اخذ اقامت یونان

اخذ اقامت یونان

اقامت یونان | سرمایه گذاری و خرید ملک در یونان

نوع خدمات اقامت حوزه شنگن
نوع دریافت اقامت خرید ملک ئ تمکن مالی
مزیت اقامت دائم یونان
نوع ویزا شنگن تایپ C و D
اقامت در حوزه شنگن

اقامت در حوزه شنگن

رفت و آمد بدون محدودیت به کشورهای آلمان، اسپانیا، سوئیس و...

تنوع روش‌های اقامتی

تنوع روش‌های اقامتی

امکان استفاده از 3 گزینه تمکن مالی، خرید ملک و ثبت شرکت

اقامت خانوادگی

اقامت خانوادگی

دریافت اقامت شنگن برای کل اعضای خانواده

امکان اخذ حق شهروندی

امکان اخذ حق شهروندی

امکان تبدیل کارت اقامت اروپا به پاسپورت و حق شهروندی یونان

صدور سریع اقامت

صدور سریع اقامت

صدور اقامت ارزشمند یونان طی 3 تا 4 ماه

ارزش پاسپورت

ارزش پاسپورت

پاسپورت یونان یکی از با ارزش‌ترین پاسپورت‌های دنیا

دسترسی سریع
معرفی
اقامت اروپا، رویای بسیاری از ایرانیان است اما شرایط سخت دریافت اقامت در یک کشور اروپایی باعث شده است که کمتر کسی به آن فکر کند. شرکت نیلگام با سال‌ها سابقه در زمینه دریافت پذیرش تحصیلی و دریافت ویزای کشورهای مختلف از جمله کانادا و کشورهای حوزه شینگن، خدمت جدیدی ارائه کرده است که از طریق آن می‌توان اقامت اروپا را خیلی سریع و با کمترین هزینه به دست آورد. دریافت مجوز اقامت کوتاه‌مدت در اروپا از طریق کشور یونان و با سه روش مختلف تمکن مالی، خرید ملک یا راه‌اندازی کسب و کار امکان‌پذیر است که در ادامه به تفصیل، به شرایط هر کدام می‌پردازیم.

مزایای اقامت یونان

 • امکان سفر بدون نیاز به ویزا به دیگر کشورهای اروپایی عضو اتحادیه شینگن
 • صدور کارت اقامت 2 تا 5 ساله برای متقاضی، همسر و فرزندان وی
 • اجازه تحصیل فرد و خانواده وی در تمام کشورهای حوزه شینگن
 • هزینه‌های پایین زندگی نسب به سایر کشورهای اروپایی
 • امکان افتتاح حساب در بانک‌های یونان و اتصال به تجارت جهانی
 • امکان تمدید اقامت کوتاه‌مدت و تبدیل آن به پاسپورت یونان
 • عدم نیاز به حضور در خاک یونان
 • دستیابی به ویزای طلایی اروپا با کمترین هزینه
 • بهره‌وری از فضای کسب و کار جهانی در اقتصاد احیا شده یونان
 • امکان انتقال اقامت کوتاه‌مدت از یونان به اقامت دیگر کشورهای عضو شینگن
 • نزدیکی فرهنگ مردم ایران و یونان
 • فاصله نزدیک به ایران نسبت به سایر کشورهای اروپایی
 • طبیعت زیبا، سواحل و جزایر منحصر به فرد و امنیت بالای این کشور
خرید ملک در یونان

موقعیت جغرافیایی یونان

یونان که به كشور فلاسفه و اساطیر معروف است، سه قاره اروپا، آسيا و آفريقا را به‌هم پیوند داده است و این موقعیت جغرافیاییِ ایده‌آل، پيامدهاي مثبت و پرباری برای اقتصاد این کشور داشته است. تبادلات اقتصادي با کشورهای همسایه که نمایندۀ قاره‌های مختلف هستند، و ارتباط با تمام نقاط جهان از طریق راه‌های آبی، فرصت‌های بسیاری را در زمینه‌های تجارت و صنعت برای این کشور ایجاد کرده است.

