورت درخواست پیکاپ ویزا از آنکارا یا استانبول، هزینه‌های اشاره شده برای وقت سفارت آمریکا شامل ۲۰ دلار تخفیف و در صورت درخواست ترجمه مدارک، شامل ۱۰ دلار تخفیف دیگر خواهد شد. شما می‌توانید درخواست خود را از طریق صفحه پیکاپ ویزای آمریکا ثبت نمایید.

ثبت نام کنید

دانلود فرم و اسناد وقت سفارت آمریکا

جهت اطلاع از بازه‌های زمانی قابل درخواست برای گرفتن وقت سفارت امریکا به کانال تلگرام ما مراجعه فرمایید.

سوالات متداول وقت سفارت آمریکا

آیا دریافت وقت سفارت آمریکا تنها به صورت اینترنتی قابل انجام است؟
بله به دلیل بسته بودن سفارت این کشور در داخل ایران، تنها می‌توان به صورت مجازی رزرو وقت سفارت آمریکا را انجام داد.
برای پیگیری امور وقت سفارت آمریکا به چه کشورهایی می‌توان مراجعه کرد؟
برای ادامه امور اخذ ویزای آمریکا و حضور در سفارت، باید به یکی از کشورهای ترکیه، امارات و یا ارمنستان سفر کنید.
برای چه نوع از درخواست‌های ویزای آمریکا وقت سفارت بیشتری اختصاص داده شده است؟
انواع ویزای توریستی و دانشجویی
آیا برای دریافت جواب ویزای آمریکا ملزم به سفر مجدد به کشور واسط هستیم؟
خیر، شما این امکان را دارید تا با استفاده از خدمات پیکاپ ویزا در زمان و هزینه خود صرفه‌جویی نمایید.
وجود چه مواردی در موفقیت درخواست ویزای آمریکا تاثیر مستقیم دارد؟
تمکن مالی مکفی و سابقه سفر قوی

در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه اخذ ویزا و یا دریافت اقامت می توانید سوالات خود را از ما بپرسید. کارشناسان ما در اسرع وقت به شما جواب خواهند داد.

مطالعه مطالب زیر نیز می تواند برای شما مفید باشد
دیدگاه های خود را با ما به اشتراک بگذارید.
ثبت نظر
( 45
)
4.31/5
امیرمحققی
1 مهر 1400
سلام من پذیرش فوق لیسانس دارم از دانشگاه نوادا ، برای آگوست 2022 - کی باید برای وقت سفارت اقدام کنم؟ و اینکه اعلام کردن دیگه مصاحبه حضوری ندارند و همه چیز اینترنتی شده است درسته؟
مشاور نیلگام
3 مهر 1400
سلام وقت بخیر لطفا جهت راهنمایی و مشاوره در این خصوص با کارشناسان ما در ارتباط باشید. 02175237
شاهین
24 خرداد 1399
سلام من ۶ ساله که در حال سفر هستم و مولتی شنگن و مولتی ۶ ماهه انگلیس و مولتی کانادا دارم که ۲ سال باقی مونده ، به استرالیا و نیوزلند و چند کشور دیگر هم سفر کردم ، به نظرتون با توجه به اینکه آمریکا به ندرت ویزا می ده ، شانس ویزا شدن من هستش؟
مشاور نیلگام
2 تیر 1399
سلام وقت بخیر بله از سابقه سفر مناسبی برخوردار هستین ، اما با توجه به اینکه عوامل دیگری هم دخیل هست لطفا با مشاوران ما تماس حاصل نمایید .
علی انصاری
18 خرداد 1399
سلام من و همسرم از برندگان لاتاری ۲۰۲۱ هستیم.در امریکا کسی رو نداریم.سرمایه نقد ما ۳۰۰۰۰ دلار امریکاست.هردو ارشد داریم.میخواستم بدونم چقدر شانس ویزا شدن داریم؟ و آیا نداشتن مدرک زبان در زمان مصاحبه نمره منفی است؟ سپاس
مشاور نیلگام
7 تیر 1399
با سلام خدمات لاتاری گروه نیلگام تنها به تکمیل فرم ابتدایی محدود می باشد و شما می توانید پرسش خود را از طریق وکلای مهاجرت مطرح نمایید. با سپاس
مهشید حیات بخش
3 خرداد 1399
ویزای توریستی آمریکا چقدر اعتبار داره چند بار وروده و مسافر چقدر میتونه باهاش اقامت داشته باشه ؟
مشاور نیلگام
2 تیر 1399
سلام وقت بخیر ویزای توریستی آمریکا یک بار ورود میباشد و شما از زمان صدور ویزا ۳ ماه مهلت دارین تا وارد خاک آمریکا شوید . بازه اقامت طی پرسش هایی که در فرودگاه از شما می شود تعیین می گردد که با توجه به زمان ورود بین ۳ تا ۶ ماه اجازه اقامت خواهید داشت.
sana
28 اردیبهشت 1399
خودم و همسرم معلم هستیم برای کار میتوانیم به الاسکا برویم
مشاور نیلگام
3 تیر 1399
با سلام در حال حاضر برای ویزاهای اسکیل ورکر از کشور کانادا اقدام می کنیم. در صورت تمایل شما می توانید با ما به شماره ۰۲۱۷۵۲۳۷ در تماس باشید . با سپاس