یونان در سال‌های اخیر و پس از خروج از بحران اقتصادی، برای توسعه زیرساخت‌ها و شبکه‌های فناوری، انرژی، خدمات گردشگری و تسهیلات رفاهی اهتمام ویژه‌ای ورزیده تا ضربه‌های اقتصادی گذشته را جبران کرده باشد و به همین دلیل به سرعت در حال پیشرفت است.

این کشور یکی از اعضای معتبر اتحادیه اروپا و حوزه شنگن است و به عنوان نزدیک‌ترین کشور اروپایی به ایران محسوب می‌شود.

کشور تاریخی یونان

اقامت شینگن از طریق یونان

دریافت اقامت یونان به‌عنوان یکی از قدیمی‌ترین اعضای اتحادیه شینگن، در دسترس‌تر و آسان‌تر از دیگر کشورهای اروپایی است. یکی از مزایای اقامت در یونان، الزامی نبودن اقامت در این کشور است. این در حالی است که برای دریافت اقامت دیگر کشورهای حوزه شینگن مانند اسپانیا، باید که تعداد روزهای مشخصی از سال در خاک این کشور حضور داشته باشید. اما یونان جزء معدود کشورهای مستقر در حوزه شینگن است که دریافت اقامت آن نیازی به حضور و استقرار در این کشور ندارد.

دریافت اقامت یونان نیازی به دانش و مدرک خاصی برای زبان‌های انگلیسی و یونانی ندارد.

با دریافت اقامت یونان اجازه تحصیل در موسسات آموزشی اعم از مدرسه و دانشگاه و حتی دیگر کشورهای متعهد به پیمان شنگن به متقاضی داده می‌شود. از طرفی هزینه تمام‌شده دریافت اقامت این کشور نیز به نسبت دیگر کشورهای اروپایی بسیار پایین‌تر است. اما روش‌های دریافت اقامت یونان چیست و چه مدارکی نیاز دارد؟

اقامت یونان از طریق تمکن مالی (FIP)

آن‌چه که شما برای دریافت اقامت یونان از روش اثبات تمکن مالی نیاز دارید، افتتاح حساب با حداقل موجودی 25هزار یورو در یونان است. در واقع شما باید ثابت کنید که از پس هزینه دو سال زندگی در یونان بر می‌آیید و برای اثبات آن، نیاز است که این مبلغ در حساب جاری شما موجود باشد.

به عبارتی دیگر، چنان‌چه فردی بتواند اثبات کند که در حساب بانکی خود حداقل 25هزار یورو موجودی دارد و توانایی تامین هزینه‌های زندگی در یونان در طول اقامت خود را دارد، مي‌تواند واجد شرایط اخذ اقامت دائم یونان از طریق تمکن مالی باشد. (بهتر است برای توجیه سفارت، کمی بیش از این مبلغ در حساب خود داشته باشید.)

دولت یونان این روش را برای افرادی که سالیانه 40هزار یورو درآمد خالص دارند، پیش‌بینی کرده است. متقاضي مي‌تواند برای جلب توجه آفیسر ویزا، ميزان درآمد خود را به وسيله سود سپرده بانکی، اجاره‌نامه ملک، حقوق بازنشستگی و سود سهام شرکت بورسی اثبات نمايد.

در روش دریافت اقامت یونان از طریق تمکن مالی، حساب بانکی شما معاف از مالیات است؛ هم‌چنین ارائه تمکن مالی و اثبات آن در زمان تمدید ویزا، می‌تواند منجر به اقامت دائم و در پی آن دریافت پاسپورت یونان شود.

روال دریافت اقامت از طریق تمکن مالی

به‌طور کلی دریافت اقامت یونان از طریق تمکن مالی را می‌توان در موارد زیر خلاصه کرد:

 • دریافت ویزای تایپ D شینگن برای اعضای خانواده
 • دو سفر 5روزه متقاضی به یونان و انجام امور اداری، بانکی و اقامتی با همراهی کارشناس فارسی – یونانی زبان نیلگام
 • افتتاح حساب در یونان و واریز حداقل 25هزار یورو به آن
 • بازگشت متقاضی به تهران و پیگیری امور توسط نماینده نیلگام در یونان
 • آماده شدن کارت اقامت یونان پس از 2 ماه

 پس از تحویل مدارک برای دریافت ویزای تایپ D برگه‌ای موسوم به بلوپِیپِر Blue Paper به متقاضی ارائه می‌شود که در پیِ آن اجازه زندگی و تردد به مدت 60روز در یونان وجود دارد. این برگه پس از 60 روز باید به سفارت مسترد شود. به عبارت دیگر، پس از دوماه این برگه تبدیل به کارت اعتباری اقامت می‌شود و دو سال اعتبار دارد. از این مرحله به بعد در صورت اقدام متقاضی، اقامت وی به‌صورت 2 ساله تمدید می‌شود.

اقدام برای تمدید کارت اقامت مشروط به ارائه حساب بانکی و موجودی کامل برای تمکن است. به‌عبارت دیگر، پس از دریافت کارت اقامت در اقدام اولیه، اجازه برداشت از حساب به متقاضی داده می‌شود اما برای تمدید آن، باید مبلغ مورد نظر در حساب موجود باشد تا کارت اقامت تمدید شود.

پس از گذشت 7 سال از اولین درخواست، متقاضی می‌تواند برای دریافت پاسپورت یونانی اقدام کند. بدون شک دریافت پاسپورت یونان، مزیت بزرگی است که در صورت دستیابی به آن، حقوق شهروندی حوزه شینگن به شما تعلق می‌گیرد.

اگر هدف شما فقط دریافت اقامت یونان باشد، نیازی به حضور در این کشور ندارید؛ اما در صورتی که هدف از این اقدام، دریافت پاسپورت یونانی باشد، شما باید برای 7 سال از یک بازۀ زمانی 10 ساله را در یونان اقامت داشته باشید.

تحصیل فرزند شما در یونان در 1 مقطع تحصیلی، منجر به دریافت پاسپورت یونانی برای وی می‌شود و در پی آن امتیاز اقامت دائم یونان به پدر و مادر (نه خواهر یا برادر) تعلق پیدا می‌کند. برای تحقق این امر، اقامت خانواده متقاضی در یونان الزامی است.

خدمات نیلگام در روند دریافت اقامت یونان به روش تمکن مالی

پس از تماس شما با همکاران ما در مجموعه نیلگام، مشاوران و کارشناسان بخش اقامت یونان شرایط شما را بررسی کرده و پاسخگوی سوالات احتمالی شما خواهند بود. در این مرحله چک‌لیست مدارک موردنیاز در اختیارتان قرار خواهد گرفت.

مهم نیست که پیش از این حتماً به یونان یا کشورهای حوزه شینگن سفر کرده باشید. در گام نخست، همکاران ما برای ویزای شینگن تایپ D شما اقدام خواهند کرد.

در مرحله بعد، در یک سفر 4روزه به یونان که برای سرپرست خانواده یا فرد متقاضی اجباری‌ست، اقدامات اولیه توسط همکاران ما در یونان اعم از افتتاح حساب بانکی، دریافت کد مالیاتی، وقت سفارت و … انجام می‌پذیرد.

کسب اقامت در یونان

در این سفر کارشناس ما از فرودگاه همراه شما بوده و به پیگیری امور خواهند پرداخت. حدود 3 هفته زمان می‌برد تا ویزای تایپ D شنگن برای متقاضی و خانواده وی صادر شود. برای درخواست این ویزا، علاوه‌بر ترجمه مدارک موردنیاز ویزای شنگن، گواهی سلامت (برای همه اعضا خانواده و حتی نوزادان)، گواهی عدم سوءپیشینه برای افراد بالای 18 سال و مدارک حساب بانکی متقاضی در یونان ضروری است.

در صورت داشتن تمکن مالی قوی و مدارک کامل و معتبر، نگران نتیجه ویزا نباشید. توجه داشته باشید، در این روشِ دریافت اقامت، برای افتتاح حساب باید حداقل 10هزار یورو پول نقد به بانک ارائه دهید. کمتر از یک‌ماه بعد از افتتاح حساب، کارت اقامت به‌دست شما می‌رسد.

مشاوره اخذ اقامت یونان۰۲۱-۷۵۲۳۷لازم به ذکر است که در مراحل بعدی نیز سه ماه پیش از تاریخ پایان اعتبار بلوکارت باید برای تمدید آن اقدام بفرمایید. همکاران ما در یونان، با دریافت هزینه اندک برای تمدید اعتبار آن اقدام می‌کنند.

با ارائه کارت اقامت یونان، اجازه زندگی و تحصیل برای متقاضی و خانواده وی صادر می‌شود و فرد می‌تواند به عنوان خود اشتغال فعالیت کند.

خرید ملک در یونان و اقامت

یکی از جذاب‌ترین ویژگی‌های اقامت یونان از طریق خرید ملک، دریافت ویزای طلایی یونان Golden Visa است. از دیگر دلایل جذابیت این روشِ دریافت اقامت، پایین‌بودن نسبی مبلغ آن است. به نسبت دیگر کشورهای مستقر در قاره اروپا، قیمت ملک در یونان به عنوان یک کشور حوزه یورو بسیار مناسب است و خرید آن برای ایرانیان به نسبت آسان‌تر خواهد بود.

برای خرید ملک در یونان، متقاضی می‌تواند یک یا چندین ملک با مجموع ارزش 250.000 یورو خریداری کند و از مزایای اقامت یونان بهره‌مند شود که این مبلغ در قیاس با دیگر کشورهای حوزه شنگن بسیار کمتر است. به عنوان مثال، برای خرید ملک در اسپانیا باید مبلغ 500هزار یورو سرمایه‌گذاری کرد و در مدتی مشخصی در خاک این کشور حضور داشت.

لازم به ذکر است که ملک خریداری شده می‌تواند مسکونی، تجاری و اداری باشد. با خرید ملک، اجازه اقامت به مدت 5سال صادر می‌شود و به‌صورت نامحدود نیز تمدید می‌گردد.

پس از خرید ملک می‌توان آن را اجاره داد که در این صورت، بر اساس قوانین یونان، مالیات بر درآمد از طریق اجاره دادن ملک حدود 8 تا 12 درصد بسته به نوع آن اعمال می‌شود.

اقامت در سرزمین پر از آرامش یونان

روال دریافت اقامت به روش خرید ملک

در این روشِ دریافت اقامت یونان، نیاز به یک سفر توریستی حداقل هشت روزه است.به عبارتی دیگر، داشتن ویزای تایپ D شینگن و حضور در یونان به مدت هشت شبانه‌روز برای اقدامات بعدی الزامی بوده و تنها پس از انجام سفر می‌توان برای الباقی امور اداری اقدام نمود.( ویزای درخواستی متقاضی از نوع تایپ d موقت سه ماهه برای انجام امور اداری فرد در کشور یونان اخذ می‌شود)

متقاضی پس از خرید ملک می‌تواند در یونان حضور داشته باشد، اما الزامی برای استقرار و اقامت طولانی در یونان وجود ندارد.

همراهی نیلگام در روند دریافت اقامت یونان به روش خرید ملک

به طور کلی دریافت اقامت یونان از طریق خرید ملک را می‌توان در موارد زیر خلاصه کرد:

 • اقدام برای دریافت ویزای شینگن موقت تایپ D 
 • سفر اولیه متقاضی به یونان و انجام امور اداری، بانکی، اقامتی و انتخاب ملک دلخواه
 • همراهی کارشناس نیلگام و مترجم مسلط به زبان‌های یونانی و فارسی
 • دریافت کد مالیاتی و افتتاح حساب بانکی
 • بازگشت متقاضی به تهران و پیگیری امور توسط نماینده نیلگام
 • تحویل کارت اقامت یونان پس از 2 تا 3 ماه کاری

شرکت نیلگام برای معرفی گزینه‌های پیشنهادی، سفری هشت‌روزه برای شما تدارک دیده است. برای این سفر ویزای موقت تایپ D در یک بازه زمانی نسبتاً کوتاه صادر می‌شود. ( زمان آن بستگی به شلوغی و یا خلوتی سفارت کشور یونان دارد)

در سفر توریستی یک مترجم مسلط به زبان‌های یونانی و فارسی به‌صورت رایگان همراه متقاضی خواهد بود. با توجه به گزینه‌های پیش‌رو، متقاضی می‌تواند اولویت‌های خود را میان ملک‌های معرفی شده (اعم از تجاری و مسکونی) انتخاب کند تا وکلای حقوقی ما شرایط آن‌ها را بررسی کنند.

چنانچه اشاره شد، می‌توانید به‌جای خانه و ملک مسکونی، مغازه و ملک تجاری یا اداری خریداری کنید اما به این نکته نیز توجه داشته باشید که در این نوع اقامت، اجازه کار به شکل عادی و متداول به متقاضی داده نمی‌شود، بلکه تنها امکان استفاده از حالت خود اشتغال وجود دارد.

افتتاح حساب بانکی در یونان

در سفر به یونان، حساب بانکی فعال با موجودی حداقل 10هزار یورو افتتاح و در پی آن کد مالیاتی برای متقاضی دریافت می‌شود. پیشنهاد می‌شود در کل مبلغی بیش از هزینه خرید ملک به این حساب واریز شود. علاوه بر 250هزار یورو هزینۀ خرید خانه، 10درصد مالیات ملک و 10هزار یورو نیز برای فعال ماندن حساب باید در نظر گرفته شود.

خرید ملک در یونان -نیلگام

مزایای اقامت یونان از طریق خرید ملک

در زیر به چند مورد از مزایای دریافت اقامت یونان از طریق ملک اشاره می‌کنیم.

 • تردد آسان به 26 کشور حوزه شینگن
 • دریافت کارت اقامت 5ساله در همان سال اول
 • امکان اجاره دادن ملک
 • همراهی اعضای خانواده (همسر و فرزندان زیر 21 سال) برای خرید ملک
 • دریافت اقامت قابل تمدید برای خانواده متقاضی
 • دریافت اقامت قابل تمدید برای پدر و مادر متقاضی و پدر و مادر همسر وی
 • تمدید اقامت فرزندان زیر 18 سال
 • امکان باز کردن حساب‌های بانکی معتبر بین‌المللی

با خرید ملک در یونان با یک تیر دو نشان خواهید زد؛ چراکه در این روش علاوه‌بر بهره بردن از مزایای اقامت یونان، می‌توانید با اجاره دادن ملک، از سرمایه خود کسب درآمد ارزی داشته باشید.

طبق قانون مهاجرتی یونان، با خرید ملک می‌توانید علاوه بر پدرومادر خود، برای پدر و مادر همسرتان نیز اقامت بگیرید.

اقامت یونان به روش ثبت شرکت

اقتصاد یونان در سال‌های اخیر و پس از پشت‌سرگذاشتن فراز و نشیب‌های زیاد، با سرعت خوبی در حال رشد و پیشرفت است. از طرفی حضور نیروی کار متخصص و به نسبت ارزان قیمت، فرصتی خوبی را برای کارآفرینان فراهم آورده است. هم‌چنین استفاده از انرژی‌های پاک در دستور کار دولت قرار گرفته است تا بتواند کشور سبز اروپا لقب بگیرد.

ثبت شرکت در یونان یکی دیگر از راه‌های دریافت اقامت دائم در این کشور است؛ در این روش نیاز به سرمایه‌گذاری حداقل 250هزار یورویی است؛ با این تفاوت که متقاضی باید مراحل فرآیند ثبت شرکت و هزینه‌های آن را متحمل شود.

ثبت شرکت در یونان معاف از مالیات نیست! علاوه‌بر این، حقوق ماهانه دو نیروی کار یونانی و یک حسابدار به میزان 2500 یورو بر هزینه اولیه اضافه می‌شود.

به دلیل پیچیدگی فرآیند دریافت اقامت از طریق ثبت شرکت و بالا بودن هزینه‌ها، این روش چندان به صرفه نیست و تنها به افرادی توصیه می‌شود که قصد راه‌اندازی کسب و کار هدفمند دارند چرا که برای دریافت اقامت، روش‌های ساده‌تری وجود دارد.

ثبت شرکت در یونان - نیلگام

دریافت پاسپورت یونان

کارت اقامت یونان که در ابتدا به متقاضی ارائه می‌شود، دوسال اعتبار دارد. اگر متقاضی با هدف دریافت پاسپورت یونان اقدام برای دریافت اقامت کرده باشد، در این بازه زمانی ملزم به حضور در یونان خواهد بود. به عبارت دیگر، تنها در صورتی که هدف متقاضی دریافت پاسپورت یونانی باشد، ملزم به اقامت در یونان است و در غیر این صورت، حضور در یونان برای دریافت اقامت الزامی نیست.

طبق قوانین یونان، برای دریافت پاسپورت یونان با هر روشی، یادگیری زبان یونانی، آشنایی با تاریخ و فرهنگ یونان و پذیرفته‌شدن در آزمون‌ها و گزینش، الزامی و اجتناب‌ناپذیر است.

چنانچه متقاضی در مدت اعتبار کارت اقامت 2ساله خود در یونان حضور داشته باشد، پس از اقدام برای تمدید کارت اقامت و در پایان 7 سال می‌تواند برای پاسپورت یونانی هم اقدام نماید.

دریافت ویزای کانادا یا انگلیس از طریق یونان

در صورتی که به دنبال ویزای انگلیس، استرالیا و یا کانادا هستید و با دردسرهای دریافت این ویزا از داخل ایران مواجه شده‌اید، این بهترین فرصت است که در زمان اقامت کوتاه‌مدت خود در یونان شانس خود را امتحان کنید. بدون شک داشتن اقامت یک کشور اروپایی، در دریافت ویزای هر کدام از این کشورها تاثیر بسیار مثبتی خواهد داشت.

پاسپورت و حق شهروندی یونان

مزایای تحصیل فرزندان در مدارس یونان

یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های اقامت در یونان، تحصیل فرزندان در مدارس این کشور است. نظام آموزشی کشور یونان به سه سطحِ تحصیلات ابتدایی، متوسطه و آموزش عالی تقسیم می‌شود.

اگر فرزند شما دو مقطع تحصیلی را در یونان سپری کند، پاسپورت یونانی دریافت خواهد کرد و در پی آن اجازه اقامت دائم به والدین ارائه می‌شود.

دوره آموزش ابتدایی از 6 سالگی آغاز می‌شود که دو سال اول از آموزش، در فضایی مانند «مهد کودک» سپری می‌شود. دانش‌آموز تا 12 ‌سالگی در مرحله ابتدایی تحصیل می‌کند و سطح مقدماتی متوسطه را در دوره راهنمایی و از سن 12 تا 15 سالگی سپری می‌کند. پس از آن دوره، آموزش متوسطه با نام آموزش دبیرستان فرا می‌رسد که یک دوره سه ساله است. یکی از مزایای تحصیل مقطع دبیرستان در یونان آموزه‌های حرفه‌ای، تئوری و عملی این دوره است که دانش‌آموز را به‌صورت عملی برای مراحل بعدی آماده می‌کند.

انواع مدارس جهت تحصیل فرزندان

در این کشور سه نوع مدرسه وجود دارد که هر یک شرایط مناسب و مخصوص به‌خود دارند؛ مدارس دولتی، نیمه‌دولتی و خصوصی؛ در مدرسه‌های دولتی تدریس به زبان یونانی‌ صورت می‌گیرد و تنها 70 یورو در سال هزینه دارد. مدارس نیمه‌دولتی در یونان به‌صورت دوزبانه یونانی – انگلیسی زبان هستند و شهریه سالانه آن‌ها بالغ بر 2هزار یورو است. نوع سوم مدارس یونان که طیف وسیعی از کلاس‌های ورزشی، هنری و سایر موارد فوق‌برنامه را در بر می‌گیرند، مدارس خصوصی هستند که آموزش در آن‌ها به زبان انگلیسی صورت می‌گیرد. این گروه از مدارس، بسته به خدمات آن‌ها 10هزار یورو شهریه دارند. جالب است بدانید، در مدارس خصوصی یونان معلمان امریکایی، فرانسوی و انگلیسی تدریس می‌کنند.

یونان سکویی برای پیشرفت شما 

سرزمین خوش‌منظر یونان، مستقر در اروپای شرقی، به احاطه دو دریای نیلگون مدیترانه در شرق و جنوب، و دریای یونان از غرب درآمده است. یونان میراث‌دار تاریخ و فرهنگی غنی و تاثیرگذار است. امپراتوری بیزانس و نزدیک چهارصد سال سلطۀ ترکان عثمانی را در پیشینۀ خود دارد و زیباترین شهرهای مدیترانه و اروپا را در آغوش گرفته است. قلم ریزنقش آفرینش، طبیعت زیبایی را در این سرزمین خلق کرده که نظر هر رهگذری را به خود جلب کرده است. این شگفتی‌های بی‌بدیل، سالانه بین ۸ تا ۱۰ میلیون گردشگر را راهی این سرزمین چندپاره می‌کند؛ بیشتر افرادی که حداقل یک‌بار به این کشورِ پر از شگفتی سفر کرده‌اند، به فکر اقامت و زندگی در “سرزمین فلاسفه” افتاده‌اند.

یونان در سال 2000 از میان ١٩١ كشور عضو سازمان بهداشت جهاني، رتبه 14 را در ارائه خدمات بهداشتی و درمانی از آن خود کرد و جایگاه بالاتری را در مقایسه با كشورهايي نظير آلمان، انگلیس و قبرس به دست آورد.

فرهنگ حاکم بر این سرزمین سازگار با سلیقه ایرانی‌ست؛ از فضای جامعه گرفته تا غذاها و طبیعت این کشور، همگی باب طبع ایرانیان است. نسبت به دیگر کشورهای اروپایی هزینه زندگی؛ اعم از خوراک، کرایه ماشین و هزینه اجاره‌بهای خانه پایین‌تر است. از طرفی احساس مهمان‌نوازی و نوع‌دوستی ویژه یونانیان نسبت به ایرانیان موجب شده ایرانیان احساس بیگانگی در این کشور نداشته باشند.

یونان سرزمین زیبایی ها

بهره‌مندی از مزایای شهروندی یونان، استفاده از سیستم خدمات بهداشتی و درمانی و زندگی در کشوری ایمن با آب و هوای آفتابی مدیترانه‌ای از جمله مزایای اقامت در این کشور تاریخی و غنی از فرهنگ است. برای به حقیقت رساندن این رویا، همانند دیگر کشورهای جهان، راه‌هایی همچون تحصیل و سرمایه‌گذاری پیشِ روی متقاضیان قرار دارد اما با توجه به چشم‌انداز روشن اقتصادی این کشور، بهترین گزینه برای دستیابی به اقامت “سرمایه‌گذاری در یونان” است.

اخذ اقامت یونان نیلگام

کارشناسان و مشاوران شرکت نیلگام در تمامی مراحل اخذ اقامت یونان همراه شما خواهند بود و این امر پیچیده را برای متقاضیان آسان کرده و به آن سرعت می‌بخشند.دریافت ویزای تایپ D، فراهم آوردن شرایط سفر توریستی پیش از دریافت کارت اقامت، افتتاح حساب بانکی، دریافت کد مالیاتی، پیکاپ و ترانسفر رایگان، خرید و اجاره ملک در یونان، هزینه‌های مربوط به شهرداری، دریافت بیمه دوساله یونانی، هزینه اداره مهاجرت، هزینه‌های دفتر وکلای یونان و از همه مهم‌تر همراهی تا رسیدن به نتیجه دلخواه، از خدمات گروه نیلگام جهت دریافت اقامت اروپا است.

سوالات متداول اقامت یونان

برای تمدید کارت اقامت یونان از طریق تمکن مالی وجود چه موردی الزامی است؟
داشتن حداقل 25 هزار یورو سپرده بانکی در این کشور در زمان درخواست تمدید کارت اقامت یونان
آیا می توان بدون حضور طولانی مدت در یونان برای پاسپورت این کشور اقدام کرد؟
خیر. برای اینکار شما باید برای مجموع 7 سال در یونان حضور داشته باشید.
آیا امکان سفر به سایر کشورهای حوزه شنگن نظیر فرانسه و آلمان با کارت اقامت یونان وجود دارد؟
بله شما می توانید تا زمان اعتبار کارت اقامت خود به کشورهای حوزه شنگن سفر کنید.
آیا با خرید ملک در یونان و کسب اقامت این کشور، امکان اجاره دادن خانه و کسب درآمد ارزی وجود دارد؟
بله شما قادر به اجاره ملک خود در یونان هستید و بنابر قوانین این کشور ملزم به پرداخت مالیات 8 تا 12 درصدی خواهید بود.
آیا با خرید ملک در یونان و دریافت کارت اقامت، اجازه کار برای متقاضی در این کشور وجود دارد؟
خیر، به استثنای اجاره ملک خریداری شده و کسب درآمد از این طریق، حق انجام کار قانونی در یونان وجود نداشته و تنها به صورت خوداشتغال امکان فعالیت وجود دارد.

در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه اخذ ویزا و یا دریافت اقامت می توانید سوالات خود را از ما بپرسید. کارشناسان ما در اسرع وقت به شما جواب خواهند داد.

دیدگاه های خود را با ما به اشتراک بگذارید.
ثبت نظر
( 75
)
3.83/5
علیرضا
4 آذر 1399
سلام ، آیا در روش تمکن مالی اگر قوانین یونان تغییر کند و ما در اواسط فرایند اقامت باشیم ، این قانون عطف به ما سبق هم می شود .؟
مشاور نیلگام
8 آذر 1399
سلام وقت بخیر. این قوانین از طریق وکیل به ما اعلام میشود و اگر نیاز به تغییری باشد حتما به متقاضی اعلام میشود .
عليرضا
8 آذر 1399
با تشكر ، منظورم اينه كه اگه ٣ سال از فرايند مهاجرت گذشته باشد و ناگهان قانون خود حمايتي يونان تغيير كند كل فرايند سه ساله خراب خواهد شد.
مشاور نیلگام
9 آذر 1399
خیر دوست عزیز .
محمد هادیان
28 تیر 1399
با سلام من و همسرم تاکنون دوبار از سفارتهای فرانسه در تیر ۹۷ و سفارت ایتالیا در بهمن ۹۷ به علت عدم اطمینان به بازگشت و عدم تمکن مالی ریجکت شدیم،به نظر شما امکان بهره مندی از گلدن ویزا با خرید ملک در یونان برای ما امکان پذیر می باشد؟ با توجه به این مرود کهشما فرموده بودید ،ابتدا باید ویزای درجهc اخذ کرد
مشاور نیلگام
30 تیر 1399
وقت بخیر اگر تمامی روند دریافت اقامت یونان که مد نظر شما هست از طرف نیلگام انجام بشه، ریجکت نخواهید شد. جهت دریافت راهنمایی لازم جهت انجام روند اقامت خود می توانید با ما به شماره ۰۲۷۵۲۳۷ در تماس باشید. با سپاس
خانی
21 تیر 1399
سلام. لطفا حق الزحمه شما چقدرمیشود من حساب بانکی دارم با پول برای تمکن مالی
مشاور نیلگام
21 تیر 1399
سلام وقتتون بخیر ،دوست عزیز میبایست مدارک و شرایط شما مورد بررسی قرار گیرد لطفا جهت مشاوره با دفتر تماس بگیرید همکاران در خدمتتون هستند.
مژگان باختر
20 تیر 1399
ضمن تشکر از توضیحات شما یک سوال داشتم حساب بانکی که در تمکن مالی افتتاح می‌شود آیا قابل برداشت و دسترسی است یا پول(۲۵۰۰۰یورو در یونان) باید در حساب بلوکه و باقی بماند ؟از چه زمانی می‌توان پول را برداشت کرد.ممنون از پاسخگویی
مشاور نیلگام
21 تیر 1399
سلام وقتتون بخیر ،دوست عزیز میبایست مدارک و شرایط شما مورد بررسی قرار گیرد لطفا جهت مشاوره با دفتر تماس بگیرید همکاران در خدمتتون هستند.